Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Holender podróżujący konno z Amsterdamu do Petersburga - pomóżmy :)

poprzednia następna
Strony: [1] 2 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Holender podróżujący konno z Amsterdamu do Petersburga - pomóżmy :)  (Przeczytany 6860 razy)
Julie

«Start : Maj 13, 2010, 20:44:48 »
Odpowiedz cytując
Moja "teściowa" gości właśnie w swoim gospodarstwie agroturystycznym w Mielnie holendra, który podróżuje konno z Amsterdamu do Petersburga.
Poleciłam mu już kilka stajni na nocleg, ale może jeszcze ktoś z was byłby chętny pomóc i polecić stajnie, lub ugościć go we własnej na trasie którą zmierza?
Czyli mniej więcej Koszalin - Słupsk - Kościerzyna - Gdańsk - Elbląg - Olsztyn - Suwałki. Oczywiście omijając duże miejscowości.
Pokażmy polską gościnność uśmiech konik

Jego strona: http://tepaardnaarsintpetersburg.nl/

Widziałam, że już umieścił link do tego wątku na swojej stronie uśmiech
Jeśli ktoś chętny pomóc, to piszcie do niego (po angielsku lub niemiecku) na jego stronie w komentarzach lub na e-mail: majacobs@xs4all.nl
Ma net w komórce, ale słabo działający, więc w przypadku polecania jakiegoś miejsca dobrze by było mu podać dokładne współrzędne geograficzne na które ma się kierować gps-em.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 23:38:14 wysłane przez Julie » #link
Istniejąc tyle robisz dla mnie.

figaro2046

WWW Moje ogłoszenia
« #1 : Maj 14, 2010, 08:53:52 »
Odpowiedz cytując
 A przystojny  duży uśmiech? Jaką ma trasę przez Polskę?To może go wezmę ...- poważnie pytam  duży uśmiech.

edit.
  Co się nikt nie odzywa ? A gdzie ta nasza polska gościnność  hihi? Nikt nie chce Holendra  hihi? No dziewczyny -tego się po was nie spodziewałam  zemdlal
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 08:57:36 wysłane przez figaro2046 » #link
Nie dyskutuj z idiotami! Najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem...
Alice

« #2 : Maj 14, 2010, 09:58:44 »
Odpowiedz cytując
Może po prostu mało kto ma własną stajnię i nie może podjąć takiej decyzji. No, ale myślę, że prędzej czy później ktoś się znajdzie;)

Ja mogę dowiadywać się o okolice Gdańska, jesli Holender jest zainteresowany;) I on potrzebuje boks dla konia i nocleg dla siebie?
Gdzie w ogóle mozna znaleźc zdjęcia z podróży? wink Ciekawa jestem jak ta Lista wygląda :>
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 10:08:52 wysłane przez Alice » #link
Julie

« #3 : Maj 14, 2010, 10:31:34 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem czy jest przystojny, rozmawiałam z nim tylko przez telefon i maila wink
Wiem że ma siwą kobyłkę w butach zamiast podków i że koń jest zadbany.
Napiszę mu na tym jego blogu, że żądamy zdjęć  hihi

figaro: Mazury są jak najbardziej na jego trasie i byłoby bardzo miło jakbyś mu doradziła gdzie są przyjazne miejsca na nocleg.
Alice: Co do okolic Gdańska, to w sumie ja sama mogłabym mu polecić nasze Łężyce, ale jego trasa będzie przebiegać raczej pod trójmiastem, więc jeśli ktoś może polecić stajnie na wysokości Kościerzyna-Kartuzy-Pruszcz Gdański-Tczew-w kierunku Elbląga, to by było super.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 10:43:11 wysłane przez Julie » #link

quantanamera
Global Moderator

konie z szopy

WWW Moje ogłoszenia
« #4 : Maj 14, 2010, 12:52:00 »
Odpowiedz cytując
Kiedy na tym blogu jest mnóstwo zdjęć uśmiech
Tylko duże, dość długo się ładują.

Tu Holender (to ten z długimi włosami, nie siwy)  diabeł
#link
taki.tam.blog.o.koniach www.quantanamera.com
tunrida

Passat

« #5 : Maj 14, 2010, 13:05:49 »
Odpowiedz cytując
WOW !! MÓJ TYP !!  kocham I do tego niezły odlotowiec i luzak ( w pozytywnym znaczeniu) , skoro ruszył w taką trasę. Do tego sam i bez konkretniejszych planów.  wink
Szkoda, że nie mam stajni i nie po drodze mu moja puszcza kurpiowska.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 13:07:59 wysłane przez tunrida » #link
Muminki cię widzą, Muminki cię śledzą
Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą! uśmiech
ElaPe

Radosne Galopy Sp. z o.o.

