Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Jak oddawano nową stajnię do użytku- chyba 2005r?, w lipcu. Wtedy spłoneła ta murowana stodoła - zapakowana słomą i sianem, gaszono dwa dni, dogaszano chyba z tydzień.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
17 lutego 2013 00:30
Kopyciak spłoneła wtedy stodołą bo  nie dosuszone siano załadowali do stodoły.  Stajni  nic się nie stało bo jest  100 m dalej postawiona.  Nie wierze ze to sie samo tak spaliło chodź szkoda bo było tam ładnie w środku. 
Wielka tragedia... współczuję 🙁

agata, Być, ewik, whisperer dziękuję bardzo  :kwiatek:
A wiecie coś co dzieje sie w Dominancie Kicin? Słyszałam o masowych odejściach z pensjonatu, czy to prawda?
🤔wirek: 🤔 🙄
A wiecie coś co dzieje sie w Dominancie Kicin? Słyszałam o masowych odejściach z pensjonatu, czy to prawda?
🤔wirek: 🤔 🙄


też słyszałam, jeden koń trafił nawet chyba do nas (Biedrusko)
z właścicielką nie miałam okazji porozmawiać
Ogólnie mówiąc warunki zrobiły się beznadziejne wiec większość osób (poza jedną) się wyniosła, ja też.
Ogólnie mówiąc warunki zrobiły się beznadziejne wiec większość osób (poza jedną) się wyniosła, ja też.


Dokąd? można wiedzieć? Czyżby Strzeszyn?
Ja na strzeszyn.
...w tym światku nic sie nie ukryje.... 😉
Czyli coś poważnego w tym Kicinie...dziwna sprawa 🤔 🤔 Może po prostu właściciele nie chcą już bawić się w pensjonat? 🤔i stąd to masowe odejście?
Nie wiedziałam jak coś takiego znaleźć, więc może po prostu zapytam. I chyba tutaj najprędzej ktoś będzie znał odpowiedź.

Szukam jakieś ciekawej stajni do jazdy (nie pensjonatu) po zachodniej stronie Poznania (mieszkam na grunwaldzie). Chciałabym wrócić do jeździectwa i przypomnieć sobie z czym się to je, bo już dłużej bez koni nie mogę 😉 Baardzo fajnie by było jakby stajnia miała fajny dojazd autobusami, bo niestety nie mam auta. Bardzo liczę na pomoc  :kwiatek:
w Kicinie podniesli cene pensjonatu- dzierzawca ma jakies inne/nowe poglady a wyniosła sie szkołka cała wiec od razu kilka koni nagle , a jak poszła szkolka i osoba prowadzaca ja to i poszly osoby ktore korzystały z instr i trenera, wiec nagle sie pusto zrobiło.
ma byc tam tylko pensjonat  ale po tym incydencie weisc sie rozeszła i nikt "znajomy" juz tam nie pojdzie.....znajomy z tamtejszej rekreacji znaczy sie
a ile teraz w Kicinie wołaja?
dzięki  :kwiatek:
Nie dokładnie tak było, pensjonat został podniesiony moim koniom - miałam 7, reszta nie miała zmian. Za to powodem wyniesienia się był nieodpowiedzialny stajenny, bałagan w boksach, tragiczne siano, niezadbana hala-beton się zrobił oraz niewypuszczanie na padoki mimo ustaleń... to jak w skrócie.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

24 lutego 2013 15:40
Mia, szkoda, że mieszkasz tak daleko ode mnie 😉
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do ludzi z pozania i okolic, a mianowicie. Czy ktos z was moze mi polecic jakis pensjonat z dobrym dojazdem z polnocnej czesci poznania?? miaszkam obok os. Sobieskiego. Rozwaze kazda propozycje. Zaznaczam ze nie mam auta w poznaniu;/

bede wdzieczny za odpowiedz🙂

Pozdrawiam, Sebastian Bilecki
Teli, a co, potrzebujesz kogoś do jazdy? 🙂 No szkoda, bo to faktycznie kawałek jest. Bez samochodu to ani rusz.

