Nie za chudy?

Wiele funpage'ów na FB a jeszcze więcej hejterów... Nie chcę być do nich zaliczany ale liczę na Wasze wsparcie. Może gdy właścicielka tego ogierka zauważy liczne porady i wskazania na ten temat to opamięta się i zacznie go lepiej karmić? Kto wie, być może akurat w tym przypadku tylko tyle wystarczy, ponieważ widać, że naprawdę dużo czasu mu poświęca, więc powinno jej zależeć na dobru małego.

Jednak zastanawia mnie fakt, czy z tego co wynika prawie roczny ogierek Tango z tej strony: https://www.facebook.com/pages/TangoHuck-i-Gestia/698717023533950?fref=ts nie jest zbyt chudy?
Zdjęcie (wszystkie skopiowane z fb) nr 2 - cały kręgosłup na wierzchu i do tego ta odznaczona kość ogonowa-rozpacz!!!

Każdy z zainteresowanych rozwojem swoich koni wie, że w okresie wzrostu odżywianie jest najważniejsze a zaniedbanie tego procesu w przyszłości może doprowadzić do poważnych kłopotów...

Byłbym w stanie przejść obok tego obojętnie ale po pierwsze: to jest koń!!! a po drugie ostatnio dodany post ze zdjęciem z zawodów skokowych o niezdrowej wysokości i podpis "Też chce tak skakać w przyszłości z Tangusiem.Wierze że nam się uda!" zakończyły moją cierpliwość.

Otóż jeśli ktoś zgadza się z moim stanowiskiem to proszę o wyrażenie swojej opinii. Może wspólnie przemówimy tym ludziom do rozumu!
wątek zamknięty
Przy którymś poście napisała, że wreszcie zaczyna tyć wiec raczej zdaje sobie sprawę, że jest chudy i dąży do poprawy.
wątek zamknięty
Wiele koni w okresie intensywnego wzrostu chudnie.
Kań ze zdjeć jak dla mnie wygląda bardziej jak zarobaczony zwierzak (rozdęty brzuch) ze zdecydowanie za małą ilością ruchu (brak mięśni) - zmiana karmienia nic tu nie da...

Z ciekawości: jakie to są "zawody skokowe o niezdrowej wysokości"?
wątek zamknięty
Wiele funpage'ów na FB a jeszcze więcej hejterów... Nie chcę być do nich zaliczany ale liczę na Wasze wsparcie. Może gdy właścicielka tego ogierka zauważy liczne porady i wskazania na ten temat to opamięta się i zacznie go lepiej karmić? Kto ie, być może akurat w tym przypadku tylko tyle wystarczy, ponieważ widać, że naprawdę dużo czasu mu poświęca, więc powinno jej zależeć na dobru małego.
(...)
Otóż jeśli ktoś zgadza się z moim stanowiskiem to proszę o wyrażenie swojej opinii. Może wspólnie przemówimy tym ludziom do rozumu!

Jest wątek o żywieniu koni. Podrzuć link na FB.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,727.0.html
wątek zamknięty
Źrebol wygląda nieźle, ma ładną, błyszczącą sierść na 2 i 3 zdjęciu. Na pierwszym prawdopodobnie jest po zakupie, bo na podlinkowanej stronie fb jest fotka ogierka z wychudzoną matką.
LordEq... polecam dokształcanie sie, a nie szukanie dziury w całym. Źrebaka nie zapasiesz, lekkie żeberka pod błyszczącą sierścią to nic złego. Widac dziewczyna dba o konia od czasu zakupu. Jedyne, co mnie martwi, to ten pękaty brzuchalek, ciekawe, jak często jest odrobaczany. Swoja drogą zarobaczony kon tez traci na jakosci siersci, staje sie matowa. Ogierek wyglada na zdrowego, tym bardziej patrzac, ze jak teraz ma rok, to u nowej wlascicielki jest od jakichs 4 mcy.
Wyluzuj, - idz lepiej do jakiegoś sąsiada rolnika i zerknij jak dobrostan w oborze. Zrobisz wiecej dobrego
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 września 2014 17:47
Megane ten pękaty brzuch może być od też od objętościówki.

LordEquuus a gdzie ta kość ogonowa mu wystaje? Może to Ty masz ból kości ogonowej 😁?

PS: dla zdrowia i rozwoju źrebaka lepiej jest kiedy wygląda tak jak na zdjęciach niż paradoksalnie jak jest pączuszkiem w masełku.
wątek zamknięty
na podlinkowanej stronie fb jest fotka ogierka z wychudzoną matką.


Klacz jest z tych, które ciężko 'upaść'. Znałam matkę tej klaczy i wyglądała bardzo podobnie - ogromnie wysoka, wiecznie chuda, a jak była ze źrebakiem to można by właściciela posądzić o zagłodzenie, gdyby ktoś postronny spojrzał. Mogę zapewnić, że właścicielka Tajemnicy (matki Tango) dba o konia bardzo dobrze. Po odsadzeniu źrebaka klacz znacznie przybrała na masie, właścicielka bardzo się stara i koń wygląda znacznie lepiej. 😉
wątek zamknięty
przecież to roczny dzieciak. Konie w tym okresie potrafią być i chudne i nie proporcjonalne i.... No mój Maszek był ładny do 6 miesiąca , później jego zdjęc nie wstawiałam nigdzie. Rózł tak nie proporcjonalnie a brzuch miał tak wielki ,że nazywaliśmy go Etipoczykiem. No wstyd było go pokazac , bo wszyscy zaraz krzyczeli ,że zarobaczywiony i zle odżywiony a dziś. Dzis Mach to piękny koń , pięknie umięśniony , chętnie wpólpracujący, zgrabny ,sierśc lsniąca. Wiec spoko na podstawie zdjęć nie będę się wypowiadać o karmieniu i kondycji zrebaka.
wątek zamknięty
Założycielka wątku otrzymuje bana za podwójne konto. A dodatkowo za problemy z identyfikacją własnej płci.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.