Aktualności:
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Koronawirus

poprzednia następna
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Koronawirus  (Przeczytany 107694 razy)
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #3000 : Maj 12, 2020, 18:07:02 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda, nie ma w 100% wiarygodnego testu i nigdy nie będzie.
Zawsze jest margines błędu.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
efeemeryda
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Wrocław.


no fate but what we make.


Moje ogłoszenia
« #3001 : Maj 12, 2020, 18:19:33 »
Odpowiedz cytując
Halo owszem ale wiadomo ze są większe i mniejsze marginesy, w tym momencie margines błędu testów elisa jest na tyle duzy, że po prostu nie ma sensu ich robić.
#link„Prawdopodobnie nie ma Boga. Przestań się martwić i ciesz się życiem".
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #3002 : Maj 12, 2020, 21:19:46 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda, tym razem ja zapytam: skąd masz takie info?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
mitery0322« #3003 : Maj 14, 2020, 18:35:14 »
Odpowiedz cytując
Standardowo się wetnę. U nas nastroje w miarę dobre. Pojawiają się głosy o odkształcaniu nas z jednoimiennego, czego większość z nas nie chce ani trochę. Przyzwyczaiłyśmy się, mamy wypracowany fajny system pracy, jest dobrze. Jak już będą u nas inni, zwykli pacjenci, znowu będzie ciężko wrócić do normalności, kolejny stres na początku. Już poprzednie zmiany przypłaciłam problemami zdrowotnymi, także wolałabym, żeby jeszcze chociaż przez 2-3 miesiące nic się nie zmieniało. W kombinezonach już da się przeżyć, gogle nadal się wbijają w ciało, ale już tego tak nie czuć, oddychanie w maskach też jest o wiele łatwiejsze. Pewnie to też kwestia tego, że pacjentów już jest mniej i mniej czasu tam spędzamy. Pacjenci są w lepszych stanach (na początku były dwie fale osób z dwóch różnych DPSów, to był hardkor, ale większość zmarła, część została wypisana). W międzyczasie 2 koleżanki zostały zakażone, kilka było na kwarantannie, ale wszyscy powoli wracają.
W życiu prywatnym też powoli się normuje. Z partnerem się spotykamy, z zachowaniem jakiejś tam ostrożności, ale zawsze coś. Jedyne co, to nie odwiedzam go u niego, on przyjeżdża do mnie. Na małe wycieczki też sobie pozwalamy (kocham lasy, kocham podróże, choćby niedalekie i potrzebuję tego mocno), co zdecydowanie poprawia komfort psychiczny w tym wszystkim. W domu też nie chowam się po kątach, staram się żyć normalnie. Nawet skóra odżyła! Także ogólnie pozytywnie.
Najbardziej marzę teraz o wyjeździe w Tatry kocham. Ale mamy odebrane urlopy wypoczynkowe w dalszym ciągu i nie wiadomo kiedy będzie można wziąć. Nawet nie mogę sobie pozwolić na chociaż dwudniowy wyjazd, bo nie mam samochodu. Ale czekam cierpliwie.
#link
Jabberwocky


« #3004 : Maj 14, 2020, 18:51:35 »
Odpowiedz cytując
mitery0322, wspaniale, że się odezwałaś, bardzo pozytywnie się Ciebie czyta (no może oprócz tego, że jako potencjalny pacjent wolałabym żeby nie było jednoimiennych i wróciły zabiegi planowe  wink). Trzymaj się dziewczyno, Tatry już niedługo, zobaczysz. Dobrze że wypracowałaś sobie schemat działania i życia.
#link
mitery0322« #3005 : Maj 14, 2020, 22:27:58 »
Odpowiedz cytując
mitery0322, wspaniale, że się odezwałaś, bardzo pozytywnie się Ciebie czyta (no może oprócz tego, że jako potencjalny pacjent wolałabym żeby nie było jednoimiennych i wróciły zabiegi planowe  wink). Trzymaj się dziewczyno, Tatry już niedługo, zobaczysz. Dobrze że wypracowałaś sobie schemat działania i życia.
Na ile mogę, na tyle walczę z ostrym cieniem mgły hihi
Ciężko mi określić, kiedy zabiegi planowe powrócą. U nas przebąkują coś na temat lipca, ale raczej to są oczekiwania niż konkretne plany. To wszystko też zależy od regionu, danego szpitala i kadry zarządzającej. Nie śledzę już na bieżąco większości informacji, bo tylko tak mogłam dojść wreszcie do jakiejś równowagi psychicznej, więc naprawdę nie wiem co i kiedy będzie się działo. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko dobrze kwiatek.
#link
Jabberwocky


