Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

Gillian   four letter word
22 grudnia 2010 22:31
Z Warszawy do Warszawy wysyła się... paczkę?  😲
Z Warszawy do Warszawy wysyła się... paczkę?  😲

biorąc pod uwagę odległości to... czasem taniej i wygodniej jest wysłać kurierem niż jechać autkiem.
a ja nie miałam problemów z siódemką, na drugi dzień paczka doszła.
Kolporter 😵 Nie rozumiem jak taka firma może jeszcze istniec na rynku. Paczka po dotarciu do magazynu w Warszawie ( 2 dni) do punktu docelowego szła 6 dni (magazyn w Warszawie- firma w Warszawie). Szła to nieprecyzyjne stwierdzenie. Pan kurier dotarł pod drzwi 3 razy. 3 razy w godzinach w których normalnie żadna firma nie funkcjonuje    ( po 22). Do tego wiem, że pracownicy kolportera o tej porze są na magazynie, a nie w trasie. Do tego fikcyjne awizowanie!
my_karen   Connemara SeaHorse
23 grudnia 2010 14:13
Kolejny duży   + dla GLS. Drugi raz w tym tygodniu odbieram od nich paczki - w terminie, wszystko idealnie.
Kolporter z Patron Service wspolpracuje i obie firmy godne siebie...
Totalna masakra...
GLS.
Poniedziałek: "paczka w doręczeniu", po południu "paczka w magazynie"
Wtorek: jak wyżej
piszę maila do GS i nadawcy, że bardzo potrzebuję paczki przed Wigilią - prezent - więc jak im się nie uda, to później rezygnuję.
Środa: "paczka w doręczeniu" - ok. 11 kurier dzwoni, że już jest. Ok, czy może poczekać 15 minut? Nie, za 15 min. już go tam nie będzie. Umawia się na czwartek na 11. W systemie GLS info, że "paczka nieodebrana - brak gotówki"
Czwartek: "paczka w doręczeniu". Mija 12 - dzwonię do kuriera, zrzuca. Dzwonię do centrali GLS - kurier zakończył pracę. Po rozmowie z "szefem wysyłek" udaje mi się spowodować, żeby paczka została wydana innemu kurierowi. Ma być między 14 a 17.

15 - pod blok podjeżdża samochód GLS. Kurier roznosi paczki przez godzinę i odjeżdża. Dzwonię, do niego, ale zrzuca. Dzwonię do centrali. Pani daje nr do jego szefa. Na szczęście odbiera. Obiecuje załatwić sprawę.
Fakt, po 40 minutach kurier jest pod drzwiami z paczką  🙇

Brawo - 4 razy tu przyjeżdżał i dopiero za czwartym chciało mu się wyjąć paczkę i przynieść... Zadziwiające.
Angeel
cicho kobieto  😁
Ja tu jestem prywatnie  🏇


ooops, juz sie nie odzywam :P  👀


Magdalena - po prostu masakra co to piszesz  🤔 kpiny istne
Angeel - ja do GLS globalnie nic nie mam, w końcu udało mi się urwać tę paczkę. Ale ten kurier to - no nie wiem, jakiś debil chyba, jak już doniósł to zapytałam go czy wie, co musiałam zrobić żeby paczkę doniósł. I odpowiedź była, że nie mógł dłużej stać autem pod blokiem, bo mu ktoś zwrócił uwagę, że tu nie można parkować.

Jak rozumiem, codziennie. Szybko się facet uczy, naprawdę.
Przepraszam nie padło.
Zauważyłam, że reputacje różnych firm kurierskich najczęściej nadszarpują sami kurierzy! Jestem wściekła, ponieważ miałam dzisiaj odebrać paczkę, którą muszę mieć do wtorku i siedziałam jak na szpilce od samego rana zważając na to, iż dziś sylwester, jutro Nowy Rok, więc DHL może mieć wolne. Z ulgą przeczytałam na ich stronie internetowej, że paczka o 6 rano zostałam przekazana wrocławskiemu kurierowi i wyjechał on z magazynu. Czekałam cały dzień w domu, ze mną były w domu jeszcze 3 osoby. Po południu trochę zdenerowana sprawdzam stan mojej paczki na stronie internetowej a tam napisane, że kurier nikogo nie zastał! No po prostu szok.
Mam w związku z tym pytanie - czy można się z nimi umówić na odbiór osobisty w ich centrum obsługi klienta ( we Wrocławiu ) w poniedziałek? Jak to przebiega? Słyszałam, że często są tam wyprawiane cyrki - ktoś umawia się na odbiór w magazynie a okazuje się, że paczkę mimo umowy znów dano kurierowi.
jestem zachwycona realizacją zleceń przez siódemkę
,
Ja ostatnio miałam do czynienia z Siódemką i jestem bardzo zadowolona, kurier się pogubił i od razu dzwonił do mnie, podjechał pod pracę, żeby było łatwiej, uśmiechał się i był fajny :P I paczkę miałam na drugi dzień, więc w ogóle wypas 🙂
asds   Life goes on...
23 stycznia 2011 16:28
A ja poraz kolejny wkurzona na kurierów kombinatorów z siódemki!


