Zero waste - jak żyć bez śmieci

Są orzechy piorące 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 października 2018 11:27
mozna tez stosowac mydlo aleppo, i do ciala i do wlosow 🙂
Wyguglalam orzechy piorące i wyszło, że zabrudzeń nie usuwają, raczej nadają się do odświeżenia.
 
Pani Joanna od szamponów w kostce napisała:

Proszę się nie martwic, śniło mi się kiedyś, ze robiłam kostki do prania i do zmywarki ;-) kto wie co się z tego wykluje.

Nadzieja jest  😅
Ja staram sie segregowac smieci, ale nie zawsze mi wychodzi (czasem lenistwo wygrywa niestety) na zakupy zawsze mam swoje torby. Wspoldomownikow gonie tez, zeby foliowek w sklepach nie brali. Jak to tylko mozliwe kupuje warzywa i owoce luzem, ale niestety w UK maja manie pakowania wszystkiego w folie :/
Moja siostra uzywa kasztanow do prania i jest zadowolona - jak pytalam o opinie to mowila, ze wszystko sie dopiera, noo chyba, ze jakies mega plamy ma to dodaje jakichs eko srodkow dodatkowo.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 stycznia 2019 10:07
Chciałam się dopytać o torby na zakupy - gdzie dostanę takie z szerokim dnem? Czaiłam się na te od "żenibyfit", ale nie mam szczęścia.
busch   Mad god's blessing.
27 stycznia 2019 17:34
safie, ja mam takie z Lidla (2) i z Biedronki (1). Szerokie dno, duże, parciana rączka, bez śladów zniszczenia po kilku latach używania, mocny materiał (trochę przypomina mi materiał niebieskiej torby z Ikei). Są przy kasach razem z tymi mocnymi plastikowymi i papierowymi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 stycznia 2019 17:52
wiecie, czy gdzieś dostanę kompostowalne worki na śmieci 60l? Znalazłam tylko takie małe  🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 lutego 2019 18:56
Niniejszym dołączam do grona posiadaczy butelek filtrujących  😅 kupiłam brita active. Wkurza mnie jej wygląd (czarna, brzydka i wygląda jak bidon na rower) ale przekonał mnie dodatkowy uchwyt  😉 może ktoś używa i może się o niej wypowiedzieć? 🙂
busch   Mad god's blessing.
27 lutego 2019 20:57
smarcik, ja mam butelkę Brita Fill & Go. Używam jej w pracy zamiast butelkowanej wody, która jest zapewniana przez mojego pracodawcę. Przenoszę tylko do domu na weekend. Na pewno minusem tej mojej jest fakt, że jest nieszczelna. Nie nadaje się do tego, żeby trzymać ją w torebce i gdzieś z nią chodzić, bo przecieka jeśli nie jest w pozycji stojącej - wypełniona może wywołać powódź. Poza tym jest w porządku - woda jest smaczna, ustnik ok, wygląda ogólnie fajnie.

Używałam też tej butelki do biegania i też się sprawdzała. Napełniałam do połowy, brałam w łapkę i szłam biegać te 30-60 minut. Bez problemu się ją trzymało, mimo że żadnych uchwytów tam nie ma. Nie przecieka aż tyle, żeby w czasie biegania mi to przeszkadzało. Bardziej problem jest jak leży bokiem, niż jak się nią chlupie.
busch może trafiła Ci się wadliwa, moja nie przecieka.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 lutego 2019 07:01
bush a ta zwykła brita ma taką uszczelkę koło filtra? Kurcze, byłam pewna że będzie szczelna, zmartwiłaś mnie  🙁
busch albo somebody, mogę którąś z Was poprosić o zmierzenie średnicy Brita Fill&Go? Mam strasznie wąską kieszeń na bidon w plecaku i mało która butelka się tam mieści 🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 lutego 2019 07:50
fin dafi jest znacznie węższa 🙂 brita jest szeroka, porównywalna do normalnego kubka. No i zwykła brita jest twarda, a sportowa i dafi są miękkie.

