Wybory 2019/2020 i co dalej ...

emptyline, no to ja znam dość dobrze byłego zwolennika PIS, który obecnie jest absolutnym przeciwnikiem tego ugrupowania. Ale dla mnie to jakiś ewenement na skalę światową.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 maja 2020 00:33
No ja też się właśnie boję, że to raczej kropla w morzu...
A ja znam więcej takich osób. To pocieszające 😀
Też znam taką, ale to zazwyczaj są osoby, które z PIs-u zostały wyrzucone i są obrażone po prostu, a nie zmieniły poglądów jako takich.
Jak tam? Wybory się odbyły? Bo ja nawet karty nie otrzymałam od listonosza  😂 😂 😂
Od ponad tygodnia nie włączam wiadomości... jestem tak zniesmaczona tym co się dzieje, że już mnie ten kraj przestaje interesować. To zły objaw  😀iabeł:
Wstyd, że moim krajem rządzi banda debili, że na państwo liczyć nie można, że jedyne co mogę dostać to w łeb, jak wyjdę na ulicę "upomnieć się" o swoje. Znajomi przedsiębiorcy strajkują. Są wożeni na komisariat,  spisywani i znów idą na ulicę i zbierają się w internecie do strajków 🙁
Megane, Chyba nie, ja też nie otrzymałam, a telewizor nie włączam od prawie 2 tygodni.
Komunikat PKW:
https://wybory.gov.pl/prezydent2020/pl/aktualnosci/37893

Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.

Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

Kurcze, a kto poniesie konsekwencje finansowe wydruku ponad 30 mln kart do głosowania?
Kurcze, a kto poniesie konsekwencje finansowe wydruku ponad 30 mln kart do głosowania?


uwaga, odpowiadam: my
Megane, ale przecież na każde wybory drukowane są karty do głosowania...?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 maja 2020 17:08
ale w odróżnieniu od tych, są używane 😉
Ale to one w końcu zostały wydrukowane wszystkie? Ja już się pogubiłam w tym wszystkim, ze wszystkim i tak byli tak bardzo w plecy, że i tak było wiadomo, że tych wyborów nie będzie 😂
busch   Mad god's blessing.
12 maja 2020 19:12
maiiaF, tak, chodzą plotki że nawet wydrukowali więcej niż potrzeba było. Sprawa jest kuriozalna bo zlecili wydrukowanie tych kart przed uchwałą, co oznacza że te karty były wydrukowane bezprawnie. Wkraczamy tym samym na zupełnie nieznane wody, łącznie z tym że PKW rozważało scenariusz w którym cały proces trzeba zacząć od nowa, w tym zbieranie podpisów przez kandydatów na prezydenta. Naruszenia konstytucji i przepisów prawa się piętrzą, więc teraz już nie wiadomo jak to się potoczy dalej, zwłaszcza że PiS dawno pogubił pierwszy człon swojej nazwy  😂
Megane, ale przecież na każde wybory drukowane są karty do głosowania...?

Tak, tylko drukowane są na takie wybory, które jest wielka szansa, że się odbędą a tu był ogromny znak zapytania czy rząd da radę wybory ogarnąć dać sposobność oddania głosów przez wszystkich uprawnionych. Ten druk to była samowolka kilku debili, ktorzy powinni za to odpowiedzieć. Niestety kart tych w kolejnych wyborach nie da się wykorzystać, więc to kolejna strata pieniędzy jak np maseczki bez atestów czy przekazanie TVP 2 mld rocznie na propagandę
dea   primum non nocere
12 maja 2020 22:35
PiS dawno pogubił pierwszy człon swojej nazwy  😂

Nic nie pogubił. Od początku jest jak u Orwella. Ministerstwo Miłości itp. swoją drogą szlag trafia, że nikt nie odpowiada za taką "piaskownicę" na grube miliony. Wystarczy kilka dodatkowych rzucić w tłum, nawet jeśli poprzednio się w tym samym tłumie zebrało to na tacę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 maja 2020 08:07
Druk tych kart to jest pikuś w porównaniu do tego, co było robione z danymi wyborców. Wuj wie gdzie i u kogo je teraz możecie znaleźć.
Strzyga - no niestety, o to też się bardziej martwię niż o to, że ja, moje dzieci i ich dzieci będa spłacać zaciągnięty dług, druk kart itd. Znalazłam taką usługę na monitorowanie, czy ktoś probuje wziąć na twój pesel kredyt/pożyczkę. Powiadomienia, że ktoś używa Twoich danych wydają się być dobrą inwestycją na ten rok...
Tutaj znalazłam: https://chronpesel.pl/
Znalazłam taką usługę na monitorowanie, czy ktoś probuje wziąć na twój pesel kredyt/pożyczkę. Powiadomienia, że ktoś używa Twoich danych wydają się być dobrą inwestycją na ten rok...


