DMSO w leczeniu kontuzji końskich nóg - doświadczenia i wnioski

evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
27 czerwca 2017 23:20
Za Ekyflogyl płaciłam nie 375-->a 175zł.Pomyłka.Musisz zamówić przez weta,ale zapytaj w sklepie pasi-konik.pl Może uda się inaczej.

SORRY, ale z telefonu kiepsko się klika...
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 czerwca 2017 09:16
lardia  przewinął mi się Twój post w tym wątku jak się zastanawiałaś z czym można połączyć DMSO i w jakich proporcjach. My z zalecenia Doktora mieliśmy takie połączenie jak na zdjęciu z załącznika  😉
Katharina, a możesz podac proporcje składników? to wcierka przy obrzęku z torebki stawowej?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 czerwca 2017 11:34
Wszystko ze zdjęcia to po połączeniu - jedna wcierka. Dobrze wymieszać tak żeby DMSO wszędzie przenikło przez te maści i "zapakować" do jakiegoś starego opakowania np. po masce do włosów. Przy tego typu wcierkach trzeba mieć porządną podstawę jaką w tym przypadku jest SunLitan Gel. Używana na ścięgno.
czyli opakowanie naproxenu, opakowanie Liotonu, a ile ml DMSO  i ile Sunlitan'u
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 czerwca 2017 12:16
Całe opakowanie SunLitan'u i z tego co patrzę na strzykawkę to będzie troszkę ponad 100 ml DMSO

Zamiast Naproxen'u można zastosować OLFENGEL, Lioton 1000 x2, 1 strzykawka DMSO 100 ml i do tego Sunlitan Gel (1l)  :kwiatek:

Edytuj posty!
:kwiatek:
DMSO jest właśnie takim rewelacyjnym "wpuszczaczem" leków. Ja stosuję DMSO jako właśnie nośnik, bez niego wszystko dużo gorzej działa. Sam w sobie też ma właściwości przeciwzapalne, ale np w dermatologii jest używany jako nośnik. W ŚP Vetisolonie też był nośnikiem.

DMSO w płynie jest normalnie dostępny na allegro.
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
28 czerwca 2017 19:41
Po smmarowaniu Ekyfolgyl polecam zakladanue na 3h ochraniaczy magnetycznych,efekty rewelacyjne,
Powodzenia!!
Tzn. jakie efekty konkretnie? Dlaczego akurat na 3h? Czy przy zastosowaniu po prostu DMSO efektu można się spodziewać tak samo jak przy Ekofolgyl?
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
28 czerwca 2017 21:40
Ja zakładałam,efekty b.dobre,chyba ekyflogyl mocniej dziala,magnetyki poprawiaja krążenie krwii i wchłanianie leku,mi vet kazał na 3h ,żeby nie przedobrzyc,wcześniej leczylam konia 6mcy mizernie... po eky,po wcierkach, sunlitanem i magnetykach kon w 6tyg sie pozbierał,codziennie 0,5h stepa,aż mnie z frustracji coś trafialo. Na prawde pomógło.Ja mam Veredusy Magnetic Stablebot,jakoś tak..
Nie żeby nie przedobrzyć, tylko żeby nie przyzwyczaić - organizm do stałego pola się przyzwyczaja z czasem i to przestaje działać. Choć i tak generalnie efekty stałego pola jako takiego są znikome, równie dobrze można założyć porządne ochraniacze stajenne i wyjdzie na to samo (ciepło pobudza krążenie), tylko taniej... Oczywiście o ile uraz jest już w fazie gojenia pozwalającej zastosować grzanie.
evescool, ale w jakim celu wykonywałaś ten zabieg, tzn. jaki konkretnie był problem?

sumire, uważasz, że nie ma różnicy między zwykłymi owijkami, a tymi z polami magnetycznymi?
Przydatność i efekty zawijania magnetikami była wałkowana już wiele razy w różnych wątkach. Badania wykazują prawie żadne działanie stałego pola magnetycznego (takie jest w ochraniaczach). Co nie zmienia faktu, że niektórzy widza różnicę. Ja miałam taki przypadek, że wg zaleceń lekarza zawijałam konia stojącego w boksie, zastoiny i opoje mimo wcierek etc nie chciały zejść. Po założeniu ochraniaczy magnetycznych pożyczonych od koleżanki wszystko przez noc się wchłonęło.  Niestety przez dzień wróciły i mimo ponownego założenia magnetików nie zeszły. Tak więc do tej pory nie wiem czy to był przypadek czy magiczne działanie ochraniaczy 🙂 Chociaż patrząc na cenę to jednorazowe zejście zastoin nie jest tego warte.
gllosia, uważam, że jeśli już jest jakaś różnica, to polega na materiale, z którego wykonano ochraniacze danej firmy, ale magnesów równie dobrze mogłoby nie być. Na dłuższą metę stałe pole nie zmienia nic. Resztę już napisała Klopsik. :kwiatek:
Udowodnione naukowo działanie ma zmienne pole magnetyczne - choć i tu kwestią dyskusyjną jest, na co faktycznie działa i w jakich przypadkach znacząco wpływa na efekty terapii.
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
29 czerwca 2017 21:26
Stosowałam na międzykostny, potem zerwane ścięgno, głównie mięśnie i ścięgna. Nie znam statystyk, jeśli chodzi o magnetyki,ale nam bardzo pomogło.Warto spróbować,nie sądzę,żeby pole magnetyczne było tylko ściemą,bo ludzie też w trakcie rehabilitacji z tego korzystają. Teraz po ciężkich treningach konia ubieram w magnetyki, pęcinki  i nadpęcia ma suche, twarde i eleganckie.Warto spróbować, nie zaszkodzi na pewno, a może pomóc,

