Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci  (Przeczytany 67640 razy)
Lena

« #750 : Luty 19, 2020, 20:49:13 »
Odpowiedz cytując
Melduję, że dzisiaj zapytałam w osiedlowym supersamie, czy po spożywkę luzem można przyjść z własnym pojemnikiem i miła pani potwierdziła, że oczywiście, bez problemu. Warto zatem pytać uśmiech
Co sobotę za to zjeżdżają do nas lokalni rolnicy, a oni już absolutnie nie mają problemu z własnymi opakowaniami. Kurę rosołową można nawet wziąć pod pachę wink
#link
smartini

« #751 : Luty 24, 2020, 13:22:55 »
Odpowiedz cytując
podrzucam fajny pomysł. Jak się chce, to można kreatywnie podejść do problemu opakowań duży uśmiech
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
trusia

Moje ogłoszenia
« #752 : Marzec 04, 2020, 10:02:44 »
Odpowiedz cytując
A mój kolega z pracy ma taki pomysł na wspieranie środowiska:

https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/9633
#link
3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle

Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
andzia1

« #753 : Marzec 07, 2020, 21:57:08 »
Odpowiedz cytując
Wydaje mi sie,ze sa lepsze sposoby na ochrone środowiska niz  wspieranie WWF.
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #754 : Marzec 08, 2020, 08:23:00 »
Odpowiedz cytując
andzia1, po ostatniej aferze to na pewno wysmiewa
#link
trusia

Moje ogłoszenia
« #755 : Marzec 09, 2020, 09:54:55 »
Odpowiedz cytując
Wydaje mi sie,ze sa lepsze sposoby na ochrone środowiska niz  wspieranie WWF.

Nie mówię, że nie są, ale każdy robi, co uważa za słuszne, i krytykowanie czegoś, co ktoś robi, nawet jeśli są lepsze sposoby, jest słabe. Zbiera pieniądze dla sprawy, w którą wierzy, a czy ktoś wpłaci – jego wybór.  Najłatwiej jest krytykować.  Przeczytałaś, co napisał w opisie akcji?   

Jaka afera z WWF?

Moja gmina organizuje bieg, który będzie polegał na tym, że biegnąc po trasie wytyczonej przez gminę uczestnicy będą zbierać śmiecie. Gmina przylega do otuliny Parku Kampinoskiego, a niestety ludzie (nie wszyscy, naturalnie) uważają las za miejsce do wyrzucania śmieci.

Uważam, że to super pomysł, nie tylko ze względu na uprzątnięcie śmieci, ale też jako akcja edukacyjna – las to nie śmietnik.
#link

majek

zwykle sobie żartuję

« #756 : Marzec 09, 2020, 10:08:00 »
Odpowiedz cytując
kiepsko sie biega i zbiera smiecie, lepiej isc !
#link
sorry, ale nie mam polskich znakow
trusia

Moje ogłoszenia
« #757 : Marzec 09, 2020, 10:45:20 »
Odpowiedz cytując
Bieg chyba lepiej brzmi marketingowo niż spacer.  duży uśmiech 
#link

madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #758 : Marzec 09, 2020, 12:05:27 »
Odpowiedz cytując
Lidl wprowadził wielorazowe woreczki, dodatkowo, odlicza ich wagę na kasie. Fajosko. Mam nadzieję, że inne markety pójdą ich śladem (z moim obserwacja biedra nadal ostro ma to gdzieś), bo u mnie jak sobie pomykam z wielorazowymi to wyglądam jak UFO.
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
fanpage
Perlica

« #759 : Marzec 09, 2020, 14:14:53 »
Odpowiedz cytując
madmaddie, ale jak to działa ?

trusia, Poszukaj w necie, było mega głośno.
#link
busch

Mad god's blessing.

« #760 : Marzec 09, 2020, 21:11:56 »
Odpowiedz cytując
madmaddie, pamiętam jak pani na kasie w Lidlu jeszcze niedawno mi mówiła, że mają wprowadzić takie wielorazowe woreczki jakie ja mam duży uśmiech. Super sprawa, martwi mnie tylko że ludzie będą je traktować jak jednorazowe jeśli będą za darmo. Aż sama jestem ciekawa jak to dokładnie skonstruowali duży uśmiech
#link
madmaddie

« #761 : Marzec 09, 2020, 21:22:04 »
Odpowiedz cytując
Ja jeszcze nie byłam, info od Wegan Nerd: kupuje się woreczki przy warzywach, kosztują 2,99 o ile pamiętam. Zanim za nie nie zapłacimy, nie pakować do nich. Woreczki mają metkę, która pozwoli pracownikowi starować na kasie taki woreczek przy zakupach uśmiech
#link

Psi blog
fanpage
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #762 : Marzec 10, 2020, 08:16:20 »
Odpowiedz cytując
Byłam wczoraj w Lidlu i nic takiego nie widziałam niestety. Ale szczerze wydaje mi się, że mało które warzywa potrzebują osobnych woreczków, ja wrzucam wszystko luzem do koszyka a potem z resztą zakupów do szmacianej torby.