BIK też udostępnia taką usługę na swojej stronie. Myślę że, czy tu czy tu, warto skorzystać.
FurryMouse - o rzeczywiście! I cena lepsza :-) Dzięki!
Gdyby Radosław Sikorski został kandydatem na prezydenta (a mowi, ze jest gotowy), to moze wreszcie pojawiłaby sie szansa na przełamanie tej patowej sytuacji w polskiej polityce  🙂
I jaka potencjalna Pierwsza Dama  😍
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 maja 2020 22:21
Naboo, amerykańska Żydówka jako pierwsza dama? Już widzę, jak homofobiczne polskie społeczeństwo ją zaakceptuję. Niestety, ta niesamowita kobieta jest "słabością" Sikorskiego w tych okolicznościach  🙁
Lotnaa nie wierzę w to co czytam  🤔
Zaślepienie PiSowyznawców nie ma granic!  Wzywanie do rezygnacji ze startowania w wyborach, żeby zwiększyć szanse Dudy.    🤔wirek: 

jedyny słuszny kandydat

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało do kandydatów reprezentujących środowiska centro- i prawicowe o rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich. Partia chce, by jak największe szanse na reelekcję miał Andrzej Duda.


po podmianie kandydatów na prezydenta przez Platformę Obywatelską i po haniebnej obstrukcji wyborów prezydenckich, której dokonuje cały czas opozycja, sondaże pokazują, że w drugiej turze może ewentualnie dojść do sytuacji zagrożenia wyniku wyborów prezydenckich.

Zagrożenie wyników to wybór kogoś innego niż namaszczonego przez prezesa.  🤔wirek:

Niedawno jeden z polityków PiSu powiedział, że lepiej by im się rządziło, gdyby nie było opozycji.  W to akurat nie wątpię, ale jestem przekonana, że „lepiej” odnosi się wyłącznie do interesów PiSopartyjniaków.  W PRLu, do powrotu do którego dąży Kaczyński, tego problemu partyjniacy nie mieli.  Więc robią co się da, żeby wskrzesić tego trupa. Czym jest np., jak nie powrotem do tamtego systemu, pomysł stworzenia sieci państwowych sklepów spożywczych poprzez przejęcie sklepów, które upadły z powodu koronawirusa. Wiadomo jak to będzie przebiegało.  W tej sieci będą ceny dotowane z naszych podatków, ludzie będą tam kupować, bo taniej, kolejne sklepy padną, bo klienci odpłyną, a w końcu zostaniemy z siecią sklepów z pustymi półkami, co oczywiście będzie winą Tuska. Wina Tuska to będzie chyba jedyny element niepowielony z okresu sprawiedliwości socjalistycznej PRL-u.

Jaki adekwatny skrót ma ta partia w nazwie. Populizm i Socjalizm, bo ani prawa ani sprawiedliwości tam nie było. 
Moja "wtyka" w pisie opowiadała, że po zmianie Kidawy na RT zawrzało w partii i po 3 dniach zaczęli się zastanawiać,  czy nie zmienić także kandydata. Sprawa później jakoś ucichła, do dziś...  😁 fakt, że nie mają nikogo, kto przebiłby Dudę popularnością, i miałby tak duże szanse na prezydenturę, ale niepokój w partii jest wielki.

