Wybory 2019/2020 i co dalej ...

dea   primum non nocere
29 czerwca 2020 07:08
I tak nie skumają, bo przecież to zawsze inni źli zabierają, Kaczyński daje ze swojej skarpety. Daje też to, co zabrał PO (tzw fundusz ośmiorniczkowy)...
Wyniki z mojego rejonu.



Stawki w górę. Idzie kryzys a ja mam rodzinę na utrzymaniu. Przykro mi. 😀iabeł:  I skończyły się darmowe porady prz z telefon, przez Messenger itd. Wykorzystują mnie! Koniec. Zaczynam dbać o siebie!
tunrida masakra. Cały wschód oddala się od Europy. W dużych miastach zdecydowanie wygrał RT, również w zachodnich województwach. Wieś jednak rządzi się swoimi prawami.
tunrida, o kurcze!

Mój rejon:

892 głosów Trzaskowski
255 Hołownia
192 Biedroń
164 Duda.

Łącznie w Pradze oddano 1625 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 88,32 proc.

🏇
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2020 07:29
tunrida, jest to jakiś pomysł. Jak ludzie będą się mnie pytać "paaaani, czemu to tak drogooo?!" Będę odpowiadać - suweren chciał, suweren ma. Podziękuj prezesikowi.  🍴 👿

O ile wcześniej się nie zawinę z tego patokatolandu...  😫

Sopocik, moje miasto 😍 chociaż jak przeglądałam szczegółowe, częściowe wyniki z danych komisji to mnie deko zdemotywowało, że Trzaskowski wygrywał na poziomie 2,3% tylko...  🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 czerwca 2020 07:31
Mój przedział wiekowy (18-29), exit poll
23,8% Rafał
23% faszysta  😲 😲 😲
🤔wirek:
Moon   #kulistyzajebisty
29 czerwca 2020 07:32
Moon, i to jest PRZE-RA-ŻA-JĄ-CE!
fin  👍
Mówię cały czas że mieszkam na wsi i w Polsce B. I cały czas mówię że ludzie są głupi. Prości, tępi, głupi, przekupni.
A z ludźmi z racji wykonywanej pracy mam wiele do czynienia.
Inteligencja, młodzież są w kraju w mniejszości. Najwięcej mamy ludzi prostych i tępych. Wy ich nie widzicie, bo mieszkacie zwykle w dużych aglomeracjach. To ja ich widuję na co dzień.

moon- będę mówić "przykro mi, wszystko drożeje. Takie rządy PiS. Nic nie poradzę".
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 czerwca 2020 07:41
U mnie Trzaskowski chyba ze wszystkich komisjach wygrywa, ale czasem tylko kilkoma głosami.
Gdyby do drugiej tury wszedł Hołownia to zebrałby głosy Trzaskowskiego, ale w drugą stronę chyba tak nie zadziała.
Duda pewnie zgarnie głosy  Bosaka.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=102903.msg2936340#msg2936340 date=1593382667]
Co to za wybory bez JKM  🥂

Właściwie myślałam, zeby zagłosować ale przy takim wyborze to sensu ni ma  🙄
[/quote]
To idź zagłosuj na PiS. Nie głosowanie właśnie to oznacza. Ale łatwo jest mówić jak się w zasadzie tylko czyta z boku jak się w pl dzieje, no nie?
Mówię cały czas że mieszkam na wsi i w Polsce B. I cały czas mówię że ludzie są głupi. Prości, tępi, głupi, przekupni.
A z ludźmi z racji wykonywanej pracy mam wiele do czynienia.
Inteligencja, młodzież są w kraju w mniejszości. Najwięcej mamy ludzi prostych i tępych. Wy ich nie widzicie, bo mieszkacie zwykle w dużych aglomeracjach. To ja ich widuję na co dzień.