« #3006 : Maj 14, 2020, 22:51:36 »
Odpowiedz cytując
Na ile mogę, na tyle walczę z ostrym cieniem mgły hihi
Dzięki, zrobiłaś mi dzień uśmiech. A ja staram się wszystko śledzić i czytać, bo o ile wypada mi wiedzieć zawodowo, to i lepiej się czuję gdy rozumiem. I gdy okazuje się, że moja wiedza i czucie jak działa świat pokrywa się z doniesieniami. A poza tym już pewnie nigdy więcej w życiu nie przeżyję pandemii ani wyborów prezydenckich im. Schrodingera, więc dobrze się odnajdywać w rzeczywistości. I o ile maseczka jest dla mnie trudnym tematem, to od kiedy dostałam od znajomych, którzy drukowali dla medyków przyłbicę, to tak mogę żyć i działać. Choć brakuje mi posłuchania jakiegoś psychologa społecznego i epidemiologa, który ogarnia temat, żeby można było podyskutować i usłyszeć odpowiedzi na swoje wątpliwości.
#link
Cricetidae« #3007 : Maj 15, 2020, 00:25:03 »
Odpowiedz cytując
Na temat zachowania ludzi w trakcie pandemii myślę, że można będzie zrobić doktorat i profesurę w naukach społecznych. To co ludzie odwalają i jak się zachowują... to naprawdę bardzo ciekawy (ale niestety często też smutny a czasem tylko śmieszny) materiał do badań.
#link
Jabberwocky


« #3008 : Maj 15, 2020, 07:50:24 »
Odpowiedz cytując
Właśnie Cricetidae i dlatego dziwi mnie, że nikt tego nie moderuje. Bo należałoby przygotować ludzi na dłuższy horyzont, żeby nie wyjść ze społeczeństwem zamkniętym i ksenofobicznym, które w żaden sposób nie będzie w stanie działać wspólnie.  A przynajmniej zastanowić się jakie chcemy uzyskać cele w tym dłuższym horyzoncie i jakie społeczeństwo otrzymać na wyjściu. Jeśli wiadomo, że będzie druga, trzecia, piętnasta fala, to trzeba przygotować nie tylko szpitale ale też ludzi psychicznie. Nie budować poczucia winy, oj, jak nie nosisz maseczki i się nie dystansujesz to zabijesz pół wsi, zwłaszcza w rzeczywistości, gdy to nie ten bez maseczki jest odpowiedzialny za braki w szpitalach, nie zabezpieczenie szpitali i DPSów testowaniem, brak izolowania, bo  nie wyłapanie na czas ognisk, Sanepid zorganizowany jak to Sanepid, totalne nieprzygotowanie "odmrażania". Ale odpowiedzialni są bezmaseczkowi. Czemu nie może być przekaz pozytywny, super, że się dystansujesz, jesteś odpowiedzialny i myślisz o innych, a nie pałą przez łeb. Teraz w zasadzie jest przekonanie wśród ludzi, że słuchamy albo nie słuchamy władzy, ewentualnie obawiamy się mandatów, tak jak by wirusem zawiadywał rząd, od rządu zależało czy pewne zachowania są, czy nie są bezpieczne. A jak nie ma wręczających mandaty na horyzoncie to olewamy. Minister najwspanialszy Szumowski nie jest w stanie podać nazwiska żadnego eksperta, choćby modelarza, bo są to jego prywatne kontakty na telefon, czyli nie wiadomo kto mu doradza, jaką ma realną wiedzę, jaką ponosi odpowiedzialność. Bo oprócz szarego posła mamy szarych ekspertów rządzących z tylnego siedzenia.
#link
Zdrowykoń


