Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Z tego co pamiętam to Eluś jest ogierem więc może lepiej żeby ten łańcuszek miał 🙂 nie trzeba go przecież używać 😉
wątek zamknięty
espana i Dziewczyny, stawiam, że lusia722 daleko do naturalsów hopsających nago na zielonej polance ze swym jednorożcem  😁
Chodzi o umiejscowienie karabinka z łańcuszka. Łańcuszek ok, ogier ok, ale zapięty prawie o wargę, noo  😉
Można było przeciągnąć i zapiąć za to kółko wyżej.
wątek zamknięty
Strzyga trzymałaś kiedyś wystanego naładowanego testosteronem ogiera, który chce zabić innego samca? Nie? To idź teoretyzować gdzie indziej. Mój koń nigdy nie miał zajadów, poza tym nie porównuj progu bólu u roślinożercy do progu bólu drapieżnika, bo ma się to jak kwiatek do kożucha (co nie jest jednoznaczne z tym, że roślinożercy można ten ból zadawać). No i jeśli chodzi o doznania bólowe to znacznie bardziej od języka unerwione są dziąsła i miejsce wyrżnięcia kłów, czyli dokładnie te miejsca, gdzie leżał łańcuch i na które oddziaływałby  przede wszystkim podczas szarpnięcia. Puma no właśnie nie przemyślałam tego zapięcia, ale prawdę mówiąc pierwszy raz mu ten łańcuszek w paszczę włożyłam. Nie wygląda to elegancko, ale koń jest bardzo delikatny w pysku i ma respekt do wędzidła, więc nawet prowadzony przy tym wałachu uważał na swój pysk. Generalnie on jest bardzo karny i grzeczny, ale już lata ładne nic nie robi tylko stoi i je, nie ma jak spożytkować  energii, więc jak chcę coś od niego raz w roku to nie mogę oczekiwać, że będzie się zachowywał tak jak wtedy, gdy był w regularnej pracy lub chociaż biegał po padoku.
wątek zamknięty
A że tak pociągnę offtopic i zapytam - zupełnie nie złośliwie i zwyczajnie laicko - nie boisz się, że jednak jakimś cudem się wyrwie i uciekając nadepnie na uwiąz? I wtedy zrobi sobie krzywdę? Wiem, że teoretycznie łańcuszek jest po to, żeby do takiej sytuacji nie doprowadzić, ale jednak..
wątek zamknięty
Nie należę do osób strachliwych a przezornych. Gdybym się bała to bym go do lasu nie zabrała. Łańcuszek został włożony w paszczę z pełną premedytacją i świadomością spowodowania bólu. Gdyby koń postanowił mi wejść na głowę to pewnie nie miałabym skrupułów, żeby ten ból zadać - jesli już teoretyzujemy.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 października 2018 16:32
espana, to na świecie sa ogiery? Lol, nie wiedziałam. Mówisz, ze wszystko przemyślane i z premedytacją. Ok. Ale to moze robić kiepskie wrażenie na odbiorcach. Tyle.
wątek zamknięty
Na mnie też najlepszego wrażenia to nie zrobiło, zwłaszcza że to nie wyższa konieczność a do zdjęć. Ale nie będę płakać nad rozlanym mlekiem przecież.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2018 17:16
Gillian a używałaś kiedyś łańcuszka? Gdyby mniej lubiany użytkownik revolty coś takiego wstawił, to mało kto kupował by takie uzasadnienia.
Swoją drogą ogiery to nie tygrysy bengalskie 😉
espana skoro ciężko ci nad koniem zapanować to po prostu chodź z nim w miejsca, gdzie nie będzie się ekscytował i tyle.
Strasznie słabe wytłumaczenie, że "chciałam zdjęcia", że na nosie łańcuszek nie działa. Twój Eluś to nie jedyny ogier na świecie, a jakoś cała reszta sobie z nimi radzi i nie wkłada łańcucha do gęby. A nie przepraszam, raz w stadzie ogierów młodego pkz, który prosto z łąk przyjechał prowadzili w ten sposób.
Puma o i tu byś się zdziwiła, swojego czasu bardzo często pląsałam z jednorożcami 😁
Nawet mam jedno zdjęcie, na dowód. Szkoda, że nie z przeglądu na Torwarze, bo było grubiej 😁

wątek zamknięty
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 października 2018 19:16
A właśnie, że wkładają łańcuszki w wielkim świecie 🙂