A ja mieszkam w Polsce A, w dużym mieście. Od kiedy zaczęłam pracować w ochronie zdrowia i mieć kontakt z całym przekrojem społeczeństwa zauważyłam ze większość to ludzie tępi, bezradni życiowo, łatwi do manipulacji. Jakby zmierzyć IQ wszystkim obywatelom to średnia byłaby porażająco niska.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 08:17
Gienia-Pigwa, jest sens, chociażby po to, żeby przerwać monowładzę. Nie idąc na wybory, stwierdzasz, że dzieje się w kraju dobrze i jesteś za tym, żeby działo się tak samo. To Twoja odpowiedzialność.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2020 08:25
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=102903.msg2936340#msg2936340 date=1593382667]
Co to za wybory bez JKM  🥂

Właściwie myślałam, zeby zagłosować ale przy takim wyborze to sensu ni ma  🙄

To idź zagłosuj na PiS. Nie głosowanie właśnie to oznacza. Ale łatwo jest mówić jak się w zasadzie tylko czyta z boku jak się w pl dzieje, no nie?
[/quote]

Nigdzie nie ide, bo moge głosować z domu. A po drugie podobno emigrancja ma zamknąć mordy i nie głosować, bo nie maja pojecia co sie w Polsce dzieje 😉
Najbardziej to ludzie są przekupni. Też dostałam dofinansowanie działalności z tarczy, bo mi się należało. Fajnie tak dostać przelew z ZUSu, zamiast samemu go wykonać. Rozumiem, że takie coś działa na ludzi pozytywnie jeśli dostają taka kasę co miesiąc, tzn 500+ albo te trzynastki. Na prostego człowieka to zadziała. Na mnie? Hmm też jestem prosty człowiek, ale ja wiem ile co miesiąc przelewam kasy do państwa i jak poszedł w górę ZUS, bo sama go place osobiście z własnego konta! Ludzie nie płacą ani ZUSu ani podatków sami - nie rozumieją ile by zarabiali bez tego, ile co poszło do góry.
To naprawdę działa i będzie działać, bo większość osób zatrudnionych jest jednak na umowach a nie dg i dostaje sobie kasę nie rozumiejąc nic więcej. A polityka jest prowadzona tak, że my dajemy a oni zabiorą.
Ostatnio miałam rozmowę, która dobitnie mi pokazała, jaki poziom umysłowy prezentuje większość społeczeństwa. Rozmowa w grupie wiekowej mocno 50+. No i jedna pani zaczyna jątrzyć jak to jej szef kupił nowy samochód i jaki to zarobek musi mieć na firmie a oni (pracownicy) tak mało zarabiają. Na co druga mówi, że no tak tak, niby na papierze dużo a przelew taki mały. I tu już miałam nadzieję, że ludzie jednak czają ile oddają do państwa w podatkach zus-ach itp ale wtedy dostałam cegłówką w głowę. Wszyscy gremialnie doszli do przekonania, że no jak pracodawca-prywaciarz tyle im z pensji zabiera to potem właśnie on jeździ takim super autem a oni starymi gratami. I że kiedyś to tak nie było jak państwowe było...Szczękę zbierałam długo.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2020 09:09
Przeciez większość ludzi jest głupia, wiec co Cie zdziwiło? Ludzie nie maja pojęcia o polityce,  gospodarka to czarna magia. I oni wlasnie ida na wybory 😉 do tego najcześciej polscy  rządzący daleko odbiegają od elit i mamy co mamy.

Szwajcarska emigracja wybrała Trzaskowskiego, Duda za Holownia. To tak a propos  😎
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 czerwca 2020 09:37
Mam nietypowe pytanie - szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnej odpowiedzi (poza portalami typu plotek.pl czy tvp.info, którym jakoś nie ufam  😁 ). Mianowicie: na I turę wyborów dopisałam się do spisu wyborców w gminie, w której czasowo przebywałam. Podczas II tury chciałabym przebywać w innym miejscu, ale również nie będzie to miejsce mojego zameldowania. Pytanie czy mogę ponownie zapisać się na głosowanie w innym miejscu? Czy będę musiała pojechać tam, gdzie głosowałam wczoraj?  😉 ePuap jakoś nie chce mi pomóc, wyskakuje komunikat, że rejestracja zakończona.
Znalazłam taki cytat. Zgaduj zgadula, kto to powiedział:

”Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju - także pozarządowych - jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło, a w innych belki nie widzą - żeby się odwołać do Ewangelii - to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze".

Dlatego nie mogę pojąć, jak ktoś, kto powołuje się na dobro swojej rodziny nie pójdzie głosować, bo drugiej turze nie będzie kandydata, na której głosuje w pierwszej. Na złość tatusiowi uszy odmrożę. Tak, PiS z pełnią władzy to gwarancja spokojnego życia w spokojnym państwie.

