Gra o Tron - dyskusja i spekulacje

Tak, tak, miesiąc temu nieoficjalnie taką informację podano na konferencji we Francji
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/01/23/gra-o-tron-odcinki-sezon-8/
Chociaż i tam były nieścisłości.
Teraz jest oficjalne potwierdzenie HBO. Tyle, że do końca się to zgadza z tym, co powyżej, ponieważ środkowe odcinki nie będą mieć 80min, tylko "pomiędzy".
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2019 06:23
Oglądamy teraz od początku całość i kurka coś mi tu nie gra :/ Oglądamy na DVD i mam wrażenie, że niektórych scen brakuje 👀 Ale nie mam pewności, czy nie miesza mi się i tych scen w ogóle w serialu nie było, a ja je z książki pamiętam. Poratujcie, czy to było w serialu:
- Scena pojmania Jamiego w Szepczącym Lesie przez wojsko Robba.
- Scena z łańcuchami na Czarnym Nurcie podczas ataku Stannisa.
- Przepowiednia Mirri Maz Duur, było tylko o Khalu, ani słowa o tym, że Danerys jest teraz bezpłodna, a wydawało mi się ze w serialu też była o tym mowa.
- Ojciec Catelyn żył kiedy dojechali do Riverrun i dopiero potem zmarł i był pogrzeb.
Hbo wypuściło nowe, oficjalne zdjęcie promujące ostatni sezon. Łeb smoka, który wygląda jak żelazny tron. Ciekawe czy to jakaś wskazówka. W wywiadach z aktorami wyczytałam, że trailer z krypt Winterfell został nakręcony tylko dla promocji serialu i nie ma nic wspólnego z fabułą.
kittajka, jeżeli miała by to być wskazówka, to bardzo łopatologiczna 🤣
Achaja, no nie tak do końca łopatologiczna. Targaryen'ów jest dwóch. Jeden smok jest w posiadaniu Nocnego Króla. No i jest jeszcze teoria, że Tyrion jest synem Szalonego Króla.
Smok na plakacie ma plakacie ma złote oczy, co wskazywałoby, że NK odpada. 😉

zembria, chyba rzeczywiście wtrącasz wątki z książek. Tzn. w serialu niektóre sytuacje, które wymieniłaś zostały wspomniane czy w inny sposób wprowadzone, ale chyba żadna nie została pokazana bezpośrednio. Np. wątek bezpłodności Danki bierze się "znikąd", Ona tak stwierdza w pewnym momencie i później kilkukrotnie powtarza. 
kittajka, ale mamy jeszcze innych chętnych do objęcia tronu. I choć mało prawdopodobne jest, że Euron Greyjoy będzie rządził Westeros, to jednak GoT z nieprzewidywalności zrobiła swój znak firmowy 😉 Pamiętam mgliście, że książkowy Euron miał jakiś magiczny róg dający władzę nad smokami- w naciąganej teorii ok, ale jak się ma smok do Cersei?
Ascaia, smok z plakatu, to Drogon o ile się nie myle 😉
Achaja, co do nieprzewidywalności, to nie zdziwiłabym się jeśli Euron wywinie jakiś numer Cersei. A co do niej samej, to raczej na tronie się długo nie utrzyma. No chyba że zrobią wszystkim psikusa i jednak wygra 😂

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 marca 2019 13:02
Ascaia tak przypuszczałam, bo książkę czytałam dwa razy, a serial oglądałam tylko raz jak wyszedł więc już dobre 8 lat minęło od tego czasu. Ale w mojej głowie te sceny tam były i ja je widziałam 🤣
A wiecie już, że od pewnego youtubera z dobrą renomą sprawdzalności wyciekł opis pierwszego odcinka 8 sezonu? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 marca 2019 17:07
nie wiem czemu ludzie sobie to robią i czytają takie spojlery 😀
No i pytanie czy wyciegł czy HBO mu 'przeciekło' specjalnie :P po ich kilka wpadkach podobno wydali kupę hajsu na zabezpieczenia, aktorzy nie dostawali scenariuszy w całości itp także jakoś nie wierzyłabym w przecieki, przynajmniej te faktycznie niezamierzone.

