Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Pranie czapraków, derek itp.

poprzednia następna
Strony: 1 ... 33 34 [35] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Pranie czapraków, derek itp.  (Przeczytany 201850 razy)
Constantia

Suum cuique placet

« #1020 : Czerwiec 25, 2020, 16:57:55 »
Odpowiedz cytując
Hej, czy ktoś z was zna dobry sposób na odkłaczenie czapraka?
Boje się, że zostanie to wszystko w pralce. Ręcznie na mokro szczotą niewiele schodzi.
Ma ktoś jakiś patent?  kwiatek

Ja czyszczę czapraki przed praniem z kłaków BRASHKĄ wink Prawie cała sierść schodzi. Popręgi ze sztucznego futerka też się tym dobrze czyści.
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1021 : Czerwiec 25, 2020, 17:16:06 »
Odpowiedz cytując
Ja czyszczę czapraki przed praniem z kłaków BRASHKĄ wink Prawie cała sierść schodzi. Popręgi ze sztucznego futerka też się tym dobrze czyści.
Nie zaciąga Ci, jak masz pod spodem jedną z tych delikatniejszych siateczek? Próbowałam, ale np. Caball zaciągał się od nawet najdelikatniejszego ruchu.
Od kilku lat wszystko odkłaczam ordynarnie rolkami do odkłaczania. Ok, trochę tego schodzi na derkę polarową, ale przynajmniej jest odkłaczone, a ja nie mam potem tych kłaków w całym mieszkaniu, tylko na rolce.
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #1022 : Czerwiec 25, 2020, 17:41:33 »
Odpowiedz cytując
Derki podszyte polarem trzepałam z kłaków trzepaczką do dywanów, sporo wypadało. Zawsze trochę mniej w pralce
#link
Milla

Moje ogłoszenia
« #1023 : Czerwiec 25, 2020, 18:16:40 »
Odpowiedz cytując
Sivrite, właśnie chce przed wrzuceniem do pralki go odkłaczyć, bo później sierść zostaje w bębnie i przenosi się na inne rzeczy
Dzięki za rady  kwiatek
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1024 : Czerwiec 25, 2020, 18:23:49 »
Odpowiedz cytując
Sivrite, właśnie chce przed wrzuceniem do pralki go odkłaczyć, bo później sierść zostaje w bębnie i przenosi się na inne rzeczy
Dzięki za rady  kwiatek
A jesteś pewna, że właśnie w bębnie? Ja odkąd odkryłam, że uszczelkę się podnosi, to znajduję tam prawdziwe skarby. xD Kluczyki, zapalniczki, drobne, no cuda. I dużo końskich kłaków, które jak zaczęłam jednym ruchem wyjmować, to już nic nie było na następnym praniu. A nie mam pralki z tą funkcją odkłaczania.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1025 : Czerwiec 26, 2020, 09:47:48 »
Odpowiedz cytując
Ja do ściągania sierści z wszystkich możliwych powierzchni, czapraków, ubrań, derek, mebli i wszelkich innych miejsc, używam takiej rękawicy rękawiczka z "aksamitem" Kupiłam w Biedronie za parę zeta. Nie znam nic lepszego! Wyciąga wszystkie kłaczki bardzo dokładnie, świetnie zbiera z czapraków, polaru, mebli, no z wszystkiego duży uśmiech Tylko nie ta gumowa strona, a ten taki "aksamit" pod włos. Czarne obłażące ciuchy są odkłaczone idealnie po tym kocham Próbowałam wcześniej gumowych szczotek, rolek, zwykłych szczotek, sleekez (brzeszczot), gumowych rękawiczek na sucho i na mokro... no wiele opcji przerobiłam, ale ta rękawica jest najlepsza! A mam w domu 4 koty w tym jednego długowłosego wiec o sierści wszędzie wiem wiele wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 09:49:34 wysłane przez zembria » #link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #1026 : Czerwiec 26, 2020, 09:53:35 »
Odpowiedz cytując
Ja ściągam szczotką do odkłaczania: taką z gumowymi wloskami tego typu Sierść z czapraków schodzi praktycznie do zera i nic się nie niszczy. Nawet popręgi skórzane tym odkłaczam
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
Szaaman

