Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ochraniacze

poprzednia następna
Strony: 1 ... 321 322 [323] 324 325 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Ochraniacze  (Przeczytany 1854194 razy)
keirashara

Moje ogłoszenia
« #9660 : Lipiec 18, 2019, 21:11:33 »
Odpowiedz cytując
Perlica, - a one się mogą kręcić czy mają tą wypustkę taką, że nie będą? Bo sierota musi mieć takie co się kręcą icon_rolleyes
#link
darolga

L'amore è cieco

WWW Moje ogłoszenia
« #9661 : Lipiec 20, 2019, 13:54:21 »
Odpowiedz cytując
Lusia, mindgame, Dziewierz - nieco spóźnione podziękowania za polecenie ochraniaczy, zaraz zamawiam i zobaczymy  kwiatek
#link
"L'amore è cieco"
#equinenutrist
Klami

Moje ogłoszenia
« #9662 : Sierpień 07, 2019, 09:56:12 »
Odpowiedz cytując
Opaski na pęciny z magnesami by Veredus. Jaki to ma sens i działanie ? Znaczy, wiem jaki sens itd. mają opaski na pęciny, zastanawiam się na co działać mają w tym przypadku magnesy.
#link
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9663 : Sierpień 07, 2019, 14:06:18 »
Odpowiedz cytując
Żaden, działać to ma jedynie na zysk sprzedania kitu producenta uśmiech
Magnes neodymowy można kupić za kilka zł, takie same jak w produktach Veredus i Torpol
Żaden wet ani fizjo nie poleca magnesów... One nie mają żadnego wpływu na poprawę krążenia i chyba do tej pory nie ma żadnych badań w temacie tych magnesików.
Zmienne pole magnetycze to owszem i tak, ale żeby to miało sens musi być kilka krótkich sesji codziennie przez jakiś okres czasu. Nie tak jak robi większość - zakłada derkę na 40 min raz na 2-3 miesiące, a efekt z tego taki, że koń przez te 40 min sobie trochę poziewa i nic poza :P
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #9664 : Sierpień 08, 2019, 07:01:11 »
Odpowiedz cytując
Wigorrr, próbowałaś?
Osobiście również nie wierzyłam w tego typu "cudowne wynalazki", póki sama nie wypróbowałam. Dziś mam i ochraniacze magnetyczne (stajenne) i derkę infrared (magnetyczną pożyczam) i jestem mega zadowolona z efektów stosowania...
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9665 : Sierpień 08, 2019, 09:37:55 »
Odpowiedz cytując
Może to efekt placebo, albo może to efekt rozgrzania?
Ja sama nie próbowałam, chociaż kusiła mnie derka. W moim otoczeniu nikt tego nie poleca, w tym również wet, szczerze jeśli chodzi o plecy wolę zrobić masaż raz na 2-3 miesiące, po tym widzę efekt uśmiech
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #9666 : Sierpień 08, 2019, 11:48:20 »
Odpowiedz cytując
Wigorrr, jak rozgrzewa derka magnetyczna, skoro jest z siatki i ma tylko kilka metalowych (nie działających) krążków?
Jak pisałam - nie wierzyłam w działanie, póki nie zaczęłam stosować.
Efekt placebo u konia nie występuje raczej wink
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
Klami

Moje ogłoszenia
« #9667 : Sierpień 09, 2019, 08:44:49 »
Odpowiedz cytując
No dobra, ale nawet zakładając, że ma to jakiś wpływ, to .... w tym miejscu na co istotnego, że trzeba wsadzić magnesy ? Pęcina nie jest chyba jakoś bardzo "kontuzjogenna".
#link
mindgame

« #9668 : Sierpień 11, 2019, 16:14:12 »
Odpowiedz cytując
Jakie ochraniacze transportowe polecacie? Ostatnie dwie pary musiałam reklamować bo po 2ch przejazdach się rozpruły, a nie chce mi się kolejnych oddawać wink które są solidne?
#link
mega5

Moje ogłoszenia
« #9669 : Sierpień 11, 2019, 18:15:55 »
Odpowiedz cytując
Nam się już kolejny sezon sprawdzają Premier Equine, te z ochroną na nadgarstek. Wytrzymałe, chyba wygodne i co najważniejsze na prawdę oddychają, po transporcie koń nie wygląda jak po kąpieli
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #9670 : Sierpień 11, 2019, 23:02:36 »
Odpowiedz cytując
pmindgame,  - horseware! Wytrzymały już sporo tras, w tym jedną 8h i jedną 10h oraz trasę w której nastąpił lekki demontaż przyczepy, a wcześniej koń się wyrwał i radośnie w niech pogalopował po ugorze wink Byłam szczerze przerażona, bo wtedy je wypożyczylam i już się z nimi żegnałam, a tu nic, calutkie uśmiech Nie obcierają delikatesa, super są uszyte, z dużą dokładnością.
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #9671 : Sierpień 13, 2019, 12:05:45 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś z was może orientuje się jak wypadają rozmiarowo ochraniacze Makebe ? L jest duże czy niekoniecznie ?
#link
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #9672 : Sierpień 13, 2019, 12:15:32 »
Odpowiedz cytując
Na długość są ok (przody), ale zapięcia są krótsze i mało elastyczne. Tyły są mega małe. Porównuje do Veredusow.
#link
Przeciąg trzaska złudzeniami.

