"Domeny końskie" czy w ogóle to ma znaczenie?

Witam Wszystkich,

Naszła mnie taka konkluzja zważywszy na fakt, że posiadam domeny związane z tematem koni. Mam, bo moja żona posiada uprawnienia instruktora nauki jazdy konnej, a ja interesuje się domenami i od czasu do czasu kupię, coś sprzedam. Nie mniej jednak od jakiegoś czasu mam chwilowe problemy ze sprzedażą tych domen. Nie chcę ich wymieniać tutaj w pierwszym wątku, aby nie wyjść na "spamowicza". Ale o co chodzi? Pytanie kieruję do osób posiadających własne ośrodki, stajnie, hotele czy zwał jak zwał miejsca, w których za opłatą, ale z pasją opiekujecie się końmi, lub osób, które są trenerami, czy zwyczajnie uczą jeździectwa.
1.  Pytanie: Czy ma dla Was znaczenie posiadania fajnej domeny związanej z Waszym "biznesem"?(spokojnie, wiem, że jeśli ktoś zajmuje się prowadzeniem ów biznesu, to zazwyczaj "koniarze" i robią to z zamiłowania, ale to biznes tak czy owak🙂
2. Pytanie: Czy widzicie sens powstania nowej strony z ogłoszeniami o zawodach jeździeckich, ogłoszeniach związanych z końmi, weterynarzami, kowalami itp? Pytanie kieruję, bo w sumie mam przelane na kartki a4 jakbym to widział, kierując się obserwacją tego forum, ale też i innych, aby co nie co usprawnić, ale nie wiem czy Wasze zdanie jest podobne do mojego. Jakby nie udało mi się upłynnić moich domen, to może pomyślałbym nad takim rozwiązaniem.
3. Może fajnie byłoby w tym temacie, umieszczać domeny jakie proponują domainerzy z forum domenowego, a związane tematycznie i mógłbym im wskazać ten wątek?

Będę wdzięczny za odpowiedzi i zarazem zobowiązuje się brać się w nim udział.

Pozdrawiam
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2017 10:06
1. Płatne domeny to target dla dużych firm a nie małych ośrodków jeździeckich. Małe firmy uciekają obecnie od stron internetowych zadowalając się profilami na social mediach (facebook, instagram etc.).

2. Takich stron w Polsce jest dużo i to prowadzonych przez koniarzy znających oczekiwania rynku. Nie wydaje mi się, żeby było miejsce na kolejne. Z resztą ludzie siedzący w tym biznesie korzystają raczej ze stron niemieckich i angielskich. Jedyne czego w PL nie ma jeszcze to dobry kanał YT tworzący autorski kontent. Ale profesjonalny i merytoryczny.

3. Yyyyy co?
wątek zamknięty
Dziękuje za zabranie głosu.

Zgadzam się z tym, że dużo firm ucieka na znany nam portal, ale nawet to nie zastąpi dobrej domeny. Nie wyobrażam sobie reklamowania poprzez "szukaj nas na fejsie". Jak my poszukiwaliśmy kiedyś miejsca dla konia, to był problem, bo albo trzeba było jeździć po okolicy i robić naście kilometrów, aby poznać cenę lub warunki, albo pytać wśród "koniarzy". Od tamtego miejsca pojawiło się na szczęście więcej stajni, hoteli, pensjonatów posiadających swoje strony, na których prezentują to, co potrzebne jest do wiedzy dla wchodzącego. Dodatkowo, fajnie patrzeć na to z tej strony, że można byłoby na takiej stronie po zalogowaniu stworzyć konta i za jego pomocą widzieć terminarz jazd, odwołać lub wpisać się na listę. Chodzi o ułatwienie komunikacji. Mam domenę: jazdy konne pl(napisane specjalnie, aby nie linkowało, bo nie chcę być spamerem. Fajna i krótka, super reklama i prestiż w okolicy, bo takich domen jest nie wile, które mogą w sposób łatwy być zapamiętane przez przejeżdżającego obok takiej reklamy, zapamięta od razu. To kwestia mentalności, bo są firmy, które nie chcą nabyć domen, nawet własnej firmy, a są firmy i to nie koniecznie jakieś wielkie, a nawet te mniejsze częściej inwestują jak większe w dobre domeny, bo to kwestia prestiżu i posiadania domeny związanej z ich działalnością.

Są. Ale można co nie co w nich usprawnić.

Pozdrawiam
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2017 11:19
Dobra domena to nazwa stajni "stajnia pod gwiazdą", "stajnia Zadupie Wielkie" itd. Ludzie szukają poprzez kryterium bliskości i jakości więc "jazdy konne" nie ma żadnego sensu. Mało tego, ja bym od razu miejsce z taką domeną skreśliła, bo już sama nazwa sugeruje mi, że target takiego miejsca to maskówka i to niekoniecznie blisko mojego domu.

A dobrze poprowadzona strona na facebooku może być równie czytelna jak ta z domeny internetowej. I tak nikt nie stosuje zapisu na lekcje przez internet. Umawia się z instruktorem telefonicznie na pierwszy raz a później termin ustala po każdej jeździe (często z zaliczką bo to coraz powszechniejsza forma). Mnie by zniechęciła taka bezosobowa forma kontaktu przez stronę.
wątek zamknięty
O ile takie "bezosobowe" nazwy dla dużych firm się sprawdzają, to dla małych, takich jak moja stajnia, są kompletnie nietrafione. Na przykładzie swoim i kilku znajomych co prowadzą podobne stajnie mogę powiedzieć tyle, że stronę dobrze mieć, bo ludzie chcą zobaczyć zanim przyjadą, więc mam darmową stronkę zrobioną w gotowym szablonie, żeby nie wysyłać pierdyliarda zdjęć na maila. Strony stajni na mediach społecznościowych nie utworzyłam, ale ewentualne ogłoszenia wrzucam tam lub na forum i całkowicie to wystarcza. Często ludzie dzwonią na zasadzie, bo koleżanka Zdzisia polecała, albo kiedyś trzymała konia itd.  W końskim światku dużo rzeczy odbywa się "z polecenia". Jednym słowem podpisuję się pod tym co napisała vissenna.

Edit. Jeszcze takie spostrzeżenie, że trochę się kolega spóźnił z rozwijaniem interesu - jakieś 10 lat temu to miałoby sens. W chwili obecnej kupno chwytliwej domeny ma taki sam sens jak bulenie za pozycjonowanie strony czyli żaden chyba, że jest się wielką firmą, ale te już dawno ogarnęły temat . Naturalnie to moja opinia.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 marca 2017 13:07
zielona_stajnia, moze to ten od allekonie on tez tu takie tematy zakład 😀
wątek zamknięty
Dava   kiss kiss bang bang
12 marca 2017 13:21
Demos150 -> Twoja domena jest zwyczajnie beznadziejna, wiec nie wiem kto chcialby za nia placic  😂

1. Tak ma
2. A co to znaczy sens? Zrob cos dobrze, super dzialajace to sie przekonasz. Nie da sie tego okreslic wczesniej  😎
3. Nie rozumiem pytania  🙄
wątek zamknięty
proszę dyskusje kontynuować  tu: http://re-volta.pl/forum/index.php?action=search2

poza tym trąci reklamą.... demos150 po to się zarejestrowałeś aby reklamować swoje usługi?
Nie z nami te numery Bruner...
Proszę przeczytać regulamin forum


dodo-mod
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.