Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 876 877 [878] 879 880 ... 918 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: własna przydomowa stajnia  (Przeczytany 3324161 razy)
trusia

Moje ogłoszenia
« #26310 : Styczeń 10, 2019, 09:54:04 »
Odpowiedz cytując
8 tydzien to dlugo. To jej norma? Moje oba są strugane co 4 tygodnie w sezonie nieletnim, a latem, jak są trzymane wolnowybiegowo, co dwa. 
#link
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag    smutek   marze  emot4 
bera7

« #26311 : Styczeń 10, 2019, 09:58:57 »
Odpowiedz cytując
trusia, u mnie wszystkie konie strugamy pomiędzy 7-8 tygodniem. Latem, jak były szybsze przyrosty to bywało 6 tygodni. W tym systemie robię kopyta od ponad 20 lat, a zdarzyło się, że kowal jednego konia ominął, bo stwierdził, że albo nie ma przyrostu albo ściera na bieżąco bo nie było co strugać.
#link

trusia

Moje ogłoszenia
« #26312 : Styczeń 10, 2019, 10:13:23 »
Odpowiedz cytując
Zazdroszczę, też bym tak chciała, tylko moje kopyta nie chcą  wink 

Jak sobie przypomnę, co się działo, jak moje konie były strugane zgodnie z "grafikiem stajennym" (kowal przychodził robić całą stajnię), to mi skóra cierpnie. Właściwie rudy jakoś sobie dawał radę, bo sam się werkował, czyli miał ściany poodłupywane, ale czarna miała ochwat, o czym renomowany kowal mnie nigdy nie poinformował. 
#link
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag    smutek   marze  emot4 
Megane

Moje ogłoszenia
« #26313 : Styczeń 10, 2019, 14:07:13 »
Odpowiedz cytując
trusia, u mnie wszystkie konie strugamy pomiędzy 7-8 tygodniem. Latem, jak były szybsze przyrosty to bywało 6 tygodni. W tym systemie robię kopyta od ponad 20 lat, a zdarzyło się, że kowal jednego konia ominął, bo stwierdził, że albo nie ma przyrostu albo ściera na bieżąco bo nie było co strugać.
Robię tak samo. Czasem sama coś podpiłuje jak kowal na czas nie dotrze. Mam jedną z malymi kopytami i boję się wzywać kogoś ze związku do bonitacji wink szczerze, nie widzę różnicy w ruchu.
#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
ms_konik

Две вечности сошлись в один короткий день...

WWW Moje ogłoszenia
« #26314 : Styczeń 10, 2019, 14:16:38 »
Odpowiedz cytując
U mnie tak samo: zima 8 tygodni, jak rusza sezon pastwiskowy to przechodzę na 6.
Są jakieś tam różnice osobnicze w zakresie przyrostu, tzn. na końcówce część wygląda przyzwoicie
a część tę przyzwoitość traci już.
Jak była potrzeba robić któregoś zwierza częściej, to sama dłubałam.
#link
Jachcy-Drachcy-Jachcy-Droni z Cypką-Drypką-Lampamponi, Szacha-Szaracha-Szaragoni wink

bera7

« #26315 : Styczeń 10, 2019, 16:17:07 »
Odpowiedz cytując
No akurat ta kobyła nie jest z tych co jej jakoś mega szybko rosną. Mam 2 inne konie, które w zasadzie powinno się robić częściej. Ale z racji tego, że sensowny kowal ma do nas 150 km to do 2 koni nie przyjedzie w typowej cenie, bo na paliwo nie zarobi.
#link

nokia6002

Olinka!

« #26316 : Styczeń 12, 2019, 07:59:46 »
Odpowiedz cytując
A mi albo się wydaje, albo dzień zaczyna już być dłuższy wink  konik
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
anyann

« #26317 : Styczeń 12, 2019, 08:31:05 »
Odpowiedz cytując
Jest dłuższy. U mnie różnica w szarości wieczorem jest okolo godziny. Przed świętami ciemno robiło się około 16. Teraz o 17 jeszcze coś widać
#link
subaru2009

Specjalizacja: Od lady do szuflady.

