Gra o Tron - dyskusja i spekulacje

Okrutna!

😉 😉 😉

Przyjęłam założenie, że nie będę czytać GoT póki serial się nie skończy. Są przecież spore rozbieżności pomiędzy fabułą, więc żeby sobie nie mieszać. Ale teraz zaczynam się łamać w sobie bo do 2019 strasznie dużo czasu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 marca 2018 20:03
Ascaia, ja praktycznie równolegle czytałam i oglądałam (jak jeszcze się dało i było co czytać 😉 )
Nic się nie miesza, mi nawet sprawiało przyjemność porównywanie jak drobne zmiany potrafiły wprowadzić ogromne rozbieżności. Czytałabym na Twoim miejscu, na etapie ostatniego sezonu nie ma to już żadnego fabularnego znaczenia, historie się kompletnie rozjeżdżają
W sumie racja. W tym momencie to już dwie różne bajki. 😉

PS. Odpaliłam WW - jak będę miała koszmary to Wasza wina. Cybernetyka, androidy, AI mnie przerażają, a tu jeszcze są takie dosadne odniesienia do eksperymentu prof. Zimbardo.
Ja właśnie książki nie czytałam, ale poczekam chyba aż się wszystkie sezony filmowe skończą. Jakoś tak dziwnie by mi się chyba oglądało gdybym już miała całą książke przeczytaną.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 maja 2018 16:38
MeggiB, wcale dziwnie się nie ogląda mając przeczytane, dla mnie wręcz przeciwnie, ciekawie się obserwowało jak drobne zmiany w scenariuszu doprowadzały stopniowo do znacznego rozjazdu fabularnego między książką a serialem. Tym bardziej, że Martin miał czynny udział w pisaniu owego scenariusza więc to nie była tylko samowolka twórców ;D
Zresztą - nadal czekamy na ostatnie książki XD Martin chyba czeka, aż ucichnie hype po serialu i żeby nie dać o sobie zapomnieć dopiero wtedy je wyda :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2018 08:23
Achaja, dokładnie 😁
Ostatnio znalazłam plakat,  którym fani odkryli ważny szczegół 😉
Klik
O ile można to traktować jako dobry chwyt, tak z tego, co pamiętam jeszcze przed ostatnim sezonem serialu było sporo motywów ze smokiem z błękitnym okiem.
A ci co widzieli ostatni sezon wiedzą jak się on zakończył.

smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2018 08:38
Milla, będzie śmiesznie jak wszyscy zginą i zapanuje mrok i władza Innych 🤣
W serialu mogą już wszystko.
A skoro Martin cały czas pomaga przy scenariuszu serialu, to nie spodziewałabym się sielankowego Happy Endu, dla żadnej z postaci 😉
Milla, To oficjalny plakat? Bo wydaje mi się, że nie :P
Nie, to plakat fanowski. Więc być może ktoś trafi z "przepowiednią", a może to kula w płot.
Oficjalnie HBO wypuściło tylko jeden poster - dość banalny 😉
Martita   Martita & Orestes Company
19 maja 2018 09:53
A czy mógłby ktoś napisać od którego tomu książki serial zaczyna odbiegać?  :kwiatek:
Od pierwszego 😁 W pierwszym to jeszcze "jak cię mogę", ale potem to już były zasadnicze różnice.
Martita   Martita & Orestes Company
19 maja 2018 11:00
pokemon Aha   😁 i wszystko jasne   😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 maja 2018 11:18
Ja nadal się boję, że dziad umrze zanim wyda następną książkę  😵
Zaczęłam czytać niedlugo po wydaniu więc już prawie 20 lat czekam, żeby skończył  😜
No to znamy datę premiery 8 sezonu.
W gratisie drugi trailer.
To co, zamiast obstawiać kto umrze, chyba czas zacząć obstawiać kto przeżyje (:
Ja już nie mogę się doczekać, tyyyyle lat oglądania tego serialu! Mam nadzieję, że zakończy się spektakularnie, niekoniecznie dobrze.
No to już jest!!!
Oficjalny zwiastun

[url=
]KLIK
Nie mogę się doczekać 😀
vissenna   Turecki niewolnik
05 marca 2019 20:11
Też już się doczekać nie mogę. Właśnie kończę 3 sezon oglądać, bo w ramach oczekiwania odświeżam sobie pamięć  🏇
Jestem o sezon dalej z przypominajką.
I jak tak oglądam po raz wtóry, to jeszcze bardziej irytują mnie pewne wątki z historii Jona, Deanerys, Brana, itd. Jest takich niekonsekwencji w prowadzeniu postaci sporo jednak. Najbardziej spójna jest chyba Arya i Brienne. A z bohaterów płci męskiej zdecydowanie wygrywa Tyrion.
vissenna   Turecki niewolnik
05 marca 2019 20:58
Ascaia mnie niesamowicie nudzi wątek Brana...  😁
Ogółem mam wrazenie, że im dalej od książkowego pierwowzoru, tym gorzej. Z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej... na poprzednie sezony czekałam bardziej 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 14:38
Mnie w zasadzie wkurza tylko Bran, nie pamiętam za dobrze książki ale wydaje mi się, że to było dużo ciekawiej poprowadzone. A Jon nie był taką pipą xP Ale tak czy siak, czekam z wypiekami na epicki finał, nie ma co, serial jest swoistym wyjątkiem serialowym jeśli chodzi o rozmach (Bitwa Bękartów - miodzio!), bardzo jestem ciekawa jak się historia zakończy. Podobno żona Martina zagroziła, że jeśli uśmierci Arię to się z nim rozwiedzie, on sam tez potwierdzał tę groźbę ;D
Tyrion jest świetny! Ciekawi mnie też co się podzieje z Jamiem w tym ostatnim, przewrotnym dla niego sezonie 😉
Martita   Martita & Orestes Company
06 marca 2019 14:52
Ja też tupię już nóżkami na ostatni sezon! Nie spodziewam się śmierci Johna Snow ale wiadomo, że spodziewać się można wszystkiego  👀 Mam za to nadzieję, że śmierć Cersei będzie spektakularna.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 15:02
Martita, oh, tak!!! 😀iabeł:
Dotychczasowe śmierci "tych złych" były piękne - Joff, Ramsay Bolton 😍 Dla Cersei to musi być epicki koniec. Ja obstawiam, że skończy w paszczy smoka :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 17:05
Achaja, eee, to za szybka śmierć 3🙂
smartini, właśnie dlatego ją obstawiam XD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się