Aktualności:
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Strony: [1] 2 3 ... 10

 1 
 : Dzisiaj o 01:07:44 
Zaczęty przez zen - Nowe: wysłane przez Kaarina
Tak, jest taki urlop. To jest dokładnie 14 dni kalendarzowych. Ojciec dziecka musi je wykorzystać w ciągu 2 lat życia dziecka. Całość na raz lub dwa razy po 7 dni. Od września mój niemąż będzie właśnie na tym urlopie.
Jest też oprócz urlopu ojcowskiego,  14 dni opieki, które wypisuje lekarz rodzinny dla ojca dziecka.

 2 
 : Dzisiaj o 01:05:02 
Zaczęty przez Livia - Nowe: wysłane przez emptyline
flygirl, zima 2010, Choco-Petrol.

 3 
 : Sierpień 23, 2019, 23:52:24  
Zaczęty przez madzixx - Nowe: wysłane przez espana
 tanczacalinka

 4 
 : Sierpień 23, 2019, 22:55:14  
Zaczęty przez lets-go - Nowe: wysłane przez vespuria
Bella04 dziękuję, dostałam wiadomość na PW (i dziękuję za czujność, faktycznie podany był stary mail)  kwiatek
Niestety urwała się po "(po kopycie", więc nie wiem co było dalszą treścią, ale i tak dało mi to solidny feedback o dwóch z miejsc, które rozważałam.

Do pierwszej stajni (na Bubenku) udało mi się przejść w ramach spaceru i niestety mają już tylko kucyki, ale Trojan faktycznie brzmi rozsądnie i ma dobry dojazd ode mnie, więc postaram się zerknąć tam przy okazji. Jeszcze raz dziękuję za pomoc uśmiech

 5 
 : Sierpień 23, 2019, 22:18:57  
Zaczęty przez Livia - Nowe: wysłane przez unity
Z 10 lat nie jeżdżę na niczym innym niż bezwędzidłowkach (na moich koniach i różnych innych na które wsiadałam, czasami nie nauczonych na te ogłowia). Moje przemyślenia (po moich doświadczeniach - wiadomo, że na innych koniach mogłyby być inne), to zdecydowane nie wszelkim patentom zaciskowym. Nie są po prostu precyzyjne i nie rozluźniają się natychmiast. Dodatkowo niektóre konie bardzo wkurza nacisk koło całej paszczy. Też nie lubiliśmy Cooka. Znaczy pierwszych parę miesięcy tak, potem go koń z całego serca znienawidził. Najlepiej mi się sprawdził (też na koniach, które nie znali wcześniej bezwędzidłowki) najzwyklejszy sidepull. Dobrze siedzi na nosie, daje klarowne precyzyjne sygnały, które koń rozumie, da się pięknie koniu wytłumaczyć czy chce samo zgięcie wbok, czy też oddanie potylicy poprzez różne sygnały wodzą. To nam się właśnie (znaczy koniu) czasami myliło na Cooku i koń czasami nawet zginął łeb na odwrotną stronę bo akurat zareagował na pasek na potylicy zamiast na nosie.
Z kolei na młodą jeszcze dzikawą paszczę huculską jednak zamówiłam ogłowie "mocniejsze" i cięższe, lepiej siedzące na szerokim nosku. Takie a la hackamore kwiatkowe z bardzo szerokim paskiem skórzanym. Coś takiego:
https://www.ebay.de/itm/Hackamore-STELLA-Biothane-Edelstahl-Messing-Gluecksrad-Gebisslos-4x-Polsterwahl-/131617079873
Sidepula zdarzało mu się czasami olewać, ale też mu się trochę przesuwał, zatem może to po prostu było moją nie precyzyjnością i szumem w komunikacji. W każdym razie ten zestaw na nim siedzi jak przyklejony, nie przekręca się ani przy luźnym nachrapniku i szumu nie ma. Ma też bardzo małą dźwignię, przez co koń się nie przeganaszowywuje. Na normalnym hacku ja osobiście bardzo nie lubię jeździć, ponieważ właśnie sygnał do prostego zgięcia często też bierze cały nos i koń kuli łeb, wpada na przód i się zaciska zamiast wyciągnąć nos i się wygiąć.
Też nie lubię ostre nachrapniki (i już w ogóle nie kantary sznurkowe), no te nachrapniki może jeszcze jak narzędzie korekcyjne, ale zdecydowanie nie docelowe. Konie czują muchy i nie trzeba im bólu, żeby się z nami komunikować. Moje doświadczenie mówi, że jak się koń wiesza, to musi mięć o co. Jeżeli ręka nie jest ciągnąca, to koń się nie zawiesi, bo nie ma o co i wszystko jedno co ma na pysku/w pysku.

 6 
 : Sierpień 23, 2019, 22:02:05  
Zaczęty przez horse_art - Nowe: wysłane przez vanille
Może Biały Borek? Jurajski zakapior ma tez miejsca noclegowe i pewnie dałoby sie wydzielić coś dla
Koni. Maja stronę na Fb. Jeśli u nich nie będzie możliwości to na pewno doradza gdzie można sie zwrócić bo bardzo dobrze ogarniają te rejony :-)

 7 
 : Sierpień 23, 2019, 21:59:23  
Zaczęty przez Karutek - Nowe: wysłane przez Siwaa
Myślicie, że brać 2 cm wyższe czy celować w 4? Bo tak patrzę na te zdjęcia i sporo mi jednak pod to kolano brakuje...

 8 
 : Sierpień 23, 2019, 21:58:55  
Zaczęty przez Libella - Nowe: wysłane przez majeczka
marszylka, stajnia Oli Kozaneckiej

 9 
 : Sierpień 23, 2019, 21:54:30  
Zaczęty przez horse_art - Nowe: wysłane przez Piotr_48
Witam interesuje mnie i znajomych wypad łykiendowy z własnym koniem na pustynię błędowską . Polecicie jakieś miejsca , tereny z możliwością przenocowania dwie doby z konikami. Proszę o info dzięki Piotr

 10 
 : Sierpień 23, 2019, 21:52:45  
Zaczęty przez Karutek - Nowe: wysłane przez keirashara
Siwaa, - zdecydowanie za krótkie, szkoda takich ładnych nóg na zbyt krótkie buty wink

Strony: [1] 2 3 ... 10


Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.