Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

poprzednia następna
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.  (Przeczytany 44986 razy)
karolina_

« #330 : Wrzesień 29, 2019, 00:15:36 »
Odpowiedz cytując
mój rudy (6 lat) ma taką samą siwiznę na tylnej nodze, na brzuchu wielkości 5cio złotówki i siwe pasmo w ogonie. Nie zapowiada się rączej ze wysiwieje. wink

Siwy kon moze wyjść tylko jeśli jedno z rodziców jest siwe, innej opcji nie ma. Na szczęście  wink
#link
cindrella

« #331 : Wrzesień 30, 2019, 06:39:05 »
Odpowiedz cytując
Fahra, ale cudowny ten młody  kocham
tajnaaa jaki duży!
Albo ta moja taka mała - ma 17 miesięcy i .... 152 icon_rolleyes Ja widzę, że odstaje od rówieśników, ale rośnie mi równo i wiem, że jest po malutkiej matce (155). Ja sama jestem mała i jak dobije mi do 160 to w zupełności mi wystarczy  love
Pisałam Wam kiedyś, że kobył mi nie chce galopować na lewy zad i szukałam przyczyny. Znalazłam po kilku tygodniach dopiero, kiedy wyszedł jej nakostniak na ostatnim żebrze. Musiał ją ktoś ostro potraktować  icon_mad

A co do siwych plamek - mam też starszą kobyłkę, która ma taką dużą, wysiwiałą plamę na zadzie plus 2 całkiem siwe mniejsze - na szyi i łopatce. Nie wiem kiedy się pojawiły, ale odkąd mam (5 lat), nie zmieniły swojego rozmiaru.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2019, 06:42:23 wysłane przez cindrella » #link
draskaeb

« #332 : Listopad 02, 2019, 22:22:37 »
Odpowiedz cytując
No i oficjalnie mój Rysiu przechodzi do tej grupy jako odsadek.
Wczoraj z marszu załadował się do przyczepy, podróż zniósł naprawdę super, jechałam z nim w przyczepie bo nie chciałam go wiązać. Stał stabilnie, nie stresował się, jadł sianko i nawet nie było kupy stresówki. Na miejscu wyładował się jak stary i pomaszerował bez krępacji do nowego boksu.
Dziś wyszedł na wybieg z kilka dni starszym kolegą Leonem.
Tak oficjalnie to Ryszard nazywa się Furst Rusador po Fursten Look
#link
Fahra

« #333 : Listopad 03, 2019, 23:43:47 »
Odpowiedz cytując
draskaeb jaki maluszek jeszcze uśmiech śliczności.

My jedziemy we wtorek do kliniki jajca tracić. Już jestem zdenerwowana, w co dopiero będzie w środę. Będą musieli mój numer zablokować duży uśmiech
#link
draskaeb

« #334 : Listopad 04, 2019, 12:51:11 »
Odpowiedz cytując
Fahra No właśnie on jest całkiem spory. Nie wiem ile ma wzrostu ale zamówiłam już kantar COB bo kantar PONY na ostatnie dziurki.
#link
Fahra

« #335 : Listopad 04, 2019, 13:15:23 »
Odpowiedz cytując
draskaeb maluszek, że maluszek bo dziecko duży uśmiech od tajneej też maluszek. A większy od mojej klaczy już  zemdlal
#link
draskaeb

« #336 : Listopad 04, 2019, 13:17:54 »
Odpowiedz cytując
A no maluszek taki przedszkolak z niego. Ale jak patrzę na te fotki to jakiś mały tu wygląda.
#link
Fahra

« #337 : Listopad 06, 2019, 11:38:55 »
Odpowiedz cytując
Od wczoraj w klinice, czekamy na zabieg w czwartek  oczy2 chłopak grzecznie wszedł do przyczepy (wystarczyło jak zobaczył jabłko) i przejechał 200km  konik

