Firmy kurierskie - dobre, niezłe, najgorsze

Wielki Minus

Zrobiłam sobie zamówienie z pewnego sklepu jeździeckiego oczywiście specjalnie wybrałam Kuriera gdyż pisało że wysyłka 1 dzień roboczy...
Od Kuriera Dpd.com.pl otrzymałam sms zacytuje fragment " W następnym dniu roboczym zostanie Panstwu doręczona przesyłka..."
Przez to że nie mam najwięcej czasu w dniu dzisiejszym chciałam dowiedzieć się o której mniej więcej mogę spodziewać się doręczenia więc zajrzałam na stronę DPD i wpisałam numer paczki ( tak tylko poglądowo ) a status od wczoraj nawet się nie zmienił! A więc chcąc dowiedzieć się wiecej połączyłam się z konsultantem i w zapytaniu co się dzieje z moją paczką otrzymałam odpowiedź : "14😲6:27 Magdalena K: Witam. Posiadam informację, że wczoraj została zaawizowana w oddziale nadającym. Dziś jeszcze nie mamy jej w oddziale doręczającym, prawdopodobnie informacje na temat doręczenia tej przesyłki pojawią się jutro. Bardzo przepraszamy za opóźnienie w dostawie."

Z czego pisząc odpowiedz chcąc uzyskać informacje dlaczego tak się stało dostałam wiadomość :
"14😲8:53 Magdalena K: W związku z brakiem odpowiedzi, czat zostanie zamknięty, w przypadku kolejnych pytań zapraszam ponownie. Dziękuję za rozmowę oraz życzę miłego dnia"

I Czat został zamknięty od razu nawet nie zdążyłam wysłać! Jestem oburzona zaistniałą sytuacja oraz zachowaniem konsultanta! Bo może gdyby nie ten sms i konsultant bym się tak nie zdenerwowała lecz po takim sms byłam pewna że dzisiaj otrzymam to co zamówiłam o wcale nie małej wartości...
Teraz muszę jutro znowu czekać za kurierem...
A jakie doświadczenia z K-EX? Dzwonią przed dostarczeniem?
Monika228, do mnie dzwonili i powiadomienie e-mail i chyba sms z tego co pamiętam

Gigantyczny minus dla inpostu. Nie mam do nich siły już 🙁 Kiedyś moje paczki były po dwa tygodni w doręczeniu i od tego czasu zrezygnowałam z ich usług. Ostatnio wysyłałam paczkę za pobraniem i jako, że dawny niesmak i niechęć trochę poszła w las to postanowiłam nadać paczkę za pobraniem (z racji najkorzystniejszej ceny). Paczka doszła błyskawicznie, bo na drugi dzień, z tym, że pieniądze za pobraniem idą do mnie już trzeci tydzień... Oczywiście na maile/reklamacje nie odpisują, na infolinii ciężko się wstrzelić w wolne łącze. Dodam, że deklarowany czas przekazania pieniędzy to 5 dni roboczych....

Także ten, firma tylko dla cierpliwych ludzi i o mocnych nerwach 😀
GLS nadal daje ciała - z każdą przesyłką. Nigdy nie zadzwonią wcześniej, często nie ma awizo w skrzynce, a paczka czeka w "punkcie".
Za to DPD sprawdza się od kilku miesięcy wyśmienicie (tfu, tfu). Często dostaję telefon z samego rana, pytają kiedy będę, ewentualnie przekażą na drugi samochód, żeby paczka pojechała do moich rodziców. Jeśli jest opcja się złapać w biegu to można liczyć na stały kontakt. A i tak panowie często jednak podjadą drugi raz pod mój blok, zmieniając trasę i wniosą mi paczkę pod drzwi. Moje paczki to głównie karma dla zwierzaków, więc to na ogół pomiędzy 16 a 20 kg.
To może być jakiś pech bezpośrednio z pracownikami, a nie samą firmą. My np. z GLS zamawiamy paczki dla kota, zawsze w dwóch-jedna 10kg druga 25kg i zawsze jest szybko i miło, kurier wniesie do domu, a jeśli chodzi o nasz adres to z trafieniem do domu często jest problem i kurierzy dzwonią, żeby wyjść do "parkingu" przed wjazdem 😉 Za to DPD to jedna wielka porażka, totalnie z nich zrezygnowałam jak w końcu zostawili paczkę (zawartość dosyć cenna jakby nie patrzeć...) u pracownika zakładu przy tej samej ulicy, nie zostawiając żadnej informacji. Dowiedziałam się przypadkiem, że paczka dotarła nie tam gdzie trzeba (co istotne przez kilka dni cały czas byłam w domu i nie ma opcji, żeby nie miał kto odebrać u nas). Więc raczej odczucia mam jakVendettka.
Z DHLem też zawsze bezproblemowo, zdecydowanie lepiej niż DPD. Ale może z DPD trafiał mi się po prostu kiepski kurier 😉
A jakie doświadczenia z K-EX? Dzwonią przed dostarczeniem?

Nie miałam z nimi żadnych problemów, ale z ich usług nie korzystam zbyt często.

