Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Podłoże do jazdy - jak zrobić?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 31 32 [33] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Podłoże do jazdy - jak zrobić?  (Przeczytany 203113 razy)
Kejsa

Moje ogłoszenia
« #960 : Maj 29, 2020, 06:15:39 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś może rozkminił jakiś sposób na izolację gruntu od wysypanego piasku? Chcemy zrobić plac około 20/50 i maty wycenili nam na 40000. Geowłókniny się boje żeby koń kopytem nie zaczepił po jakimś czasie. Plac będzie używany przez dwa konie dziennie.
#link
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #961 : Maj 29, 2020, 07:19:36 »
Odpowiedz cytując
Dolączam do wątku.. wymienilam podloże i mimo obietnic wykonawcy że wybrany piach się super zagęści to się nie zagęścił:/ nie jest bardzo źle, ale nie tak jak chcialam- ciut za kopno. Była firma nr 2, chcą dosypać mączki granitowej lub takich mikro kamyczków. Zgadzać się?

i jak rozwiązaliście ten problem? dosypywaliście coś?
#link
lardia

« #962 : Maj 31, 2020, 08:05:27 »
Odpowiedz cytując
Na lonzowniku powstalo poletko testowe. Firma nr 2 mieszala rozne rzeczy, nic po wymieszaniu nie zlapalo, złapał dopiero taki pomaranczowy piach ale w miejscu gdzie poszla warstwa bez mieszania. Teoretycznie staneło na wymianie na ten pomaranczowy, ale boje sie dla odmiany wyjdzie za twardo. Jestem juz na skraju histerii, czy ktos moze polecic jakis piach? Bo jak znowu bedzie nie tak to sie calkiem zalamie.
Edit: narazie sciagneli mi to „nowe wymarzone” podloże i z poprzednim czuje sie jak w euforii... decyzja jest że sypiemy ten pomarańczowy mocno zagęszczający się. W razie co zbronować mogę codZiennie, wszystko lepsze niż ta piękna kopna plaża.
Dla potomnych- piasek musi być drobnoziarnisty i ostry, absolutnie nie jakieś rzeczne plukane. Musi sie kleić w reku w stabilną kulke. Jak pojawi sie nowy zdam relacje:)
Edit 2: nowy jest tylko na kawałku narazie, no i pierwsze wrazenie super ale akurat przyszlo oberwanie chmury i pada od 20h - mokry jest ok ale przelany jest sliskim błotem, czy ktoś podpowie czy tak musi być? Nie ma takiego piachu zeby sie zageszczal ale w miare przepuszczal? Ten kopny co sie nie zagęszczał to woda stała nad nim. Wykonawca mowi ze albo tak albo tak w głupi łeb
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 11:05:33 wysłane przez lardia » #link

anetakajper

Dolata i spółka

« #963 : Czerwiec 30, 2020, 06:33:22 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś ma z was lampy solarowe na placu? Jakiej one muszą być wielkości/mocy żeby oświetlić plac 25/50. nie muszę mieć jasno jak w dzień wink
Czy coś takiego wystarczy? https://www.energomania.pl/product-pol-207-Solarna-lampa-uliczna-LED-z-panelem-fotowoltaicznym-4000lm-VT-ST200.html 1-2 szt?
#link
...walczyć mogę tylko o coś, co miłuję. Miłuję tylko to, co szanuję, a szanuję jedynie to, co rozumiem!
tajnaa

« #964 : Lipiec 01, 2020, 12:45:54 »
Odpowiedz cytując
lardia, Jak masz blisko polecam morski, ale musi być ciągle wilgotny, jak kwarc. Ja mam na padoku zimowym i na placu do jazdy. Im więcej leje, tym jest bardziej twardo. Dodatkowo nie kurzy się.
#link
Freszmaker

« #965 : Lipiec 01, 2020, 21:15:51 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś może rozkminił jakiś sposób na izolację gruntu od wysypanego piasku? Chcemy zrobić plac około 20/50 i maty wycenili nam na 40000. Geowłókniny się boje żeby koń kopytem nie zaczepił po jakimś czasie. Plac będzie używany przez dwa konie dziennie.
Banery wyborcze albo geotekstylia o wytrzymalosci 20-25n. Niektorzy mowia, ze wystarczy polozyc na zakladke. Nam tak jednak wychodzily do gory, rozwazalismy szpilki, ale w koncu zszylismy i jest git konik
#link
Strony: 1 ... 31 32 [33] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Podłoże do jazdy - jak zrobić?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 19 zapytaniami.