A nawet jeśli, to nie planuję czytać, nigdy tego nie robię 😉

a jeśli ktoś tu coś wrzuci, to...  🤣
Opłacali nawet ochronę przestrzeni powietrznej z prawem zestrzelenia obiektów typu drony 😉
Z tą całą aferą dotyczącą scenariuszy na samoniszczących się urządzeniach, wykupywaniem przestrzeni powietrznej, kilku zakończeniach itp, to jedna wielka ściema. Oczywiście HBO i aktorzy potwierdzili to dopiero niedawno, po zakończeniu wszystkich zdjęć. A co do spoilerów, to staram się unikać takich typowych przecieków scenariusza. Natomiast bardzo lubię filmiki z różnymi teoriami.
Samoniszczące się urządzenia to sci-fi, ale ochrona przestrzeni powietrznej czy bardzo skrupulatnie zaplanowane wizyty dziennikarzy z konfiskatą urządzeń, oklejaniem obiektywów w telefonach to akurat prawda, potwierdzana przez osoby mające okazję znaleźć się na planie.
No i mamy kolejne dwa zwiastuny i filmik reklamowy.
I pokaz na fontannach w Las Vegas
🙂 🙂 🙂





Ascaia, ale te dwa nowe zwiastuny to pocięty na kawałki pierwszy zwiastun. Chyba że są jeszcze jakieś inne? 👀 za to filmik reklamowy ciekawy, ale mam wrażenie, że HBO nagrało go specjalnie, żeby podenerwować fanów 😉
kittajka, w tych nowych są ukryte dodatkowe mikro-scenki 😉 Oczywiście nie zdradzające nic więcej. 😉 Ale to jednak dwa nowe zawiastuny. Klikalność wzrasta. 😉


edit. I drugi plakat - dla mnie ciekawszy niż pierwszy. Oj, sypią materiałem reklamowym jak z rękawa
Martita   Martita & Orestes Company
02 kwietnia 2019 19:18
A gdzie widziałyście plakat? Mnie się w internecie mieszają z fanowskimi.

edit: znalazłam na fb HBO Polska
A macie link do tego plakatu? Bo na oficjalnych stronach go nie widzę, a nie bardzo chce dołączać do grupy na fb 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 kwietnia 2019 20:02
kittajka, ale on na fanpageu HBO, nie na grupie 😉
smartini, no mi właśnie na fanpejdżu wyskakuje tylko ten ze smokiem, lekko przerobiony.
Ale nowy też już znalazłam  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2019 10:00
4.... 😉
Wiecie może czy na HBO GO odcinek pojawi się zaraz po premierze? Rozważam przetestowanie tej platformy na próbny miesiąc, jeśli to pozwoliłoby obejrzeć mi go od razu a nie jutro 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 kwietnia 2019 16:47
aaga84, z tego co kojarzę to powinien wjechać o 3😲0 w poniedziałek 🙂
TO JUŻ JUTRO!!!  💃
aaga84, tylko weź pod uwagę, że w momencie dodania serwery HBO mogą być mocno obciążone i oglądanie może się nieco opóźnić 😉
To która dziś nie idzie spać/ wstaje wcześniej i ogląda premierę pierwszego odcinka?
Btw nie wiem czy było, ale ukryte talenty Nocnego Króla i jego ekipy: klik  😁
Namówiłam wreszcie męża na serial.
Miał sobie dzisiaj obejrzeć pierwszy odcinek pierwszej serii.... kończy właśnie czwarty  😜
Po trzecim stwierdził "ale ja głupi byłem, że tyle czasu nie chciałem dać się namówić".
Zazdroszczę mu.. tyle przed nim.
Sluchajcie, gdzie moge wykupic odcinki?
Na HBO chyba najtaniej wyjdzie.
Pierwszy miesiąc masz za free a potem 19,90 zl miesięcznie.
Możesz przerwać płacenie za następne miesiące w dowolnym momencie.
U mnie w kablówce 29.90 za pakiet HBO  i musisz bulić co najmniej 12 miesięcy.
Dziekuje, zaraz sobie sprawdze  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się