Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

poprzednia następna
Strony: 1 ... 120 121 [122] 123 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.  (Przeczytany 230231 razy)
amnestria

no excuses ;)

« #3630 : Maj 13, 2019, 09:22:27 »
Odpowiedz cytując
A ja mam dowód, że byłam na mydełku duży uśmiech

Następne skały pewnie za 2 tygodnie, plan jest żeby jeździć co tydzień w miarę możliwości. Ale po tym wspinaniu jurajskim to tęsknię za Hiszpą i Grecją lol lol
#link
Szanse jedna na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
magda

« #3631 : Maj 13, 2019, 10:23:46 »
Odpowiedz cytując
Jakbyś trafiła wtedy do Mirowa to się może spotkamy
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3632 : Maj 13, 2019, 10:40:55 »
Odpowiedz cytując
Oj raczej wybiorę mniej oblegane rejony. Rzędki teraz były tylko ze względu na znajomych. Bardziej myślałam o Ryczowie, Dolinie Wiercicy. Ale wiadomo, wyjdzie w praniu kwiatek zdrówko
#link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #3633 : Maj 16, 2019, 22:22:58 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zauważyłam nowych wiadomości w wątku  icon_redface

Wrzucam zdjęcie mojej konstrukcji. "ringi" to po prostu haki oczkowe o dużej nośności ze sklepu budowlanego. Nie miałam miejsca pod tablicą więc zrobiłam dwa na bokach. Na to mailony. Myślę czy nie połączyć tego łańcuchem, ale póki co zawiązałam po prostu repsznur widoczny na zdjęciu wink tak wiem, cała konstrukcja wygląda komicznie, ale naprawdę daje radę uśmiech spokojnie można wisieć na tym w uprzęży i pić kawę  hihi chcę do tego jeszcze podpiąć drewniany drążek.

No i czaję się na zakup tak zwanych "cycków" ale to już zamontuję w jakimś innym miejscu wink
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Lotnaa

I'm lovin it! :)

« #3634 : Maj 17, 2019, 08:29:13 »
Odpowiedz cytując
smarcik, super! Wygląda jak sztuka współczesna wink
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3635 : Maj 17, 2019, 09:35:35 »
Odpowiedz cytując
Ech ja nie mogę tak zrobić bo chwyto mam przyczepioną bezpośrednio do ściany, ale pomysł fajny!

Ja za to melduję, że grzecznie chodzę na baldy. Aczkolwiek przypłacam to potężnym stresem - bardzo się boję! Dziś za to mam zakwasy w całym ciele, nie ma miękkiej gry lol Jestem dość marna na tych baldach, ale ponoć widać, że się wspinam z liną dużo. Że szukam stopni, a na baldach powinnam to czasem odpuścić, że ogólnie mam feeling wspinaczkowy, ale dynamiki mam za mało i nad tym będziemy pracować. Jak się oswoję! Bo na razie potrafię zrobić kluczowe ruchy, i nie móc zrobić ostatniego bo się boję, że spadnę wink
#link
kokosnuss

« #3636 : Maj 17, 2019, 11:36:24 »
Odpowiedz cytując
amnestria, poniekad mnie pocieszylo, ze taki hardkor jak ty tez sie dyga na baldach hihi wink

Konczenie na przechwyt przed topem to moje baldowe hobby wysmiewa wiec zawsze skacze z tego chwytu i za piatym czy szostym razem ostatni przechwyt tez wchodzi uśmiech i im bardziej sie boje spasc tym bardziej spadam z premedytacja. Ostatnio zaczelam robic dynamiczniejsze ruchy nawet uśmiech chociaz przy moim P. to mi w ogole wstyd, bo on jest ex gimnastyk i dynamiczne ruchy robi tak, ze szczeka opada emoty327

Dzisiaj lecimy w skaly, w koncu duży uśmiech wiec prosze kciuki za pogode na weekend.
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3637 : Maj 17, 2019, 11:56:18 »
Odpowiedz cytując
Ja nie jestem hardkor wink Na baldach się boję przepotężnie ze względu na rzepkę (nawykowe zwichnięcie), ja nawet przysiadów nie robię, bo mam zakaz. I to jest taki strach nie do opanowania. Ale walczę konik Nie chcę ćwiczyć za bardzo odpadnięć, bo za dużo moich znajomych się kontuzjowało na baldach (połamane nogi, kostki, ręce itp. koleżance na baldach nogi wygięły się w dwie różne strony) i nawet ten aktualny mój trener mówi, ze najlepiej kończyć jednak, schodzić i zeskakiwać jak już jest niżej. wink

Kwiato długo nie pozwalał mi baldować ze względu na nogę. Teraz już powoli włączamy (Kwiato jeszcze na wyjeździe, więc chodzę na sekcje w Volcie), ale to ma być dodatkowy trening, a nie podstawowy uśmiech Natomiast usłyszałam, ze jestem silna (a myślałam, że nie wysmiewa ) ale największy problem to właśnie dynamika. W sensie wspinam się tak jak wspinacze linowi, ale czasem na drodze są problemy bulderowe (a im trudniejsze drogi tym tego więcej) i wypadałoby umieć zadać do tych chwytów.

