Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019

poprzednia następna
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019  (Przeczytany 101647 razy)
Meise

« #630 : Listopad 15, 2019, 19:58:03 »
Odpowiedz cytując
Tfu tfu paskudny Meise!  hurra!
Przyjemnosci i radochy uśmiech))

hihi hihi kwiatek duży uśmiech

Wiecie co, nadal nie ogarniam, że mam konia 8| Długo się z tym człowiek oswaja?  hihi
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #631 : Listopad 15, 2019, 20:02:37 »
Odpowiedz cytując
Troche tak wink zwlaszcza jak dlugo czekalas uśmiech

#link
Meise

« #632 : Listopad 15, 2019, 23:34:26 »
Odpowiedz cytując
Troche tak wink zwlaszcza jak dlugo czekalas uśmiech

Tylko 29 lat  zdrówko
#link
Dziewierz

Moje ogłoszenia
« #633 : Listopad 16, 2019, 07:17:11 »
Odpowiedz cytując
Meise o fuj, najbrzydszy z całej wsi!  kocham kocham kocham
obśliniłam się emoty327
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #634 : Listopad 16, 2019, 07:34:38 »
Odpowiedz cytując
Meise, ja chyba z 3 lata miewałam momenty "o ja pierdziu, mam SWOJEGO konia" hihi Fajny jest, team kare górą cool
#link
20.8.14
Martita

Martita & Orestes Company

Moje ogłoszenia
« #635 : Listopad 16, 2019, 12:49:58 »
Odpowiedz cytując
Meiseja zostawię tylko  kocham  kocham  kocham Gratulacje i wpadaj tutaj często!
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #636 : Listopad 16, 2019, 15:01:02 »
Odpowiedz cytując
Meise fiu fiu, niech się zdrowo miewa uśmiech z ostatniego zdjęcia to taki troszke łobuziak ;D
Ja na mojego wymarzonego konika czekałam 8 lat, a faktem że go mam zachwycałam się nieprzerwanie przez prawie 15 wink)
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
Meise

« #637 : Listopad 16, 2019, 18:45:43 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję Wam bardzo  duży uśmiech duży uśmiech hurra! kocham

Robaczek, piękny wspólny czas, zazdroszczę uśmiech mówisz o Monetce?

A Folk jest łobuz, ale przy tym jest taki wdzięczny... to taki klasowy huncwot, co podkręca wszystkie akcje, przeszkadza na lekcjach, ale nauczycielki i tak go kochają  hihi
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #638 : Listopad 16, 2019, 21:18:38 »
Odpowiedz cytując
Meise tak, o Monetce:) to był koń życia
Mam nadzieję że też na takiego trafiłaś uśmiech życzę Wam wszystko dobrego, zdrowia i jak najwięcej lat spędzonych razem.
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
mundialowa

« #639 : Listopad 16, 2019, 21:49:23 »
Odpowiedz cytując
Meise, nawet nie wiesz jak fajnie obserwować, że koń, którego znam odkąd był jeszcze w hodowlanych planach hihi, trafił tak dobrze. Powodzenia! kwiatek
#link
Meise

« #640 : Listopad 17, 2019, 17:35:25 »
Odpowiedz cytując
Meise tak, o Monetce:) to był koń życia
Mam nadzieję że też na takiego trafiłaś uśmiech życzę Wam wszystko dobrego, zdrowia i jak najwięcej lat spędzonych razem.

