Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019

poprzednia następna
Strony: 1 ... 9 10 [11] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019  (Przeczytany 23251 razy)
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #300 : Marzec 12, 2019, 18:19:55 »
Odpowiedz cytując
Smok10, no nie da się ukryć , że tak jest
vissenna, Ale co znaczy odwalcie? Można przecież inną opinię niż Ty. Dla mnie wzorem jest Ehning, dla Ciebie Kubiak. Tylu ich jest że każdy może mieć swojego.
#link
Smok10

« #301 : Marzec 12, 2019, 18:56:50 »
Odpowiedz cytując
Opinię można mieć a w zasadzie faworyta , tylko nie można kogoś obrażać tylko dlatego że ktoś inny bardziej mu się podoba. icon_rolleyes Dla mnie wszyscy są wygrani bo mogą robić to co kochają i jeszcze jakoś na tym zarabiać wink

A co do Niemców , to fakt , są po przodach ale już czasy ich dominacji w jeździectwie dawno się skoczyły

Aktualny ranking FEI

https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WR
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 19:08:51 wysłane przez Smok10 » #link
Katrzyna K

Moje ogłoszenia
« #302 : Marzec 12, 2019, 20:12:05 »
Odpowiedz cytując
Konie które na czysto idą DR na zawodach międzynarodowych pod zawodniczką która ma niewielkie doświadczenie w takich konkursach to są konie bardzo dobre.  wink
Ty ciut ujmujesz Dari, a ja jej koniom, taka jest między nami różnica ;)I żeby znów nie było zbędnych pytań, nie twierdzę,że są złe, tylko nie są z najwyższej półki, a to że pokonują parkury w taki anie inny sposób jest tylko jej zasługą wink

Opinię można mieć a w zasadzie faworyta , tylko nie można kogoś obrażać tylko dlatego że ktoś inny bardziej mu się podoba. icon_rolleyes

Dokładnie ,i tego się trzymajmy.
#link
Smok10

« #303 : Marzec 12, 2019, 21:03:32 »
Odpowiedz cytując
Nic jej nie ujmuję i bardzo ją lubię ale to nie ma nić do rzeczy . Nie jeździ notorycznie konkursó 140 + bo do tej pory przez wiele lat robiła młode konie. Co nie zmienia faktu że jest bardzo dobrym jeźdźcem . Bez wzhlędu na moje stmpatie staram się być obiektywny .  wink Pamiętam jak Daria była bardzo młoda i jeździła tylko WKKW to to jak była na listach to większość miała smutne miny  hihi
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #304 : Marzec 12, 2019, 21:17:37 »
Odpowiedz cytując
mils, to trzeba było zapytać Adasia, przecież był w Krakowie. Chyba najlepiej u źródła, a nie opłotkami zawodników i trenerów. Można było tez zapytać trenera Wassibauera... po Angielsku  czy niemiecku, nie widziałam jeszcze, żeby Trener kogoś okrzyczal, ewentualnie mógłby skakać po czapce duży uśmiech
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
kotbury

« #305 : Marzec 12, 2019, 21:32:16 »
Odpowiedz cytując
Tak jak szamuję, podziwiam itd. Darię tak nie wiem dlaczego jej osba przyciąga często końskie nawiedzone pancie.
Netowy funklub tej zawodniczki dość często pląsa po różowej tęczy bezoglowiowej jazdy i nigdy nie potrafi wyjść poza ciągłe dażenie aby koń miał głowę głęboko w dole i przed pionem i snuł się jak rozciagniety jamnik. To pewnie z powodu równoczesnej fascynacji Heuschmanem - nieststy nie idącej w parze z realnym zrozumieniem tego, co on próbuje przekazać. Padło już z resztą w  dyskusji magiczne "biomechanika"...
Zaraz jeszcze usłyszymy francuskie pierdoły rodem z pewnego "jeździeckiegu uniwerku" firmowanego nazwiskiem dawnego olimpijczyka - i bedziemy jednym palcem przesuwać głowe konia raz tu raz tam aby uzyskał rozluźnienie i pracował grzbietem jak ... do czego był koń porównany tam... a ! do jaszczurki.
#link
Smok10

« #306 : Marzec 12, 2019, 21:44:08 »
Odpowiedz cytując
Tak jak szamuję, podziwiam itd. Darię tak nie wiem dlaczego jej osba przyciąga często końskie nawiedzone pancie.

