Kącik Rekreanta (część XII) 2019

Zdrowia dla Was i Waszych ogonów w tym Nowym Roku 2019!!!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 stycznia 2019 01:00
Kochani przede wszystkim zdrowia dla kopytnych i dla Was, reszta się jakoś da  :kwiatek:
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
01 stycznia 2019 14:31
Szczęśliwego nowego roku!
Życzę razem z Ateną i Robinem 🙂
Nie jeżdżę i szybko jeździć nie będę, ale z ziemi pracować moge  🏇
i ja mocno pozdrawiam w nowym roku 2019 !!!  🏇 🏇 zawsze mam nadzieję tu więcej zaglądać tym bardziej, że moja końska rodzina powiększyła się o kolejnego 4 letniego członka rodziny. Tym razem służbowego !! Mamy nad czym pracować, ale widzimy się codziennie po 8 h wiec jest szansa na szybki progres,  Fotki niebawem !! zimowo pozdrawia was czarek z jednego momentu kiedy był śnieg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 stycznia 2019 05:40
My z Radziem również życzymy wszystkim dużo szczęścia i duuuużo zdrowia dla Was i kopytnych w tym nowym roku. Niech będzie bardziej pomyślny niż miniony 😅
My również życzymy wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!  😅
Na razie mamy kryzys z Panem Koniem, więc trzymajcie kciuki, żeby szybko przeszedł, bo już psychicznie nie daje rady  😜

Edit - dodaje zdjęcie  😉
charlieeee kto jak nie wy nie da rady ;0  🏇 🏇 a ja zostałam nocny jeźdźcem swojego konia już na stałe.....hahah nie daje rady pojechać w dzień  😅
Troszkę spóźnione wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich Voltopirów oraz ich ogonów!  🏇

Wpadam się pochwalić - wczoraj stuknęło nam ze starym 10 lat razem  😍 zdecydowanie nie ogarniam kiedy to minęło, a z drugiej strony nie pamiętam jak to było bez Pamira  🤣

U nas marazm, z jednej strony jeździłabym, Siwka lonżowana i w formie, ACa i Pams też się trochę ruszają, a z drugiej strony nie mam jak więcej póki co. W tygodniu po ciemku to mogę co najwyżej lonżować, w weekend delikatnie ruszyć, co to za jeździectwo... Ehh... Konie będą wylonżowane za cały rok chyba  😫

Sklejkowo-rocznicowy Pams:


Śmierdziele z szykowania się na wycieczkę w teren:


I obrażona Sinfonie:

Od naszej ekipy również wszystkiego najlepszego!  😀




I kilka filmików dla fejsbukowiczów:
Waldemar
Szymon
Ekipa w terenie
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 stycznia 2019 15:06
tulipan, kurczę, ależ klimatyczna stajnia! Można gdzieś zobaczyć, jak wygląda w całości / z zewnątrz?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 stycznia 2019 16:21
I fotkę tych paśników od wewnątrz?  :kwiatek: Bardzo sprytnie to wygląda 🙂
Spado trochę śniegu, koń jest wreszcie czysty, więc trafiła się okazja do zrobienia kilku zdjęć mojemu srokatemu łobuzowi  😉
Bursztynowa, Fajny srokacz. Jeździcie cuś czy pauzujecie w zimie? =)
Nirv, To już 10 lat? No, no, no..... Najlepszego! 😀 Taaaak, 10 lat mija jak jedeń dzień.... 😉
charlieeee, Kryzysy są po to, by je przezwyciężać :kwiatek: Będzie dobrze =)
lusia722, Widzę piesek - akrobata 😉 😀

No siema. 😉
U nas statecznie - znaczy starszy pracuje, młody się snuje 😉



No, nie chcę zapeszać, ale póki co - fajny ten młody. Chyba się już do mnie przyzwyczaił, rozpoznaje, rży i w ogóle my-little-pony-style <3 😉 Zobaczymy co będzie jak zobaczy drągi, bo póki co, na nowości reaguje mniej więcej tak:
1. "Olabogaoborzeojeja!!!!!!"
2. "a nie, nie zjadło mnie - to luzik, rób co chcesz" 😂
Sankaritarina Jak tylko warunki na to pozwalają, staram się wsiadać, ale na pewno zimą pracuje mniej, niż w sezonie. W zeszłym tygodniu nawet było całkiem znośnie do jazdy, tylko koń był mniej pokazowy, bo postanowił zrobić sobie błotne SPA, więc miałam bardzo dużo czyszczenia, a i tak nie wyglądał dobrze.  A Twój młody wygląda całkiem sympatycznie, u mnie w stajni jest podobny koń, tylko starszy.
lenka1z nocny jeździec brzmi jak tytuł filmu  👀 😜
Bursztynowa jaki śliczny srokacz!  😀
Sankaritarina Dobrze temu Twojemu Młodemu z oczu patrzy  💘