« #3009 : Maj 15, 2020, 08:34:35 »
Odpowiedz cytując
https://www.facebook.com/800164836745130/posts/3017605931667665/?d=null&vh=e

https://youtu.be/aQ8ZKk2dx9c
#link
marysia550

Moje ogłoszenia
« #3010 : Maj 15, 2020, 22:39:31 »
Odpowiedz cytując
Jabberwocky, nie wiem z kim się konsultuje nasz szanowny MZ, ale ostatnio jakies mial przeblyski i powiedzial, że niewykluczone, że w niektorych regionach bedzie mozna na powietrzu przebywac bez maseczki.
#link
Luiza


« #3011 : Maj 16, 2020, 16:44:04 »
Odpowiedz cytując
Kilka wieści z Peru ode mnie.
Mamy kolejne przedłużenie stanu wyjątkowego do 24 maja. W Peru taki stan może trwać w nieskończoność, prawo na to zezwala.
Wprowadzone zostały nowe ograniczenia, niektóre zmodyfikowane.
Rząd Peruwiański co chwila modyfikuje nowe rozporządzenia, niektóre "żyją" 1 lub 3 dni.
Godzina policyjna została zmodyfikowana, obowiązuje od 20:00 do 4 rano. Niedziele dalej są dniami "zamkniętym" nie można wychodzić z domów.
Z nowości, dzieci (do 14 lub 16 roku życia, nie pamiętam dokładnie) mogą wyjść na pół godziny do 500 metrów od domu z jednym dorosłym.
Zostały otwarte niektóre gałęzie gospodarki. Firmy mogą zacząć działać po zmodyfikowaniu miejsc pracy zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia.
Muszą one przedstawić protokół bezpieczeństwa i zdrowia i po jego zatwierdzeniu przez owe ministerstwo mogą działać.
Wyszło rozporządzenie, że pracownicy nie mogą przekroczyć BMI 40. Jeśli przekraczają to nie mogą podjąć pracy lub jeżeli to możliwe pracują z domu.
Początkowo rząd ustalił ten wskaźnik masy ciała na 30 ale w tym kraju chyba nikt by nie mógł pracować.
Dodam, że wszelka aktywność sportowa na powietrzu jest zabroniona w czasie stanu wyjątkowego.
Również dostać się do lekarza z innego powodu niż covid 19 też graniczy z cudem. Tak więc odchudzić się z głową jest tu utrudnione.

Niby rząd walczy z epidemią, czyszczone są ulice, domu itp... U mnie na osiedlu przez te 2 miesiące zamknięcia był jeden człowiek z maszyną do odkażania i odkaził nam ulicę  icon_rolleyes


Niestety liczba zakażonych wzrasta. Od tygodnia co dzień jest około 4000 nowych przypadków potwierdzonych. Nie działa tu nic ku polepszeniu stanu.

edit.
Działa już "delivery" (oczywiście jak restauracje mają zatwierdzony protokół bezpieczeństwa pracy i zdrowia).
Można kupić już sprzęt AGD i RTV np. przez delivery. My kupiliśmy deshumedecedor, to taka maszyna odprowadzająca wilgoć. Bez tego ja jestem non stop chora na przeziębienie itp .. w czasie tutejszej zimy. Rok temu nam się zepsuł i od czerwca do września chorowałam. Większość Peruwiańczyków choruje tu w tym okresie na grypę i przeziębienia. To z powodu wilgoci. Tak więc obawiam się tego sezonu zimowego.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2020, 17:01:36 wysłane przez Luiza » #link
kittajka
Skąd: to się wzięło?!.


yellow power


WWW Moje ogłoszenia
« #3012 : Maj 25, 2020, 09:21:21 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś orientuje się, czy restrykcje dotyczące hoteli będą jeszcze luzowane z czasem, czy taki stan ma się utrzymać do końca epidemii? oczy2  kwiatek
#link
tereska