Paczka rzekomo dostarczona a ja nic nie mam!!!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 stycznia 2011 16:49
Wkurzył mnie dzisiaj kurier GLSu. Pierwszy raz przyjechał z paczką w piątek, nie było mnie, ale telefonicznie umówiliśmy się, że podjedzie dzisiaj między 12 a 13.
Specjalnie siedziałam w domu od 10 do 15. O 14.30 dostałam smsa, że 2 próba doręczenia paczki się nie powiodła i mam ją osobiście odebrać w ich siedzibie blisko Łopuszańskiej. Ciśnienie mi skoczyło, że hej  😤
Mam nadzieję, że ja nie będe mieć przebojów z GLS. Do mnie dzisiaj ok 18 została nadana paczka, dojdzie jutro? Mam zamiar siedzieć w domu i na nią czekać, bo ją pilnie potrzebuje.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
24 stycznia 2011 19:53
branka, do mnie wysyłano siodło GLSem i doszło następnego dnia o godzinie 8.20 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 stycznia 2011 08:02
Siódemka na plus. UPS na plus.
Kayra - mam nadzieję, że ja też się dzisiaj doczekam paczki...

edit - ha doszło
A ja znowu mam przeboje. Zamówiłam paletę pasz końskich do gabinetu. Kurieer oczywiście musi się umówić telefonicznie na odbiór. umówić!!!!!!!!!! A cwaniaki robią tak, że dzwoni 10 minut przed przyjazdem, że on jedzie już do mnie. O nie kochany! Na szczęście ten nie był zbyt cwaniakowaty i udało mi się przełożyć dostawę, aż gabinet będzie otwarty  🙄
Ale ile to się trzeba nagadać!
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 lutego 2011 10:28
Dziewczyny, chłopaki, jak to jest z wysyłka pobraniową? Wysłałam siodło 20 stycznia, na następny dzień było już odebrane i do tej pory nie mam pieniędzy. Ile powinnam czekać na ich wpłyniecie? Czy od razu dzwonić do firmy kurierskiej?
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lutego 2011 11:09
ja od Siódemki i DHL czekam czasami ponad misiąc na wpłatę pobrania 😤
Mam prośbę i zarazem pytanie, ponieważ nigdy nie korzystałam z usług firm kurierskich i nie mam o zielonego pojęcia, a przyszło mi sprzedawać obrazy mojej ciotki malarki i w związku z tym moja prośba by podać mi jakieś namiary na rzetelną firmę kurierską we Wrocławiu. Czy za przesyłkę płaci sprzedający czy kupujący? i czy spisuje sie jakąś umowę? Byłabym wdzięczna za jakąś wiadomość, może być na PW :kwiatek:
Ja pochwalę Kolportera - ostatnio spisują sie na medal
duuży minus dla UPS

1. Paczka miała być dostarczona miedzy 16 a 18 - kurier o 7.15 rano całe szczęście byłam jeszcze w domu
2. Zamawiałam książkę podałam dokładnie że mieszkanie jest przy ulicy X ale wejście jest od ulicy Y. Paczka miała być w poniedziałek, nie było.
    Nastepnego dnia dzwonie do ich biura żeby kurier wcześniej skontaktował się ze mną o której mogę się go spodziewać, w odpowiedzi słyszę że kurierzy nie mogą się
    kontaktować z odbiorcami( paczki nadal nie ma- jest wtorek).
    W środę poprosiłam rodziców żeby byli w mieszkaniu i sie nigdzie nie ruszali bo przyjedzie moja paczka. Wchodząc do mieszkania znajduję awizo na którym jest napisane
    że: o 19 nikogo nie zastano. Oczywiście w mieszkaniu cały czas ktoś był a domofon nie dzwonił.
    W czwartek znów dzwonie do biura UPS i słyszę że były już 3 terminy dostaw i muszę pojechac do ich magazynu koło dw. Zachodniego.  🙄

Za to bardzo lubię pocztex-a
zawsze szybko, pan kurier bardzo miły, wie że często mnie nie ma w normalnych godzinach rozwożenia paczek więc przywozi mi je późnym popołudniem/wieczorem 😉
A jest jakaś firma kurierska która przywiozłaby przesyłkę w tempie expresowym z nad morza na śląsk?chodzi mi o nasienie ogiera żeby martwe nie dojechało
Każda jeśli im dopłacisz. Najlepiej ze wskazaniem godziny doręczenia - takie paczki są pod szczególnym nadzorem.
Tyle, że to kosztuje dodatkowo i to sporo
Wielki minus dla UPS.

Kurier zostawił przesyłkę sąsiadce  😵 Dobrze, że kobiecina mi paczkę jednak przyniosła.
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2011 15:42
www.wysylajnajtaniej.pl

pierwszy raz coś wysyłałam przez tą stronę i jestem zachwycona 🙂 przyjechali, odebrali, nie musiałam nigdzie łazić z ciężką paczką. I nawet o czasie wszystko 😉

edit - za wysyłkę siodła zapłaciłam niecałe 18 zł. Jak to samo siodło nadawałam w siedzibie UPS to mi policzyli około 40zł. Poczta - 28zł. Fajnie  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się