Nam powoli kryzys mija, więc może wyjdziemy do końca na prostą przed konsultacjami za 2 tygodnie  👀
Ostatnio trochę wożę się bez siodła, bo delikatnie mi się chłopak na kłębie obtarł no i zimno mi  😁
I jakie szykowne oficerki masz hihihi 😂 no nie wytrzymałam 🏇
nokia6002  😁 😁 😁 przyznaje, ze nie umiem jeździć na oklep w wysokich butach, a nie mam sztybletów  😜 a zreszta cieplej w stopy  😍  😂
Dziękuję. Tak wygląda srokacz w wersji pracującej (tylko przepraszam za jakość zdjęcia)
charlieeee patrząc na was ja chciałabym chyba mieć takie kryzysy jak wy  😉
ola8719 uwierz mi, że było nieciekawie i staram się zapomnieć o tych paru tygodniach  😜 ale teraz już prawie odnalazł swoje nogi i chodzi całkiem, całkiem  💘 a Wy jak wyglądacie!  😍 przepiękne zdjęcie i tacy eleganccy  💘
Moon   #kulistyzajebisty
14 stycznia 2019 07:29
Sankaritarina, fajny ten rudzik!  😍

charlieeee, jakaś kumulacja chyba tych kryzysów na początek roku, bo i u nas jakaś niemoc twórcza  😫
Bardziej oczywiście u mnie niż u Kula, który testuje mą siłę psychiczną - pod trenerką skacze wszystko z każdej pozycji, nawet tyłem do przodu, a wystarczy, że ja się gdzieś zawaham i mamy parkowane 👿 Hala mi nie ułatwia dobrego wygalopowywania zakrętów, trenerka mówi, że za bardzo chcę żeby to ładnie wyglądało, a tu trzeba jeeeeechaaaaaać, nawet z wodzami w zębach 🏇 No więc aktualnie jesteśmy na etapie przejeżdżania tego mojego dołka, mam nadzieję że mi mózg się włączy, bo się deko podłamałam swym nieogarem 🤔wirek:

Rispekt rzeźby na oklep :P Nigdy nie siedziałam na Kulku na oklep, ale biorąc pod uwagę jego kłąb i wygodność kłusa... O matko. Aż mi się flaki ścisnęły  😁
No i mam jakoś awersje do jazdy na oklep i wbijania w końskie plecy swych kości kulszowych, a brrrr :P
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 stycznia 2019 09:02
charlieeee, Was to czy macie kryzys czy nie, mega fajnie się podgląda na insta 😁
Bursztynowa, fajne to Twoje konisko! Mimo, że mam uraz psychiczny do łaciatych (ahh za dzieciaka mnie wiecznie zrzucała taka kobyłka łaciata 😁 )to Twój mi się bardzo podoba 🙂
Sankaritarina, Rudy to stan umysłu, one tak mają 😂 mój co prawda (odpukać!) na razie ma fazę "Dobra mame, skoro Ciebie nie zabiło to może podejdę". Czasami mam wrażenie, że mój koń ma rozdwojenie jaźni 😁
ola8719...., ależ klasa! 😍 mega fajne to Twoje konisko!!
Moon, ja na Rudego wsiadłam po tym jak stał chyba z 4 miesiące na oklep, do tej pory przypominam sobie ten uczuć kłebu w... 😂 Stanowczo wygodniej w siodle 😀

