Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci  (Przeczytany 36343 razy)
Teodora

« #510 : Listopad 11, 2019, 12:45:30 »
Odpowiedz cytując
Mówicie że ta miodowa mydlarnia taka super? Będziemy mieli w kooperatywie w najbliższym czasie, to byłaby okazja skorzystać  icon_razz
#link
santa

Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.

« #511 : Listopad 11, 2019, 21:41:20 »
Odpowiedz cytując
santa, a jaką masz konkretnie? Ja uwżywam szamponu i odżywki w kostkach z Lush i nie zauważyłam, żeby odżywka ciężko się nakładała.
Mam Sugar Daddy-O i Big.
Odżywki Tinktury nakładają się jak dla mnie dużo lepiej i sprawniej.
#link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #512 : Listopad 12, 2019, 08:27:20 »
Odpowiedz cytując
jak ktoś się dorobi Miodowej Mydlarni, to prosiłabym o krótką recenzję na forum  kwiatek
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
santa

Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.

« #513 : Listopad 12, 2019, 09:22:04 »
Odpowiedz cytując
Też się przyłączam.
#link
nerechta

« #514 : Listopad 12, 2019, 09:34:29 »
Odpowiedz cytując
dostalam niedawno od meza mydla w kostce robione przez jego znajomych we Wroclawiu, sa po prostu mega zarabiste. Swietnie myja, nie wysuszaja, pieknie pachna. Spytam sie go jak sie nazywaja. Pakuja w papierek uśmiech
#link

trusia

Moje ogłoszenia
« #515 : Listopad 12, 2019, 09:46:52 »
Odpowiedz cytując
nerechta, oni te mydła produkują na sprzedaż, czy dla siebie i znajomych? Dla mnie mydło musi pachnieć  lol

Co do produkcji śmieci … Jakim producentem jest Bieg Niepodległości!  W Warszawie dobiegło ponad 18 tys., zarejestrowanych było ponad 22 tys.  I potem ci ludzie biorą te złote folie, którymi okrywają się przez kilka minut, a potem gniotą i sru do śmieci (naturalnie są też tacy, którzy je składają do kolejnego wykorzystania, ale to rzadkie przypadki).  Plastikowe butelki po napojach w ilościach wprost niewyobrażalnych. Krajobraz po biegu był straszny, mimo że na bieżąco te śmieci zabierali. 
#link
Oby już żadne zwierzę nie wpadło w łapy kreatywnej sadystki

3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
kolebka

Dream-maker

« #516 : Listopad 12, 2019, 10:17:22 »
Odpowiedz cytując
trusia jako stały uczestnik biegów, niestety potwierdzam... Wszędzie plastikowe kubki  ukłon każdy punkt odżywczy to jest śmietnisko po prostu. Do tego niektórzy biegacze po skonsumowaniu żelu energetycznego, nie mają oporów żeby puste opakowanie wyrzucić na ulicę czy nawet na leśnej trasie  kukunamuniu
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

nerechta

« #517 : Listopad 12, 2019, 15:02:01 »
Odpowiedz cytując
z tego co wiem mozna u nich kupowac, maz wroci z pracy to go wypytam.
#link

smartini

« #518 : Listopad 12, 2019, 16:14:27 »
Odpowiedz cytując
kolebka, żeby tylko po żelu... pod moim mieszkaniem był punkt pojenia biegaczy na jakimś biegu. Ilość plastikowych butelek, kubeczków i gąbek (WTF?) była zatrważająca, padało więc ulica dosłownie spływała plastikiem.
Wrzuciłam zdjęcie tego syfu na fb tegoż biegu z pytaniem 'ale jak?!' to usłyszałam, że przecież to wielcy biegacze i muszą pić a po biegu firma jedzie i sprząta... ok, ale ten plastik nadal jest zanieczyszczeniem, czy leży na ziemi czy na śmietnisku czy w oceanie. Jak się zapytałam jak to oni trenują bez wody (bo przecież nikt im nie podaje kubeczków na treningach) i czemu skoro na treningu mają swoją wodę to na biegu nie mogą już nikt nie był w stanie odpowiedzieć.

Najśmieszniejszy (przez łzy) jest bieg w Londynie, po którym w ostatnim roku było bodaj 150k plastikowych kubeczków zużytych.
Bieg jest - uwaga - dla środowiska... :kill_me:
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
kolebka

