Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Strony: 1 ... 17 18 [19] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci  (Przeczytany 36348 razy)
magda

« #540 : Grudzień 01, 2019, 11:10:31 »
Odpowiedz cytując
Ja próbowałam przekonać ludzi że noszenie jedzenia z kantyny za ścianą lub 5 min. spacerem od biura to tylko zanieczyszczanie środowiska. Nikt się nie przekonał. Bo wszyscy chcą jeść w towarzystwie, bo w barze śmierdzi, bo mycie talerzy też zanieczyszcza środowisko! Hit... Także wszyscy po kolei brali jedzenie w styropian, który po paru minutach lądował w koszu. Przykre to jest...
#link
smartini

« #541 : Grudzień 01, 2019, 12:03:06 »
Odpowiedz cytując
Lena, to u nas wręcz odwrotnie (przynajmniej w produktowym, deweloperskim poletku), jest raczej zakaz drukowania firmowych rzeczy, papier widzę jedynie w HRach/kadrach  i to większość tych papierów z tego co wiem wymaga od nich prawo (jak np pisemne zebranie nr konta do wypłaty, co jest uważam wybitnie głupie). No ale mamy też pieciokoszowe segregowanie śmieci, do tego stopnia że przy boxach w openspace nam wymieniają w przyszłym tygodniu mieszane na jakieś trzy. Także znacznie lepiej niż choćby w HQ w Chicago lol

tak mysle, że to może dlatego że sami sprzedajemy cloudowe aplikacje więc jakby z zasady musimy im ufać hihi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2019, 12:06:08 wysłane przez smartini » #link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #542 : Grudzień 01, 2019, 17:21:43 »
Odpowiedz cytując
Jak pracowałam w korpo, to w każdym raczej był zakaz druku maili, a i chyba nikomu nie przyszłoby to do głowy. Nie chodzi tu tylko o papier, ale też o to, że po prostu wystawia się poufne dane na większe ryzyko wypłynięcia jakby nie było wink A w obecnej firmie, to tylko umowy się drukuje i inne papiery do HR, ale tu w ogóle inny świat, bo jest zasada, żeby wysyłać tak mało maili, jak tylko można wink
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
TRATATA

Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!

Moje ogłoszenia
« #543 : Grudzień 01, 2019, 19:23:34 »
Odpowiedz cytując
U mnie na porządku dziennym jest drukowanie ustaw po 300 stron.... Najdrobniejsza nowelizacja i tłuką od nowa.
#link
Konie to nie wszystko, można bez nich żyć! -ale po co się męczyć.

trusia

Moje ogłoszenia
« #544 : Grudzień 02, 2019, 14:34:03 »
Odpowiedz cytując
Btw, jakiś czas temu pisałam o wielorazowych wacikach do demakijażu - sprawdzają sie super, jestem z nich bardzo zadowolona!
Ja też!

Byłam w lesie i załamałam się na widok puszek tam zalegających. Nie pojmuję: przychodzą ludzie z napitkami, czyli w czymś je przynoszą - co stoi na przeszkodzie, żeby potem puste puszki tam włożyć i wyrzucić w miejscu do tego przeznaczonym? Przecież one są lekkie, a po zgnieceniu mało miejsca zajmują.  Podejrzewam, że to działalność grzybiarzy, bo kto inny po krzakach łazi? (no, jeszcze ludzie na spacerze z koniem uśmiech  ).

Pozbierałam te puszki, ile udało mi się w kieszeniach upchać. Następnym razem z plecakiem się wybiorę.
#link
Oby już żadne zwierzę nie wpadło w łapy kreatywnej sadystki

3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
smartini

« #545 : Grudzień 03, 2019, 22:44:47 »
Odpowiedz cytując
hej, daję znać, jeszcze nie zgłębiłam tematu ale Yope lubię więc może ktoś tu też wink
otóż do Yope można odesłać ich (nie wiem czy inne też) butelki , oni mają firmę, która recyklinguje je w pelet a z niego powstają nowe butelki wink nie wszystko da się kupić w kostce, mie każdy ma czas szukać czy robić samemu - myślę, że to ciekawy kompromis
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
dea

primum non nocere

« #546 : Grudzień 04, 2019, 07:10:01 »
Odpowiedz cytując
Żeby się jeszcze dało odesłać, nie używając opakowań wink
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
maiiaF

« #547 : Grudzień 04, 2019, 12:34:09 »
Odpowiedz cytując
Może nie zero waste, ale zdecydowanie less waste wink bardzo miło się zaskoczyłam, patyczki higieniczne Isana z Rossmana są teraz papierowe uśmiech kupiłam zupełnie nieświadomie, także dzielę się tą radosną nowiną hihi
#link
Lena

« #548 : Grudzień 08, 2019, 23:35:34 »
Odpowiedz cytując
Właśnie wróciłam z imprezy, może nie masowej, ale sporo ludzi się przewinęło. Z radością zauważyłam, że ilość użytkowników własnych butelek na wodę, termosów i kubków termicznych jest naprawdę duża. Nawet ochroniarz w budynku miał taką butelkę uśmiech Niestety ja się nie zdecydowałam na użycie swojej, bo nie było nigdzie w okolicy dystrybutora wody, a kranówka okazała się dla mnie paskudna nawet przy płukaniu zębów pomimo zapewnień, że można ją bezpiecznie pić. Czułam się trochę, jakbym płukała paszczę w basenie smutek
#link
smartini

« #549 : Dzisiaj o 13:24:34 »
Odpowiedz cytując
Dizajnerska nowinka odpadkowa
no brałabym taką butelkę kocham
#link
facebook photos
Chorizo BorderCollie
Strony: 1 ... 17 18 [19] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.