Moje ogłoszenia
« #3013 : Maj 26, 2020, 13:51:55 »
Odpowiedz cytując
kittajka jakie restrykcje masz na myśli?
#link
kittajka
Skąd: to się wzięło?!.


yellow power


WWW Moje ogłoszenia
« #3014 : Maj 26, 2020, 14:14:23 »
Odpowiedz cytując
Tereska, liczbę gości. To w zasadzie najważniejsza restrykcja dotycząca hoteli.
#link
tereska


Moje ogłoszenia
« #3015 : Maj 27, 2020, 12:59:48 »
Odpowiedz cytując
Nie ma niestety nowych wytycznych co do liczby osób w hotelach.
#link
espana
Skąd: Wrocław.
« #3016 : Maj 27, 2020, 13:27:57 »
Odpowiedz cytując
Ale imprezy można robić na 150 osób, więc chyba nie ma ograniczeń jeśli chodzi o gości hotelowych.
6-go czerwca ruszają kina i to jest dobra wiadomość  hurra!
#link
kittajka
Skąd: to się wzięło?!.


yellow power


WWW Moje ogłoszenia
« #3017 : Maj 27, 2020, 13:53:15 »
Odpowiedz cytując
Espana, no właśnie też mnie to zastanawia jak tu przenocować te 150 osób jak w hotelach tylko dwie osoby na pokój hihi  pewnie za noedługo oficjalnie też poluzują te ograniczenia, bo wielu hotelom, czy schroniskom nie opłaca się po prostu otwierać po kryzysie. Za duże koszty dezynfekcji w porównaniu do ilości osób. A hotele w razie co są o tyle bezpieczne, że w razie zakażenia jest pełna lista gości j wiadomo kogo wysłać na kwarantanne.
#link
maiiaF
Skąd: mam tyle szczęścia?....
« #3018 : Maj 27, 2020, 14:57:10 »
Odpowiedz cytując
espana, a co w tych kinach oglądać, jak w trakcie pandemii raczej niewiele się kręciło? hihi już lepsza dla mnie wiadomość to raczej teatry czy poluzowania turystyczne, hotelarstwo i gastronomia to jednak dużo więcej miejsc pracy niż kina...
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2020, 15:52:06 wysłane przez maiiaF » #link
busch
Skąd: zewsząd.


Mad god's blessing.


WWW
« #3019 : Maj 27, 2020, 15:21:44 »
Odpowiedz cytując
Ja jestem bardzo ciekawa kiedy zaczną z powrotem zamykać biznesy, ilość zachorowań cały czas rośnie w równym tempie w Polsce, a nasz rząd luzuje gospodarkę jakbyśmy już przeszli szczyt koronawirusa... Mam wrażenie że głównym wyznacznikiem jest w tej chwili zrobić tak, żeby nie musieć płacić przedsiębiorcom i dostać zastrzyk pieniędzy do budżetu na lekkie pomniejszenie dziury, a nie tak, byśmy opanowali epidemię w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2020, 15:29:37 wysłane przez busch » #link
keirashara
Skąd: pudełko od zapałków.Moje ogłoszenia
« #3020 : Maj 27, 2020, 15:35:48 »
Odpowiedz cytując
busch, - u mnie pół miasta już zamknięte. Nie wytrzymało finansowo zdrówko Masakrycznie smutno jak się idzie i widzi wszędzie "na sprzedaż/do wynajęcia".

Ja się cieszę jak głupia z możliwości pozbycia się tych nieszczęsnych maseczek. Ostatnio jak padało to nic nie widziałam, tak mi okulary parowały, a jak jest cieplej to się zwyczajnie duszę w tym.

#link
Strzyga
Skąd: z defektu (taki sklep).


Życzliwościowy Przodownik Pracy


WWW
« #3021 : Maj 27, 2020, 15:40:36 »
Odpowiedz cytując
busch, luzują, bo im poparcie spada, Duda dostaje w dupę, to trzeba udawać, że wszystko jest w porządku, bo ludzie zmęczeni. A jak ma wyglądać propaganda sukcesu, jak wszystko pozamykane?

