Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Czekam, czekam, wybory tuż tuż, a nikt nie założył wątku na ten temat.

Po poprzednich wyborach czytałam artykuł, którego autor mówił, że PiS będzie rządził przez dwie kadencje, dopiero po drugiej ludzie się ockną, jak wpędzi nas kryzys gospodarczy. Co do dwóch kadencji najprawdopodobniej miał rację – PiS niestety wygra.  

Poza PiSem u władzy przeraża mnie jeszcze to, jakim społeczeństwem jesteśmy, jak łatwo nas kupić.

Jeden z sondaży pokazał, że duża grupa wyborców, pomimo że są świadomi afer i przekrętów PiSu, będą na PiS głosować, bo PiS rozdaje pieniądze. Jest to bardzo ponury obraz społeczeństwa polskiego.  Skoro ktoś daje, nieważne, co ten ktoś coś komuś zrobi, jeśli nie zrobi tego mnie. Dołączyć do tego zawiść, że ktoś ma lepiej, wobec tego należy mu to zabrać i mamy receptę na sukces wyborczy partii, która zasady moralne ma gdzieś, byle tylko dorwać się do koryta, a potem przy tym korycie się utrzymać, depcząc wszelkie zasady praworządności.

Afera goni aferę, a PiSowi poparcie rośnie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 października 2019 08:01
Właściwie to mamy wątek o wyborach 2015 który ciągle odżywa, więc proponuję scalić to w jeden wspólny i pisać tylko tam - niby to dział towarzyskie, ale jednak forum jest końskie i przepychanki polityczne w kilku wątkach są trochę słabe  🤔 a że przepychanki będą to przecież wiemy  😉
Odżywał, bo nie było kolejnych wyborów. Teraz przestanie odżywać. Nie rozumiem, dlaczego o wyborach 2019 lepiej pisać w wątku o wyborach 2015 i w jaki sposób forum końskie uzasadnia limitowanie wątkow niekońskich w dziale niekońskim. Przepychanki są w wielu wątkach przecież.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 października 2019 08:20
Ale nazwę można zmienić, prawda?  😉 np na same "wybory".
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 października 2019 08:31
trusia, mi się wydaje*, że ludzie są sfrustrowani - wielu wśród starszego pokolenia nie odnalazło się po transformacji i ucierpiało, chociaż miało być lepiej, plus jest multum ludzi, którzy odkąd jest PiS mają więcej pieniędzy. Co kogo obchodzi narracja społeczna, rozpieprzanie dziedzictwa kulturowego, niszczenie środowiska, edukacji i galopująca inflacja, jak na koncie coraz więcej?

Przeczytałam program PiS i program Lewicy i chciałabym strasznie żyć w takim normalnym państwie by lewaki. W PiSie uderza mnie mocno, gdy program wyborczy zawiera sformułowania w stylu "Tusk zepsuł to i to i my teraz bardzo się męczymy co by naprawić, ale jeszcze jedna kadencja i naprawimy"  🙇

Bardzo mi smutno na to wszystko.

*tylko mi się wydaje, bo mam 25 lat i socjologiem nie jestem.
Co kogo obchodzi narracja społeczna, rozpieprzanie dziedzictwa kulturowego, niszczenie środowiska, edukacji i galopująca inflacja, jak na koncie coraz więcej?


Niestety to prawda. 

A druga strona medalu to ta bezrefleksyjna wiara w to, co PiS mówi i w skuteczność PiSu.  Ostatnio powaliły mnie komentarze, że PiS załatwił to, czego inne rządy nie potrafiły załatwić, a mianowicie zniesienie wiz do Stanów.    🤔wirek: 
Z tymi wizami to jest jazda.
Bo przecież to rząd PIsu zabiegał o zniesienie wiz, tamci mieli w dupie.
Taka jest retoryka.
A widzieliście szał ogórkowej w jakiejś debacie?
Nie widziałam. Cóż takiego Ogórkowa wymyśliła?
Moon   #kulistyzajebisty
08 października 2019 10:50
Najbardziej przerażające, że ludzie serio w ten pisowy chłam wierzą... Opadło mi wszystko, na to jak pos*anym narodem jesteśmy. Serio. Czekam aż to naprawdę wszystko rypnie z hukiem.
I coraz częściej myślę o emigracji, jak tak dalej pójdzie :/
Nie widziałam. Cóż takiego Ogórkowa wymyśliła?

Wpisz sobie "Człowieku! Ja teraz mówię!"
😁
Zniesienie wiz, budżet bez deficytu, 500+ na każde dziecko i wiele wiele innych... wspaniali są, nic tylko kochać i głosować  :emot4:
Panie, i wypłaty wyższe w październiku! Żyć nie umierać  😂


edit: wszystkim, którzy zaspali, przypominam, że do dzisiaj można załatwiać formalności związane z głosowaniem poza miejscem zamieszkania. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił to niech się spręży - warto  😅 😅 😅
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 października 2019 13:15
Dopóki nie bedzie silnej opozycji, konkretnej alternatywy, to bedzie rządził PiS...
Fakt, uboga ta nasza scena polityczna. Brałam pod uwagę glosowanie na PSL, gdyby nie to, że do nich przykleił się wydmuszka-Kukiz.
 