FotoFacebook
500px
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #9673 : Sierpień 13, 2019, 16:04:48 »
Odpowiedz cytując
Szukam ochraniaczy do: jazdy po drągach, cavaletkach, skoki maks 80cm, wyjazdy w teren. Zależy mi na tym, żeby były jak najbardziej oddychające. Co polecacie?  duży uśmiech
#link
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9674 : Sierpień 14, 2019, 14:22:43 »
Odpowiedz cytując
Ja lubię na lato strychulce Gery :P Są lekkie i w miarę cienkie, ale super przepływu powietrza nie ma
#link
halo

« #9675 : Sierpień 14, 2019, 17:57:33 »
Odpowiedz cytując
Veredus vento
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9676 : Sierpień 16, 2019, 11:03:24 »
Odpowiedz cytując
Ostatnio mój artysta na jeździe zranił sobie pęcinę od zewnętrznej strony, chodzi w ochraniaczach i kaloszach, rana jest pomiędzy. Mam pytanie czy mogę zakładać takie ochraniacze i do tego jeszcze kalosze?
https://www.passion-horse.pl/kalosze/3635-ochraniacze-na-peciny-equick-epastern-wrap-czarny.html
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #9677 : Sierpień 16, 2019, 11:50:33 »
Odpowiedz cytując
Wigorrr, - są ochraniacze takie łączone z kaloszami. Kiedyś miałam takie i sprzedałam, bo przecież mój nie chodzi w kaloszach... może takie by się sprawdziły? Ja miałam Tattini, to niby crossowe były wink
#link
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9678 : Sierpień 16, 2019, 12:23:39 »
Odpowiedz cytując
Mi łatwiej kupić opaski, na treningi mam kilka kompletów ochraniaczy
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #9679 : Sierpień 18, 2019, 14:08:34 »
Odpowiedz cytując
flygirl, dzięki wielkie. Znaczy mogę je skreślić i zapomnieć.

Wigorrr, jak najbardziej można takie kombo zakładać jeśli jest potrzeba i nie będzie obcierać konia. Istnieje jednak ryzyko, że będzie nienaturalnie wysoko podnosił nogi. Sporo koni tak robi po założeniu tych opasek, zaczynają chodzić jak w transporterach. Jednym to przechodzi, innym nie i pozostaje sobie darować opaski. Musisz sprawdzić.
#link
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #9680 : Sierpień 22, 2019, 10:09:47 »
Odpowiedz cytując
Mój raczej nie jest zbytnio przewrażliwiony na transportery i inne, więc mam nadzieję że będzie ok, nie zamierzam zapinać ich mega ciasno, raczej mam manię niedopinania wszystkiego duży uśmiech Zadnie ochraniacze często nam zjeżdżają, ale chociaż popręg już się nauczyłam dociągać  icon_redface
Zamówiłam te z equicka z okazji promocji i tego że jako jedne z niewielu nie są samym neoprenem tylko mają na sobie jakąś dodatkową powłokę
#link
Tiri

« #9681 : Wrzesień 05, 2019, 13:37:31 »
Odpowiedz cytując
Jakie ochraniacze sprawdzily się Wam na duzym Fryzie  >172cm?
Jakas sprawdzona rozmiarówka i wytrzymałosciowo ? oczy2 oczy2 oczy2
#link

aniapa

Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.