GLS akurat sobie chwalę, bo awizo mam zawsze, jeżeli nie zastano mnie w domu. Dzwonią i oddzwaniają, jeżeli np. wysłało się na szybko sms'a. Tyle że, w mojej okolicy mam  osoby już stałe, także kurier kojarzy miejsce jak i osobę.

Z DPD ostatnio miałam przeboje i musiał interweniować nadawca paczki.  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 grudnia 2016 15:55
Za to ja z DPD jestem mega zadowolona. W czwartek przed świętami nadano do mnie paczkę po 15, z drugiego końca Polski. Dostarczyli ją do mnie w piątek przed 12.
Czy ktoś korzystał z przesyłek "paczka w Ruchu"?
Wczoraj o 10 dostałam info od sprzedającego, że paczka nadana. O 18 przyszedł mail od operatora, że "paczka rozpoczęła podróż". W systemie śledzenia była adnotacja z wczorajszą datą "paczka przyjęta w magazynie centralnym". Wchodzę dzisiaj do systemu śledzenia wisi nadal "przyjęta w magazynie centralnym" tylko data zmieniła się na dzisiejszą. Czy to znaczy, że przeszła do magazynu centralnego w Lublinie? I jest szansa, że jednak przed Sylwestrem ją odbiorę?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 grudnia 2016 21:04
Mi zwykle paczki do ruchu przychodziły w ok 2 dni więc szansa że odbierzesz przed sylwestrem jest, niestety nie pamiętam dokładnie jak wyglądał tracking paczki 😉
Odebrałam! Tam się rzeczywiście nie pokazują etapy wstecz - tylko to, co aktualne. Więc wczoraj, wraz ze zmianą daty, musiało trafić do magazynu lubelskiego. Dzisiaj rano, po 7, paczka została dostarczona do kiosku.
Co ciekawe - przesyłka była opakowana w folię... DPD. 😉
Udam, że rozumiem. Kurier DPD z inną paczką był u mnie po 12. 😉
Ale w sumie ta Paczka w Ruchu to dobre rozwiązanie. Kiosk stoi "aż" 30 metrów od mojej klatki, a przynajmniej w dzień pracujący nie trzeba się umawiać z kurierem.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 grudnia 2016 08:52
Dokładnie, jak kiosk jest blisko o syuper rozwiązanie bo kioski zwykle czynne wcześnie więc nawet jak ktoś idzie do pracy można z rana skoczyć, odbierasz kiedy ci wygodnie a i przesyłka zwykle tania i szybko 😍
Ale paczka do kiosku to zawsze mini gabaryty?
hej! Czy jest tu ktoś, kto wysyłał zestaw mebli kurierem? Jaką firmę polecacie, jaki to koszt?
Co jest nie tak z tymi kurierami?! Zamówiłam soczewki, dostawa kurierem UPS (nigdy więcej!!!). Dostałam numer listu przewozowego, w mailu planowane doręczenie paczki: wtorek, w trackingu "nieznane" (wyglądało na to, że firma przygotowała paczkę, ale kurier jeszcze nie odebrał). Sprawdzam we wtorek: doręczenie na środę. Wracam wczoraj do domu, "czy był kurier?" - "nie, nikt nie przyjechał" (akurat przez godzinę nikogo nie było w domu, tak to cały dzień był). Do mnie też nikt nie dzwonił. Wchodzę w tracking, a tam status "doręczono" (oczywiście kurier się wstrzelił w to okienko, kiedy nikogo nie było, i paczka doręczona teoretycznie 10 minut przed powrotem kogoś do domu)! Odebrane przez pana o nazwisku, którego nie znam. Nie wiem, możliwe, że sąsiad z naprzeciwka ma tak na nazwisko, nie mam pojęcia, Sławek to Sławek... Wychodzę dziś sprawdzić, czy może jednak kurier nie zostawił awizo w skrzynce (normalnie nie zastawszy nikogo w domu powinien zostawić awizo i zawieźć paczkę do punktu odbioru w sklepie, tylko z tego względu wybrałam doręczenie tą firmą, żeby w razie czego móc sobie odebrać, a nie siedzieć na tyłku i czekać na kuriera). Otwieram drzwi, a tam paczka sobie leży na parapecie tarasu... Wczoraj nie widziałam jej z tego względu, że mamy ganek z drzwiami z dwóch stron i jak idę z garażu, to wchodzę od drugiej strony niż taras. Fajnie, że to było coś, co teoretycznie miało szansę zamarznąć (i w sumie nie wiem, czy nie zamarzło, jak było -8, tylko że jak znalazłam paczkę, było już na plusie i niby soczewki pływają). Kończą mi się firmy kurierskie, z którymi nie miałam problemów... Paczka uszkodzona przez InPost (wysyłka do UK) wraca do mnie od 23.12, 5.01 mam ponownie status "powrót do nadawcy" i nic więcej, nie wiem, gdzie jest i w jakim stanie. Odsyłałam do sklepu ochraniacze, bo nie trafiłam z rozmiarem, no to nie mam ani ochraniaczy, ani kasy. W tamtą stronę paczka szła 8 dni, więc przypuszczam, że jest rozwalona na amen i gdzieś utknęła. Porażka... Na myśl o dzwonieniu do nich z reklamacją jest mi słabo.
Moj ulubiony kurier z GLS znow zostawil paczke z psim zarciem na kuble od smieci. Juz nawet nie fatyguje sie dzwonic do mnie, jak na poczatku, czy moze, albo jak pozniej poinfirmowac ze to zrobil.
sumire, na twoim miejscu zadzwoniłabym do firmy kurierskiej od razu, gdy zobaczyłabym informacje, że paczka jest doręczona... W końcu musiał ktoś podpisać odbiór, skoro to nie byłaś ty ani nikt z domowników, to za podrobienie podpisu są konsekwencje.
Zglaszajcie to do centrali/kierownika  rejonu dostaną upomnienia/nagany. Jeden mnie kiedyś zwyzywal bo "za dlugo schodzilam do furtki", oddali kase za wysyłkę a gościowi zmienili rejom czyli całkiem spory problem dla gościa. Zanim sie przyzwyczai to minie trochę czasu a nastepnym razem pomyśli.  A jak nie to za którymś zgłoszeniem zwolnia..