Tak obiecywał walkę o jednomandatowe okręgi wyborcze, a jak już został wybrany, przez 4 lata w nosie dłubał i lansował się na korytarzach sejmowych.  Nowe wybory – i znowu bohater ruszy na barykady ustawodawcze walczyć o te okręgi. 
Kukiz przede wszystkim wąchał się z PiSem, do którego i PSLowi może być po drodze. Oni z każdym, byle przy korycie.
Najpierw się wąchał, a potem obsikiwał. Bo jest zwierz polityczny  🤣
Kukiz przede wszystkim wąchał się z PiSem, do którego i PSLowi może być po drodze. Oni z każdym, byle przy korycie.


espana, muszę Ci niestety przyznać rację, w szczególności w sprawie koryta. Taka smutna refleksja mnie napadła, że gdybyś mi powiedziała 30 lat temu co się stanie z Pawłem Kukizem, to bym się długo zastanawiała jakiego zioła się najarałaś  😵
Prawda. Jakoś w komunie to wszyscy odważniejsi byli, co dziwne w obecnych czasach, skoro pamiętają zamordyzm.
PiS wygra (niestety), bo dla pisu nie ma żadnej alternatywy. Jak w wyborach prezydenckich Kukiz zebrał 20%, to nagle w pisie zrobila sie panika. Widać było, że się boją bo pojawił się ktoś, kto (wtedy) porwał tłumy za sobą i stanowił alternatywę. A teraz... no nie ma nikogo takiego!
Mnie za to denerwuja spoty w tv i radiu. Na okrągło tylko pis. A gdzie reszta!? (albo ja mam takiego pecha i tylko wtedy słucham radia jak gada pis  🤣 )
Jedyną alternatywą dla PiSu jest frekwencja.
Niestety, dochodzi do wyboru mniejszego zła. Ale musimy tego wyboru dokonać, nawet jeśli nam nie pasuje, jeśli nie mamy na kogo głosować, jeśli nie ma alternatywy.

edit. E. niestety nie dość, że PiS dysponuje narodowymi mediami (radio, TV), ułożony jest z Polsatem to w pozostałych stacjach jest w stanie wykupić czas za ...dziesiąt a niejednokrotnie ...set więcej niż pozostałe komitety  😤 To tego dochodzą agitatorzy w czarnych sukienkach.
https://bezprawnik.pl/na-kogo-glosowac-w-wyborach-2019/

ps. jak mi ktoś jeszcze nik przekręci  👿
espana podzielam Twoje zdanie. Tylko wysoka frekwencja nas może uratować, szczególnie głos kobiet byłby pożądany. To niby jest takie proste, a jednocześnie zupełnie nierealne. Niestety kolejny raz Pis wygra i wtedy pogrąży nas jeszcze bardziej.
Mi najbliżej jest do lewicowych partii, one są najbliżej mojego światopoglądu. Kocham mój kraj, chcę mieszkać w Polsce, ale jest mi bardzo trudno, bo nie godzę się z tym co u nas się dzieje.
prawybory w LO

Ciekawa tendencja u młodzieży - szkoda, że większość nie może jeszcze głosować, ale jest nadzieja.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Co mnie w tym artykule uderzyło: tak już jesteśmy skażeni propagandą sukcesu PiSowskiego, że na inne informacje reagujemy „uczniowie tego liceum wywołali gigantyczny szok”, „internauci przecierali oczy ze zdumienia, dopytując, czy to nie fejk”.

Kolejna PiSopropaganda, przy okazji zdradza do czego dąży prezes: jedną partia, znana z historii przewodnia siła narodu. PiSobolszwizm 
Kaczyński był także pytany, jaki jest skutek głosowania np. na PSL z Kukizem. - Głosy oddane na te komitety wyborcze mogą odebrać nam bardzo cenne w ostatecznym rozrachunku głosy, potencjalnie zmniejszają nasze szanse na zdobycie większości w Sejmie, umożliwiającej nam samodzielne rządy. W tym sensie są one głosami oddanymi na Koalicję Obywatelską - skwitował.
Jego zdaniem mamy do czynienia z dwoma blokami - "jest Prawo i Sprawiedliwość i opozycyjny zbiór antyPiS".

Wrocławska ósemka i toruńska czwórka również podzieliły się wynikami prawyborów. W pierwszym zwyciężyła KO, w drugim nieznacznie Lewica przed KO (obie ponad 30%), PiS w obu LO zamyka tyły  😅
Jest nadzieja wśród młodzieży. I choć dzisiejsze sondaże nie napawają optymizmem, to pocieszam się, że stacjonarne telefony w godzinach pracy odbierają madki i mohery siedzące w domu - taka grupa reprezentatywna.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 października 2019 09:02
espana ale oni dzwonią na komórki a nie stacjonarne.. do mnie też dzwonili w godzinach pracy 😉
Damn  🤔
Słyszałam, że KO wystawia Kidawę-Błońską jako kandydatkę na premiera nie dlatego, że uważają, że utworzą rząd, ale żeby rozpowszechnić jej nazwisko, bo planują wystawić ją w wyborach prezydenckich. Ciekawe, ile w tym prawdy.

I choć dzisiejsze sondaże nie napawają optymizmem
To fakt, ale z drugiej strony sondaże w wielu wypadkach są o kant d. potłuc, robione pod tego, kto je zamawia. Najlepszym przykładem był sondaż, kto jest bardziej rozpoznawalny: Szydło czy Kidawa-Błońska. I uwaga uwaga, niespodzianka: wyszło, że Szydło.  😂
Wczoraj PIslam miał tylko 40, oby tak dalej!
Jesteśmy na finiszu!
Tylko kobiety mogą coś zmienić! baby do boju
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się