#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
kittajka
Skąd: to się wzięło?!.


yellow power


WWW Moje ogłoszenia
« #3022 : Maj 27, 2020, 16:24:38 »
Odpowiedz cytując
Bush, bez przesady. W Niemczech zaczęli luzować restrykcje już sporo wcześniej niż w Polsce i zachorowalność nie wzrosła. Ba, przypadków aktywnych jest aktualnie mniej niż w Polsce. Także nie ma co siać paniki, że zaraz wszystko pozamykają.
#link
Teodora


WWW
« #3023 : Maj 27, 2020, 16:42:56 »
Odpowiedz cytując
Mnie zdjęcie maseczek martwi smutek Bo one działały (tzn. jak były noszone) na zasadzie "ja chronię ciebie, ty chronisz mnie". I miały szansę ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa przesz nieświadomych zakażonych: głos nauki z TheConversation.com. Jak się otwiera siłownia, hotel – mogę podejmować decyzje (idę/nie idę). A brak masek w sklepie, w transporcie miejskim to już coś, na co nie mam wpływu.
Maski parują, drapią, denerwują, ale co koronawirusa obchodzi nasze zmęczenie i zniechęcenie?
#link
keirashara
Skąd: pudełko od zapałków.Moje ogłoszenia
« #3024 : Maj 27, 2020, 16:53:18 »
Odpowiedz cytując
Teodora, - ale z tego co kojarzę o w markecie czy autobusie dalej trzeba mieć. Można zdjąć na świeżym powietrzu wink
#link
faith
Global Moderator
Skąd: Szczecin.Moje ogłoszenia
« #3025 : Maj 27, 2020, 16:56:43 »
Odpowiedz cytując
Zgadza sie. Maski obowiazuja w sklepach i komunikacji miejskiej.
#link
busch
Skąd: zewsząd.


Mad god's blessing.


WWW
« #3026 : Maj 27, 2020, 17:22:24 »
Odpowiedz cytując
Bush, bez przesady. W Niemczech zaczęli luzować restrykcje już sporo wcześniej niż w Polsce i zachorowalność nie wzrosła. Ba, przypadków aktywnych jest aktualnie mniej niż w Polsce. Także nie ma co siać paniki, że zaraz wszystko pozamykają.

Mam nadzieję że masz rację duży uśmiech. Cóż... zobaczymy...
#link
majek
Skąd: Kent/UK.


zwykle sobie żartuję« #3027 : Maj 27, 2020, 19:29:31 »
Odpowiedz cytując
espana, a co w tych kinach oglądać, jak w trakcie pandemii raczej niewiele się kręciło? hihi już lepsza dla mnie wiadomość to raczej teatry czy poluzowania turystyczne, hotelarstwo i gastronomia to jednak dużo więcej miejsc pracy niż kina...

W trakcie pandemii sie nie krecilo, ale przed juz tak. Przeciez filmy nie powstaja w dwa czy trzy miesiace.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2020, 09:16:16 wysłane przez majek » #link
sorry, ale nie mam polskich znakow
Jasmine
Skąd: Zagranica.
« #3028 : Maj 27, 2020, 19:35:06 »
Odpowiedz cytując
Bush, bez przesady. W Niemczech zaczęli luzować restrykcje już sporo wcześniej niż w Polsce i zachorowalność nie wzrosła. Ba, przypadków aktywnych jest aktualnie mniej niż w Polsce. Także nie ma co siać paniki, że zaraz wszystko pozamykają.
Tylko pytanie.  Czy nasze dane są w ogóle możliwe do porównania.  Robimy za mało testów.
#link
Strzyga
Skąd: z defektu (taki sklep).


Życzliwościowy Przodownik Pracy


WWW
« #3029 : Maj 27, 2020, 19:37:22 »
Odpowiedz cytując
kittajka, Niemcy byli w innej fali.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
Strony: 1 ... 99 100 [101] 102 103 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Koronawirus

poprzednia następna
Skocz do:  


Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 19 zapytaniami.