Crowdfunding- zrzutka.pl, wspieram.to, polakpotrafi.pl, siepomaga.pl

Zakładam nowy wątek, bo obecne są do pomocy zwierzakom i ludziom pokrzywdzonym przez los.

A może ktoś zbiera na coś innego? Założenie biznesu lub spełnienie jakiegoś swojego marzenia? Może widzieliście zrzutkę, którą uważacie za wartą wsparcia?

Osobiście próbuję z przyjaciółką wystartować ze sklepem internetowym. Sklep skierowany głównie do konkretnej grupy osób i może im ułatwić dostęp do wielu potrzebnych rzeczy. W kręgach pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem. Powstała zrzutka-powiedzcie co myślicie? Czy ma szansę to wypalić?

https://zrzutka.pl/rdwmjv
Ja bym Wam nie przelała :kwiatek: Ale nie dlatego, że nie wierzę w pomysł, ale nigdy nie wpłacam na zbiórki, gdzie opis jest na tyle lakoniczny, że mam wrażenie, że organizatorom zrzutki nawet się nie chciało poświęcić czasu na to, żeby dokładnie, w sposób interesujący przedstawić plan działania (coś na kształt biznes planu). A skoro Wam się na to nie chciało poświęcić czasu, to może mogłyście lepiej poszukać też funduszy, a nie tylko wyciągać rękę z prośbą o hajs. Są przecież różnego rodzaju inkubatory przedsiębiorczości 😉
Niemniej crowdfunding jakoś do mnie przemawia, o ile widzę, że druga strona jest silnie zaangażowana. Nie chcę Cię urazić, ot moją sugestią byłoby stworzenie lepszego opisu, może też jakieś działania marketingowe (instagram/fejs etc.). Fajnie byłoby zobaczyć, że faktycznie chcecie założyć biznes (bo pomysł jest niebanalny, choć nie do końca jest dla mnie jasne, czym zamierzacie się trudnić). Kwota do zebrania nie jest kosmiczna, ale tak jak napisałam wcześniej - mnie średnio interesuje rozmowa z przyjaciółką, a bardziej konkrety 🙂 Powodzenia!
Mam podobne zdanie, co amnestria. Biznes powinno zaczynać się od dobrego biznes planu, poznania oczekiwań rynku (i to nie tylko na zasadzie zapytania w internecie), a przede wszystkim od zadbania o fundusze. Bo skoro już na początku musicie robić zbiórkę (chodzi mi stricte o formę - zbiórkę, bo sporo osób zaczyna od dofinansowania, itp.), żeby biznes w ogóle uruchomić, to co będzie w przypadku, gdy przez jakiś czas nie będzie dochodów, a jedynie wydatki? W takim przypadku rzeczywiście lepiej uderzyć w stronę wspomnianych inkubatorów. Jak dla mnie pomysł niedopracowany, sorry. :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2018 15:55
A ja znalazłam taką zbiórkę Ryjcio - bajka dla dzieci - zawodowo uważam, że warto śledzić, bo fajny pomysł na edukację ekologiczną
amnestria, zrzutka robiona faktycznie na szybko, bo pomysł spadł na nas jak grom 😉 I niestety nie doczytałyśmy, że nie można edytować opisu po publikacji... To zrozumiałe, bo ktoś mógłby zbierać na coś innego, a potem wyszłoby co innego...

Założę zbiórki też na innych portalach- tam opis będzie lepszy. Link do tej jest głównie publikowany w grupach tej grupy społecznej i wszyscy wiedzą co mamy zamiar tam sprowadzić. A będą to między innymi bindery, pakery, specjalna bielizna, buty w dużych rozmiarach dla osób robiących tranzycję z mężczyzny na kobietę ( w drugą stronę z butami jest łatwiej), ubrania również. W swoim czasie protezy też postaramy się sprowadzić, co już jest grubszą "imprezą" . Zasięgałyśmy porad "u źródła" i mamy już wiedzę czego potrzeba na rynku. Bywały sklepy tego typu, ale ludzie skarżą się, ze się sfetyszyzowały- my chcemy zachować jak najbardziej czysty charakter. To by znacznie ułatwiło tym ludziom zakupy.

Już mamy nawiązany kontakt w sprawie binderów  💘  Teraz czekamy na odpowiedź w sprawie butów, a wyszukujemy najładniejsze jakie się da, bo na to ludzie T narzekają- większość damskich w ogromnych rozmiarach jest po prostu brzydka...

Fanpage na facebooku już jest, zaraz będę zakładać instagrama.

Jesteśmy studentkami, coś tam swojego mamy ale to nie wystarczy. O pomocy od rodziny, z pewnych względów, możemy zapomniec 😉 Będziemy się też starać o jakie\s dofinansowanie, ale muszę się w to wgryźć, zasięgnąć porady... Intensywny czas przed nami. K. dopiero zaczyna studia, a przede mną ostatni rok licencjatu + praktyki tłumaczeniowe.  Musimy w najbliższym czasie ogarnąć jak najwięcej. Wczoraj się tak nalatałyśmy, że padłyśmy na wyrko o 18 i zasnęłyśmy...

Znam przykład biznesu, który zaczynał od zbiórki- firma odzieży w stylu tomboy. Pamiętam jak dziewczyny zaczynały kilka lat temu- wciąż działają, rozwijają się, produkują powoli nowe produkty... Ciężko harują i cieszą z każdego sukcesu. Mam zamiar się do nich odezwać i coś niecoś poradzić
23:54
" - Kaśka zasnęłyśmy! Zaraz północ!
- qrwaaaa śpij, ja tylko z psem polecę!"  😉


Muszę się zapoznać z tymi inkubatorami, bo gdzieś coś słyszałam i coś mi dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele 😉

Dzięki za przekazane uwagi  amnestria i mundialowa:emota200609316:


Edit:  bardzo smaczna zbiórka- gorąco im kibicuję, bo to co prezentują na fp wygląda pysznie.  No i heloł- ZIEMNIAKI- one same w sobie są czaderskie 😉
https://pomagam.pl/dxtgqpmh
Znajoma zbiera fundusze na wydanie książki konie i feng shui [url=https://polakpotrafi.pl/projekt/konie-feng-shui?utm_source=addthis#.XDY0wHhEfXw.facebook]konie i feng shui[/url]
Znajoma zbiera fundusze na wydanie książki konie i feng shui [url=https://polakpotrafi.pl/projekt/konie-feng-shui?utm_source=addthis#.XDY0wHhEfXw.facebook]konie i feng shui[/url]

Zbieram fundusze na wydanie książki "Konie a fazy Księżyca". Kto pomoże ?
...
No dobra, dobra, będę szczery: zbieram na piwo. Kto pomoże ?

rollnick, zebrać fundusze, czy wypić? 😁
[quote author=_Gaga link=topic=102185.msg2837426#msg2837426 date=1547453595]
rollnick, zebrać fundusze, czy wypić? 😁[/quote]
Ciebie z miła chęcią mogę na to drugie zaprosić 😉
Nie wiem gdzie wrzucić 😉
Tosia Żarnawska
Córka znajomych, bardzo ambitna dziewczynka ma marzenie, tzn jej rodzice też mają 😉 😉
Ja też z wielką przyjemnością będę kibicować, aby tylko pojechała na zawody takiej rangi 😉
Kwota do zebrania ogromna 😉 rodzice szukają sponsorów, zrobili też zrzutkę.
Wiem, że w tym przypadku nikt nie cierpi, nie choruje, nie ratujemy tu życia, ale jeśli ktoś miałby ochotę wesprzeć sport ... 😉 to ta zrzutka jest właśnie po to 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się