Tak, jako dorosła już kobieta, żona i matka i przedsiębiorca, chcę dla swojej rodziny spokojnego życia w spokojnym państwie. Nie w takim gdzie dwóch głównych kandydatów myśli i robi wszystko żeby sobie dokopać.

Specjalnie w cytacie pominęłam autorkę, bo nie o osobę mi chodzi, ale o podejście.


Megane, nawiązując do rozmowy o Biedroniu. Jednak chyba dla miasta wiele nie zrobił, skoro uzyskał tam taki kiepski wynik. 
Smarcik ja też się dopisywałam do listy wyborców to w komunikacie potwierdzającym dostałam informację cyt.,, W związku z przesłanym wnioskiem o dopisanie do spisu wyborców Urząd Miejski Wrocławia informuje, że został/a Pan/Pani dopisany/a do spisu wyborców we Wrocławiu w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na 28.06.2020 r. Wpis ten obowiązuje również na ewentualną II turę wyborów w dniu 12 lipca 2020 r. (...)'' Wynika zatem, że powinnaś jeszcze raz złożyć wniosek jeżeli zmienisz miejsce głosowania na II turę.
Za mało kawy. Sorka, to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie  😜 najlepiej zadzwonić do UM
majek   zwykle sobie żartuję
29 czerwca 2020 10:02
Dziewczyny, gdzie szukac statystyk, jestem ciekawe jak `zagranica` glosowala.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 czerwca 2020 10:05
Mam nietypowe pytanie - szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnej odpowiedzi (poza portalami typu plotek.pl czy tvp.info, którym jakoś nie ufam  😁 ). Mianowicie: na I turę wyborów dopisałam się do spisu wyborców w gminie, w której czasowo przebywałam. Podczas II tury chciałabym przebywać w innym miejscu, ale również nie będzie to miejsce mojego zameldowania. Pytanie czy mogę ponownie zapisać się na głosowanie w innym miejscu? Czy będę musiała pojechać tam, gdzie głosowałam wczoraj?  😉 ePuap jakoś nie chce mi pomóc, wyskakuje komunikat, że rejestracja zakończona.


Może tutaj http://www.jakglosowac.org/
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2020 10:08
majek   zwykle sobie żartuję
29 czerwca 2020 10:09
super, dzieki
Mianowicie: na I turę wyborów dopisałam się do spisu wyborców w gminie, w której czasowo przebywałam. Podczas II tury chciałabym przebywać w innym miejscu, ale również nie będzie to miejsce mojego zameldowania. Pytanie czy mogę ponownie zapisać się na głosowanie w innym miejscu? Czy będę musiała pojechać tam, gdzie głosowałam wczoraj?  😉 ePuap jakoś nie chce mi pomóc, wyskakuje komunikat, że rejestracja zakończona.
Zastrzegam – nie jestem pewna, tego co napiszę, ale tak gdzieś wyczytałam: jeśli jesteś nadal w tym "tymczasowym miejscu", gdzie się dopisałaś do spisu wyborców, to powinnaś tam dziś pójść do urzędu i się przepisać, dokąd chcesz. Przez ePuap chyba się rzeczywiście nie da.
Poklikałam po tej mapce głosowań i wychodzi, że ci niechciani zagraniczni, co to niepotrzebnie głosują skoro ich w Polsce nie ma i nic o kraju nie wiedzą - w większości głosowało przeciw Dudzie :P Ciekawe czy chodzi o więcej oleju w głowie (hmmm :lol🙂, czy o brak pobierania zasiłków, 500+ itd., czy jeszcze o coś innego.
budyń, a to zależy, polonia amerykańska w ogromnej przewadze na Dudę
budyń, niestety amerykańska i kanadayjska polonia wybrałaby Dudę już w pierwszej turze.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 czerwca 2020 10:37
safie, Teodora dziękuję!  :kwiatek: Hahaha no nieźle, czyli muszę zrobić sobie jeszcze jedną wycieczkę w góry na głosowanie, bo już mnie tam nie ma więc zaświadczenia nie wezmę  😵 Ach, Polska w dobie informatyzacji, taka piękna, taka nowoczesna, taka cyfrowa. No nic, zatem szukam noclegu na 12 lipca, dobrze że przynajmniej wybrałam sobie urokliwe miejsce na głosowanie  😜
No tak, ale ogółem świat zagłosował na Trzaska.
A sorry, ale kto wyjechał do czikago... Elektorat Dudowy 30 lat temu :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się