Błoto na padokach- jak temu zaradzić w okresie zimowym

Pytanie do wszystkich którzy już próbowali ratowac jakoś podłoże przed wszędobylskim błotem. Już mi żal moich koni bo oprócz gliny na całym terenie w okresie obecnych deszczy błoto sięga im do połowy nóg. Piszcie proszę co już próbowaliście i z jakimi efektami. Wysyp trocin niestety nie sprawdził się bo naciągnęły wilgoć i zrobiło sie jeszcze gorzej. za 2 tygodnie konie schodza mi na zimowe kwatery , przy takiej pogodzie po kilku dniach beda już topić sie w błocie . ktoś ma jakiś pomysł?
Maty drogowe.
a coś co nie puści mnie z torbami? chodzi np o zrębki. Czy ktoś stosował i jak się sprawdziły
Zrebki sa bardzo spoko mamy tak na wybiegu przed stajnia warstwa ok 20cm powinna dać rade. Tylko to rozwiązanie na rok, może dwa, potem się rozłożą i trzeba uzupełniać
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 października 2020 18:32
Freszmaker, jakie głębokie było błoto przed dosypaniem zrębków?

espana, porządnie to wygląda. Nie są śliskie?
Nie, mój koń ma w boksie.
Zrebki sa bardzo spoko mamy tak na wybiegu przed stajnia warstwa ok 20cm powinna dać rade. Tylko to rozwiązanie na rok, może dwa, potem się rozłożą i trzeba uzupełniać


jeszcze kwestia czy było to wysypane bezpośrednio na błoto czy wierzchnia warstwa została zebrana i dopiero wtedy wysypano zrębki?
gdzie zamawiacie zrębki, ile  tego trzeba wysypać?
Znajomi o ile dobrze kojarzę też zastosowali zrębki, ale najpierw zebrali trochę tego błota, bo tragedia była. Opowiadali, że można się było zapaść jak w bagnie


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się