A tak w ogóle, jak to jest z tym koronawirusem i ew wyborami? Morawiecki twierdzi, że uchronił Polaków od fatalnych skutków pandemii. Ekonomicznym ale także zdrowotnym. Rzygać mi się chce od tego lania miodu na partię, na działania i tak dalej.
I teraz  druga strona medalu, odmrażają gospodarkę (aby nie wypłacać już więcej kasy i nie dawać ulg, bo kasa znika z budżetu) a dziś rozmawiałam z koleżanką, która w marcu wróciła z Islandii i teraz chce czym prędzej wracać, póki jeszcze może (czeka ją kwarantanna lub jak poleci po 15 czerwca to test i po wyniku negatywnym idzie do pracy) bo coraz więcej jest u nas przypadków śmiertelnych, coraz więcej zakażeń i póki nie zamkną nam granic, to stąd zmyka choćby nawet miała być na kwarantannie. Z Berlina ma samolot. Dodam, że sąsiedzi już otwierają granice dla państw wspólnoty, nie otwierają jedynie dla Polski. Chyba tylko Czesi otworzyli dla nas.
No i tu nasuwa się pytanie dot. wyborów. Czy to zwiększenie testów na śląsku, czyli większa wykrywalność koronawirusa nie jest kolejną zagrywką, aby do wyborów teraz nie dopuścić? Przecież jest zagrożenie a pewnie zacznie się rozprzestrzeniać na cały kraj przed 28 czerwca 🙂  Wydaje mi się, że znów będą chcieli przeforsować przedłużenie kadencji Dudusia o dwa lata, będą temat maglować na tyle, aż chociaż jednym głosem przejdzie, bo ktoś pójdzie na urlop czy zwolnienie i nie zagłosuje.

Bo oni zrobią wszystko, żeby Duduś wygrał, zdrowie społeczeństwa ani pomoc dla gospodarki* nie jest priorytetem. Jak Dudusiowi mocno spadnie, zaczną kombinować, co zmienić, co nagiąć, co sfałszować, żeby spadek przemienić w sukces wyborczy.  O proszę, trzeba społeczeństwo trzymać w napięciu i mieć otwartą ścieżkę do zamykania/otwierania tego, co Dudusiowi się przysłuży lub nie przysłuży:
Jeśli wybuchłaby gdzieś transmisja pozioma, jeśli mielibyśmy wzrost wykładniczy, to wracalibyśmy do pewnych typów obostrzeń - stwierdził minister zdrowia w "Polsat News", dodając, że "bać powinniśmy się cały czas".

Transmisja pozioma i wzrost wykładniczy – określenia te niewątpliwie trafią do wszystkich  😂

Jestem przekonana, że prezes ma plan na ewentualność spadku poparcia dla swojego podpisywacza.  Zauważcie, jak konsekwentnie realizuje swój plan władzy absolutnej. Jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym, etapem było zniesienie wymogów wykształcenia i doświadczenia na stanowiska w jednostkach państwowych i zastąpienie ich przynależnością partyjną (mierny, bierny, ale wierny). Większość łyknęła to jako coś nieistotnego dla całokształtu funkcjonowania państwa. Nawet na tym forum ktoś się wypowiadał, że kogo to właściwie obchodzi. A tymczasem prezes zbudował sobie armię ludzi, których być albo nie być, finansowe i wizerunkowe, zależy od utrzymania się PiSu przy władzy, więc gotowi są na wiele, żeby status quo utrzymać.  Przykładem jest choćby sam Duduś, którego dobrego samopoczucia nic nie zakłóca, nawet prztyczki w nos od prezesa. 


Fanką Giertycha nie jestem, ale bardzo trafnie określił „przymioty” niektórych polityków PiS. Zabrakło lawirowania Szumowskiego pomiędzy kolejnym odsłonami zagrożeniem wirusem:

Wszystko zaczęło się od zdjęcia zamieszczonego na profilu Patryka Jakiego po przegranym meczu Niemców z Meksykiem na Mistrzostwach Świata. Na fotografii widać było płaczącego Donalda Tuska oraz Grzegorza Schetynę. Fotografia została opatrzona podpisem "Nasi przegrali z Meksykiem". Okazało się, że zdjęcie pochodzi z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak poinformował w czerwcu 2018 roku mecenas Roman Giertych, Donald Tusk skierował do sądu wniosek w trybie ugodowym przeciwko Patrykowi Jakiemu. Wnioskowano dodatkowo o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie dóbr osobistych w związku z "publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia".