« #6 : Maj 14, 2010, 13:22:38 »
Odpowiedz cytując
oj chyba to jednak ten z siwymi włosami

http://qik.com/tepaard
#link

Brylant Dyskusji Wszelakiej
katija
BEZCZELNY NIENAWIDZER

K&H 4EVER!

Moje ogłoszenia
« #7 : Maj 14, 2010, 13:41:28 »
Odpowiedz cytując
no wlasnie domnie tez nie po drodze... wink
#link
guidam zza stodoly wink

GNIADY B/O !!!
adrianna32

oni wojne pokazuja a o pokoj walcza

« #8 : Maj 14, 2010, 13:46:08 »
Odpowiedz cytując
Jak cos chetnie pomoge tlumaczac na jezyk Holenderski.  duży uśmiech
#link
Patrz komu ufasz!
Jedyne czemu warto okazac milosc bezgraniczna jest zwierze. Nikt inny na to nie zasluguje...http://apps.facebook.com/causes/causes/242979-help-for-abused-animals/welcome?flow=join
Julie

« #9 : Maj 14, 2010, 15:51:31 »
Odpowiedz cytując
Pomóżcie znaleźć adres stajni w miejscowości Kłos (tuż przed Sianowem) zachodniopomorskie.
Właśnie się na nią kieruje (miejscowość Kłos) ale potrzebny jest dokładniejszy adres stajni.
Ktoś zna lub umie znaleźć?
Na razie udało mi się znaleźć, że to "Hippika" Ośrodek Jeździecki, Kłos, Małgorzata Czabańska Ewa Piechocka, ale żadnego adresu czy kontaktu do nich.

Edit:

Już tam dotarł mimo kłopotów po drodze z zapadaniem się konia na podmokłej łące wink

Dalej będzie się kierował na Bytów (tam już mu załatwiłam kilkudniowy odpoczynek w mojej zaprzyjaźnionej leśniczówce Zdroje, u moich przyjaciół, którzy mają ogromne doświadczenie w podróżach długodystansowych) a następnie chyba będzie kierunek Przywidz (z przyjemnością ugoszczą go w Zielonej Bramie), a dalej w kierunku na Pruszcz Gdański i Elbląg.
Pilnie poszukiwane przyjazne stajnie na tej trasie !!!  konik
Z góry dziękuję w jego imieniu uśmiech
Może jeszcze wspomnę, że nie chodzi o to, żeby go przyjąć za darmo, on oczywiście zapłaci za nocleg swój i konia, ale byłoby super jeśli by to była przystępna cena i osoby które mówią po angielsku lub niemiecku i orientują się w swoich okolicach, żeby mu doradzić którędy jechać.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 19:59:58 wysłane przez Julie » #link

tasiach

« #10 : Maj 14, 2010, 20:11:48 »
Odpowiedz cytując
Aktualnie jest u nas w Kłosie uśmiech

oboje mają się bardzo dobrze : D
#link
Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #11 : Maj 14, 2010, 20:30:39 »
Odpowiedz cytując
Julie, a kiedy mniej więcej będzie w Przywidzu?
#link

"Riding is not a sport, it is a passion. If you do not share the passion, you do not know the sport, and therefore are wasting your time"
Ponia

Szefowa forever.

« #12 : Maj 14, 2010, 20:45:23 »
Odpowiedz cytując
Szkoda,że moja stajnia mu nie po drodze do mnie,  bo z chęcią bym go ugościła wink

Julie jak coś to możesz polecić mu moją stajnię, jak będziesz z nim rozmawiać.
#link
"The only way to be the best - is to love your sport"
marysia550

Moje ogłoszenia
« #13 : Maj 14, 2010, 21:07:14 »
Odpowiedz cytując
Najpierw prosiąłm koleżankę coby mi przetłumaczyła , jaką on trasą jedzie, a potem sie sama zorientowałam , że na pewno nie rpzez Kielce- niech żyje refleks.
#link
Julie

« #14 : Maj 14, 2010, 22:32:15 »
Odpowiedz cytując
Aktualnie jest u nas w Kłosie uśmiech

oboje mają się bardzo dobrze : D

No to fantastycznie! duży uśmiech
Podałam mu nazwy wiosek, na które powinien się kierować w drodze od was na leśniczówkę Zdroje (to są okolice Nakli za Bytowem). Tyle że to jest jeszcze jakieś 120-130 km. Brakuje noclegów po drodze na trasie:
Sierakowo Sławieńskie, Borkowo, Osowo, Żelice, Trzebielono, Dąbrówka, Udorpie, Półczno.