Jeśli to takie woreczki jak np niektórzy szyją z firanek to fajnie uśmiech ale jeśli najpierw trzeba je kupić a potem wrócić się i kupić warzywa, to pewnie mało osób będzie korzystać.
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

macbeth

« #763 : Marzec 10, 2020, 08:48:00 »
Odpowiedz cytując
Ja jeszcze nie byłam, info od Wegan Nerd: kupuje się woreczki przy warzywach, kosztują 2,99 o ile pamiętam. Zanim za nie nie zapłacimy, nie pakować do nich. Woreczki mają metkę, która pozwoli pracownikowi starować na kasie taki woreczek przy zakupach uśmiech

Byłam wczoraj w Lidlu i nic takiego nie widziałam niestety. Ale szczerze wydaje mi się, że mało które warzywa potrzebują osobnych woreczków, ja wrzucam wszystko luzem do koszyka a potem z resztą zakupów do szmacianej torby.

Jeśli to takie woreczki jak np niektórzy szyją z firanek to fajnie uśmiech ale jeśli najpierw trzeba je kupić a potem wrócić się i kupić warzywa, to pewnie mało osób będzie korzystać.

A chyba właśnie tak jest, z tego co pisze madmaddie
#link
smarcik

« #764 : Marzec 10, 2020, 09:00:03 »
Odpowiedz cytując
macbeth właśnie na wypowiedzi madmaddie oparłam swój post, bo do mojego Lidla jeszcze woreczki nie dotarły  smutek ale miejmy nadzieję, że rzeczywiście będą to woreczki eko, a nie jakieś wielorazowe plastiki  duży uśmiech
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

busch

Mad god's blessing.

« #765 : Marzec 10, 2020, 20:26:19 »
Odpowiedz cytując
smarcik, ja mam woreczki z firanek, więc założyłam że takie właśnie wprowadzi Lidl kiedy pani kasjerka mi powiedziała że już wkrótce będą woreczki takie same jak moje uśmiech
#link
madmaddie

« #766 : Marzec 10, 2020, 20:59:00 »
Odpowiedz cytując
https://www.f5.pl/ekologia/lidl-wprowadza-woreczki-wielokrotnego-uzytku-na-warzywa-owoce
uśmiech
#link

Psi blog
fanpage
smarcik

« #767 : Marzec 11, 2020, 08:24:14 »
Odpowiedz cytując
Poliester - czy to jest jakkolwiek ekologiczne? Woreczki z firanek są o tyle fajne, że pochodzą z recyklingu - a tu jak rozumiem produkt tworzony od 0.

Ja ogólnie Lidla lubię, już jakiś czas temu usunęli np dodatkowe przykrywki z wege past, czasami zauważam jakieś inne eko kroki. Natomiast wczoraj chciałam kupić banany i okazało się, że są poobklejane szerokimi taśmami, żeby ludzie nie rozrywali kiści  icon_rolleyes
#link

Perlica

« #768 : Marzec 11, 2020, 09:00:51 »
Odpowiedz cytując
smarcik, tak jest 100% do recyklingu
#link
smarcik

« #769 : Marzec 11, 2020, 09:16:18 »
Odpowiedz cytując
Perlica to wiem, zastanawiam się raczej, czy w tym konkretnym przypadku woreczki są zrobione z poliestru już pochodzącego z recyklingu.

Można w to pakować pieczywo, czy raczej nie ma sensu i szybko wyschnie?  coo??
#link

madmaddie

« #770 : Marzec 11, 2020, 09:41:24 »
Odpowiedz cytując
smarcik, gdzieś czytałam, że ludzie nie chcą kupować tych "samotnych" oderwanych bananów i one po prostu się marnują. Więc może to jest w jakiś sposób less waste wink
#link

Psi blog
fanpage
smarcik

« #771 : Marzec 11, 2020, 09:46:21 »
Odpowiedz cytując
W Lidlu koło mnie od lat wisi kartka, żeby nie rozrywać bananów. Być może faktycznie ludzie nie chcą takich kupować (czego nie rozumiem), ale owijanie bananów folią z pewnością nie jest sposobem na less waste. Znalazłam zdjęcie jak dokładnie to wygląda: https://gazetka-24.pl/lidl/lidl-gazetka-AEMFOm4er6-4 - reklamowane jest jako banany dla dzieci. Jak ktoś będzie chciał rozerwać to i tak rozerwie, ale tak ogólnie to całkiem niezły sposób na zwiększenie sprzedaży - ja chciałam 1 banana, a musiałam wziąć 3, bo to była najmniejsza oklejona ilość.

