Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Sesja/Studia i t d ;)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 760 761 [762] 763 764 ... 768 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Sesja/Studia i t d ;)  (Przeczytany 1243505 razy)
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #22830 : Kwiecień 26, 2019, 16:24:53 »
Odpowiedz cytując
Ależ ludzie mają dziwne pomysły  8| mi by było szkoda straconego czasu.. Zwłaszcza, że przecież będzie inny program itp. Chociaż.. hm, może powinnam to przemyśleć, hajs by się w końcu zgadzał  wysmiewa u mnie na roku stypendium ma 1 osoba wink
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #22831 : Kwiecień 26, 2019, 17:46:49 »
Odpowiedz cytując
mnie też by to nie przyszło do głowy, jednak pomyślmy przez chwilę jacy ludzie idą na doktorat z literaturoznawstwa:
-szaleńcy pasjonaci
-ludzie bez pomysłu na życie

jeśli to stypendium wynosi powiedzmy 2-3k, to i tak to jest więcej, niż jest w zasięgu przeciętnego polonisty zaraz po studiach. Dla mnie stypendium jest sprawą drugorzędną bo spoko zarabiam i moje zarobki raczej wzrosną niż spadną. No i jestem z pierwszej grupy, dla mnie literatura jest najważniejsza, mogę przymierać głodem.  wink
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
smarcik

« #22832 : Kwiecień 26, 2019, 17:56:59 »
Odpowiedz cytując
A to nie jest tak, że zgodnie z nowymi zasadami doktorantom nie będzie wolno pracować?  oczy2 było sporo kontrowersji w środowisku w tym temacie.
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

madmaddie

« #22833 : Kwiecień 26, 2019, 18:21:13 »
Odpowiedz cytując
nie wiem, nie słyszałam nic. Możliwe. Możliwe jest, że z innej strony było to trudne  - teraz zajęcia są wieczorami, żeby ludzie mogli pracować. A w szkole doktorskiej raczej wątpię, żeby było tak różowo wink
#link

Psi blog
smarcik

« #22834 : Kwiecień 26, 2019, 18:29:36 »
Odpowiedz cytując
U nas nie są wieczorami tylko normalnie  oczy2 to fajny masz ten uniwersytet skoro tak idzie ludziom na rękę uśmiech
#link

Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #22835 : Kwiecień 26, 2019, 20:55:04 »
Odpowiedz cytując
Ale jakie znaczenie ma tu wiek? Bo nie kumam  oczy2 ja mam całkiem sporo studentów, którzy są znacznie starsi od moich rodziców wink i to jest super!  love przecież nauka nie jest zarezerwowana dla jakiegoś konkretnego okresu w życiu, a jedyne, co się zmienia, to brak zniżek studenckich  po 26 roku życia hihi

Studia dzienne + praca = ciężko przeżyć, chcąc wynająć chociaż kawalerkę.
Poza tym chciałabym już ustabilizować swoje życie, bo jestem wykończona ciągłą wędrówką i brakiem stałego i ,,swojego" miejsca.
#link
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

<Unikat ,,Nienawidzę">
madmaddie

« #22836 : Kwiecień 26, 2019, 21:00:07 »
Odpowiedz cytując
Smarcik, wydział filologiczny kocham z całym jego rozpierdzielem :P u nas zajęcia o 16-18 to norma, że względu na ilość sal i dostępność wykładowców. Na licku jak się do tego dolozylo koło naukowe to siedzialam do 20 czasami.
Mają nas przenieść do innego budynku, studentów ma być mniej - pozmienia się pewnie
#link

Psi blog
smarcik

« #22837 : Kwiecień 26, 2019, 21:20:24 »
Odpowiedz cytując
W sumie takie godziny zajęć są bardzo wygodne, super uśmiech choć faktycznie teraz może się pozmieniać przez ten cały bałagan z ustawą.

Dementek ale są jeszcze studia zaoczne, przecież wcale nie gorsze  wink
#link

Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #22838 : Kwiecień 27, 2019, 13:44:34 »
Odpowiedz cytując

Dementek ale są jeszcze studia zaoczne, przecież wcale nie gorsze  wink

Nie na tych kierunkach, co mnie interesują.

