Pożar stajni w Bielowicku

Stajnia „Zagoje” znajduje się w Bielowicku. Późnym popołudniem 07.12.2016 wybuchł tam pożar. Na miejsce szybko przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Wieszcząt i okolicznych wsi oraz zastępy Państwowej straży pożarnej w Bielska-Białej.

W stajni przebywało 9 koni, przypadkowa osoba zaalarmowała straż i na szczęście jeszcze przed jej przybyciem udało się wypuścić wszystkie konie które już w ogniu opuszczały stajnie. Wszystkie zwierzęta wybiegły ze stajni uciekając w pobliskie lasy.

Pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie cała stajnia w przeciągu kilku chwil stanęła w ogniu.Wszystkie sprzęty w siodlarni- siodła, czapraki, ogłowia, ochraniacze, kantary, uwiązy , szery- uprzęże do wozu, homonta jak również odzież, kaski, szczotki – komplety dla kilku koni, kosmetyki, pasty, wcierki, glinki, suplementy i pasza treściwa -  wszystko doszczętnie się spaliło.

Ze stajni zostały tylko zgliszcza.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do ludzi dobrego serca, jeśli ktoś posiada niepotrzebny sprzęt, suplementy, podstawowe środki pielęgnacyjne, wiadra lub nawet materiały budowlane i zechciałby nam podarować, będziemy niezmiernie wdzięczni.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas finansowo, mamy założone konto na zrzutka. pl :

https://zrzutka.pl/8prh2k

Pozdrawiam

Podkleiłam wątek.

edit2: Odklejam.
a tak się cieszyłaś z nowej stajni 🙁

kasiu, napisz dokladnie jakie potrzeba rozmiary, jakich i ilu koni - będzie łatwiej
wrzuc zdjęcia i linki
horse_art ten rok jest ogólnie jakiś taki tragiczny. Dla wielu. Będziemy starali się odbudować, zobaczymy czy się uda.

Sprzęt potrzebny jest każdy. Rozmiary od pony, przez cob, full do xfull bo jest kucyk walijski, 3 drobne konie SP, 2 ślązaki i 3 zimnokrwiste w tym niespełna roczniak.
Na CITO potrzebowaliśmy derkę dla kucynki bo ma spaloną sierść i poparzenia, jednak właścicielka sklepu jeździeckiego z okolicy już nam podarowała.

https://zrzutka.pl/8prh2k
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bielsko-biala/a/pozar-stajni-w-bielowicku-konie-ocalaly,11554324/

Pierwsze foto za duże.
Wiadomo, dlaczego wybuchł pożar?
W ciągu ostatnich 3 miesięcy doszły mnie słuchy o 4 podpalonych stajniach....
użytkowniczka pisała że od piecyka w siodlarni
Tak jak mówi drabcio, od piecyka w siodlarni.




Edit: Dziękuję za podklejenie  :kwiatek:
Dziś kolejny pożar stajni . Tym razem na podkarpaciu 🙁
Co za paskudny koniec roku 🙁 Całkiem niedawno spłonęła stodoła przy stajni w Zbrosławicach...
jesli nie macie sprzetu na zbyciu, to moze grosz za coś?

mam troche zrobionych ozdób świątecznych - dochód dla poszkodowanych w pożarze.

koniki jak pierniki, na choinkę dwustronne - 2 zł/szt (można więcej 😉 )
aniołki do wieszania - 4 zł/szt (też można więcej)
konik na biegunach stojacy - 30 zl (mozna licytowac 😉 )
później dorzucę inne jak spr co jest.


*tylko tak do czwartku, pozniej wyjezdzam i nie wysle do świąt 🙁
Elf van Elliot, podaj proszę adres do wysyłek sprzętu oraz - o ile to możliwe - listę co poza derką dla kucynki na dziś jest potrzebne. Z autopsji niestety wiem, ze najgorszy jest na początku brak... pasz , jednak tu pomóc mogą sąsiedzi. Co z końmi? Udało się im wymyślić tymczasowe lokum? Może tu też revolta pomoże?
Trzymajcie się!! Pożary są straszne 🙁
Gaga konie są rozstawione po okolicznych stajniach, więc mają dach nad głową. Pasza treściwa spłonęła więc kupujemy na bieżąco. Siano było składowane gdzie indziej, więc ocalało. Wczoraj dereczkę dla kucynki podarował nam sklep Desant. Adres do wysyłki: Roman Kobielusz, ul. Mleczna 11, 43-400 Cieszyn. Staramy się jak możemy żeby to wszystko jakoś normalnie funkcjonowało...
Witam ,przepatrze jutro pake ,napewno cos sie znajdzie ,moze nie duzo ale kantary ,czapraki i kilka jakis rzeczy typu szczotki ,ochraniecze ,jutro poszukam i bym w czwartek wysłała ,bardzo mi przykro ,dobrze ze konie nie ucierpiały


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się