Ale np. moja koleżanka co znowu tylko bulderuje, skacze jak małpa do chwytów, a wspinanie z liną nie wychodzi jej jakoś super uśmiech więc to też różnie.

Trzymam kciuki za pogodę!
#link
Lotnaa

« #3638 : Maj 17, 2019, 12:35:34 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, słońca życzę!

U nas kupa śniegu zły Szlag by go, nie będzie chyba lata w górach.

smarcik, i co z tym plecakiem? Bo właśnie obmacałam coś super na skitoury - Deuter Rise 32+. No przefajny! Więcej kieszeni, miejsce na łopatę itd. A ja już kupiłam tego Guida (jeszcze nie doszedł) i się zastanawiam, czy go nie odesłać i nie wziąć tego. Chociaż jest ciut cięższy i jednak zdecydowanie z myślą o zimie.
#link
smarcik

« #3639 : Maj 17, 2019, 12:49:20 »
Odpowiedz cytując
amnestria to tak samo można wkręcić haki oczkowe w ścianę uśmiech chociaż ja bym się bała w ogóle wieszać chwytotablicę na gołej ścianie. Ale pewnie masz lepsze ściany  uśmiech

Lotnaa zostawiłam tego ospreya. Ale chyba jeszcze mam czas na wymianę jakby co, bo jest 30 dni. Tylko jakoś deuter do mnie nie przemawia po tym jak raz się na nim zawiodłam  zemdlal No i o wiele droższy jest. Ile u Ciebie kosztuje?
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Lotnaa

« #3640 : Maj 17, 2019, 13:04:12 »
Odpowiedz cytując
Ten jest za 79 euro. Cholera, muszę przestać łazić do tego sklepu  lol
#link
smarcik

« #3641 : Maj 17, 2019, 13:45:31 »
Odpowiedz cytując
 8| da się stamtąd wysłać do Polski?  hihi u nas 640.
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3642 : Maj 17, 2019, 14:02:32 »
Odpowiedz cytując
Właśnie mam dziadowskie ściany smutek
#link
smarcik

« #3643 : Maj 17, 2019, 14:31:35 »
Odpowiedz cytując
amnestria to dokup sobie deskę na podkładkę uśmiech to kosztuje kilka zł w castoramie, i jeszcze za 1 czy 2 zł docinają na wymiar. Podkładka sprawia, że jest inny rozkład sił na ścianę, czyli mniejsze prawdopodobieństwo że polecisz razem ze ścianą wink ja mam strasznie kruche i ciężko jest nawet obrazek zawiesić  :S
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3644 : Maj 17, 2019, 14:46:05 »
Odpowiedz cytując
Nie podoba mi się niestety taka decha hihi a nasza chwyto wisi tylko dlatego, że zarówno mi, jak i Mateuszowi pasuje pod względem estetycznym emoty327
Bo ja generalnie nie jestem fanką takich sprzętów w mieszkaniu wysmiewa  Bo uważam, że szpecą. A ten BM jakoś tak się wpasował.

To są PROBLEMY PIERWSZEGO ŚWIATA wysmiewa zemdlal

zdjęcie poglądowe
#link
smarcik

« #3645 : Maj 17, 2019, 15:12:16 »
Odpowiedz cytując
Haha no tak, nie wpadłam na to, że inni zwracają uwagę na kwestie estetyczne  icon_redface owszem, deska wygląda okropnie.
#link

smarcik

« #3646 : Maj 18, 2019, 06:33:53 »
Odpowiedz cytując
Sorry za post pod postem ale właśnie przeżywam załamanie - miałam jechać w skały, a siedzę i patrzę na ścianę wody za oknem  smutny jeszcze się waham, bo na Jurze jeszcze nie pada, ale zaraz pewnie będzie  zemdlal
#link

kittajka

yellow power

WWW Moje ogłoszenia
« #3647 : Maj 18, 2019, 09:19:20 »
Odpowiedz cytując
Smarcik, nie jesteś sama. Jutro jade w góry i jak spoglądam na prognozy pogody, to jakoś tak przypomina mi się lipiec zeszłego roku hihi oczywiście ma przestać padać dokładnie wtedy, jak wracam do domu. Także z moim szczęściem do deszczowego urlopu, to od razu ostrzegam, że dwa ostatnie tygodnie sierpnia również będzie jakaś katastrofa pogodowa wysmiewa
#link
smarcik