Bardzo dziękuję wszystkim za wiadomości PW  kwiatek

Ktosiu: Za jakieś niecałe dwa tygodnie. Dzwoniłam do właściciela Zielonej Bramy i oczywiście z chęcią go przyjmie, wręcz się tym tematem zafascynował. uśmiech

Edit:

Michel mi zadał takie pytanie przez telefon: Ile to jest polska, przystępna cena?
Taka, żeby nikt go "w konia nie robił"?
Ja mu odpowiedziałam, że to zależy od wielu czynników.
Jak myślicie- jaka jest przystępna cena za nocleg konia? Za dobę/boks/padok?
10-20 zł?
Za dobę/nocleg człowieka, żeby mógł się umyć i przespać?  Nie chodzi o super warunki, ale o przyjazną atmosferę i żeby mógł naładować baterie  telefonu i gps-a. 10-50 zł?
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 23:02:17 wysłane przez Julie » #link

marysia550

Moje ogłoszenia
« #15 : Maj 14, 2010, 23:01:02 »
Odpowiedz cytując
za konia przstępna to do 30 zł doba, ale myślę, że na jakimś agro to spokojnie 20 zł może proponować

a człowieka- jeśli mają usługi i cenniki no to cóż, zostaje negocjować, a jeśli w jakimś gospodarstwie to myślę, ze jeśli go ktos będzie chciał przenocować to i tak nie będzie chciał za to kasy.
#link
dempsey

fiat voluntas Tua

« #16 : Maj 15, 2010, 00:47:03 »
Odpowiedz cytując
chętnie bym mu poleciła i pomogła załatwić nocleg w stajni przyzamkowej na zamku w Gniewie -  fajni ludzie, stajnia w przyzwoitym standardzie no i niecodziennie nocuje się w XIVwiecznym zamku krzyżackim.
ale chyba mu nie pasuje trasa
myślisz Julie że warto mu głowę zawracać propozycją? to sporo bardziej na południe..
#link
"Incitatus był pełen zalet
nie przemawiał nigdy
natura stoicka
myślę że nocą w stajni czytał filozofów"

K&H 4EVER!

Moje ogłoszenia
« #17 : Maj 15, 2010, 07:05:34 »
Odpowiedz cytując
marysia550, 30zl za dobe za konia, to jest 900zl za boks miesiecznie. troche duzo? moim zdaniem za jednorazowy nocleg konia to ok 10-20zl a czlowienia 25zl w agroturystyce (wiadomo, ze moze byc wiecej w zaleznosci od standardu)
#link
guidam zza stodoly wink

GNIADY B/O !!!
marysia550

Moje ogłoszenia
« #18 : Maj 15, 2010, 10:14:39 »
Odpowiedz cytując
katija- no to maksymalna kwota piszę, tyle za jednodniowe udostępnienie  boksu biorą. Zazwyczaj jest on przygotowywany dla tego konia, więc należy policzyć: balik słomy, 1-2 baliki siana, owies+dodatki, obsługa (ten boks należy też posprzątać, jak gość odjedzie)
#link
Julie

« #19 : Maj 15, 2010, 11:42:03 »
Odpowiedz cytując
chętnie bym mu poleciła i pomogła załatwić nocleg w stajni przyzamkowej na zamku w Gniewie -  fajni ludzie, stajnia w przyzwoitym standardzie no i niecodziennie nocuje się w XIVwiecznym zamku krzyżackim.
ale chyba mu nie pasuje trasa
myślisz Julie że warto mu głowę zawracać propozycją? to sporo bardziej na południe..

Oczywiście przedstawię mu tą propozycję. Może dla takiego noclegu warto ciut zboczyć w dół.
Dzięki  kwiatek
#link

Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #20 : Maj 15, 2010, 11:43:16 »
Odpowiedz cytując
Julie, tak myślałam,że pan Piotr będzie zafascynowany uśmiech mam nadzieję,że przybysz nie trafi do nas w weekend,jak jesteśmy na zawodach smutek
#link

"Riding is not a sport, it is a passion. If you do not share the passion, you do not know the sport, and therefore are wasting your time"
Julie

« #21 : Maj 15, 2010, 15:00:00 »
Odpowiedz cytując
Michel dotarł do miejscowości Mokre za Sianowem w kierunku na Bytów.
Dzwonił do mnie i poprosił o zapytanie po polsku gospodarza, u którego na łące pasą się piękne, zadbane zimniaczki, czy może go przenocować.
Gospodarz się oczywiście zgodził, a potem jeszcze okazało się, że moje tłumaczenie nie jest potrzebne, bo Michel też mówi trochę po rusku, więc się jakoś dogadują.