Ogólnie podsumowałam, że przy wynajmowaniu kawalerki (1500-1900zł) i skromnym życiu musiałabym zarabiać minimum 2,5-3 tys. A obecnie mam max połowę tego  :S
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2019, 13:48:49 wysłane przez Dementek » #link

<Unikat ,,Nienawidzę">
efeemeryda

no fate but what we make.

Moje ogłoszenia
« #22839 : Kwiecień 27, 2019, 13:51:23 »
Odpowiedz cytując
Podziwiam Was za doktoraty bez stypendiów, naprawdę w życiu bym tego nie robiła jakby mi nie płacili  lol
ps. na Weterynarii jest bardzo mało doktorantów i doktoraty są na tyle wymagające, że jest to "etat" więc każdy dostaje.
#link

„Prawdopodobnie nie ma Boga. Przestań się martwić i ciesz się życiem".
smarcik

« #22840 : Kwiecień 27, 2019, 15:52:13 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda myślę że to jest właśnie główna różnica w porównaniu do doktorantów z nauk humanistycznych czy społecznych uśmiech na takiej wecie masz ogrom zajęć i badań, a np badania literatury, ankiety, wywiady itp zawsze można pogodzić z czymś innym. No oczywiście pod warunkiem, że ktoś jest gotowy do pracy po 12-16 godzin dziennie łącząc etat z doktoratem, ale generalnie u nas nie ma tego problemu, że jak nie pojawimy się na uczelni codziennie o 12 to np zdechnie nam przedmiot badań wink

Znajomi z wety łączą doktorat np z pracą w knajpie żeby dorobić, ale już na normalny etat raczej nie byłoby opcji wink
#link

efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #22841 : Kwiecień 27, 2019, 16:18:10 »
Odpowiedz cytując
A to trochę dziwne żeby na doktoracie z wety pracować w knajpie, ja pracuje normalnie w przychodni, jest masę opcji żeby dorobić jako lekarz  wink
#link

smarcik

« #22842 : Kwiecień 27, 2019, 18:28:36 »
Odpowiedz cytując
A ja w tym nic dziwnego nie widzę, bo jak ktoś ma bardzo obciążający doktorat, to jest dla mnie zrozumiałe, że po prostu chce odpocząć psychicznie  uśmiech
#link

Magdzior

« #22843 : Maj 09, 2019, 09:56:04 »
Odpowiedz cytując
smarcik wg nowych zasad doktorant chyba nie może pracować nauczelni jako pracownik naukowy (w sensie uczyć?) ale w innych miejscach chyba nie jest to zabronione?

efeemeryda Pozwoliłam sobie napisać PW z kilkoma pytaniami o doktorat po wecie, bo jest to coś o cyzm myslę intensywnie ale mam trochę wątpliwośc, będę bardzo wdzięczna za pomoc!
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #22844 : Maj 09, 2019, 10:46:12 »
Odpowiedz cytując
Magdzior
nie tyle może co musi  icon_razz mamy do wyrobienia pensum i choć bardzo nie chce to muszę uczyć  wysmiewa
odpisałam  kwiatek
#link

Magdzior

« #22845 : Maj 09, 2019, 13:41:48 »
Odpowiedz cytując
feemeryda No własnie a z tego co widzę to wg nowych zasad dopiero po tej ocenie częściowej po 2 latach będzie mógł/musiał uczyć.
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
smarcik

« #22846 : Maj 09, 2019, 13:57:33 »
Odpowiedz cytując
magdzior nie chcę się wypowiadać na 100% na temat tej innej pracy bo przyznam, że ustwę czytałam dawno i już nie pamiętam, a poza tym liczę, że jednak nie będzie mnie ona w żaden sposób dotyczyć uśmiech w kwestii prowadzenia zajęć to nie jest to równoznaczne z byciem zatrudnionym jako nauczyciel akademicki, właściwie są to dwie różne sprawy.
#link

Magdzior

« #22847 : Maj 09, 2019, 18:08:40 »
Odpowiedz cytując
jasne rozumiem, ja też wiem tylko tyle ile wyczytałam bo póki co też mnie to nie dotyczy, gdzieś tam tylko w głowie pomysł siedzi, ale jeszcze zobaczymy gdzie wyląduję, bo chyba bardzej zależy mi na rozwoju i nauce w praktyce niż pracy naukowej
#link
Ajemmaja