To chyba nie tylko jej osoba. Te pańcie wyszukują swoich guru a potem ich regularnie zamęczają  hihi
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 22:30:36 wysłane przez Smok10 » #link
kotbury

« #307 : Marzec 12, 2019, 22:27:20 »
Odpowiedz cytując
Wracając do tematu wątku - uważam, że transmisja super!
Niesamowita promocja jeździectwa.
#link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #308 : Marzec 13, 2019, 07:24:04 »
Odpowiedz cytując
Strzyga jestem wśród zawodników totalnym anonimem, bo jeżdżę jako luzak już teraz mocno okazjonalnie. Uważam, ze niestosownie jest wpychać się z pytaniami do takich ludzi. Rozmowę o tym prowadziła moja zawodniczka ze swoim trenerem i oni nie chcieli nikogo o nic pytać, bo to w sumie nie ich sprawa. Mnie tylko ciekawi sama zmiana, nie neguję, nie piekę z zachwytu nad jego stylem.
#link
Hakuna matata!
Smok10

« #309 : Marzec 13, 2019, 08:29:44 »
Odpowiedz cytując
Zawsze można przyjechać na klinikę i zadawać pytania po to by wszystkiego się dowiedzieć. Zawodnicy - Trenerzy nie trzymają całej wiedzy tylko dla siebie ale tak jak nauczyciele żyją z jej sprzedaży  duży uśmiech duży uśmiech duży uśmiech
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #310 : Marzec 13, 2019, 10:46:36 »
Odpowiedz cytując
mils, bardziej niestosowne jest takie pytanie w internatach, z jakimiś sugestiami, mówieniem o rozmowach w kuluarach.
Tymczasem, naprawdę Trener Wassibauer jest Mega sympatyczny. I jest najlepszym trenerem skoków w Polsce.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
Smok10

« #311 : Marzec 13, 2019, 11:11:28 »
Odpowiedz cytując
Tymczasem, naprawdę Trener Wassibauer jest Mega sympatyczny. I jest najlepszym trenerem skoków w Polsce.

Myślę bardziej że to światowa liga , bo wielokrotnie udowadniał że nie mając najwyższego potencjału w parach był z nich wstanie wycisnąć 200%  wink
A do tego jest mega sympatyczny i kontaktowy  , czego nie zawsze można powiedzieć o jego zachodnich kolegach  wink
#link
wistra

« #312 : Marzec 15, 2019, 12:48:08 »
Odpowiedz cytując
A Adam przypadkiem w Krakowie na Cavaliadzie nie miał na Okarino tylko zwykłej oliwki? Tak coś mi się kołacze że nie dość, ze młody jeździec, niski koń, to wędzidło ludzkie.
To, co mieli starsi rangą jeźdźcy u swoich koni w pyskach to komentowała większość publiczności
#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #313 : Marzec 15, 2019, 13:09:24 »
Odpowiedz cytując
wistra a wiesz, że większość koni ma silniejsze wędzidła tylko na zawody? W domu zazwyczaj pracuje się na normalnych...  icon_rolleyes
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #314 : Marzec 15, 2019, 13:11:17 »
Odpowiedz cytując
Niezmiernie bawią mnie komentarze pt. "Ojejku co on ma pysku*?!" nie znając konia czy jego problemów.

wymiennie na "w pyszczku"  hihi emoty327
#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #315 : Marzec 15, 2019, 13:18:04 »
Odpowiedz cytując
Moon ciekawe jakby taki "znawca" miał najechać sam na napalonym koniu GP na przeszkodę 150x150 duży uśmiech Już nie mówiąc o używaniu w tym przypadku zwykłego wędzidła duży uśmiech Ile trzeba jeszcze tłumaczyć, że każdy koń inny a w takim konkursie brak kontroli to prośba o nieszczęście...
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
mindgame

« #316 : Marzec 15, 2019, 13:30:44 »
Odpowiedz cytując
Ja wymiennie używam wielokrążka podwójnie łamanego z oliwką podwójnie łamaną na tym samym koniu. Przy pracy płaskiej oliwka jest w zupełności wystarczająca, natomiast przy skokach na oliwce miałabym siłę może na 5 skoków a później zakwasy w rękach i plecach, bo tak się koń nakręca. A tak już ogólnie mówiąc to nie wędzidło jest ostre tylko co najwyżej ręka jeźdźca.
#link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #317 : Marzec 15, 2019, 13:31:11 »
Odpowiedz cytując
vissenna, heh, będąc nastolatką bez pojęcia też się burzyłam na te straszne wędzidełka w końskich pyszczkach  hihi
A potem pooglądałam kilka rozprężalni i parkurów zawodów międzynarodowych live i sama pojeździłam i poskakałam (oczywiście nie takich przeszkód 150x150! żeby nie było :P) kilka koni innych niż rekreacyjne tuptusie... i "zatkao kakao".  wink
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #318 : Marzec 15, 2019, 13:51:36 »
Odpowiedz cytując
Moon, to prawda, ja dopóki nie siadłam na pullera chodzącego 150 to myślałam, że każdego konia można zrobić na zwkłym pustym pojedynczo łamanym  zemdlal wysmiewa i pojechac sobie  parkur  wink Jakże się myliłam  hihi