« #3648 : Maj 18, 2019, 09:45:05 »
Odpowiedz cytując
E tam, w góry to bym jechała bez zastanowienia! Zwłaszcza, jeśli jedziesz na trekking uśmiech najwyżej Cię zmoczy uśmiech w skałach gorzej, popada, skała mokra, i jest po temacie smutek

Ej, nie strasz z sierpniem, bo też planuję wtedy urlop i wspin  wysmiewa ale na bank nie w Polsce, więc może chociaż w tym jakaś nadzieja  hihi

Na długo jedziesz w góry? uśmiech Tatry?
#link

kittajka

yellow power

WWW Moje ogłoszenia
« #3649 : Maj 18, 2019, 09:57:28 »
Odpowiedz cytując
Na razie plan jest na sześć dni, ale może przedłuże o dzień lub dwa, jeśli będzie pogoda. Na pewno Tatry, ale jak przedłuże, to rozważam jeszcze Pieniny. Tylko poza trekkingiem to ja bym chciała jeszcze zdjęcia porobić, no i zobaczyć jakieś widoki. Ostatnio zdałam sobie sprawę, że w Tatry jeżdżę już ponad 20 lat, a jeszcze nie widziałam Kościelca w pełnej okazałości wysmiewa
#link
smarcik

« #3650 : Maj 18, 2019, 12:52:57 »
Odpowiedz cytując
Ze względu na pogodę?  oczy2 w zimie często pięknie go widać, jak jest warun  love

Wstyd się przyznać, ale ja nigdy na kościelcu nie byłam, choć kilka razy miałam taki plan  icon_redface
#link

kittajka

yellow power

WWW Moje ogłoszenia
« #3651 : Maj 18, 2019, 14:48:19 »
Odpowiedz cytując
Dokładnie, pogoda mi nie dopisuje w Tatrach hihi chociaż w maju w zeszłym roku udało mi się zobaczyć kawałek szczytu z Kasprowego z nad morza chmur. A sam Kościelec mam w planach na sierpień. O ile pogoda dopisze, bo ten szczyt chce sobie zostawić jako wisienkę na torcie i wejść przy idealnej pogodzie.
#link
Lotnaa

« #3652 : Maj 18, 2019, 14:53:43 »
Odpowiedz cytując
smarcik, to jest sklep stacjonarny, ale jak coś to mogę wysłać, pewnie coś koło 20 EUR.

Pojechałaś?
U nas koszmarny maj, pogoda wiecznie niestabilna, masa śniegu nawet bardzo nisko, wkurza mnie to już na maksa.
Dzisiaj była lampa, to powspinać pojechał się T.

Ej, laski, jak się nazywały te wasze super duper nowe buty?
#link
kokosnuss

« #3653 : Maj 18, 2019, 17:02:17 »
Odpowiedz cytując
Dzieki laski za kciuki, pogoda poki co nie zawodzi duży uśmiech i w ogole jest mega duży uśmiech

Jutro ma niby costam padac, ale ze ekipa fajna i grill i francuskie wino w planie  to zostajemy hihi wink

Tak to robimy wies jak na dzieci we mgle pierwszy raz wypuszczone z panelu przystalo hihi weszlo jedno 5c+ na wedke, tak to duzo 4 i 5a/b sobie porobilismy, tez na wedke, sporo na raty albo przy ntej wstawce, no ale mu tu nie po wyniki wink zreszta to topo jest tak prehistoryczne, ze polowe wycen to sobie  mozna... :P Za to skala przyjemna (moje jedyne porownanie to Jura - no to bez porownania emoty327 ) drogi ciekawe, a jak poczulam sie pewniej to i fajne ruchy wychodzily uśmiech

Jutro zobaczymy lol ale za tydzien juz mam ugadane z inna ekipa ze jedziemy do Yvoir duży uśmiech a jeszcze tydzien pozniej bedziemy w PL i niesmialo planowalismy Sokoly oczy2
#link
smarcik

« #3654 : Maj 18, 2019, 17:18:29 »
Odpowiedz cytując
Lotnaa jakie buty?  oczy2

Nie pojechałam, w Warszawie była ściana wody. Za to siedzę w Ciechocinku nad Wisłą w samych majtkach z browarem w ręce i jest pięknie  zemdlal ale wmawiam sobie że na Jurze pada  wysmiewa No nic, pójdę jutro na panel.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2019, 17:25:08 wysłane przez smarcik » #link

Lotnaa

« #3655 : Maj 18, 2019, 21:00:33 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, poka jakieś zdjęcia, bom ciekawa!!!