Uwielbiam tego konia za jego spokój. Nowe miejsce, pierwszy raz w boksie od urodzenia na dłużej niż godzinę, pobieranie krwi itd a on pełen luz, byle jeść dali.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #338 : Listopad 06, 2019, 11:42:33 »
Odpowiedz cytując
Jaki on "dorosły" już duży uśmiech A dopiero co się urodził przecież!
#link
tajnaa

« #339 : Listopad 06, 2019, 19:16:11 »
Odpowiedz cytując
To samo chciałam napisać...
Jak one szybko rosną!
Mój to już w ogóle jak dorosły koń, ma 165 cm, tylko budowa źrebakowa. Charakter za to zarąbisty.
#link
tajnaa

« #340 : Grudzień 03, 2019, 19:15:36 »
Odpowiedz cytując
Hejka.
Pamiętacie jak przygarnęłam tę niedożywioną bide, klaczkę po Aravelu Waro? Miała skończyć w rzeźni z ciotką.

Dziś wygląda tak uśmiech

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2019, 19:18:31 wysłane przez tajnaa » #link
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #341 : Grudzień 08, 2019, 22:02:46 »
Odpowiedz cytując
Oho, świetna zmiana. Ile młoda ma?  kocham
#link
domiwa

W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...

« #342 : Grudzień 08, 2019, 22:17:09 »
Odpowiedz cytując
To i my tutaj zawitamy  wink
#link
Eklerek-Cukierek i szalona pani:)
tajnaa

« #343 : Grudzień 10, 2019, 09:16:47 »
Odpowiedz cytując
Ramirezowa, 1,5 roku uśmiech
#link
peeepejack

Moje ogłoszenia
« #344 : Grudzień 12, 2019, 09:09:26 »
Odpowiedz cytując
tajnaa Ale wypiękniała!  kocham
domiwa Przystojniacha z niego, ile już ma?

A ja przychodzę już do tego wątku z moim "maleństwem"  wink
Jutro będzie miał 8 miesięcy a ma już 137 cm. Mama ma 154 a tata 151, myślicie że ich przerośnie?  emoty327 Według kalkulatora wzrostu ma osiągnąć 160, ale nie wiem czy wierzyć  hihi

#link
Donia Aleksandra

« #345 : Grudzień 12, 2019, 09:44:21 »
Odpowiedz cytując
My też się pokażemy

Cassalido 9 miesięcy skończy końcem miesiąca
#link
Rude, rude
domiwa

W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...

« #346 : Grudzień 12, 2019, 23:10:06 »
Odpowiedz cytując
peeepejack dzisiaj skonczyl 9 miesiecy zemdlal Ale Twoj jest przefajny uśmiech
#link
Eklerek-Cukierek i szalona pani:)
draskaeb

« #347 : Grudzień 17, 2019, 13:04:14 »
Odpowiedz cytując
Nasz 8-miesięczny Rychu  diabeł
Bardzo niezależny młody chłopak dodatkowo strasznie odważny a to niestety idzie w pakiecie z innymi dodatkami.
W nowym domu- przedszkolu zdążył już narozrabiać i oskalpować sobie noc a po tym pozrywać wszystkie szwy 2 razy, blizna niestety będzie ale i tak go (jeszcze) kochamy duży uśmiech
#link
peeepejack

Moje ogłoszenia
« #348 : Grudzień 19, 2019, 11:17:39 »
Odpowiedz cytując
draskaeb No proszę, u nas to samo ale z taką różnicą że szwy zerwał raz a nie dwa  zdrówko
#link
draskaeb

« #349 : Grudzień 19, 2019, 12:28:10 »
Odpowiedz cytując
peeepejack no co te nasze kare dzieci wymyśliły.
Rychowy nosek wyglądał tak zaraz po zdarzeniu.
#link
Siwa239

