Kącik Rekreanta (część XII) 2019

Sankaritarina dziękujemy  :kwiatek: mam 27 lat i typowy baby face. Wiele osób jest zadaje mi to pytanie  🤣
Mąż częściej mi towarzyszy w stajni i w końcu mam szansę na jakieś filmy/zdjęcia, więc będzie nas więcej tutaj  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 lipca 2019 23:26
flygirl w boksie, na szczęście tylko się poranił i poobijał, ale tak właśnie wygląda życie z Księciem. Na nudę nie narzekam.
Cudnie, że tak o Kamilka dbają. Fajny koń, ogromne serducho.
Rudzielc_23 oj  😵, na szczęście Książę padoki potrafi otwierać, albo czołga się pod spodem.
lillidsuper wieści, pokazujcie się częściej  😀
lusia722 haha przypomniałaś mi pewnego konika polskiego który potafił się wyczołgać z każdego miejsca  😁 Naszczęscie gruby po tym jak go zdejmowało 5-ciu chłopa już więcej nie spróbował, a i pachwinę tak sobie rozorał że to też chyba zapamiętał  🤔wirek: Szybkiego powrotu do zdrowia dla Księciunia.
Mieliśmy dzisiaj ujeżdżeniowy trening i jutro nie będę mogła chodzić. 🤣 Prawie cała godzina bez strzemion, w dodatku szefowa jest bardzo restrykcyjna jeśli chodzi o dosiad i ręce, więc muszę przeorganizować całe swoje ciało i to jest super. 😜 Na koniec mieliśmy trzy drągi po 3 foule galopu i jak na połączenie totalny laik + koń profesor przystało - ja tylko siedziałam starając się nie przeszkadzać i przy okazji nauczyć się widzieć odległości a koń robił, co miał do zrobienia. 😀 Niestety nie będzie mi jeszcze dane rozpocząć przygody ze skokami, gdyż w środę wyjeżdżamy na tour po zawodach Holandia-Belgia i wracamy za miesiąc. Także jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość.

Ostatnio taki ładny portret na padoku mu ustrzeliłam. 😍
[img]https://scontent.fosl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66284314_354963695085345_1402870467882123264_n.png?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnIUbjPg5pTkwQt8Bzi-V7tLYRny7lUh-GnpFm2E6iy2jLA5V6CUCzBkhc9lK2uhmo&_nc_ht=scontent.fosl1-1.fna&oh=f3140c54f630d96eee6dde8c93981295&oe=5DB51619[/img]

Bardzo zadowolony z luksusów. 😁
[img]https://scontent.fosl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/66364896_709523256163714_3698533408171884544_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQkV2nE6x8K8nExQ5_CNUGo-aOsk5oC5X8WEsOGpFaruMloltkKaTZSjyvHaS5sPwhE&_nc_ht=scontent.fosl1-1.fna&oh=410b8b22accde7c5879d6de091962ab4&oe=5DA3050A[/img]

I taki tam widoczek z najlepszej usznej perspektywy.
[img]https://scontent.fosl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/67280095_371022093614048_2377757409041973248_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQkldZyhPSNlxJwNLuNZgV0N1bLo245XgDcTWFzumIwCp-FyfLRjFkmWdCWdVf8qAaY&_nc_ht=scontent.fosl1-1.fna&oh=89c96ea7751b9b3afcc26d68dd012812&oe=5DBD9E98[/img]

Wiem, że pewnie wyskakuję już wam z lodówek i zamrażarek, ale no co mam poradzić, że się jaram jak świeczka wszystkim. 😜
[img]https://scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/65317536_379684639570594_1858298848510738432_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQm7MSdDwgGy-b5ToTELvVsODjO3gMgcz7tx6pD6Y6kLZqm0ut0vwwUXuAwYBcxdDOc&_nc_ht=scontent.frix7-1.fna&oh=f25aecd1ba8571c97739bf1361cfc5ca&oe=5DC4BB35[/img]

To i ja tak "z czapy" wyskoczę 😀. Ponieważ mój konio zaczyna wychodzić zdrowotnie na prostą to zaczęliśmy się więcej pokazywać... Ostatnio udało się nam przeżyć straszny parkour w Rzecznej, a w niedzielę wyjeżdżamy na wakacje marzeń - 7 tygodni w treningu  😜.
Marzenie spełnione Pan Pączek w kóncu ma trawiasty padok  😅 😍