My mimo, ze bardzo bym chciała to nie mam jak regularnie ruszać Rudego, szukanie kogoś kto będzie go ruszać, nawet po prostu bez większej filozofii w tygodniu graniczy z cudem, a ja z racji delegacji jestem u konia raz na tydzień/dwa 🤔
Rude za to zrobiło się przekochane, jak tylko przyjeżdżam to domaga się mojej uwagi, buziaczków i wszelkich czynności. Aczkolwiek wczoraj przywitał mnie ze spuchniętą nogą, ale drugą, nie tą co była już leczona 😵 zobaczymy co dzisiaj zastanę..
Rudy przedsylwestrowy 🙂
Moon Trzymam kciuki w takim razie! Na pewno zaraz znowu się z Kulem dogadacie  :kwiatek: Sezon halowy zawsze jest najbardziej kryzysowy i dołujący  👀 Jeszcze tylko trochę i będzie można wyjechać (tak sobie powtarzam, żeby przetrwać :emoty327🙂
Hermes   :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Zdrówka dla Rudaska! Na pewno to nic poważnego 😅
Weźcie nie gadajcie o kryzysach na początek roku.... Młody ma w paszczy do roboty. Coś mi się nie widziało jego zachowanie i postanowiłam jednak sprawdzić.

Moon, A dziękować 😀
My też mini-kryzysy miewamy - tzn ja, bo koń jest do rany przyłóż. Tylko ja miewam filozofie życiowe pt "kim jesteśmy...dokąd zmierzamy....co robią me ręce....co robią me nogi......" 😉

charlieeee, Pięknie Twój koń wygląda 🙂 (Twoje jeździeckie kapcioszki też 😁 😉 )

Hermes, Ciiiiii, wiecznie słyszę, że "rude, wredne".... 😁 choć u nas stajnia jest opanowana przez siwe.... i straszą mnie, że rudy wysiwieje, bo białych włosków ma dość sporo.... 😁
Zdrowia życzę. Na pewno będzie OK 🙂
Sankaritarina, mnie tak straszyli od czasu jak przywiozłam mojego rudego. Z wiekiem tych białych włosków ....ubyło 😉
Hermes  :kwiatek: i zdrowia dla kopytnego
charlieeee eleganccy tylko zdjęć heh na co dzień na oklep w emu albo w krzaki w trekach  😉 ot taka elegancja
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 stycznia 2019 05:46
Jednak fałszywy alarm, zawinęłam mu nogę i rozgrzałam przedwczoraj i wczoraj nóżka jak nówka sztuka 😎
Dobrze, że mam jasne włosy, bo na pewno już przy tym gamoniu osiwiałam 😁

ola8719 ja ostatnio podobnie - patrz zdjęcia wyżej  😜 😁
Moon a jeszcze co do oklepowej jazdy: to moje kości kulszowe są chyba na tyle otłuszczone, że mu ich tak nie wbijam  😂 a tak serio to mój koń jest całkiem wygodny, a jakieś 2-3 lata temu mieliśmy nieprzyjemny wypadek przy pracy, a mianowicie włożyłam mu ja głupia polar pod zimówkę i po jednej nocy tak mu się wybił w kłąb, że miał wielką japę przez kilka tygodni  😕 na początku lonżowałam, ale znudziło mi się i zaczęłam wsiadać  🏇 wtedy masaże miał 2 razy w miesiącu i fizjoterapeuta pogorszeń w związku z taką jazda nie zauważył, więc teraz jak sobie wsiadam 1-2 razy w miesiącu to tym bardziej obaw nie mam  😀
EDIT
Hermes on po prostu dba, żeby Ci się nie nudziło  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 stycznia 2019 08:20
Ja wczoraj wsiadłam na chwilę na kucyka i poruszaliśmy się, dzisiaj znów wyjeżdżam na zawody, ale jak wrócimy to nie ma zmiłuj, wracamy do pracy.
Wstawiałam ostatnio w wątku o młodych koniach odnośnik do bardzo ciekawego wideo, myślę że wszyscy choćby dla własnej wiedzy i z ciekawości powinni to zobaczyć klik, zwłaszcza Ci którzy mąją jakieś zgrzyty na linii koń- człowiek. Każda pozornie nieistotna zmiana w zachowaniu, treningu, mimice może być sygnałem, wiadomością, że coś jest nie tak. I błagam niebagatelizujmy i nie marginalizujmy takich rzeczy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 stycznia 2019 16:57
Hermes, nie podejrzewałam, że do kasztanka tak ładnie pasuje czerwony, super!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się