Dzięki wszystkim za wiadomości propozycje w PW  kwiatek
#link

kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #22 : Maj 15, 2010, 15:54:51 »
Odpowiedz cytując
A jak dotrze do Olsztyna to jak dalej będzie przebiegać jego trasa .Pytam bo może coś bym mu załatwiła jak by jechał na Giżycko.
#link
figaro2046

WWW Moje ogłoszenia
« #23 : Maj 15, 2010, 16:05:56 »
Odpowiedz cytując
 Jak by potrzebował coś w okolicy Ostródy  to dajcie znać .
#link
Nie dyskutuj z idiotami! Najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem...
Julie

« #24 : Maj 15, 2010, 17:15:23 »
Odpowiedz cytując
Ostróda trochę za nisko, a Giżycko jak najbardziej uśmiech

On się generalnie kieruje na Suwałki, więc trasa będzie wygląda mniej więcej tak:

Bytów, Kościerzyna, Starogard Gdański, może zboczy ciut w dół na Gniew, bo to bardzo atrakcyjna propozycja, a potem nad Olsztynem, czyli Dzierzgoń, Morąg, Dobre Miasto, Jeziorany, Kętrzyn, Giżycko, Olecko, Suwałki...
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2010, 17:18:03 wysłane przez Julie » #link

Dada

WWW Moje ogłoszenia
« #25 : Maj 15, 2010, 17:30:13 »
Odpowiedz cytując
Fajowa ta wyprawa i strasznie fajnie, że revolta pomaga uśmiech Jakby Pan ruszył na stolicę, to zapraszam wink
#link
kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #26 : Maj 15, 2010, 20:18:23 »
Odpowiedz cytując
Ostróda trochę za nisko, a Giżycko jak najbardziej uśmiech

On się generalnie kieruje na Suwałki, więc trasa będzie wygląda mniej więcej tak:

Bytów, Kościerzyna, Starogard Gdański, może zboczy ciut w dół na Gniew, bo to bardzo atrakcyjna propozycja, a potem nad Olsztynem, czyli Dzierzgoń, Morąg, Dobre Miasto, Jeziorany, Kętrzyn, Giżycko, Olecko, Suwałki...
Jeśli chodzi o Kętrzyn to myślę że najlepsze będzie Stado Ogierów w Kętrzynie dla konia a dla jeźdzca znajdzie się jakiś hotel na przykład Koch.
Jak dotrze do Giżycka to polecam Country Hotel w Wilkasach jest tam stajnia którą zresztą prowadzi moja znajoma.Nieraz już przyjmowała takich wędrowców.
Jeśli wypadnie mu nocleg między Kętrzynem a Gizyckiem to w Sterławkach Wielkich mam znajomego który ma agroturystykę . Mogę z nim pogadać czy przyjmie takiego przybysza.

Ja co prawda też mieszkam w Sterławkach Wielkich ale nie bardzo mam gdzie przyjąć takiego gościa ,ale obiecuje że dołożę wszelkich starań by coś zorganizować.
A czy mniej wiecej wiadomo kiedy będzie w Ketrzynie?
#link
Julie

« #27 : Maj 15, 2010, 21:00:08 »
Odpowiedz cytując
kaloe: Uuuu... jeszcze długo, podejrzewam, że za ponad miesiąc.
On robi 30 góra 40 km dziennie i co jakiś czas dłuższy postój.
Dzięki za info, odezwę się za jakiś czas  kwiatek
#link

irlandia81

« #28 : Maj 19, 2010, 21:01:19 »
Odpowiedz cytując
CZEŚĆ DZIEWCZYNY! ZNAM STAJNIE W OLECKU I NA TRASIE DO SUWAŁK JAK TRZEBA MOGĘ DAC NAMIARY. JESTEM TEŻ Z ELBLAGA ALE TUTAJ TO SAMA NIE WIEM GDZIE BY MÓGŁ  PRZENOCOWAĆ...    coo??
#link
Julie

« #29 : Maj 19, 2010, 21:25:02 »
Odpowiedz cytując
Olecko jak najbardziej po drodze, pewnie się przyda, dzięki.
#link

Strony: [1] 2 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Holender podróżujący konno z Amsterdamu do Petersburga - pomóżmy :)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 18 zapytaniami.