Pod koniec maja 2020 roku Giertych poinformował, że "Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu jako ilustracji swoich złośliwości". "Zmuszenie Jakiego do przeprosin, to prawie jakby ktoś Suskiego zmusił do myślenia, Macierewicza do logicznych wywodów, a Morawieckiego do mówienia prawdy"



*Chociażby ten bon turystyczny. Ideą jego miało być wsparcie dla polskiej branży turystycznej. W takiej sytuacji każdy, kto spełnia kryteria dochodowe powinien mieć do niego prawo. Dlaczego należy się na dzieci? Gdzie tu logika?
J. Kaczyński wystosował list do swoich wyborców, widać brak pomysłu na poprawę sytuacji w PiSie i dupa się pali.
Ogólnie, list to żenada  😂
Ja się zastanawiam, jak to jest, że większość moich znajomych i rodziny nie popiera działań PiSu, w tym także starsze osoby. Znajdą się jakieś pojedyncze przypadki, ale to raczej już fanatycy, a mimo to PiS jakoś udało się wygrać poprzednie wyboru. Niestety brak silnej opozycji i charyzmatycznych przywódców innych partii. Wydaje mi się, że niestety jeszcze w tych wyborach, jakimś cudem uda im się wygrać, jakimś niewielkim procentem. Jeszcze dużo naszych pieniędzy roztrwonią, nim wielu ludziom otworzą się oczy i zrozumieją, że nie tędy droga ;(
P.S. Jestem w komisji wyborczej, jestem bardzo ciekawa, jak to będzie wyglądało od zaplecza. W maju się bałam, teraz jest przecież gorzej. W przyszłym tygodniu szkolenie to się dowiem. :P
Takim cudem, że mają bardzo zdyscyplinowany elektorat. Ale jest go tylko "około" 8 mln. Większość Polaków na wybory nie chodzi, nie interesuje się polityką w ogóle. Gdyby ruszyć wszystkie tyłki, to PiS by przegrał, bo raczej nie zjednuje sobie większej ilości wyborców niż tę, co ma. Przy ponad 30 mln uprawnionych do głosowania te 8 wypada już gorzej, nie jest to 51% 🙂
To, że Duda wygra, to pewne (daje 99%), bo nawet jak nie będzie wygrywał, to ogłoszą stan  klęski i wybory przesuną do przyszłego roku, no bo przecież jesienią COVID19 powróci. Nie wierzę już w nic dobrego w tym kraju, trzeba być jak żuczek gnojaczek i toczyć tę kulkę przed siebie jeszcze przez kolejną prezydenturę.

Transmisja pozioma i wzrost wykładniczy – określenia te niewątpliwie trafią do wszystkich   😂


🙄 serio prof medycyny cos takiego walnął? Nie wiem czy w ogóle jest transmisja pionowa korony, dotyczy ona transmisji z pokolenia na pokolenie (np HIV przenoszony na dziecko przez zakażona i nieleczona matkę). Chyba że po polsku te określenia znaczą coś innego, studiowałam za granicą wiec mogę do końca nie ogarniac.

A bardziej na temat, wczorajsza debata w TVP to było dno i trzy metry mułu... Niech mi te gnoje oddadzą każdą złotówkę moich podatków która poszła na tvp i to natychmiast
Brak telewizorni ma wiele zalet: nie kusiło mnie nawet, żeby poświecić godzinę z mojego życia na to dno i trzy metry mułu. Podatków niestety nie odzyskam, ale przynajmniej nie dokładam się płaceniem haraczu na PiSopropagandę.


To, że Duda wygra, to pewne (daje 99%), bo nawet jak nie będzie wygrywał, to ogłoszą stan  klęski i wybory przesuną do przyszłego roku, no bo przecież jesienią COVID19 powróci. Nie wierzę już w nic dobrego w tym kraju, trzeba być jak żuczek gnojaczek i toczyć tę kulkę przed siebie jeszcze przez kolejną prezydenturę.


Jest sposób, bez ogłaszania klęski:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w niektórych gminach głosowanie w wyborach prezydenckich zostanie przeprowadzone wyłącznie korespondencyjne.
.....
Szumowski zaznaczył, że trwają analizy. Ostateczne decyzje mają być podejmowane na podstawie liczby nowych zakażeń, aktywnych chorych i osób objętych kwarantanną oraz izolacją.


W tłumaczeniu z PiSojezyka na jezyk polski: “liczba nowych zakażeń, aktywnych chorych i osób objętych kwarantanną oraz izolacją” to po prostu notowania Dudy.

sposób
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się