Dziękuję, ja też mam taką nadzieję uśmiech <3

mundialowa, dziękuję, cieszę się na takie miłe słowa, obym go nie rozpuściła ^^

Dziś mieliśmy dziewiczą jazdę w nowym domu, ja nie jeździłam 1,5 mca, on z 3-4 tyg, także najpierw lonża a potem dopiero wsiadanie. Na lonży było szaleństwo, ten koń ma końską kondycję duży uśmiech ale na jeździe był grzeczny, posłuszny, na koniec zrobił piękne żucie. Ogólnie jeden duży plus tylko ja muszę się ogarnąć i przestać być taka przerażona i spięta.
Na myjce mieliśmy problem, konik się lubi tam zaciąć i nie wejdzie, bo nie. Bo myjka, bo solarium - on nie lubi... dopiero za ciastkiem wlazł szkodnik łakomy. No i na solarium nie mogę się oddalić, bo od razu napiera na uwiązy i postanawia wyjść za mną :| mamy dużo rzeczy do powolnego przepracowania, ale to drobnostki, zapał jest, będzie dobrze uśmiech
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #641 : Listopad 17, 2019, 18:19:03 »
Odpowiedz cytując
Jak on ma 4 lata i świeżo kastrat, to ty go ani na chwilę z oczu nie spuszczaj, bo nic ze stajni nie zostanie :P Dobrze, że pod siodłem grzeczny.
#link
20.8.14
Meise

« #642 : Listopad 17, 2019, 18:22:21 »
Odpowiedz cytując
No może tak być, w dodatku w stajni niemal same baby. Ale w boksie jest grzeczny, spał na leżąco, bo dziś czyściłam wyleżany bok, także cieszę się, ża zaaklimatyzował się tak szybko uśmiech

Hala jest mocno akustyczna, a on ma to pod ogonem. Bardzo mi się podoba, że jest taki odważny, nie znoszę płochliwych koni. Może być brykacz, wierzgacz (nie mówię o moim, tylko ogólnie), ale płochliwe, ponoszące konie mnie przerażają...
#link
feno

głos wolności

« #643 : Listopad 17, 2019, 18:43:35 »
Odpowiedz cytując
Meise warto było czekać, gratulacje! Taki koń to zdecydowanie spełnienie marzeń każdej 20 letniej dziewczynki!  hihi Mało zdjęć, dawaj więcej  hurra!

Moje dziadzisko zarośnięte jak mamut, odpiernicza ostatnio nieźle ale i tak go uwielbiam.  kocham W piątek lecę oglądać jego kuzynów na światowym czempionacie koni PRE, zaślinię się na śmierć chyba  emoty327

#link
dla uczciwych tutaj droga jest gorzka i ciężka
lecz gdy osiągasz coś z trudem, duma jest słodsza niż zemsta
Meise

« #644 : Listopad 17, 2019, 18:52:38 »
Odpowiedz cytując
Haha, no ja niestety musiałam poczekać do prawie 30stki, żeby sobie pozwolić na niego :P

Niestety z jazd mam tylko filmiki, ale mam takie zdjęcie po treningu dziś i w nowym kasku, w którym jestem zakochana, leży jak uszyty na mnie duży uśmiech Nowy kask, nowy koń, pusty portfel i tak się toczy ten życia krąg...

#link
borkowa.

silesian team

« #645 : Listopad 17, 2019, 19:01:00 »
Odpowiedz cytując
Meise gratulacje konik wygląda cudownie kocham
ja ze swoim zwierzem póki co mogę tylko na zdjęciach się pokazać, ale za to chyba to jedne z najlepszych jakie się nam trafiły wink

#link
kokosnuss

« #646 : Listopad 17, 2019, 19:04:36 »
Odpowiedz cytując
Meise, gratulacje! i powodzenia na nowej drodze zycia duży uśmiech wink

Jak czytam takie pozytywne posty to tez bym sobie juz konia kupila, heh. Moj P. sie smieje z mojego osobnego rachunku na zakup kucyka :P ale jeszcze troche czasu i wlasny kucyk bedzie na pewno emoty327
#link
Euphorycznie

« #647 : Listopad 17, 2019, 19:32:18 »
Odpowiedz cytując
Meise jak jak bym chciała ta dobrze w kasku wyglądać!  emoty327 Co to takiego?  kocham
#link
espana

« #648 : Listopad 18, 2019, 09:52:57 »
Odpowiedz cytując
Gratulacje Meise  hurra! Niech się zdrowo chowa. Też dołączam do pytania o kask.
#link
UnicornWitch