Moje ogłoszenia
« #1027 : Czerwiec 29, 2020, 15:15:28 »
Odpowiedz cytując
Polecę tą samą szczotkę co Gaga, łatwo dostać w Pepco czy innym Kiku. Nie niszczy, a zbiera fenomenalnie.
Jest jeszcze coś takiego jak "szczotka krepowa", ale mi wygodniej jest tą zwykła gumową.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1028 : Czerwiec 30, 2020, 07:38:53 »
Odpowiedz cytując
Mi się te gumowe gorzej spisywały, zostawiały ponownie zdjęte wcześniej włosy, po kilku przejechaniach szczotką już cześć wracała na czyszczoną powierzchnię. Ta rękawica w mojej opinii zdecydowanie dokładniejsza jest, drobniejsze włoski i paproszki zbiera lepiej też.
#link
Meise

« #1029 : Czerwiec 30, 2020, 09:45:25 »
Odpowiedz cytując
A Magic Brush się Wam nie sprawdza?

Ja w stajni odkłaczam magic'iem, w domu biorę pod prysznic, szoruję wodą z mydłem/żelem do kąpieli (za pomocą szczotki z twardym włosiem), płuczę a potem jeszcze wrzucam do pralki na program płukanie/odwirowywanie. I mam czapraki jak nowe.

#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #1030 : Czerwiec 30, 2020, 09:51:30 »
Odpowiedz cytując
Meise, balabym się że mi magic poniszczy sprzęt. Do czapraków podszytych siatką się totalnie nie nada.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
Meise

« #1031 : Czerwiec 30, 2020, 10:01:47 »
Odpowiedz cytując
Ja właśnie używam do tych podszytych siatką i bardzo ładnie zbiera tą mocno wbitą przepoconą sierść, nic mi się nie niszczy  uśmiech
Używam oryginalnego, akurat teraz czerwonego.

A tą szczotkę z gumowymi końcami też mam, żeby wyciągać futro królików z dywanu  wink

Ogólnie wiem już, że nie będę prać swoich czapraków w pralce, bo niszczą się i robią sztywne i pofalowane.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #1032 : Czerwiec 30, 2020, 10:15:43 »
Odpowiedz cytując
Meise, to akurat chyba świadczy o jakości czapraka :P Te ciulowe będą się deformować. Trzeba też pamiętać, że dobrze po wypraniu porozciągać te czapraki na każdym boku, żeby właśnie się nie zwijały w chińskie osiem.
#link
20.8.14
Meise

« #1033 : Czerwiec 30, 2020, 10:31:18 »
Odpowiedz cytując
No nie wiem, mi się deformują i te za 150 i te za 300 PLN, może moja pralka za mocno wiruje  hihi
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1034 : Czerwiec 30, 2020, 10:50:46 »
Odpowiedz cytując
Ja też uważam, że więcej zależy od jakości, ale program prania też ma znaczenie. Ja piorę na 30 stopniach i programie do prania "rzeczy ubrudzonych na dworze" wink tak się nazywa, ale chodzi w tym głównie o to że używa więcej wody i dłużej płucze. Wiruję już na normalnych obrotach, nic mi nie kapie. Czapraki wrzucam pojedynczo, pilnuję zapiętych pasków z rzepami o ile są. Nic mi się nie zdeformowało nigdy. Jedyne co mi się stało to porozchodził się sznurek w jednym z tańszych czapraków Fair Play, tak jakby porozsuwała się ładna osłonka i wylazł na wierzch rdzeń sznurka.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1035 : Czerwiec 30, 2020, 15:46:18 »
Odpowiedz cytując
Ja wrzucam wszystkie do pralki po zapraniu ręcznym, nic się nie dzieje. No może pad yorka się zmemłał, ale tu obwiniam jakość :P Najlepiej pranie znoszą mimo wszystko eskadrony, zaraz za nimi mustangi, choć schocke też całkiem spoko, tylko trzeba ponaciągać jak budyń mówi.