Ale już się forumowa Qaida mną zajęła. Re-voltowicze the best 🙂
Billi-44 jakie masz wymagania (hala/padoki/kwota itd)
Padoki obowiazkowo. Hala jakos specjalnie potrzebna mi nie jest, za to nie pogardzil bym jakimis terenami. Karmienie moze byc 2 razy dziennie z calodziennym dostepem do siana lub laki. jest dozo rzeczy ktor bym sobie zyczyl ale ograniczaja mnie fundusze oraz odleglosc od miejsca zamieszkania wiec tak jak mowilem wczesniej rozwaze wszystkie opcje.
Co do kwoty to ciezko mi sie okreslic bo nie wiem jak sie teraz ceny ksztaltuja... Jak wiadomo im taniej tym lepiej tym bardziej ze sie studentem jest....
Przy okazji, orientuje sie ktos jak cenowo wyglada pensjonat na WOLI?? tam mam dosc blisko ....
Blisko masz wole 1350 i ranczo 750 na biskupinskiej plus krygiera za 1300 oraz Zielątkowowo 550 a także Biedrusko 700-800, nie wiem dokłądnie.

pozdrawiam
Dzieki wielkie.
Czyli juz widzie ze Wola odpada ze wzgledu na cene...
w biedrusku mam znajomego wiec musze podpytac a na Biskupicka pewnie przejade sie osobiscie w celu ogledzin bo cena w miare spoko.
Jakies osobiste odczucia odnosnie Biedruska czy tej stajnii na Biskupickiej??
[quote author=Billi-44 link=topic=208.msg1699208#msg1699208 date=1361750400]
Dzieki wielkie.
Czyli juz widzie ze Wola odpada ze wzgledu na cene...
w biedrusku mam znajomego wiec musze podpytac a na Biskupicka pewnie przejade sie osobiscie w celu ogledzin bo cena w miare spoko.
Jakies osobiste odczucia odnosnie Biedruska czy tej stajnii na Biskupickiej??
[/quote]

Ja stoję od 3 lat w Biedrusku z 2 końmi.
Cena obecnie 750, karmienie 3x dziennie, konie od 7-8 do 13 na wybiegach zima i bardzo dużych wybiegach trawiastych  latem. Latem tez jak nie ma much mogą być po południu.
Hala, plac, dużo przeszkód, wokoło poligon... Lasy, lasy, łąki, bezkres....
Dojazd masz autobusem z piątkowa na pewno, pózniej z 10 min piechotą.
Latem polecam rowerem  😉
Na Biskupińską nie dojediesz z Piątkowa niczym... Musisz jechać 93 do wojska polskiego, pózniej przesiąść sie na autobus do Kiekrza chyba, pózniej 10 min z buta. Zajmuje to ok godziny.

Billi 44 szukaj czegoś na Morasku; np. Huby Moraskie u pana Skupka, to jest bardzo blisko os. Sobieskiego;
kontaktu niestety nie mam; tutaj laska ma szkółkę jak się nie mylę tam właśnie; http://www.dressagedreams.pl/
zadzwoń a może Ci poda namiary.
Pomyślałabym jeszcze o Suszku za 800 zł na Naramowicach.
Dodofon. A powiedz mi jeszcze czy wlasciciele beda miec obiekcje w przyjeciu ogiera w pensjonat?? hmmm? bo jak narazie to na ta chwile najbardziej by mi biedrusko odpowiadalo....
[quote author=Billi-44 link=topic=208.msg1699270#msg1699270 date=1361779709]
Dodofon. A powiedz mi jeszcze czy wlasciciele beda miec obiekcje w przyjeciu ogiera w pensjonat?? hmmm? bo jak narazie to na ta chwile najbardziej by mi biedrusko odpowiadalo....
[/quote]

masz PW,
po prostu musisz zadzwonic  zapytać
[quote author=Billi-44 link=topic=208.msg1699155#msg1699155 date=1361742949]
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do ludzi z pozania i okolic, a mianowicie. Czy ktos z was moze mi polecic jakis pensjonat z dobrym dojazdem z polnocnej czesci poznania?? miaszkam obok os. Sobieskiego. Rozwaze kazda propozycje. Zaznaczam ze nie mam auta w poznaniu;/

bede wdzieczny za odpowiedz🙂

Pozdrawiam, Sebastian Bilecki
[/quote]

Ja również mieszkam na Sobieskiego. Dojeżdzam do stajni w Łopuchowie. Pensjonat super 700zł. Duża hala, równana codziennie. Całodobowa opieka nad końmi, duże boksy, pastwiska na wiosna lato; zimą padoki przed stajnią.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się