Pójdę dzisiaj poszukać tych woreczków  konik
#link

smartini

« #772 : Marzec 11, 2020, 09:53:08 »
Odpowiedz cytując
Ja też trochę rozumiem sklejanie bananów razem bo to co czasem zastaję to aż przykre. Zwykle wyszukuję tych pojedynczych bo mi to bez różnicy a wiem, że ludzie ich raczej nie chcą ale często są porozrywane, zgniecione - generalnie do wywalenia smutek ludzie są beznadziejni i jak chcą 5 a w kiści jest 6 to odrywają byle jak i potem nie ma co z tym zrobić. Może plastik nie jest najlepszym rozwiązaniem ale może dojdą do lepszych. Bo ludzi się raczej nie nauczy kultury i szacunku do jedzenia
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
maiiaF

« #773 : Marzec 11, 2020, 10:41:37 »
Odpowiedz cytując
No niestety, też rozumiem, większość z tych porzuconych samotnych bananów jest oderwana w taki sposób, że skórka jest rozerwana, poza tym takie pojedyncze dużo szybciej ciemnieją i się psują.
duży uśmiech
#link
majek

zwykle sobie żartuję

« #774 : Marzec 11, 2020, 10:52:35 »
Odpowiedz cytując
W niektorych tesco u nas na polkach sa po prostu pojedyncze banany sprzedawane na sztuki, odciete ladnie przez obsluge sklepu.
#link
sorry, ale nie mam polskich znakow
ekhem

Moje ogłoszenia
« #775 : Marzec 11, 2020, 11:06:33 »
Odpowiedz cytując
smarcik, tylko te banany dla dzieci i czasami bio banany w Lidlu tak mają. Są też droższe od standardowych bananów (bo czemu nie, przecież są specjalne, DLA DZIECI  wysmiewa ). Ludzie ich rzeczywiście nie rozrywają, przynajmniej u nas w Lidlu. Bo nie cieszą się specjalnym powodzeniem, kiedy obok są najnormalniejsze w świecie banany luzem wink

teraz to zwykłe plotkarstwo, bo woreczków wielo z lidla ani nie miałam w ręku, ani nawet nie widziałam na oczy, ale słyszałam, że są dziadowskiej jakości, że się rwą i rozpadają bardzo szybko. I że do firankowych bez porównania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2020, 11:09:22 wysłane przez ekhem » #link
czasem nadużywam przecinków.
__
smarcik

« #776 : Marzec 11, 2020, 11:19:35 »
Odpowiedz cytując
ekhem w moim Lidlu wczoraj leżały dwa wielkie pudla tych bananów, a żadnych innych nie było smutek

Jeśli chodzi o to macanie, to banany i tak nieźle sobie radzą, najgorsza masakra jest z pomidorami  icon_rolleyes
#link

krysiex213

« #777 : Marzec 11, 2020, 22:54:22 »
Odpowiedz cytując
Jeśli chodzi o woreczki z Lidla

- Są przy warzywach i owocach
- Jeśli się je kupuje i chce się od razu użyć to trzeba zachować tekturkę (sprzedawane po 2szt) i przy kasie po prostu dać tą tekturkę do skasowania
- pieczywo w nich wyschnie i za długo nie poleży
- jeśli chodzi o jakość to są dość cienkie i nie za duże. W Rossmanie kupowałam sporo większe i porządniejsze
#link
madmaddie

« #778 : Marzec 11, 2020, 23:37:59 »
Odpowiedz cytując
A tak btw. To moja gmina od początku roku wprowadziła dokładną segregację śmieci. I albo mi się mieni w oczach, albo część koszy na śmieci zniknęła spod sklepów i ulic. Śmieci odbierane są rzadziej. Śmieci zawsze ludzie wyrzucili gdzie popadnie, ale teraz to masakra, dramat. Aż łapię doła na spacerach z psem.
#link

Psi blog
fanpage
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #779 : Marzec 15, 2020, 20:51:14 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny. Chciałam być less waste, kupiłam butelkę Dafi rok temu i wszystko było ok. Niestety wróciłam z Norwegii i nie jestem w stanie przełknąć tej szczecińskiej wody, jest zwyczajnie obrzydliwa. Patrzyłam w google, czy są jakieś filtry zmieniające smak, ale albo nie widzę albo nie ma. Nie chcę znowu wracać do kupna wody w plastiku. Inna sprawa, że też nie każda mi podchodzi i w zasadzie tak naprawdę bez krzywienia się mogę wypić tylko Żywca. zemdlal Czy w stacjonarnych sklepach jest opcja wody niegazowanej w szkle? Nigdy nie widziałam, ale też nie patrzyłam. A może macie pomysł na inne rozwiązanie tej patowej sytuacji, bo aktualnie siedzę i wlewam w siebie litry herbaty, bo mi niedobrze na samą myśl o tej wodzie. kukunamuniu
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 19 zapytaniami.