« #649 : Listopad 18, 2019, 10:28:57 »
Odpowiedz cytując
Meise ale piękny!  kocham Widać, że łobuziak ale chyba kochany, nie? uśmiech Dużo dobrych chwil dla Was!

feno, też piękny słodziak!  duży uśmiech U Was też konie takie zarośnięte? Bo piszesz, że obrósł w futerko? U nas w stajni kuce takie jakby na Syberię miały zaraz iść, a nawet moja co to za dużo nie zapuszcza futerka ma wyraźnie dłuższe włosy. Może one wiedzą o czymś, o czym my nie wiemy? Jakąś zima stulecia idzie albo coś. wink

borkowa., no wyglądacie cudownie, zarówno na pozowanych zdjeciach jak i po treningu. Chyba wysoki ten Twój konik, nie? Takie ma dobre spojrzenie. uśmiech

My ostatnio weszliśmy w ostrzejszy trening (głównie ja, bo dla konia przeszkody na poziomie BOJ to rozgrzewka, a nie trening :P) i idziemy do przodu. uśmiech W zeszły weekend jeździliśmy po raz pierwszy na oklep i na cordeo, bardzo przyjemnie było, choć dwa razy byłam blisko ziemi z powodu zachwiania równowagi. Na końcu udało się program na BOJ przejechać na takich pomocach (a raczej bez nich), z 2 błędami ale i tak było nieźle. wink Potem skakaliśmy sobie krzyżaczki i okserek. Zachęcona tym wynikiem w ten weekend trenerka postawiła mi wczoraj prawdziwy parkur (3 krzyżaki + szereg ze stacjonat) i było już gruuubo, koń odbił mi na początku 2 razy przez przeszkodą, czego w życiu nie robiła ale to była zupełnie moja wina, więc ja się zestresowałam ale na szczęście potem się zawzięłam i pojechałyśmy (trenerka mi wytłumaczyła, że na odznace czy w konkursach nie ma powtórek i jak mi nawet wyląduję na złą nogę czy przejdzie do kłusa w zakręcie to i tak trzeba jechać, a te przeszkody są takie niskie, że ona to skoczy i tak i tak) i tak jeździłyśmy 5, 6, 8 przeszkód w ciągu, super było!  love Ale jak skończyliśmy i dotarło do mnie co się właśnie wydarzyło to prawie omdlałam z emocji i musialam z niej zejść i stępowałyśmy się w ręku (dla niej to też nagroda). uśmiech Także koń cudowny (poczułam wczoraj jaką maszynę mam pod spodem z mocą zadu i sercem do skoków), ale jeździeć musi sobie jeszcze parę rzeczy przepracować w głowie, na szczęście mam świetnego konia i super trenerów więc mam nadzieję, że w końcu wszystkie blokady puszczą. :P Z wczoraj filmików nie mam niestety bo mi się kamera wyłączyła w połowie ale mam próby skoków z zeszłego tygodnia. wink

https://www.instagram.com/p/B4shEwKBQBY/
#link
lilithhh

« #650 : Listopad 18, 2019, 10:50:58 »
Odpowiedz cytując
Maise, gratulacje ! Super się czyta, że nowy ogon sprawia Ci tyle frajdy ! Powodzenia !

UnicornWitch, a my jesteśmy na podobnym etapie. Też jako 30 latka razem z córką zaczęłam jeździć w Klubie Jeździeckim i w przyszłym roku planuję zdać brązową odznakę jeździecką.
Co prawda na razie siedzę jak sierota  zemdlal Dodatkowo im dłużej jeżdżę tym więcej swoich błędów wyłapuję, ale to chyba taka charakterystyka tego sportu.
Podobno z boku widać jakieś postępy konik
#link

Meise

« #651 : Listopad 18, 2019, 12:44:24 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję dziewczyny  kocham kwiatek

Kokosnuss, odkładaj, odkładaj, co można za tą całą kasę kupić, co by bardziej cieszyło? Tylko konia duży uśmiech

