Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

poprzednia następna
Strony: 1 ... 31 32 [33] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie  (Przeczytany 261256 razy)
Miszka

« #960 : Grudzień 11, 2018, 15:33:19 »
Odpowiedz cytując
jeszcze raz zatem polecę Ci dobrego fizjo, niech konia obejrzy i obmaca ;-) zobaczysz, czy jest różnica w ruchu, a wydasz mniej niż na suplementy, których skuteczność jest hmmm.. różna
#link
Zdrowykoń

« #961 : Grudzień 11, 2018, 22:14:27 »
Odpowiedz cytując
Na zwyrodnienia masaże?  wink lol Na pewno pomogą.  wink

Czowieku naucz się czytać. nikt nie napisał że na zwyrodnienia masaże ... a na dolegliwości "około zwyrodnieniowe" jeśli konia boli to oszczędza daną kończynę, jeśli odciąża jedną to dostają po dupie inne bo są przeciązone, serio trzeba Ci tłumaczyć takie rzeczy? ponoć taki mądry jesteś. logiczne jest że sam masaż na zwyrodnienia nie pomoże ale przynajmniej ułatwi funkcjonowanie reszty ciała i zdejmie niepotrzebne przeciążenia.
Konia bolą nogi, co mu ten fizjo wymasuje? Dopuki będą bolały cały czas może przeciażać inne. Jak cie boli noga to drugą masujesz czy plecy?  wink To już zamiast tego masażu lepiej mesz mu zrobić tak samo nic nie pomoże, koń będzie bardziej zadowolony i w kieszeni zostanie.  wink lol
Seczuanowa jak wet zaproponował msm to kup dmso za jeden masaż będziesz miała na miesiąc-dwa.
#link
Evson

« #962 : Grudzień 11, 2018, 23:23:30 »
Odpowiedz cytując
Jak cie boli noga to drugą masujesz czy plecy?  wink To już zamiast tego masażu lepiej mesz mu zrobić tak samo nic nie pomoże, koń będzie bardziej zadowolony i w kieszeni zostanie.  wink

Ty tak na serio? ..
#link
dea

primum non nocere

« #963 : Grudzień 12, 2018, 11:21:37 »
Odpowiedz cytując
Z punktu widzenia naszego zwyrodnieniowca: wychodzenie na padok i wracanie do boksu na wielogodzinny postój nie jest dobrym trybem. Nasz zdecydowanie lepiej się rusza, odkąd stado stoi 24 na dworze. Im bardziej wybieg stymuluje do ruchu, tym lepszy jest jego stan. Kiedy stał w boksie, rano kulał jakby mu nogę urwało. Czy Twój chodzi gorzej rano czy wieczorem? Poobserwuj, może warto. Kilka innych rencistów w takim trybie też widziałam.
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
seczuanowa

Moje ogłoszenia
« #964 : Grudzień 13, 2018, 00:07:18 »
Odpowiedz cytując
Tutaj wlasnie duzo gorzej jest gdy wraca z padoku, rano wychodzi zywo, wraca przystajac co chwile, wloczy nogami.
Kon jest strasznie specyficzny, nie dalo sie go postawic na zewnatrz. Przestal jesc i stal pod pastuchem tak dlugo, az sie go nie zabralo. Ma ogromny boks w chlodnej stajni z dobra wentylacja - w upaly np. w ogole nie chce wyjsc na dwor, woli siedziec w srodku.

Tak czy siak dziekuje za wszystkie rady i tu i w PM kwiatek

EDIT: Chwiejny chód po ponownej konsultacji z wetem okazał się wynikiem zaburzeń równowagi, które to znowu mają swoje źródło w arytmii. Sytuacja na ten moment stabilna. Piszę to jako ciekawostkę, obserwowałam tego konia codziennie i nigdy bym nie obstawiła, że włóczy nogami przez serce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2018, 22:52:20 wysłane przez seczuanowa » #link
Roni95

« #965 : Marzec 13, 2019, 19:14:05 »
Odpowiedz cytując
Dla starszego konia ze zwyrodnieniami w przednich nogach- lepiej całoroczny wolny wybieg z nieograniczonym niczym ruchem czy stajnia w której chodzi od rana do wieczora na padoku a na noc do boksu?
#link
edyta1525

