Apassionata MTP - BYĆ MOŻE oszustwo !!! Uwaga!

Drodzy,
zapewne wielu z was widziało wydarzenie na fb Apassionata Magic Coat. Mam pytanie czy ktos ma potwierdzone info ze to sie odbędzie?  Na www Apassionaty nic nie ma, w MTP twierdza ze nie jest to potwierdzone. Niby formuje to Cavaliada, ale z drugiej strony jest tez Tixer ktory juz podobno troche kasy zebral, a niektorzy nie dostali biletow. Dodatkowo jest juz grupa na fb"oszukani przez Tixer" - generalnie sprawą interesuje sie Polsat i Głos Wlkp, a w niedziele ma byc protest - siedziba firmy zamknieta na cztery spusty, organizuja wydarzenia i je odwołują nie zwracając ludziom pieniędzy, niby oferowane sa czadami alternatywne terminy - ale z tego co czytam miejsca w których te wydarzenia mają się odbyć o niczym nie wiedzą.
Nie chce siac paniki czy kogos o coa pomawiac bo Cavaliada to dobra marka, ale teraz boję się kupić bilety żeby nie wtopic na sporą kasę. Ktoś coś słyszał? Wysłałam zapytanie przez formularz na www Apassionaty.

Edit głębszy research wyjaśnił ze to nie Apassionata Cavalluna tylko
https://www.facebook.com/artequustheatre/ używająca nazwy tej marki? Nie wiem o co chodzi? Moze tak tylko spektakl nazwali? Później w wyszukiwarce znalazłam również info o osobach ktore kupily np biletow za 1400 zł, kase zebrali bilety tixer im anulowal i tyle  🤔
Dostałaś odpowiedź ze strony Apassionaty? Tixer ciągle sprzedaje bilety, a na oficjalnej stronie MTP i Apassionaty żadnych informacji.
Tak jak pisałam ta najbardziej znana w Pl oficjalna Apassionata tego nie organizuje- spektakl ma być po prostu o takim tytule robiony przez jakiś teatr konny. Na Polsacie i w innych mediach są juz puszczane materialy w sprawie tixera. Robią oszustwa na ogromna skalę- masa oszukanych ludzi i wszyscy zgłaszają to do prokuratury. Tak jak sie dowiedziałam  Mtp nie ma tego potwierdzonego (na moment ktory sprawdzałam) natomiast nie wiem jaki udział  ma w tym Cavalida. Generalnie są juz ludzie ktorzy kupili bilety i np je im.od razu anulowano a zwrotu pieniędzy nie mają do tej pory (biletów tez nie).
"Jakiś teatr konny" brzmi niepokojąco. Zdjęcia na "Tixerze" na 100% pochodzą z przedstawień niemieckiej "Apassionaty" ale na ich stronie przedstawienia są rozpisane do lutego 2020, więc albo to oszustwo albo spektakl organizowany przez kogoś innego, co w przypadku posługiwania się nazwą "Apassionata" również ociera się o oszustwo, tym bardziej, że jest tam oryginalne logo "Apassionaty". Ale faktycznie żadnych informacji na temat przedstawienia ani organizatora nie mogę znaleźć.

w O2 Arena w Czechach również ma być Apassionata: https://www.o2arena.cz/en/club-floor-and-skyboxes/vip-zone/APASSIONATA-THE-BEWITCHED-CLOAK_750.html
Na oficjalnej stronie nie ma na ten temat żadnych informacji.
No nie wiem ja po prostu na www tego całego wydarzenia MTP zobaczylam znajomą na koniu i pdzez jej profil dokopalam sie do tego teatru ktory podlinkowałam wcześniej - Artequus teathre i oni mają rakie przedstawienie jak Magic coat. A apassionata cavalluna (ta znana) odpisała na maila ze nie organizują nic takiego. Apassionata również zmienila logo jakis czas temu wiec ja nie wiem  czy np nie bylo czegos w  stylu klotnia rozeszli sie i nazywaja sie tak samo. Nie mi dociekac ale na pewno nie iest to  ta znana nam wszystkim Apassionata a wlasnie opis wydarzenia jest w tym tonie..
Rzeczywiście na stronie Artequus Teatro z Malagi jest informacja o "Magic Coat" dokładnie z tym samym zdjęciem i logo co na Tixerze. Wygląda na to, że Artequus Teatro ma coś wspólnego z Apassionatą, ale oryginalny niemiecki tytuł to "Der Magische Traum" i znaczy zupełnie coś innego niż "The Magic Coat". Wygląda to co najmniej dziwnie.
Tak jak mowie ta "oryginalna"odpisala ze to nie ich i nie moga w zwiazku z tym odpowiedzieć na żadne pytania.
A Tixer coś odpowiedział?
Tixer to prawdopodobnie banda oszustów, ktorzy z tego co piszą ludzie - wyłudzili juz setki tysiecy zlotych o ile kwota nie przekracza juz milionów. Nie widze sensu pytania ich o cokolwiek - jak odpisza ze jest to i tak nie wplace juz im nawet 50 groszy. Np na profilu Roberta Janowskiego jest kilka słów plus program interwencja na Polsacie.
Współwłaścicielem i członkiem zarządu Tixera jest Aleksander Wechta, może ktoś się dowie u źródła? 🙂
Niech się prokuratura w to bawi..
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 kwietnia 2019 19:09
Jezu jak dobrze że jest re-volta.  😡 :kwiatek:
Miałam w czerwcu kupować dwa bilety a tu taka akcja !!!
Dzięki za info. :kwiatek:
Skoro to końskie forum, a Wechta jest dosyć znanym nazwiskiem w środowisku, to może jest tu ktoś kto może się dowiedzieć u źródła?
Byłoby super, przez tixera nic kupować nie będę, ale jakby wydarzenie miało się odbyć to mogłabym sobie odłożyć kasę na imprezę np i zakupić w inny sposób.
Właśnie odezwała się koleżanka mieszkająca w Niemczech i napisała żeby ostrzec znajomych, że występu Appasionaty w Polsce nie będzie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 kwietnia 2019 22:12
Jaja jak berety 🤔 😵
Nie wiem czy jaja.
Wyjdzie na to, że ja już utopiłam kasę.
Ech
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 kwietnia 2019 22:46
Przykro mi, to mogło się przydarzyć każdej z nas  🙁