« #22848 : Maj 24, 2019, 07:13:32 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś z tu obecnych studiował Zootechnikę a potem za rok rekrutował się na wete?
#link
Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #22849 : Czerwiec 05, 2019, 09:13:38 »
Odpowiedz cytując
Studiował/ studiuje ktoś biotechnologię lub genetykę i biologię eksperymentalną na II stopniu?
#link

<Unikat ,,Nienawidzę">
Magdzior

« #22850 : Czerwiec 07, 2019, 19:35:02 »
Odpowiedz cytując
Ajemmaja A o co konkretnie chcesz zapytać? Ja osobiscie nie, ale mam sporo takich osób na kierunku zarówno po pierwszym roku zootechniki jak i po całym I stopniu.
#link
mils

WWW Moje ogłoszenia
« #22851 : Czerwiec 14, 2019, 14:13:38 »
Odpowiedz cytując
Ludzie, czy ktoś  Was ogarnia SASa? kwiatek
#link
Hakuna matata!
yegua

Moje ogłoszenia
« #22852 : Czerwiec 15, 2019, 00:19:47 »
Odpowiedz cytując
Libella, a do Ad Astra? Założę się, że jeśli by Cię przyjeli to bylyby genialne praktyki.
Edit : hahaha, odpisalam nanposta z 2008 roku... emoty327
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2019, 00:24:34 wysłane przez yegua » #link
borkowa.

silesian team

« #22853 : Czerwiec 15, 2019, 08:39:05 »
Odpowiedz cytując
jak tam sesjowi wojownicy? dajecie radę? konik
#link
kokosnuss

« #22854 : Czerwiec 15, 2019, 08:40:12 »
Odpowiedz cytując
Nie lol
#link
infantil

« #22855 : Czerwiec 15, 2019, 08:47:06 »
Odpowiedz cytując
Ani trochę  tanczacalinka Za trzy tygodnie chyba skończy się moja przygoda ze studiowaniem  tanczacalinka
#link
smarcik

« #22856 : Czerwiec 15, 2019, 09:08:24 »
Odpowiedz cytując
Ja już na szczęście po. Jeszcze w poniedziałek rozliczenie z promotorem i.. można pisać dalej  zemdlal tęsknię za czasami, kiedy po letniej sesji miało się wakacje  wysmiewa
#link

kokosnuss

« #22857 : Czerwiec 15, 2019, 09:21:17 »
Odpowiedz cytując
Ja po letniej sesji mam ciag dalszy w postaci 3 rozmow o prace... i zaczynam pierwsza literalnie od razu po egzaminie oczy2

Nie mam czasu sie przygotowac, stresuje sie bardziej niz zaliczeniami, nie umiem byc doroslym czlowiekiem lol
#link
smarcik

« #22858 : Czerwiec 15, 2019, 09:25:13 »
Odpowiedz cytując
W takim razie trzymam kciuki! Rozmowami o pracę nie ma sensu się stresować wink praca w zawodzie związanym ze studiami?
#link

Joy

Moje ogłoszenia
« #22859 : Czerwiec 15, 2019, 09:41:54 »
Odpowiedz cytując
A ja jutro mam ostatni egzamin, po nim jeszcze tylko obrona i koniec! <3

Choć co prawda musiałam się w połowie ostatniego semestru przenieść na studia zaoczne, bo wszystko zapowiadało na to, że na dziennych zwyczajnie nie zdam.  icon_rolleyes  Nigdy nie zrozumiem dlaczego pozwala się na takie sytuacje, że dorośli ludzie trzęsą się ze stresu na zajęciach, nie mogą złapać oddechu, chodzą na terapię czy przyjmują leki uspokajające, a to wszystko z powodu wykładowcy. Ja się z tego wypisałam bo miałam już dość. Dzięki temu chociaż przez parę ostatnich tygodni mogłam poczuć, że studiowanie jest fajne... A teraz patrzę jak moi znajomi nie zdają z jednego lub drugiego przedmiotu, gdzie była właśnie taka atmosfera.
Od razu powiem, że zgłoszenie tego wyżej przyniosło skutek odwrotny do zamierzonego. uśmiech
#link
Strony: 1 ... 760 761 [762] 763 764 ... 768 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Sesja/Studia i t d ;)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.