powodzonka :-)

ps.mogę pożyczyć magnetyki jeśli ktoś jest z pobliża (woj.opolskie,śląskie)
evescool, w rehabilitacji ludzi stosuje się aparaty do magnetoterapii. Ze zmiennym polem magnetycznym. Nie znam fizjoterapeuty, który poleciłby pacjentowi stosowanie opasek czy innych ocieplaczy magnetycznych - chyba, że chodzi o wpływ efektu placebo. 😉
Jak mieszać DMSO z Voltarenem? Nakładać DMSO i potem maść, na odwrót czy wymieszać w czymś i nałożyć już wymieszane?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
30 czerwca 2017 19:36
Wymieszaj w czymś i nałóż wymieszane  😉
dea   primum non nocere
30 czerwca 2017 21:01
Ta strzykawka na zdjęciu nie wygląda na 100ml, bardziej jak 20. Pięciokrotna różnica chyba ma znaczenie?
No chyba że pozostałe opakowania jakieś gigantyczne 🙂  nie ma klasycznej zapałki/groszówki dla skali.
julka, kup w aptece plastikowy pojemnik na mocz. odmierz dmso, wyciśnij do tego gluta z voltarenu, zakręć porządnie i wytrząchaj 😉 zmiesza się ładnie i łatwo później nabrać do strzykawki, strzykawką wyciskać na noge i od razu wcierać. w rękawiczkach ofkors 😉
Ta strzykawka na zdjęciu nie wygląda na 100ml, bardziej jak 20. Pięciokrotna różnica chyba ma znaczenie?
No chyba że pozostałe opakowania jakieś gigantyczne 🙂  nie ma klasycznej zapałki/groszówki dla skali.


Też bym powiedziała z dużą pewnością, że to 20. Liotony też są małe i duże tubki, a nie widać na zdjęciu jaka to gramatura 😉
Ma ktoś może: klik? Może jest gdzieś dostępna w pdf?
:kwiatek:
edit: w googlach znalazłam darmowy fragment - 30 stron.
Nie wiem czemu piszecie, ze w Polsce DMSO jest niedostepne. Ja kupuje regularnie 99% DMSO w swoim miescie. Moze kupic to kazdy, a ponad to prowadza sklep internetowy. Litrowa butelka 70zl. Rozrabia sie to najlepiej z woda destylowa. Ponoc najskuteczniejsze proporcje to 70% czystego DMSO i 30% wody. Skuteczne na opuchlizny i jako srodek przeciwzapalny. Jest tez srodkiem ulatwiajacym wchlanianie wiec stosowane po nim masci moga dzialac skuteczniej. Ja stosuje bez rekawiczek i nic sie nie dzieje. Oprocz tego ze pozniej czuc to DMSO w calej stajni. Nalezy tez pamietac, ze niewolno stosowac tego na rany. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.
Ja kupuję tu: DMSO, a Ekyflogel kupuję od doktora Kmiecika.
I nie jest prawdą, że nie można stosować na rany, skoro stosuje się na oparzenia, atopowe zapalenie skóry, choroby skórne czy blizny. Stosując DMSO bez rękawiczek wprowadzasz go 10 x szybciej w swój krwiobieg niż pacjenta.
Ja kupuję tu: DMSO, a Ekyflogel kupuję od doktora Kmiecika.
I nie jest prawdą, że nie można stosować na rany, skoro stosuje się na oparzenia, atopowe zapalenie skóry, choroby skórne czy blizny. Stosując DMSO bez rękawiczek wprowadzasz go 10 x szybciej w swój krwiobieg niż pacjenta.


To proponuję spróbować sobie przyłożyć do rany 😀 a dlaczego 10 x szybciej? Wiem, że nie powinno się tak robić. Ale DMSO samo w sobie nie jest szkodliwe kiedy tam się dostanie. Chodzi o to, że później człowiek dotyka różne rzeczy (chemia itp.) a DMSO wspomaga przenikanie ... i tylko z tego względu należy używać rękawiczek.
Pierwszy raz widzę Sunlitan Gel, czy mogę gdzieś więcej o tym przeczytać, np. forum lub ulotka. Widziałam garstkę informacji na mksklep, ale trochę za mało.
Mogę zrobić zdjęcie składu na butelce.
Wiemy. Katharina stosowała go razem z DMSO, żeby zwiększyć skuteczność.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się