Proponuję zmienić nazwę wątku typu,,.... - oszustwo? ,,.  aby więcej osób nie dało się nabrać.
Widziałam program z piątku - Interwencja, na Polsacie. Jestem w szoku ile osób zostało oszukanych wcześniej.
Ja też utopiłam kasę i to za sześć biletów....tylko potwierdzenie z płatności online mam a z tixera zero odzewu.
Dramat z tym co zrobili. A Tixer nie raz przecież sprzedawał bilety na różne wydarzenia i wszystko było ok, przynajmniej w naszym przypadku aż do teraz.
rybka   Różowe okulary..
15 kwietnia 2019 11:58
Hym… ja dostałam bilet, potwierdzenie zakupu itd… napisałam do nich wczoraj wieczorem maila z prośbą o potwierdzenie, czy impreza się odbędzie, jeśli nie odpowiedzą złoże reklamacje i pewnie trzeba będzie myśleć o pozwie zbiorwym... 😵
Przecież na Cavaliadę też na Tixera przekierowywali.
Kupowałam.
Do głowy mi nie przyszło, że to może być ściema
może ktoś zapyta MTP (Targi) czy wynajęli salę pod tą imprezę?
Nie wynajeli. (póki co - info mam z 5 kwietnia)
zmieniłam tytuł wątku 🏇 🏇
Tixer na swoim profilu FB zamieścił takie oświadczenie: "Szanowni Państwo. Informujemy, iż Tixer.pl jest platformą, która udostępnia system informatyczny do sprzedaży biletów dla organizatorów wydarzeń . Oznacza to, że pieniądze za sprzedane bilety trafiają bezpośrednio (bez naszego udziału) do organizatora wydarzenia i to organizator jest sprzedawcą. W związku z tym w przypadku odwołania wydarzenia, za zwrot odpowiedzialny jest WYŁĄCZNIE organizator. W wiadomościach e-mail w których otrzymują Państwo zakupione bilety, załączona jest również faktura na której znajduje się informacja o sprzedawcy czyli firmie, która sprzedała Państwu bilet. Tixer nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania organizatorów. Mamy nadzieję, że powyższy komunikat wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z finansową odpowiedzialnością z tytułu organizacji imprez"
Na fakturze za bilety na fałszywą Apassionatę sprzedawcą jest "Sollus Entertainment, Ściegiennego 20, Poznań", czyli to ta firma według Tixera ponosi odpowiedzialność  z tytułu organizacji imprez. Co ciekawe, Sollus Entertainment sp. z o.o., Sollus sp. z o.o. i Tixer mają siedziby pod tym samym adresem, a Pani Teresa Hauser, prezes zarządu Sollus Entertainment jest jednocześnie wiceprezesem Tixera. W tixerze ma udziały Sollus, aktualny prezes zarządu Jacek Lisewski był wcześniej wiceprezesem Sollusa. Trzeci członek zarządu Tixera - Aleksander Wechta jest jednocześnie prezesem znanego w świecie jeździeckim Klubu Jeździeckiego Wechta. Można się doszukiwać dalej, ale tak czy owak są to ci sami ludzie, więc oświadczenie Tixera jest co najmniej śmieszne.
Maile wysłane do Tixera wracają niedoręczone, Apassionata odpisuje, że nic w Polsce nie organizują. Czyżby faktycznie ludzie o takiej pozycji bawili się w takie oszustwa?
Zrwszta oswiadczenie tixera jest również niezgodne z ich regulaminem. Te firmy wszystkie sa powiazane rowniez z innymi spółkami corkami które robia takie same przekręty. Inna kwestia ze część rzeczy sie odbywa, wtopili po prostu ludzie ktorzy kupili bilety na wydarzenia za pomocą ktorych akurat firmy chcialy zarobic na wyludzeniach. Z siedziby firmy zostali również wykopani także tego.. co tu sie odwala to ja nie wiem🙁
rybka   Różowe okulary..
18 kwietnia 2019 08:59
Przed chwilą pytałam znajomego z MTP, nie widzi w kalendarzu takiego wydarzenia ani nikt kogo pytał nic nie wie.

A już chciałam kupować bilety.  😤
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 kwietnia 2019 16:37
Zawsze można anulować płatność za nieistniejące bilety na nieistniejącą imprezę jaka poszła z karty
pod warunkiem ze korzystało z karty przy płatności.  Szczerze to mam nadzieje ze jednak bedzie wszystko okej ale..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się