Piorę na programie codziennym, 30 stopni, delikatny detergent, wirowanie 600/800, też zapinam rzepy (ogólnie ja je zapinam zawsze, żeby się nie "czepiały" materiału i nie pozaciągały go).
#link
krutyń

Moje ogłoszenia
« #1036 : Czerwiec 30, 2020, 16:23:46 »
Odpowiedz cytując
Jak się deformują, to wina zbyt mocnego wirowania. Zależy od pralki ale najbezpieczniej 600/800. Chociaż w jednej takiej na początku samodzielnego prania1000 było ok. A później prałam w innej też na 1000 i powyciagalo mi czapraki.
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #1037 : Czerwiec 30, 2020, 16:56:24 »
Odpowiedz cytując
A może tak być. Ja chyba nigdy nie miałam pralki, która by wirowała szybciej niż 1000, także nawet nie wiedziałam, że to robi jakiś problem wysmiewa Ja w ogóle z cottonami się nie cackam i wrzucam na 40 stopni na codzienny program i jazda. Mango po latach i cioraniu nadal sztywny i równy :P Dopiero jakieś droższe anky czy ES piorę w 30*.
#link
20.8.14
Meise

« #1038 : Czerwiec 30, 2020, 17:17:26 »
Odpowiedz cytując
Ja odwirowywuję na 1200, więc chyba już wiem w czym problem  hihi  icon_redface
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #1039 : Lipiec 01, 2020, 07:56:26 »
Odpowiedz cytując
Też odwirowuję na 1200 i nic się nie zniekształca...
#link
kokosnuss

« #1040 : Lipiec 01, 2020, 08:55:57 »
Odpowiedz cytując
Odwirowuje i na 1400 i nic sie nie dzieje. Znieksztalcil mie sie jeden czaprak, o dwucyfrowym przebiegu i marnej jakosci na starcie.
#link
Meise

« #1041 : Lipiec 01, 2020, 09:43:56 »
Odpowiedz cytując
No to nie kumam w czym rzecz, mam czapraki od F. Bühlera i Ikonica.

Ja tam wolę prać ręcznie. Inny problem jest taki, że jak wrzuciłam do pralki to potem miałam na "ludzkim" praniu pełno czarnych igieł z karego...
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1042 : Lipiec 01, 2020, 12:23:14 »
Odpowiedz cytując
Ja po serii prania czapraków wrzucam pustą pralkę na płukanie i kłaków nie ma na ciuchach wink
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #1043 : Lipiec 01, 2020, 12:31:27 »
Odpowiedz cytując
keirashara, ja też. Albo wstawiam na program czyszczenia bębna z płynem do mycia pralek Bryza (w biedrze bywa)
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1044 : Lipiec 01, 2020, 12:50:51 »
Odpowiedz cytując
Ja nie płuczę pralki w żaden sposób, żyjemy z 4 kotami na pokładzie... walka z kłakami jest bezcelowa hihi
#link
kokosnuss

« #1045 : Lipiec 01, 2020, 13:01:04 »
Odpowiedz cytując
Ja plucze pralke po konskim praniu o ile rzeczy sa oklaczone. Teraz nie sa, kon juz po zmianie siersci na letnia ofc.

Niestety piore czapraki/pady srednio co 2-3 uzycia - kon mi sie poci dosc konkretnie przy robocie w upaly + zostawia kilogramu kurzu, pomimo starannego czyszczenia (minusy zycia na wolnym wybiegu, co wyczyscisz to masz upanierowanego blotnego potwora wink ) wiec widze, ze kolory blakna ehh Ale nic sie nie kreci ani nie deformuje.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1046 : Lipiec 01, 2020, 14:39:58 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, - to trzeba kupować jasne, wtedy nie bije po oczach hihi W lecie też piorę co 2-3 użycia, bo są przepocone i fujka, nawet bez kurzu z padoku.
#link
Strony: 1 ... 33 34 [35] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Pranie czapraków, derek itp.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 19 zapytaniami.