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 13:59:18 wysłane przez Perlica » #link
Smok10

« #319 : Marzec 15, 2019, 13:56:41 »
Odpowiedz cytując
A Adam przypadkiem w Krakowie na Cavaliadzie nie miał na Okarino tylko zwykłej oliwki? Tak coś mi się kołacze że nie dość, ze młody jeździec, niski koń, to wędzidło ludzkie.
To, co mieli starsi rangą jeźdźcy u swoich koni w pyskach to komentowała większość publiczności

Wędzidło nie ma znaczenia , no chyba że dla nawiedzonycc obrońców zwierząt . Liczy się reka  wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 13:59:01 wysłane przez Smok10 » #link
Moon

WWW Moje ogłoszenia
« #320 : Marzec 15, 2019, 14:53:14 »
Odpowiedz cytując
A gwoli ścisłości to Okarino miał na Cavaliadzie wędzidło D, a nie zwykłą oliwke, więc też nie takie do końca "ludzkie" :P hihi
#link
Antibarbie

« #321 : Marzec 16, 2019, 21:50:06 »
Odpowiedz cytując
Smok10 Ciekawa jestem skąd bierzesz swoje informacje o anonimowych ludziach z forum  lol Bo zachowujesz się jakbyś dokładnie wiedział kto ma jakie papiery, jaką przeszłość i gdzie swoją wiedzę nabył i że na pewno pochodzi ona z książek xD Czemu sam nie startujesz na Cavaliadzie? Z Twoją wiedzą i doświadczeniem zdobytą u najlepszych źródeł, to pewnie się oknami do Ciebie dobijają z ofertami współpracy.
Cały czas odnosisz się do biednego Okarino, jakby był to jakiś wyjątkowy przypadek w jego stawce koni, któremu wyjątkowo służy taka jazda (co rozważałam na początku), ale nie jest on odosobnionym przypadkiem. On tak jeździ na conajmniej kilku koniach i nie jest jedyny...Akurat na niego padło, bo ktoś wcześniej o nim wspomniał. Nikt nie mówi, a przynajmniej ja nie, że Adam nie jest świetnym jeźdzcem. Myślę, że w ogólności nie jest to zły obrazek do oglądania na zawodach. W parkurze nawet całkiem przyjemny. Na pewno są  o wiele gorsze, ale są też lepsze i nie widzę powodu, żeby się zachwycać i zadowalać zrolowanym koniem, skoro są zawodnicy, którzy prezentują fajniejszy obrazek.

A transmisja online i organizacja zawodów, z punktu widzenia widza, była super, żeby nie było, że wszystko źle wink I mam nadzieję, że Kraków będzie już na stałe w repertuarze uśmiech
#link
"Aby nigdy nie zabrakło tych oczu,
w których niepewność bije się z odwagą,
w których natura pochłania sens życia,
a strach miesza z wolą poznania,
lecz w których zawsze jest chęć zaufania."
Oby...
Smok10

« #322 : Marzec 16, 2019, 22:08:28 »
Odpowiedz cytując
Smok10 Ciekawa jestem skąd bierzesz swoje informacje o anonimowych ludziach z forum  lol

Z czytania ze zrozumieniem !!!!

Strzyga jestem wśród zawodników totalnym anonimem, 

nie widzę powodu, żeby się zachwycać i zadowalać zrolowanym koniem, skoro są zawodnicy, którzy prezentują fajniejszy obrazek.
Czytać się najpierw naucz a potem pouczaj innych  CIACH

Smoku, bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi i darowanie sobie wycieczek osobistych.
Viss Mod

Użycie argumentum ad personam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 11:17:32 wysłane przez vissenna » #link
Strony: 1 ... 9 10 [11] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Cavaliada Tour 2018/2019

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.