Dream-maker

« #519 : Listopad 13, 2019, 08:42:06 »
Odpowiedz cytując
smartini  dobrze, że Cię nie zjedli za takie uwagi  hihi  i mówię to serio, biegacze są nawiedzeni. Ofc nie wszyscy, ale spora większość traktuje siebie samych jak bogów, a bieganie jak świętość w myśl zasady: wszystko mi wolno bo jestem biegaczem  ukłon
Na szczęście coraz częściej zdarzają się biegi, gdzie organizatorzy proszą o przyniesienie własnych kubków - nawet nie wiecie jakie gunwoburze się kręcą  emoty327  na dystansie 5 czy 10km na jesień nagle wszyscy muszą żłopać hektolitrami...
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

nokia6002

« #520 : Listopad 13, 2019, 09:39:27 »
Odpowiedz cytując
Bieg jest raz na jakiś czas. A Co się dzieje po imprezach plenerowych i po koncertach. Dla mnie ilość śmieci naprodukowana w ciągu jednej doby jest na prawdę zatrważająca. ..
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #521 : Listopad 13, 2019, 09:45:43 »
Odpowiedz cytując
nokia raz na jakiś czas? Przecież biegów jest multum, do wyboru do koloru wink na imprezach też się dzieje źle, ale nie wiem po co to porównywać/wartościować co jest gorsze wink z imprezami jest ogólnie problem, że na większość nawet nie można przynieść swojej butelki/kubka, tylko trzeba korzystać z tych jednorazowych syfów  smutek

P. S. Prawie kupiłam wczoraj mydło z Aleppo, ale jednak ten zapach mnie odstrasza  zemdlal są jakieś wersje pośrednie, które nie pachną aż tak źle, ale nie są nafaszerowane chemią?  icon_redface
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

madmaddie

« #522 : Listopad 13, 2019, 09:56:21 »
Odpowiedz cytując
smarcik, w drogerii poza aleppo to ciężko smutek
#link

Psi blog
espana

« #523 : Listopad 13, 2019, 10:03:08 »
Odpowiedz cytując
smarcik ostatnio kupowałam na Allegro marsylskie mydła z bardzo fajnym krótkim składem. Wszystkie pachną.
karite
ośle mleko
werbena

edit: sprzedający ma wiele mydeł marsylskich w ofercie, ale niektóre z olejem palmowym (palmitan sodu, sól potasowa kwasów tłuszczowych oleju palmowego), SLS - trzeba sprawdzać składy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2019, 10:08:56 wysłane przez espana » #link
smarcik

« #524 : Listopad 13, 2019, 10:17:37 »
Odpowiedz cytując
Myślałam że może te z Aleppo są też robione w jakiejś innej wersji uśmiech generalnie w sklepie był spory wybór takich niby bio, ale w składzie wszystkie miały właśnie sodium palmate albo co gorsza sodium tallowate, fuuuuj  ke co sprawia, że w ogóle można takie produkty sprzedawać jako "bio"?  coo??

No nic, znalazłam w Warszawie sklep, który ma w ofercie kilka produktów miodowej mydlarni, jak w końcu uda mi się wyjść z domu to wybiorę się tam  hihi
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

madmaddie

« #525 : Listopad 13, 2019, 10:19:28 »
Odpowiedz cytując
na marsylkie.pl jest fajny wybór mydeł, są i np. 4szpaki, i Aleppo no I marsylskich cały przekrój.

smarcik, fitomed też ma fajne mydło - w Wawce mają sklepy stacjonarne i w zielarniach np. często są. Na stronie mają spis uśmiech
#link

Psi blog
smarcik

« #526 : Listopad 13, 2019, 10:37:52 »
Odpowiedz cytując
I jak tu teraz coś wybrać, kiedy jest tyle ciekawych rzeczy do przetestowania?  emoty327

Aleppo na pewno też w końcu wypróbuję, ale tylko do ciała, a póki co priorytetem jest ogarnięcie twarzy  icon_redface fitomed też wygląda super! Eh, tyle możliwości! wink
#link

espana

« #527 : Listopad 13, 2019, 10:41:12 »
Odpowiedz cytując
Można też szukać w necie greckich mydeł. W zeszłym roku przywiozłam kilo mydła za 5 euro, w greckiej wsi gospodynie sprzedawały to na każdym rogu. Mydło z oliwy z oliwek, robione w domu, rąbane na krzywe kostki  hihi Sprawdzałam w internecie, można znaleźć uśmiech
#link
madmaddie

« #528 : Listopad 13, 2019, 10:49:14 »
Odpowiedz cytując
smarcik, a masz jakiś problem z twarzą? Jak tak, to węglowe na oczyszczenie, albo dziegciowe na problemy skórne. Tak, to polecałabym coś delikatnego, właśnie jak fitomed albo Miś 4szpaków
ode mnie pod choinkę wszyscy dostaną mydło  hihi
#link

Psi blog
smarcik

« #529 : Listopad 13, 2019, 10:56:49 »
Odpowiedz cytując
Ale super, że jest tu tyle osób mających wiedzę w tym temacie, dziękuję dziewczyny  kwiatek

madmaddie tak, mam problemy na tle hormonalnym smutek mam skórę na twarzy która jednocześnie przesusza się i jest tłusta w strefie T, a na policzkach robią mi się paskudne zaskórniki  kukunamuniu ogólnie mam spory problem z hormonami, no ale to inna bajka wink dziegciowe brzmi fajnie! uśmiech
#link

espana

« #530 : Listopad 13, 2019, 11:09:04 »
Odpowiedz cytując
Polecam jeszcze mydło marokańskie hammam - 100% naturalne i polecane do problematycznych cer. W ogóle hammam to cała seria zabiegów i pielęgnacji.
Tutaj przykładowa stronka
#link
fin

