Konie sprowadzone z zagranicy

Mam pytanie odnośnie koni sprowadzonych z zagranicy.Czy zmiana właściciela w paszporcie musi odbyć się przez podmiot wydający paszport czy może to zrobić PZHK, wraz z rejestracją konia w Polskim związku. 🙂
Dobre pytanie. Ja bym je jeszcze rozciągnela o zwiazki inne niz pzhk, u mnie konkretnie klacz jest kwpn a bede wpisywac do zwiazku oldenburskiego.
Ja mam konia z Holandii i paszport holenderski, w ogóle nie mam polskiego pzhk. Wszystkie zmiany muszę zgłaszać do związku holenderskiego 🙂
Ja mam kwpn z Holandii i zmiana wlasciciela musiala byc dokonana przez holenderski zwiazek. Wyslalam paszporrt i wnioslam stosowna oplate.
Nieswiadomie wczesnie wyslalam ten paszport do regionalnego zwiazku, ale odeslano mi tlumaczac ze nie moga dokonac zmian.
Ja zapytalam w old czy mi zmienia właściciela jak bede wpisywac od tej klaczy zrebaka u nich. Jak dostane odpowiedź to sie podziele.

Update: zwiazek oldenburski zmieni właściciela w paszporcie KWPN. Czy na podstawie jakieks umowy z nimi osobnej, czy przepisow ktore dotycza tez PZHK to nie wiem.
Mam paszport hanowerski. Wpis zmiany właściciela dokonał mi pan z pzhk na podstawie umowy kupna- sprzedaży ( tzw. żółta karteczka)z poprzednim właścicielem ( Szwajcaria).
Mam wpis w tym paszporcie, naklejeczkę, piecząteczkę - wszystko legitnie.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się