Moje ogłoszenia
« #350 : Grudzień 25, 2019, 10:13:14 »
Odpowiedz cytując
Mam prawie 7 mies klaczke która stoi z matką, na dniach będę je przeprowadzać do drugiej stajni gdzie każdy będzie.miał swój boks. Tutaj rodzi się moje pytanie o odsadzenie A bardziej o zasuszenie klaczy, sa one w przydomowej stajni więc nie mam możliwości oddzielenia ich do innych budynkow jak i padokow. Zostawić je razem i czekać aż przestaną się sobą interesowac czy odgrodzic matkę od zrebaka Ale czy po zasuszeniu klaczy i po zlaczeniu jej z powrotem z mała nie będzie szukała cycka ? Ostatecznoscia jest poszukanie malej miejsca w pensjonacie na miesiąc Ale wolała bym uniknąć tego.
#link
Windziakowa

« #351 : Grudzień 25, 2019, 12:59:28 »
Odpowiedz cytując
I my się w końcu meldujemy, choć młody "na swoim" od końca września lol Jest tak paskudny, że mam nadzieję, że to minie, bo póki co... duży uśmiech I jeszcze to jego "ludzkie oko"...
#link
nokia6002

« #352 : Grudzień 26, 2019, 07:05:24 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś odstawiał źrebaka w wieku 5 msc?
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
draskaeb

« #353 : Grudzień 26, 2019, 12:37:51 »
Odpowiedz cytując
W UK w aktualnie najlepszej Stadninie Hodowlanej Mount Saint John wszystkie źrebaczki odstawiane są w wieku 5,5 miesięcy.
Ja znam jednego, który był odsadzony w wieku lekko ponad 4 miesiące bo swoją matkę już zarzynał.
Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest źrebaczek, czy przyjmuje już sam stałe pokarmy czy jednak opiera się wciąż w sporej większości na mleku mamy. Czasem też temperament bo ten, o którym pisałam to wieku 4 miesięcy wskakiwał na matkę, kopał ja i gryzł.
#link
nokia6002

« #354 : Grudzień 26, 2019, 20:49:34 »
Odpowiedz cytując
Moj robi to samo, a kobyła jak wrak chodzi, pomimo extra jedzenia, odrobaczenia I mega mega dbania.
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
Fahra

« #355 : Grudzień 27, 2019, 09:20:46 »
Odpowiedz cytując
Windziakowa one często mają takie etapy, że wyglądają jak maszkary duży uśmiech
Ile razy ja zwątpiłam? Teraz mam etap zachwycania się jaki to jest piękny. Czorny jak diabeł bo zima duży uśmiech
#link
Windziakowa

« #356 : Styczeń 13, 2020, 14:04:32 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś karmił młodziaki paszą Chrupka Źrebak? Młody fajnie ją wcinał i się zastanawiam czy iść w to, czy raczej coś innego. I, ewentualnie, czym wy karmicie odsadki? Jakieś suple, czy sama pasza?
#link
whisperer13

« #357 : Styczeń 13, 2020, 15:08:43 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś odstawiał źrebaka w wieku 5 msc?
dwa lata temu padla nam kobyla, gdy zrebak mial niecale 5 miesiecy.
bardzo schudl i troche mu zajęło  zanim doszedl do siebie, powiedzialabym, ze wyglądał  normalnie jak skonczyl rok.
#link
blucha

Moje ogłoszenia
« #358 : Styczeń 13, 2020, 15:23:01 »
Odpowiedz cytując
Windziakowa co prawda nie karmiłam żrebak a dorosłego konia ale ja do Chrupki zawsze dodawałam witaminy, jakoś tak w tej paszy wydaje mi sie ich ubogo, żrebie rośnie wiec zapotrzebowanie jest, ja dla swojego młodego kupuje Opfok Mastersa + owies i nie dodaje nic więcej
#link
draskaeb

« #359 : Styczeń 13, 2020, 23:16:38 »
Odpowiedz cytując
Mój dostaje 1kg dziennie Havens dla źrebaków plus owies.
#link
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 19 zapytaniami.