Jeżeli chodzi o kask to jest to Casco Mistrall 2, wspaniale leży, leciutki, idealnie dopasowany! Ja mierzyłam np Uvex perfexxion i wyglądałam jak niemiecki żołnierz z czasów WW2...  hihi

borkowa, zwłaszcza to drugie zdjęcie wspaniałe, ciepło od niego bije i taki spokój uśmiech Ja póki co z moim sobie takiego nie zrobię bo trzeba cały czas prężyć szyję i się wydzierać  wink
#link
a.kaminska

WWW Moje ogłoszenia
« #652 : Listopad 18, 2019, 13:01:57 »
Odpowiedz cytując
Meise  gratulacje!  lol  teraz portfel będzie pusty, ale serce wypełnione  kocham.  Taki wyczekany to będzie przekochany !! love
#link
facebook.com/bulanekwakcji
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #653 : Listopad 18, 2019, 20:15:08 »
Odpowiedz cytując
Meise, jesssooo jaki piękny karuseeeeek!  kocham kocham kocham Tfu, tfu, tfuuu, brzydki! wink Niech się zdrowo chowa!
Mój miał być kary bez odmian... Wyszedł gniady gnidek z odmianami i z absolutnie najsłodszym białym nochalem. Cóż... I tak kocham  lol love

budyń, do booojuuu! Ciśnij dziada!  konik  duży uśmiech

darolga, ja cały czas nie dowierzam w to stałe odpalenie Ślepego  hihi Wincyj fotków or it didn't happen!  emoty327

borkowa., śliczne tulaste fotki!  kocham

feno, jak opanujesz już ślinotok, to pofoć trochę tych championów!  duży uśmiech

Niech mnie ktoś kopnie w zada, żeby się zapisać na zawody  zemdlal
No jakoś totalnie nie mam chęci do startów. Kuli się super kula, tfu tfu - moja niemoc została przejechana, ostatnie i dzisiejsze skoczki podskoczki bardzo top, plery mam nastawione lepiej niż u fizjoterapeuty lol po wizycie Kulistego u dentysty ujeżdżeniowo też jest kozacko, ale jakoś zupełnie mi nie po drodze na sopockie JumpOffy... Eh  icon_redface :S

#link
Meise

« #654 : Listopad 19, 2019, 00:14:16 »
Odpowiedz cytując
Meise  gratulacje!  lol  teraz portfel będzie pusty, ale serce wypełnione  kocham.  Taki wyczekany to będzie przekochany !! love

Już jest przekochany, dziękuję!! uśmiech))

Moon, te karuski to się randomowo trafiają, mój jest po kasztanie i od ciemnogniadej matki po Grey'u duży uśmiech Trzymam kciuki za mobilizację i starty, ale ja osobiście nie robiłabym nic wbrew sobie, to ma być przecież fun a nie przymus uśmiech

Dwa w miarę wyraźne i jasne ujęcia z naszego dziewiczego wsiadania wczoraj, jego pierwsza jazda po ok. mcu i moja po 1,5 albo i dwóch:

Galopik

Luźny kłus na koniec, wstęp do żucia:

Dziś pojechałam i jeździłam już sama, wszystko super git, tylko na myjkę nadal wchodzimy za ciastkiem (uczę go głupot?), bo inaczej zapiera się i ani w lewo ani w prawo...
Jazda super, ćwiczyłam z nim reaktywność na łydkę. Po jeździe rozebrałam do golasa, dałam się wytarzać, po czym chciałam wyjść z hali odnieść sprzęt. Zamknęłam dziecko i odeszłam 5 kroków, po czym usłyszałam taki kwik, przeraźliwe rżenie i dudnienie wierzgajacego i skaczącego konia, że mi włosy dęba stanęły... Miałam ochotę rzucić siodło na ziemię, w te pędy się wróciłam do przerażonego dziecka... no cóż, mea culpa ^^
Będzie z nim zabawnie. Ma swoje głupotki i testuje mnie na okrągło...
#link
Siwaa