EDIT nie dodało mi się zdjęcie wcześniej
Lov   all my life is changin' every day.
17 lipca 2019 20:52
charlieeee, niedługo Ci trochę tej trawy zabiorę 😎
Lov Czekamy na Was  😅 :kwiatek:
charlieeee najlepiej! 😍 Camillo tez teraz na trawie i nie chce z niej schodzić. Nie wiem, jak był padokowany w Polsce, ale w poprzedniej norweskiej stajni miał mała piaszczysta kwaterę, wiec jak to jego właścicielka powiedziała „teraz ma jak w raju”. 😎 Aż mu jabłuszka zaczęły się na zadku pojawiać. 😀

Musiałam zaopatrzyć dziadka w maskę na muchy, bo oczy okazały się bardzo na nie wrażliwe. Także teraz na pastwiskach ufo atakuje. 🤣


Ostatnio miałam przyjemność pojeździć kobyłkę mojej współpracownicy (już niestety byłej). To był najdelikatniejszy i najwrażliwszy koń, jakiego miałam okazje jeździć, zakochałam się bez pamięci. 💘


W ogóle to w poniedziałek mieliśmy trening i odbiłam się od ziemi! Był to mini parkur o szalonej wysokości około 30-50 cm, ale o jeny jaka miałam frajdę. 😜 A koń złoto, to jest dokładnie to czego potrzebuje z moim skokowym lękiem, który chce przezwyciężyć. Jest tak mega bezpieczny i czuje się na nim mega dobrze. 😍 I dzień później pojezdzilam lekko i tez był cudowny. I oczywiście jak to zwykle bywa, zaczęliśmy się już dogadywać, to musiałam wyjechać. Zostawiam go na ponad 4 tygodnie, żeby wrocic na 3 dni i wyjechać na kolejne 2 tygodnie. 😵 Chyba wszystkim w stajni trulam, żeby się nim opiekowali. Na szczescie właścicielka z nowym koniem zostaje u nas w pensjonacie, wiec będzie go ogarniać i jeździć. No ale i tak mi przykro, ze tak szybko musiałam go zostawić. 🙁
flygirl, świetnie się trafiło Tobie, ale też super trafił koń 🙂
charlieeee, o, trawa zawsze na tak!
a.kaminska, nam się niestety w tym roku nie udało pojechać do Rzecznej, transportu nie było 🙁 Lubię ten ich parkur, zawsze lubiłam skakać na trawie.
lusia722, o masz. Księciunio jednak zdolniacha jest.
Muszę bo się uduszę, tak mi się to zdjęcie podoba. Grubcio pozdrawia kącik typowo rekreacyjnie  😁

darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2019 13:51
Believe in unicorns!  🏇 Nawet jeśli Twój własny nie do końca się udał i bardziej przypomina osła aniżeli konia...  🤣


fot. A.Przybył

Pozdrawiamy  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Sankaritarina Barak pewno też się nie na nadawał na ujeżdzenie, ale bardziej mówiłam o Gunnerze. Ma stary uraz łopatki, który w zakrętach niestety widać. Niby nie jest kulawy, ale opada łopatką I jest nieregularny więc sama rozumiesz.
Zastanawiam się, jak mu pomóc, czy To jest trwałe bo z tego co wiem to już się ciągnie  długo. A szczerze mi się na nim super jeździ.
_kate, Aaa, że w ten sposób. Myślalam ciągle o Barku. Odnośnie Gunnara - zalecenia weta pewnie ma... Są też konie, które mają jakieś stare urazy powodujące okresowe dolegliwości, ale jeśli weci dają zielone światło na jakiś rodzaj użytkowania.... Nic, tylko obserwować jak się delikwent czuje.
Ale dobrze jest wrócić do jeździectwa, co? 😀
lillid, No seeerio, mało lat bym Ci dała. Ale koniary chyba tak mają 😉 Pokazujcie się częściej
Rudzielc_23, Fajny ufok 😀
Lov, Foty, foty, fotyyy.... :>
charlieeee, Trawa wszak zawsze w cenie 😉
a.kaminska, Zazdro, też bym pojechała :P Cóż to za ciekawy odcień gniadości? Deresz...? Czy ogolona/ogolony?