« #26318 : Styczeń 12, 2019, 08:40:30 »
Odpowiedz cytując
I rano jest jasniej, bardzo dobrze, beda malec rachunki za swiatlo hihi
#link
gosiaopti

WWW Moje ogłoszenia
« #26319 : Styczeń 12, 2019, 21:16:50 »
Odpowiedz cytując
Jest dłuższy. U mnie różnica w szarości wieczorem jest okolo godziny. Przed świętami ciemno robiło się około 16. Teraz o 17 jeszcze coś widać
U mnie o 17 ciemna noc wink
#link
anyann

« #26320 : Styczeń 12, 2019, 21:27:52 »
Odpowiedz cytując
A gdzie mieszkasz? Wschód Polski? Ja w Kotlinie Kłodzkiej. Południowy zachód kraju. Prawie Czechy
#link
nokia6002

Olinka!

« #26321 : Styczeń 13, 2019, 06:46:30 »
Odpowiedz cytując
Ja to bardziej na północy. Wczoraj dałam siano z 2017 roku jeszcze było dobre pachnące, suche. A konie co, poszły oskubać brzozę, przecież one nie będą jadły starego  konik ehh... Jeszcze tylko zupki miodzikiem posmarować  wink
#link
Hajduczek

WWW Moje ogłoszenia
« #26322 : Styczeń 13, 2019, 08:20:31 »
Odpowiedz cytując
Z moich obserwacji wynika, że 1000 km (tyle jeździłam do pracy na Zachodzie) to różnica około godziny w zapadaniu zmroku. Polska jest gdzieś na 600km szeroka to daje pół godzinki.
#link
rzepka

« #26323 : Styczeń 13, 2019, 09:20:44 »
Odpowiedz cytując
My w środku -małopolska. Różnica ok  25 min w stosunku do granic wschodnich. A różnica miedzy najdalszym punktem na wschodzie i na zachodzie to ok 40 min ( 10 stopni różnicy x 4 minuty = 40 min) wink
#link
anyann

« #26324 : Styczeń 13, 2019, 09:54:02 »
Odpowiedz cytując
Dlatego wieczorem u mnie jest długo widno jeszcze. Bo my ten zachód jednak
#link
kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #26325 : Styczeń 13, 2019, 16:37:24 »
Odpowiedz cytując
Możecie poradzić mi jakiej mocy wybrać kabel grzewczy do stajni? Chodzi mi tylko o zabezpieczenie rury i kranu a nie poideł.
#link
tomia

« #26326 : Styczeń 13, 2019, 17:05:51 »
Odpowiedz cytując
kurcze, u mnie na wybiegu tak ślisko, że konie siedzą w stajni  :S już któryś dzień... masakra i ciągle pada, wieje, wieje, pada. i tak w kółko. podłoże jest okropne. zresztą nie tylko na wybiegu. Po mału błoto odcina mi drugą i ostatnią drogę dojazdową do jakiegokolwiek "twardego lądu".
Oby tylko ta pogoda jakiegoś "paskudztwa" nie sprowadziło..
W takich chwilach zazdraszczam mrozu i śniegu jeszcze bardziej.
#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #26327 : Styczeń 13, 2019, 17:55:35 »
Odpowiedz cytując
u nas dopiero dziś odwilż, do tej pory od ponad tygodnia były mrozy. Mniejsze, większe (tak do minus 14) ale trzymały śnieg w kupie, dziś +2 i wszystko płynie.
Rany, jak ja Wam zazdroszczę, że macie nawet dzień dłuższy  wysmiewa u mnie to wszystko jakieś gorsze. Jak ja bym chciała się przenieść gdzieś przynajmniej do centralnej Polski wink

#link
nokia6002

Olinka!

« #26328 : Styczeń 13, 2019, 18:34:44 »
Odpowiedz cytując
kaloe Ja mam kabel firmy KERBL nie jestem pewna nazwy i mam to przy rurce plastikowej , wodę tak nagrzeje, że z początku leci ciepła.
#link
falabana

« #26329 : Styczeń 13, 2019, 18:45:30 »
Odpowiedz cytując
Weźcie - to co mają Ci z północego wschodu powiedzieć? Na domiar złego  stajnię mi podmokło - bo śnieg spadł z dachu, a że koń zrobił kopytami rów w kostce brukowej i popsół spadek to sobie spłyneło do boksów - dzisiaj wybrałam najgorze i tylko dościeliłam - cóż, jutro cała ściółka pójdzie do wymiany >smutek.
#link
ms_konik

Две вечности сошлись в один короткий день...