« #531 : Listopad 13, 2019, 11:10:09 »
Odpowiedz cytując
smarcik, zdaj proszę relację jeśli wypróbujesz dziegciowe duży uśmiech
#link

smartini

« #532 : Listopad 13, 2019, 11:49:18 »
Odpowiedz cytując
Biegi są co chwila, jak imprezy plenerowe i festiwale. Z tymi drugimi czasem da się coś zrobić, wystarczy chociażby zerknąć na SLOT Festiwal. Bez syfu, bez tony kubeczków, organizatorzy zachęcają do własnych kubków i innych naczyń. Nie ma chlania i rozwalania śmieci po całym terenie czy niszczenia klasztoru, na którego terenie wszystko się dzieje. Także de się. Ale częstotliwość nie ma znaczenia, z różnymi formami rozrywki trzeba zrobić porządek i znaleźć alternatywy.
Gorzej, że światek biegaczy jest agresywny, problemu nie dostrzega i żadnych alternatyw nie chce :P 'Bo raz na jakiś czas', 'Bo muszą przecież pić bo zasłabną?!' wink
#link
Koń to nic innego jak ekskluzywna, drogia w utrzymaniu eko-niszczarka do banknotów o wysokim odsetku usterek i z kosztownym serwisem
facebook photos
Chorizo BorderCollie
ashtray

« #533 : Listopad 13, 2019, 12:08:58 »
Odpowiedz cytując
Maraton w Londynie byl pierwszym, ktory wprowadzil "kulke" z woda zamiast plastikowych kubkow/butelek. Moze sie przyjmie na swiecie niedlugo.
#link
kolebka

Dream-maker

« #534 : Listopad 20, 2019, 15:52:09 »
Odpowiedz cytując
Wkurza mnie ilość produkowanych śmieci u nas w firmie  zemdlal  ręczniki papierowe na okrągło, ludzie biorą nieomalże pół rolki do starcia odrobiny wody z czajnika... ręczniki, chusteczki, woda w butelkach - idzie tego sporo, a pracuje nas w biurze 8 osób!
#link

Lena

« #535 : Listopad 22, 2019, 17:59:51 »
Odpowiedz cytując
U nas woda jest zamawiana w tych wielkich butlach do dystrybutora. Skoro firma je potem puste odbiera, to chyba używają ich ponownie? Ktoś coś wie o tym?
#link
BASZNIA

mleczna i deserowa

« #536 : Listopad 22, 2019, 22:02:53 »
Odpowiedz cytując
Lena, tak, wielokrotnie.
#link

kolebka

Dream-maker

« #537 : Listopad 28, 2019, 10:40:00 »
Odpowiedz cytując
U nas niestety cisowianka w zgrzewkach... 0.5l i 1.5l butelki ukłon

Btw, jakiś czas temu pisałam o wielorazowych wacikach do demakijażu - sprawdzają sie super, jestem z nich bardzo zadowolona!
Kupiłam też tampony z bawełny organicznej, niechlorowane... i klapa. One są takie jakby mega szorstkie i mnie obcierają przy wkładaniu ehh
https://www.drogeria-ekologiczna.pl/tampony-ekologiczne/10704-tampony-bez-aplikatora-normal-18-szt-certyfikowane-100-organic-ginger-organic.html

Chyba rozmiar mini mam z innej firmy, muszę przyuważyć.
#link

madmaddie

« #538 : Listopad 29, 2019, 12:15:57 »
Odpowiedz cytując
W szaleństwie Black Friday IKEA proponuje Na Dłużej love
https://www.ikea.com/pl/pl/this-is-ikea/sustainable-everyday/na-dluzej-pubd8fe7350
#link

Psi blog
Lena

« #539 : Listopad 29, 2019, 19:10:01 »
Odpowiedz cytując
Fajny przekaz, taki niekomercyjny wink

Z innej beczki, walczę u siebie w robocie z chorobliwym wręcz drukowaniem wszystkiego. Zdarza się, że ktoś mi przynosi wydrukowanego maila, zamiast mi go po prostu przesłać... Dla niektórych współpracowników starszej daty papier jest święty niemalże. Trudno im zrozumieć, że pliki w chmurze też są w porządku. Staram się edukować, wymagać nawet, ale wbrew pozorom idzie to ciężko. A potem się dziwimy, że archiwum pęka w szwach...
#link
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Zero waste - jak żyć bez śmieci

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 19 zapytaniami.