Edit: zwykła brita 7,2cm według producenta 🙂
Moja Dafi nie wchodzi w boczną kieszeń na bidon Kankena, ale ja mam tę największą (0,7 litra), więc może te mniejsze by weszły  👀
Dokładnie o Kankena chodzi i te nieszczęsne boczne kieszenie... No nic, będę szukać dalej, dziękuję za zmierzenie :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 lutego 2019 08:48
Znalazłam info, że dafi 0,5 ma 7cm średnicy  👀 pewnie ta 0,3 jest jeszcze mniejsza 🙂

Moja brita active ma z kolei 7,5 cm. Szkoda tylko, że jest brzydka  🤔wirek:
Czy są jakieś bambusowe szczoteczki do zębów, które mają gładką powierzchnię w okolicach włosia? Kupiłam bambusową szczoteczkę, ale nie jestem w stanie jej używać bo koszmarnie podrażnia mi wnętrze jamy ustnej 🙁
busch   Mad god's blessing.
01 marca 2019 16:21
smarcik, ma uszczelkę. Wokół tej uszczelki właśnie zwykle przecieka. Nie wiem, może faktycznie mam wadliwą. Ale wymieniać nie będę, bo spełnia moje wymagania.
fin, moja butelka nawet wizualnie jest gruba, nawet w zwykłym plecaku nie ma co marzyć że wejdzie w kieszeń boczną. Mogę zmierzyć jeśli będziesz chciała (chociaż gdzieś miarkę posiałam), ale wg mnie nie ma sensu
Nie masz wadliwej, moje obie przeciekają i mała i większa. Funkcjonują tylko w pionie. Kupiłam specjalnie do latania, żeby nie płacić za lotniskowe wody. Już po pierwszym razie miałam zalany bagaż podręczny.
Moja Dafi też przecieka z jednej strony. Jak jest mocno przechylona, ale nie miałam okazji sprawdzać, czy walająca się w torbie zalewa mi zawartość.
Ponieważ od słomek ten wątek się zaczął, melduję, że ostatnio kilkakrotnie spotkałam się ze słomkami tekturowymi. Nie nazwę tego ogólnie przyjętą praktyka, ale, jak widać, jaskółki już się pojawiły.
busch, przypadkiem wpadłam na te butelki ostatnio w dziale kuchennym w markecie i faktycznie są bardzo szerokie, nawet nie próbowałam ich wciskać do kieszonki. Ostatecznie kupiłam Bubble Bottle sport, bo po zdjęciach wyglądała na wąską, ale brakuje dosłownie 5mm żeby weszła do bocznej kieszeni 🙄 No trudno, będę nosić w środku, albo zaniosę plecak do krawcowej żeby mi trochę poszerzyła kieszonkę 🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 10:18
fin a ta kieszeń to nie jest przypadkiem na małą parasolkę?  😀
smarcik, może i jest, kto ją tam wie 😉 ale na przykład wąski termokubek ze Starbucks i najmniejszy termos Primus tam wchodzą 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 marca 2019 10:28
fin, bobble możesz spokojnie wrzucić do plecaka, używałam długo - nic nie przecieka.
Ponieważ od słomek ten wątek się zaczął, melduję, że ostatnio kilkakrotnie spotkałam się ze słomkami tekturowymi.


Spotkałam się z tym już dawno. "Smak" tych słomek jest dla mnie nie do przyjęcia... Na szczęście staram się nie używać jakichkolwiek.
Mam zapas słomek plastikowych w domu, które normalnie myję w zmywarce.
Ja w ogóle nie zwróciłam uwagi, że mają jakiś smak. Dla mnie były bezsmakowe.
majek   zwykle sobie żartuję
07 marca 2019 11:15
sa ludzie, ktorym nie odpowiadaja takie rzeczy w ustach, moj maz np nie znosi smaku drewnianego patyczka od loda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się