KLIK

Fotka gigant.
wątek zamknięty
lusia722, ale nie nago  😎
Wojenka, pewnie, że się używa. Z drugiej strony pewnie podpięte w to kółeczko wyżej 🙂 Tak o!
A tak luźno.. to jaka byłaby różnica z kolcem w paszczy a z łańcuszkiem?
wątek zamknięty
lusia722,  owszem, używałam i to na wałacha 🙂 jak trzeba - to się używa. Takie mam przekonanie odnośnie wszystkiego.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2018 23:04
Gillian i zapinasz mu karabińczyk i łańcuch do pyska? Sam łańcuszek jest ok, dla mnie nie do przyjęcia jest zapięcie karabińczyka przy pysku (właściwie to jego część jest w paszczy) i łańcuszek w buzi też dla mnie średnia opcja, zwłaszcza jak koń jest podminowany.
No wiesz ktoś jakiś czas temu uważał, że aby zapakować konia trzeba mu język sznurkiem obwiązać... jak trzeba to się używa, niestety no tym razem nie udało się i chyba ostatecznie język był do amputacji. Także polemizowałabym z Twoim przekonaniem 😉
Puma kolec jest sztywny, nacisk wywierany jest symetrycznie, gdyż uwiąz mocowany jest na środku, a kolec przypięty do paska, który leży stabilnie na potylicy. Nie ma możliwości zaciągnięcia, można w każdej chwili zniwelować nacisk poprzez poluźnienie uwiązu. Ucisk jest mniejszy, gdyż część siły amortyzuje pasek
Łańcuszek jest ruchomy i zapięty z jednej strony przez co nacisk jest inaczej rozłożony, w przypadku zaciągnięcia łańcuszka, czasami ciężko jest poluźnić go, bo ogniwa mogą się klinować o sprzączki od kantara.
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 października 2018 05:41
Wcisnę się z Rudziszonem nie z lonży 😜
Odważyłam się i wsiadłam na stepo-klusa z racji, ze mam tego gamonia już rok. Nie wiem jak to się stało, ze ten czas tak zasuwa. W środę również był Pan Doktor i powiedział, ze to wszystko goi się bardzo dobrze i... idzie na kwaterkę 😍


wątek zamknięty
Hermes, super, kciuki żebyś za 5 miesięcy zapomniała, że w ogóle stał 🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 października 2018 08:53
Hermes kiedy to zleciało? Mam nadzieję, że teraz już będziecie mieli z górki.
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 października 2018 09:16
Burza, jak teraz na niego patrzę to już powoli staram się nie pamiętać o naszych wszystkich „przygodach”. 😀
lusia722, przecież dopiero co się chwaliłam, ze mam swoje, swoje dzieci co nie? Oboje się przez ten rok zmieniliśmy, mam wrażenie ze jak wyjdziemy na prostą to pójdzie to w niezłym kierunku, tym bardziej ze zrobił się taki chętny do tego wszystkiego 😍
wątek zamknięty
budyń, ona jest najbardziej poczciwym koniem jakiego znam 😍 znosi moje pomysły (w tygodniu jak jeżdżę to już robi się szaro/ciemno, ostatnio była super tak bardzo, że zaszalałam i zdjęłam ogłowie, pojeździłam na cordeo z wodzy, zrobiłam kilka lotnych, pojeździłam przez drągi i wróciłam do stajni tak z placu oddalonego o jakieś 600m 😁

anai, ależ z niego zrobił się Pan Koń! Jeszcze nie tak dawno był przerośniętym źrebaczkiem, pięknie wygląda!

flygirl, espana, przepiękne jesienne zdjęcia! Jesień, taka złoto-kolorowa jest chyba najładniejszą porą roku na zdjęcia 💘


U nas jesienna nuda - konie zdrowe (tfu tfu!) w przeciwieństwie do zeszłego roku, wszystkie pracują i wyglądają TOP. Smuteczek miałam wielki z powodu braku światła na placu, ale nasz najwspanialszy Pan właściciel stajni ma nam zamontować lampy  😅 nie będzie przestoju jesienno-zimowego z czego bardzo się cieszę. 💘 Pamir chyba ma setną życiową formę, Sinfonie coraz lepiej wyglądające plecy - jeszcze troszkę i będziemy myśleć o jeździectwie. A Capellka pracuje bardzo sumiennie i za każdym razem zsiadając z niej mam zaciesz - życzę każdemu takiego konia  😜




wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 listopada 2018 20:19
Hermes super, że macie zielone światło  😅
Nirv strasznie fajna musi być koń  z Acapelli  :kwiatek:
Anai on ma tak uroczy pysk, że wygląda jak takie duuuuże dziecko  😍

My pozdrawiamy z Seniorem, chodzi teraz trochę mniej niż przez ostatnie pół roku bo jak dobrze idzie to 4 razy w tygodniu, ale energia go roznosi straaasznie  😀 Nawet coś znowu zaczęliśmy skakać małego. Oczywiście z jazd zdjęć brak a więc dwa stateczne.



i brudas z szybkiego popołudniowego spaceru z psem.