Pozdrawiamy z nowego miejsca:

Jedna z pierwszych jazd, mina ma grobowa 😂 Jak będę miała lepsze zdjęcia, to się zapewne pochwalę. Pallas to dla mnie koń "na guziki" za którego jestem pewna, to jednak wtedy sama się zaskoczyłam jego ożywieniem, energią i werwą.
Jestem w tak pro-końskiej stajni, że aż się muszę sama przyzwyczaić, wstyd się przyznać.... Już zapomniałam jak to jest odławiać konia ze stada na dużym pastwisku. Dobrze, że żaden z moich koni nie ucieka przed człowiekiem, bo byłoby krucho... wręcz przychodzą (a już zwłaszcza Ekler, który jest przyjacielem wszystkich - koni, ludzi... 😁 )
O, tu dowód -> tam jest Pallas, zdjęcie na zoomie:
Lov   all my life is changin' every day.
21 lipca 2019 21:14
Sankaritarina, fotografa w nowej stajni już mamy zamówionego 😉
Sankaritarina  to bułany 😀 taki z pręgą 🙂 tylko trochę wyższy i bardziej "gorący"  ale dodatkowo też jest ogolony  😜

darolga Fantastyczne ujęcie  🤣


A my się znowu pochwalimy zawodami... Byliśmy na cały weekend w Biskupcu, cenne doświadczenie zdobyte  😎.  W sobotę mieliśmy super przejazdy, a w niedzielę trochę się popsuło ale skoki były i tak dobre więc pozostaje się nie poddawać i trenować dalej 😀


[img]https://scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/66837489_1148330838688562_3504187954799050752_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlwYahj8Tjuv38FooresO5OEL-I8CSDFW-EH7sx4GBYtY_yYh1WWYwQ9q_ZASCK8UI&_nc_ht=scontent.frix7-1.fna&oh=169d5ff751f0a7cd3fbc0f26aa3f4a44&oe=5DAB13CF[/img]
Pozdrawiamy z nowego miejsca:


My się z Siwkersem bardzo cieszymy z Waszej sielanki, spacerujemy w nostalgii po okolicy, czekamy na odwiedziny i tęsknimy bardzooooo 🙁  💘

Siwaa, Ty czekaj, czekaj, aż ja tam nadjadę 😉 Też tęsknię za Wami bardzo!

a.kaminska, Aaa... wiedziałam, że coś tu jest na rzeczy z tą maścią 😀 Zazdro, pojechałabym se na zawody.... Niechno ogarnę swoje życie 😁

Lov, no ja myślę 😉
a.kaminska, skąd masz fotę z Biskupca? Kto tam zdjęcia robił?
a.kaminska, skąd masz fotę z Biskupca? Kto tam zdjęcia robił?


Rożek Photography. I chyba ktoś jeszcze, ogólnie był ktoś przyczajony w budce na placu ;P
Dla starych fanów mojego ślicznego ziemniaczka- moja wymarzona od lat sesja, na przepięknej łące pod stajnią. On jest jak wino, tyle lat a dalej mnie zachwyca 🙂


Burza, cud miód malina 😀
a.kaminska, Rożek tylko niższe klasy ma 🙁 a nikt nie wie, kim była ta druga fotograf 😉 no nic, może gdzieś się znajdzie.
anai, zwlaszcza malina zważywszy moje nazwisko 😉 🤣
Burza, dokładnie 😀 😀 On naprawdę pięknie się prezentuje 🙂
Pièknie wyglądacie Burza  tyle lat minęło, a wy coraz piękniejsi
darolga   L'amore è cieco
23 lipca 2019 18:32
a.kaminska - dziękujemy! Dobre loty, najważniejsze to wyciągać wnioski i iść dalej  🙂 A koniowate wygląda na fajne!

Burza -  😍 😍 😍 😍 i tyle powiem  😜
a.kaminska tata hucuł się w maści odezwał 😉 bardzo przyjemnie się na niego patrzy 🙂
_kate, to niesamowite, że konie z wiekiem tak pięknieją 😍
darolga, 😍
a.kaminska tata hucuł się w maści odezwał 😉 bardzo przyjemnie się na niego patrzy 🙂


Nie wiemy, co tam w genach piszczy  😁 Pepe to "koń rzeźny" - tak mówię jak ktoś pyta o rasę  😜.  Ale pręga jest, cwaniakowanie też więc coś musi być na rzeczy  🤣

Ja znam jego historię bo to koń z okolicy i super ze trafił w tak dobre ręce 💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się