« #655 : Listopad 19, 2019, 07:08:41 »
Odpowiedz cytując
Meise Gratulacje, przepiękny!! Takie cudujące konie dają najwięcej radości, wiem coś o tym  hihi
Szczerze mówiąc nam stuknęły 2 lata i dalej czasami do mnie nie dociera, że go mam, więc to już chyba tak będzie po prostu lol
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #656 : Listopad 19, 2019, 08:34:30 »
Odpowiedz cytując
Meise, nie martw się, jeszcze wielu durnot go nauczysz lub uświadczysz, niestety pierwszy koń sporo weryfikuje lol Co ja z moim przeżyłam, jak opowiadam to tylko wielkie oczy robią lol
Że on żarty to korzystaj, bo  latwiej nauczysz tych potrzebnych rzeczy, tylko byle wiedzieć kiedy przestać, żeby nie było, że bez cuksa koń nie stoi albo chamsko wymusza :P Masz w stajni bankowo jakichś kumatych ludzi, to pewnie zawsze możesz zapytać czy poprosić o pomoc.
#link
20.8.14
pati12318

« #657 : Listopad 19, 2019, 09:23:21 »
Odpowiedz cytując
Meise mój młody 6-latek ma problem z wchodzeniem do wszelkich ciasnych miejsc (koniowóz, myjka, solarium, karuzela, zbyt wąsko otwarte drzwi od hali).
Na myjkę wewnętrzną, na początku nie było mowy, żeby podszedł nawet na matr- stawanie dęba i wyrywanie się.
Uczyłam go 3 miesiące i zaczął wchodzić- ale używałam duuużo jedzenia przy tym.
Teraz wchdozi za każdym razem ale bez cukierka nie ma w ogóle mowy.
Jest powtórka z zachowania z przed kilku miesięcy- bunt i dębowanie.
Już sama nie wiem czy moja strategia była dobra. Jednak mam wrażenie, że żadna inna nie przyniosła by rezultatu  coo??
#link
kolebka

Dream-maker

« #658 : Listopad 19, 2019, 10:02:44 »
Odpowiedz cytując
Meise graaaatulacje  konik konik konik  przepiękny ten Twój koński chłopak, duużo zdrowka i samych pozytywnych chwil  kwiatek kocham
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

lillid

« #659 : Listopad 19, 2019, 10:56:23 »
Odpowiedz cytując
Meise śliczny ten Twój karusek love bardzo dobrze razem wyglądacie. I fantastycznie, że masz tyle funu i luzu wsiadając po przerwie na młodego konia duży uśmiech
Myślę, że lepszy taki koń na żetony, niż taki, który wypluwa cukier zemdlal cukierki bierze z wielką łaską i w ogóle nie kojarzy ich z nagrodą. Jedynym skutecznym żetonem u nas było świeże jabłko.
Z wchodzeniem w różne dziwne miejsca problemu nie było, był za to problem, żeby w nich ustać - kobyła równie szybko wchodziła, co wychodziła wysmiewa
Z wsiadaniem też był cyrk - czasem trwało i 15 minut, czasem poświęcaliśmy całe treningi tylko na to. Z marnym skutkiem.
Teraz coś się przestawiło w głowie i w zasadzie rzucam schodki i wsiadam na luźnej wodzy, kobyła czeka. A na myjce zasypia. Samo się zrobiło.
Jednak łakome konie uczą się dużo szybciej, ale trzeba uważać, bo złe nawyki wchodzą równie szybko, co te dobre.

Z kobyłą odkryłyśmy potęgę regresu. We wrześniu przeholowałyśmy treningowo i zrobił się cyrk z więzadłem pierścieniowym. Konia trzeba było odstawić od pracy na blisko miesiąc, potem spokojnie wdrażać kolejny miesiąc. Nie mogłam odżałować straconego czasu, a tu do roboty wrócił zupełnie inny koń - o wiele elastyczniejszy, skupiony i współpracujący.
Kolejny regres będzie (mam nadzieję...) planowany.
#link
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 19 zapytaniami.