Jesień jest u nas aktualnie tak piękna, że dla mnie może się nie kończyć  😍
wątek zamknięty
lusia722,  owszem, używałam i to na wałacha 🙂 jak trzeba - to się używa. Takie mam przekonanie odnośnie wszystkiego.


Dokładnie. Niestety wszyscy na ogol mamy tendencje do wymadrzania się jest sami nie byliśmy postawienie w takiej czy podobnej sytuacji. 😉
Bezpieczeństwo człowieka i konia przede wszystkim... nie zawsze idzie to z lansiarskim wyglądem.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2018 08:23
Cobrinha, tylko tutaj mówimy o tym, ze łańcuszek był w pysku, zeby zrobić sobie zdjecia...
wątek zamknięty
Ja wiem wiem.
Ale jeśli nie było nic innego w zastępstwie to lepsze to niż proszenie się o kłopoty wg mnie.
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2018 13:08
Kastorkowa, ależ Senior to pączuszek 😍

A ja melduję, że od wtorku dostaliśmy oficjalne zielone światło z Rudziszonem na wsiadanie 😜
wątek zamknięty
Tyle się u Was wszystkich dzieje, że nie nadążam z czytaniem i trzymaniem kciuków za kogo trzeba. 😁
Wracam do wątku po raz setny chyba, ale... Tym razem, mam nadzieję, na dłużej. Pozdrawiamy z Awantem. 😀

wątek zamknięty
mils,  Twój własny??? Super, witamy z powrotem 🙂
Kastorkowa, przypomnij, ile twój senior(pączuszek cudny) ma lat? Wygląda świetnie. A mój młody faktycznie ma źrebięcy wyraz pyska, dlatego mimo że duży, to taki mentalny dzieciak 😉
Nirv, Twoje konie wyglądają faktycznie dobrze, nawet chyba trochę za dobrze 😉
Hermes, rewelacyjna wiadomość! Powodzenia w pracy, teraz już tylko może być lepiej 🙂

My sobie spokojnie pracujemy, startujemy. Ostatnie 4 parkury wyglądały w końcu tak, jak chciałam, równo od początku do końca, skoki pasujące, dystanse i linie rozjechane tak, jak chciałam. Także jestem z młodego bardzo zadowolona, tylko się śmieję, że on nawet w 110 na razie raczej galopuje niż skacze 😉


wątek zamknięty
anai nie, u mnie jak zwykle dzierżawa. 😉 Twoje dziecko super się rozwija, miło na Was popatrzeć!
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 listopada 2018 12:43
Hermes super,  :kwiatek: :kwiatek: Teraz tylko byle do przodu.
Anai w styczniu będzie 23 lata na karku  🙂

A no pączuszek,  a do tego aktualnie pluszaczek jeśli chodzi o futro co nie ułatwia bo u nas po 20 stopni jest ostatnio, a już odrósł, ale golić już nie będę dopiero na wiosnę. Jednak stoi wolnowybiegowo.
wątek zamknięty
Kastorkowa, to jak mój Dino. On też na emeryturze pluszowy i okrągły 🙂
mils, czasem to zazdroszczę osobom dzierżawiącym, szczególnie jak mam depresje jeździeckie 😉 a ile ma lat i co robi, napisz coś więcej 🙂
wątek zamknięty
Hermes super! Czekam w takim razie na foty z jazdy.
mils właśnie, mów co to i kto to. 😉

My ostatnio mieliśmy drugą już rocznicę. 😀 Jak sobie przypomnę swoją jazdę próbną, to o matko. 😜
Mieliśmy rocznicową sesję, póki co mam mało zdjęć, czekam na więcej.


I poszliśmy sobie na spacerek do lasu. 😍

wątek zamknięty
Tak sporadycznie zaglądam do Kącika, że za każdym razem myślę, że zobaczę same nowe "twarze", a nie jest tak źle, jeszcze niektórych rozpoznaję 😉
Amnestria domagam się więcej fot Ducha! 😜 Aż mi się chce tu częściej wchodzić, żeby Was podpatrywać 😉 Ależ Wam zazdroszczę tego progresu!
Kastorkowa jaki futrzak  😍
Hermes, tak rzadko zaglądam do KR, że wypadłam z obiegu. Co Wam było?
Flygirl ale on jest fotogeniczny! Zawsze jakoś przykuwa mój wzrok 🙂
wątek zamknięty
anai, flygirl młp, 6 lat. 🙂 Duuuużo roboty przed nami, zarówno nade mną jak i kucem, ale wszystko zapowiada się naprawdę super, także mam ogromną radochę i zapasy motywacji. 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.