Mi kiedyś kurier zostawił paczke z obiektywem u.. szefowej mieszkajacej na innym osiedlu bo.. był podamy ten sam numer telefonu (akurat zamawialam coś do stajni na jej adres a telefon byl podany moj) I ANI SŁOWA że tak zrobił. .
sumire, na twoim miejscu zadzwoniłabym do firmy kurierskiej od razu, gdy zobaczyłabym informacje, że paczka jest doręczona... W końcu musiał ktoś podpisać odbiór, skoro to nie byłaś ty ani nikt z domowników, to za podrobienie podpisu są konsekwencje.

Zobaczyłam to po 23, jak nie później. Napisałam sobie reklamację - wolę takie rzeczy załatwiać pisemnie niż telefonicznie (nieszczególnie mam ochotę wisieć godzinami na telefonie w oczekiwaniu na połączenie z konsultantem, który mnie spławi albo nie będzie miał pojęcia, co zrobić).
No ale skoro ty nie podpisywałaś odbioru, to można było to zgłosić w dowolnym momencie 😉
Dziewczyny, czy któraś się orientuje jak najtaniej można wysłać paczkę taką poniżej 30kg do kraju europejskiego?
slojma   I was born with a silver spoon!
14 stycznia 2017 17:45
bera7 do uk dpd lub wpusujac paczki polska - anglia ja znalazlam za £15

Ktos sie orientuje jaki najtanszy kurier Rosja -Polska lub Rosja - UK.
slojma, szukałam Polska - Szwecja i wychodzi mi jakiś kosmos koło 300 zł.
bera7, zależy ile poniżej tych 30kg. Inpost do Szwecji do 25kg w zależności od wagi-najdroższa opcja 152zł. klik
A jak cięższe, to jest jeszcze to, ale nie mam pojęcia jak z jakością usługi 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 czerwca 2017 09:51
Jeśli zamówię kuriera to czy muszę mieć paczkę zapakowaną czy oni ją pakują np w te foliowe koperty?
Jaki kurier najtańszy?
Kiedy zamawiam kuriera i chce, aby towar, który chce wysłać był zapakowany właśnie w tą foliową kopertę to wybieram "paczka" czy "koperta" ?
Nie zamawiałam kuriera z wielu firm, ale z DPD należy mieć już paczkę zapakowaną. Kurier przynosi tylko etykietę i protokoły nadania.
Co do rodzaju przesyłki, to ja bym wybrała koperte. Później i tak podawałam wymiary.
W GLS i UPS również paczka musi być dobrze spakowana, inaczej nie odbiorą.
Odkopuję.
Czy komuś udało się kiedyś dodzwonić do inpostu i porozmawiać z konsultantem? Właśnię dzwonię i jestem 113 w kolejce 😲
Wczoraj dzwoniłam byłam 50 ale szybko idzie czekałam z 5 minut 🙂
Właśnie miałam kwiatka z Inpost - nadałam przesyłkę a na następny dzień dostałam maila że paczka nie dotarła bo była "odmowa przyjęcia paczki" - dzwonię do odbiorcy - oczywiście nikogo z paczką nie było i kurier nie dzwonił.
Zadzwoniłam na infolinię zgłosiłam że kurier leci w kulki - dzisiaj ma być ponowne doręczenie.

Ashtray inpost teraz mega zapchany po czarnym piątku i darmowej dostawie na allegro. Kiedyś bez problemu się szło dodzwonić, aktualnie jest podobno masakra. No i dostarczanie paczek trwa dużo dłużej niż normalnie.
Niestety ale z inpost to jedynie paczkomaty jakoś funkcjonują. Kurier przy kilku próbach zawsze wypadał najsłabiej ze wszystkich firm (a to termin dostawy magicznie się wydłuża, a to sam kurier właśnie leciał w kulki).
Raz jedyny musiałam dzwonić na infolinie, to naczekałam się 30 minut....
Konsultantka też na dzień dobry próbowała mnie zbyć, bo niby dzwonie do złego działu. Trochę cyrk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się