Pożar w stajni Pegaz

Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
27 grudnia 2008 23:57
Sluchajcie, ponoc tej nocy splonela jakas stajnia w Redzie??  Zginely trzy konie. Ktos cos wie??
Juz wiem, ze chodzi o stajnie PEGAZ!!! Reszte koni urytowali, trzy zginely.
Klami, tak, też słyszałam o tym pożarze. Podobno to od ozdób [lampek] świątecznych... Straszna tragedia.
Mnie przeraża ,że w Pegazie stała nie tak dawno jeszcze Zuziasta...
[quote author=Poniuś link=topic=129.msg130797#msg130797 date=1230412588]
Sluchajcie, ponoc tej nocy splonela jakas stajnia w Redzie??  Zginely trzy konie. Ktos cos wie??
Juz wiem, ze chodzi o stajnie PEGAZ!!! Reszte koni urytowali, trzy zginely.

Tak zgineły 3 konie, zaczadziły się.
Reszta została przeniesiona do innej stajni, nie wiem gdzie.
straszna tragedia, tym bardziej ,że oprócz stajni spłonął dom.

[/quote]Straszne..... A sa juz chociaz jakies podejzenia co sie wlasciwie stalo?? Slyszalam cos o instalacji lampek, czy czyms w tym guscie??
Ja stałam tam jeszcze niecałe 2 miesiące temu.. ;(
Jestem do tego miejsca nadal bardzo przywiązana, wiadomo jaki konie, co się stało, proszę o konkrety, serce mi stanęło ;(

Strasznie mi przykro.
Włączyłam telefon i wiem wszystko... 🙁 Niestety...
Przykro, bardzo.
Wiadomo jaka przyczyna?? Co z reszta koni?
przyczyną były prawdopodobnie światełka świąteczne...
3 konie (Dulia [młoda kobyłka z nadziejami na sport, bardzo ambitna, wspaniała] Bajka [stajenny pączuś] Kodzak [ogierek w przyszłości mający kryć, bardzo dobrze zapowiadający się sportowo]) spłonęły... 3 są w bardzo ciężkim stanie ( Trawian [źrebak, wałaszek] Hiper [kolejny źrebol, przeskakujący wszystkie ogrodzenia, koń mojej bardzo dobrej przyjaciółki, świetnie zapowiadający się koń] Antea [kobyłka, która otrzymała2 życie po tym jak została zabrana od znęcających się nad nią właścicieli]) ...  😕
Reszta koni stoi w innych stajniach ( stajnia ogierów, ferma i nowa stajnia) wraz ze stajnią poszedł dom P.Ani (właścicielki) spłonęła stajnia w której składowane było siano... Tyle wspomnień z tymi końmi... ludzmi.. stajnią... Bardzo ciężko...
Przez tyle czasu nic się nie stało a teraz taka tragedia...  🙁


Żeby nie było że wątek jest "zaśmiecany" ...
['] ['] [']
😕
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 13:36
Niestety, dzis rano padł 4 koń... 😕 [*]
o boże... A czy ktoś z ludzi- pracowników, mieszkańców tez ucierpiał???
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 15:15
Przyczyną była prawdopodobnie awaria instalacji elektrycznej,  straż pożarna przyjechała godz. po wezwaniu. Cały dom P.Ani i P.Marka się spalił...
2 konie zaczadziły się, na jednego spadł palący się dach, jeden z koni do walce o życie przegrał... Ucierpiały głównie młode konie 😕.
Żaden człowiek nie ma groźniejszych poparzeń i ran ( poza drobnymi odniesionymi podczas akcji ratunkowej) 2 konie które ucierpiały są w stanie stabilnym/ dobrym
[*] [*] [*] [*]
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 15:45
[*]  Dla tych biedaków...
serce mi peka jak to czytam. wiem ze czasu sie juz nie cofnie, ale kto wiesza ozdoby choinkowe na stajni. przeciez tyle sie ostatnio slucha ze te lampki  ktore mozna kupic na bazarach i hipermarketach to g.... i sa bardzo awaryjne . moge sie tylko domyslac co czuja ci ludzie co ratowali te biedne koniki
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 17:03
Lampki nie były przyczyną... Aktualnie wiem tylko tyle...
wanda
kto wiesza lampki?

wszyscy wieszają lampki
Ja nie wieszam, ale ostatnio odkryłam, że mam bardzo znikomy wpływ na właścicieli koni kilka boksów dalej.


Co do pożaru, straszna tragedia. Wiadomo czy potrzeba jakiejś pomocy?
nie no Rewir, ja też nie wieszam. Nawet w domu nie wieszam, bo nie mam czasu, ochoty i jak wracam po pracy to mam ochotę umrzeć.
Ale większość stajni ma lampki powieszone na wejściu, gdziekolwiek. Swoją drogą na boksie muszą wyglądać naprawdę idiotycznie.

Jeśli potrzeba jakiejś pomocy, to również proszę o kontakt.
Straż pożarna nie przyjechała po godzinie !!!!!!!!!!!! Tylko po 10 minutach!!!! Słuchajcie tej durnej telewizji !!! Te barany z tv chodziły pos tajni i gadaly ze tu ku.waa nic nie widac ze tzreba było prztjechac wcozraj a nie chlać !! Taka to była ich mądra gadka... Bo dla nich to kasa a dla nas to tragedia
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 grudnia 2008 19:27
[']  Straszne to...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 grudnia 2008 19:29
[*]  😕
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 20:39
Alexa, mogłabyś delikatnie zapytać p.Ani czy potrzeba pomocy (finansowej, materialnej) ?
[']
Dajcie znac jak ktoras bedzie cos wiedziala. Moze czegos potrzebuja??
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
28 grudnia 2008 21:17
[']
Oka ja jutro rano bd w stajni to sie spytam i dam wam znac ...
W tej stajni stała duża, ładna, spokojna kasztaka. Niestety nie pamiętam imienia, ale chyba na D lub B (głowy nie dam niestety). Koń z rekreacji. Miałam okazję być na niej w terenie w zeszłoroczne wakacje. Wie ktoś co z nią?
Sepia?? Jesli chodzi o nia  to wszytko oka..
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
29 grudnia 2008 17:28
Niestety... Odszedł kolejny koń...
Antea...
[*]
Wiadomo jakie szanse ma ten trzeci, o ktorego walcza??
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
29 grudnia 2008 21:32
3- Hiper podobno ma się najlepiej 🙂
Ma duże szanse na przeżycie, ale niech wypowie sie Alexa, bo moje informacje są z wczoraj.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się