Moje ogłoszenia
« #966 : Marzec 14, 2019, 09:52:14 »
Odpowiedz cytując
Zdecydowanie gdybym miała do wyboru to wybrałabym 24 h na dworze bo moja też wychodzi kulawa w stępie z boksu... Mamy zwyrodnienie w stawie kopytowym i trzeszczki kopytowej( po złamaniu). Na wybiegu jest przyzwoicie i wraca po całym dniu tylko nieregularna w kłusie  duży uśmiech
#link
Robaczek M.

i jej gniade szczęście:)

« #967 : Marzec 14, 2019, 12:40:54 »
Odpowiedz cytując
A ja uważam, że każdy koń potrzebuje czegoś innego.
Sama marzyłam o stajni wolnowybiegowej dla Monetki ale próba przestawienia jej na taki tryb tylko pogorszyła stan jej nóg (źle zniosła wilgoć, która ciężko ograniczyć na zewnątrz mimo otwartego ciągle boksu).
O ile w lecie nogi miały się super tak od jesieni było tylko gorzej. Mimo marzeń o całodobowym padokowaniu zamykałam wiwczorem w ciepłym i suchym boksie, zamiast drzwi były pasy pcv i to w znacznym stopniu poprawiło komfort.
Dlatego moim zdaniem wolnowybiegówka nie jest koniecznie super rozwiazaniem dla zwyrodnieniowców uśmiech
#link
"Ktokolwiek powiedział, że szczęścia nie można kupić za pieniądze, nie wiedział że można kupić konia"
Kori

Moje ogłoszenia
« #968 : Marzec 17, 2019, 14:18:40 »
Odpowiedz cytując
Witam, mam pytanie o suplementacje konia ze zwyrodnieniami. Co podawać? Czy stosować wcierki? Jeśli tak to jakie? Wet zalecił jedynie ruch, koń nie kuleje i jak na razie nie kulał odkąd go kupiłam. Na pastwisku stoi 24h.
#link
magdas80

« #969 : Marzec 31, 2019, 23:00:41 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś używał lampy sollux na zwyrodnienia, stan zapalny, sztywność czy cokolwiek? Proszę dajcie znać jakie efekty, jeśli w ogóle;)
#link
rosallie

free spirit

WWW Moje ogłoszenia
« #970 : Kwiecień 01, 2019, 07:29:09 »
Odpowiedz cytując
Kori, pastwisko to zdecydowanie najlepsze, co można dla zwyrodnieniowca zrobić, super, że stoi tam 24/h!  hurra!
Z suplementów polecam bardzo msm + wit C (zwiększa wchłanianie msm), albo seria dożylna kwasu hialuronowego (rozwiązanie tańsze, niż najlepsze preparaty dopaszczowe na stawy, a np. u nas dało super efekty). Jeśli chodzi o glukozaminę to nie jest potwierdzone, że na pewno działa na stawy (też byłam w szoku, jeśli macie jakieś nowsze info i jednak zrobiono badania, to dawajcie znać).
Wcierki - nam wet zalecił rozgrzewać, a na noc zimą zakładałyśmy ocieplacze stajenne. Zaznaczam, że nie miałyśmy tam aktywnego stanu zapalnego - nie jestem wetem, ale domyślam się, że to może mieć jakieś znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2019, 07:31:26 wysłane przez rosallie » #link
can't stop me.
marlin1990

Moje ogłoszenia
« #971 : Kwiecień 01, 2019, 07:37:12 »
Odpowiedz cytując
Kori ja używam wcierkę absorbine pomarańczową przed i po jeździe, często "zastępuję ją" też ochraniaczami magnetycznymi przed i po jeździe. Co do suplementacji kilka razy do roku stosuję cortaflex plus MSM plus chondroityna (trzeba czytać ulotki bo cortafex cortaflexowi nierówny- w razie czego uzupełniam składnikami dokupionymi w podkowie). Bardzo ważna jest też rozgrzewka: ja stępuję od 15 min do 30 min i zaczynam od razu od rozgrzewki w galopie, dopiero później przechodzę do kłusa. Chów wolnowybiegowy to jest to  kocham trzymam kciuki oby pozostało bez kulawizn  wink
#link
Kori

Moje ogłoszenia
« #972 : Kwiecień 02, 2019, 10:09:47 »
Odpowiedz cytując
rosallie, marlin1990 bardzo dziękuję kwiatek
#link
Strony: 1 ... 31 32 [33] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 18 zapytaniami.