smarcik, te wspinaczkowe, co tak dobrze testowałyście, że aż musiałyście kupić. Jaki to model?
#link
smarcik

« #3656 : Maj 18, 2019, 21:12:05 »
Odpowiedz cytując
Ja mam scarpa instinct vsr i polecam ogromnie, a amnestria wzięła jakieś inne, jeszcze bardziej wyspecjalizowane, modelu nie pamiętam. Te moje trzymają się skały jak złe  hihi super tarcie, dobre na krawądki, góra buta też cała w gumie do haczenia palców - jeśli ktoś umie haczyć, ja nie  icon_redface generalnie buty są na zdecydowanie wyższy poziom niż mój, ale przy tym dla mnie są bardzo wygodne. Tylko one nie mają podeszwy na środku stopy, są mięciutkie, więc trzeba mocno napinać stopę. Dla porównania miury mają bardzo sztywną podeszwę i na długiej drodze w skałach czuję w nich tylko ból palców, a w scarpach czuję zmęczenie całej stopy. Chyba muszę jeszcze poćwiczyć to napinanie stopy. Generalnie bardzo polecam uśmiech (ale myślę, że bardzo dużo zależy od kształtu stopy).
#link

kokosnuss

« #3657 : Maj 22, 2019, 13:11:03 »
Odpowiedz cytując
Lotnaa, mam cale jedno zdjecie z soboty, cykniete przez siebie, wiec mnie na nim nawet nie ma wysmiewa Znajoma robila jakies 4+, po prawej i w gornej czesci widac te ciekawsze drogi co robilismy uśmiech

Calosciowo wyglada to tak, wiec jak juz zrobisz droge (a one wszystkie po 25-30 metrow, moja kondycja mowi nie :P) to masz gratis ladne widoki na przelom Mozy wink

Ofkors jak tylko napisalam na r-v, ze pogoda spoko to lunelo i nie przestalo do niedzieli rano wysmiewa jakzeby inaczej. Wiec w ramach outdooru skonczylismy pod Antwerpia na zewnetrznym panelu. Przynajmniej wreszcie mam foteczki, na ktorych widac, jakim jestem wielkim klamotem hihi

Te dlugie drogi w dachu (ktorego tam jest ze trzy razy tyle, co widac na fotce) to w ogole jakis kosmos oczy2 rzecz jasna wycen ponizej 7 to tam jak na lekarstwo. Oczywiscie ambitnie zabralam sie za prowadzenie w tej calkiem poziome czesci dachu i oczywiscie byly dalekie loty wysmiewa no i za grosz nie umiem ogarniac tych dlugich ekspresow :P

W ten weekend plan jest zeby znowu jechac w skaly nad przelom Mozy, tylko zeby jeszcze pogoda byla oczy2
#link
smarcik

« #3658 : Maj 23, 2019, 10:10:43 »
Odpowiedz cytując
Fajne te widoczki!

A ja zamówiłam kolejny plecak skiturowy  zemdlal na szczęście mam jeszcze czas na odesłanie tego wcześniejszego, także porównam oba i podejmę jakąś ostateczną decyzję. Niby super ten mutant, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać  kukunamuniu

I w ogóle mam ogromną ochotę na narty, aż mnie nosi  zemdlal wkurza mnie brak śniegu, zima powinna trwać cały rok.
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3659 : Maj 23, 2019, 10:20:27 »
Odpowiedz cytując
Smarcik Nie bluźnij! Ja tu już czekam z utęsknieniem na letnie wspinanie w Tatrach, marzą mi się koleby, spanie pod gwiazdami, piękne i długie (i łatwe) drogi hihi
A tam cały czas kurde jakieś resztki śniegu lol I ściany mokre.

Magda jedziecie na Jurkę? My będziemy na Podzamczu pewnie uśmiech Wczoraj byliśmy na makaczku, mój chłop na własne życzenie zrobił sobie długą przerwę od wspinu, w efekcie wczoraj umęczył się okrutnie. Ja jakieś proste rzeczy robiłam, bo w zasadzie to też chciałam się tylko poruszać, ale poszłam w ilość dużo 5c/6a, kilka 6b, jedno 6b+/6c

kokosnuss super ta ściana wygląda! Tam są takie proste drogi? Wygląda na trudniej. Generalnie ja to w ogóle prawie ze wspinactwa swojego nie kojarzę IV (chyba, że tradowych). 5a to już tak, ale 4 ani na Jurce, ani w Hiszpie, ani w Grecji to za bardzo nie było. Fajnie, że takie są możliwości. Chyba, że chodzi Ci, że znajoma robiła cztery drogi, a nie drogę czwórkową kwiatek
#link
Strony: 1 ... 120 121 [122] 123 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 20 zapytaniami.