« #9682 : Wrzesień 05, 2019, 14:08:25 »
Odpowiedz cytując

Zandona King Carbon Air w rozmiarze L+
#link
"Zły koń! Bardzo zły, niepozytywny koń! Niedobry koń! Znaczy właściwie nie koń, tylko ten, renifer jakiś... Czy daniel... Cholera cię wie. Zły jeleń! Bardzo niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku! Złe okapi! Brzydka żyrafa!"
dziunka

Moje ogłoszenia
« #9683 : Wrzesień 08, 2019, 06:35:26 »
Odpowiedz cytując
Jakiś czas temu, za radą fizjoterapeutki (której zdanime o jedyne ochraniacze spełniające swoją rolę), upolowałam kolejno dwie pary ochraniaczy Professional's Choice (ceny mają dośc kosmiczne, ale udało się za pomocą angielskiego ebaya za grosze praktycznie), głównie z myślą o mojej klaczy z kontuzją międzykostnego. Zaczęłam je stosować gdy koń został podkuty terapeutycznie na spacery w ręce i muszę powiedzieć, że to był dobry zakup! Nie wiem, na ile to pomogło w terapii, ale wet pochwalił korzystanie z dodatkowego zabezpieczenia no i po roku wracamy powoli d pracy pod siodłem. Drugiej pary używam na pracującym ujeżdżeniowo kucu i również jestem zadowolona. Jedyne co, to mocno łapią sierść, ale własnie odkryłam, że skutecznie usuwa ją szczotka z silikonowym włosiem uśmiech
#link
Katasia

WWW Moje ogłoszenia
« #9684 : Wrzesień 17, 2019, 15:56:14 »
Odpowiedz cytując

Ja mam na smoczyce HH Flextrainer L+XL,  zwykłe Nortony też L+XL i Woof Wear L+XL. Właśnie muszę się rozejrzeć za czymś nowym, bo już wszystkie umierają  icon_rolleyes
#link
avee

« #9685 : Wrzesień 18, 2019, 07:11:18 »
Odpowiedz cytując

Ja mam na smoczyce HH Flextrainer L+XL,  zwykłe Nortony też L+XL i Woof Wear L+XL. Właśnie muszę się rozejrzeć za czymś nowym, bo już wszystkie umierają  icon_rolleyes

Ja mam 183 cm do ubrania. Woof Wear polecam, ale rzepy są bez gum, więc trzeba umiejętnie zapinać, żeby nie zjeżdżały (raz zjechały i obtarły konia nad kopytem). Harry's Horse Flextrainer mam przody i tyły XL i są super. Męczę je na co dzień i sprawdzają się świetnie, nic się nie psuje, nie przeciera, gumy są jak nowe. Piorę w pralce i tylko raz czesałam futerko, bo było już mocno pozlepiane. Kupiłabym zdecydowanie drugi raz!
#link
Euphorycznie

« #9686 : Wrzesień 18, 2019, 08:02:23 »
Odpowiedz cytując
Jakiś czas temu, za radą fizjoterapeutki (której zdanime o jedyne ochraniacze spełniające swoją rolę), upolowałam kolejno dwie pary ochraniaczy Professional's Choice (ceny mają dośc kosmiczne, ale udało się za pomocą angielskiego ebaya za grosze praktycznie), głównie z myślą o mojej klaczy z kontuzją międzykostnego. Zaczęłam je stosować gdy koń został podkuty terapeutycznie na spacery w ręce i muszę powiedzieć, że to był dobry zakup! Nie wiem, na ile to pomogło w terapii, ale wet pochwalił korzystanie z dodatkowego zabezpieczenia no i po roku wracamy powoli d pracy pod siodłem. Drugiej pary używam na pracującym ujeżdżeniowo kucu i również jestem zadowolona. Jedyne co, to mocno łapią sierść, ale własnie odkryłam, że skutecznie usuwa ją szczotka z silikonowym włosiem uśmiech

Kocham te ochraniacze miłością wielką i nieskończoną  kocham
Dobrze wiedzieć, że da się je upolować tak tanio na angielskim ebayu - nie przyszłoby mi to do głowy w sumie.  icon_redface
#link
Tiri

« #9687 : Wrzesień 19, 2019, 07:38:40 »
Odpowiedz cytując
 konik konik konik
Czad
Dzięki dziewczyny -teraz mam w czym wybierać.
#link

angelika95

Moje ogłoszenia
« #9688 : Wrzesień 20, 2019, 09:39:06 »
Odpowiedz cytując
Witam wszystkich  kwiatek kwiatek

Chciałabym kupić ochraniacze padokowe i prosiłabym o radę jakie. Jestem totalnie zielona i nie mam pojęcia jakie kupić, żeby było mu komfortowo i żeby też latem się nie odparzył, w których będzie mógł stać 24h.
Najlepiej z tańszej półki lub średniej, bo on wszystko rozwala co możliwe uśmiech
#link
Grejsa<3
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #9689 : Wrzesień 20, 2019, 13:29:20 »
Odpowiedz cytując
angelika95, w żadnych ochraniaczach koń nie powinien stać 24/7
Zacznij może od tego po co mają być te ochraniacze. Fajne opcje ma Premier Equine.
#link
Strony: 1 ... 321 322 [323] 324 325 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Ochraniacze

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 20 zapytaniami.