WWW Moje ogłoszenia
« #26330 : Styczeń 13, 2019, 18:54:36 »
Odpowiedz cytując
Możecie poradzić mi jakiej mocy wybrać kabel grzewczy do stajni? Chodzi mi tylko o zabezpieczenie rury i kranu a nie poideł.
Wcześniej miałam 8W/metr i dawał radę całą zimę (mam kawałek rury i kran na zewnątrz budynku).
Długi był, więc wariant ekonomiczny, bo jednak trochę prądu łyka w skali miesiąca.
Teraz mam chyba 12W.
#link
Jachcy-Drachcy-Jachcy-Droni z Cypką-Drypką-Lampamponi, Szacha-Szaracha-Szaragoni wink

dea

primum non nocere

« #26331 : Styczeń 13, 2019, 19:36:37 »
Odpowiedz cytując
Rany, jak ja Wam zazdroszczę, że macie nawet dzień dłuższy  wysmiewa

Może to marne pocieszenie, ale nie jest dłuższy tylko późniejszy wink ja też wolę jak o późniejszej godzinie się ściemnia. Niecierpię zimowego czasu...
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
Megane

Moje ogłoszenia
« #26332 : Styczeń 13, 2019, 20:05:13 »
Odpowiedz cytując
no wiem, wiem uśmiech ale wolę jak konie są dłużej wieczorem na dworze wink a i ja jestem w stanie więcej załatwić wink tzn za dnia jest milej coś załatwiać wink
#link
kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #26333 : Styczeń 13, 2019, 20:11:42 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Czyli nie musi być to kabel o jakieś bardzo dużej mocy.
#link
gosiaopti

WWW Moje ogłoszenia
« #26334 : Styczeń 13, 2019, 23:18:50 »
Odpowiedz cytując
No i kolejny argument, żeby się przeprowadzić w okolice Wrocławia wink Ja teraz centrum Polski, ale chcę się gdzieś przenieść... tylko na razie jedyne sensowne miejsce jest na Mazurach...
U mnie też twardo i ślisko smutek Moje sobie jakoś na razie radzą, ale boję się co będzie jak to przymrozi smutek
#link
unity

« #26335 : Styczeń 14, 2019, 09:59:17 »
Odpowiedz cytując
U nas było fajnie, biało, bajkowo. Teraz już 2 dni na plus i wszystko pływa. Kurcze wolałabym jak by przymroziło. Konie aktualnie wywalone na letnim pastwichu, łąkę nie rozwalają i wystarcza lineczka bez prądu na najmniejszych palikach i sobie siedzą. Jeżeli stopnieje, dam je na padok zimowy, to przy trzech taśmach pod prądem już ze 3 razy zwiali. Wszędzie koło domu robią okropne dziury. I że miśki ciekawskie, to włażą dosłownie wszędzie, najlepiej tam, gdzie było zabronione.
#link
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #26336 : Styczeń 14, 2019, 13:22:08 »
Odpowiedz cytując
Mam nietypowe pytanie, czy macie na wyposażeniu swoich przydomówek stetoskop? :p i jeśli tak, to jaki? Godny polecenia duży uśmiech
#link
kaloe

WWW Moje ogłoszenia
« #26337 : Styczeń 14, 2019, 14:10:21 »
Odpowiedz cytując
Ja mam kupiony za 14 zł , daje jakoś rade z tym ze ogólnie takich nie polecam bo przenoszą dzwięki z zewnątrz. Chodzi mi dokładnie o to ze trzymając palcami słyszę dzwieki kiedy palec się na przykład przesunie.
#link
zielona_stajnia

Moje ogłoszenia
« #26338 : Styczeń 14, 2019, 14:43:06 »
Odpowiedz cytując
Mam, ale dostałam od.lekarza.w gratisie, porządny kosztuje parę stówek. Myślę, że najlepszym źródłem informacji będzie wet, bo samemu można.nieogarnąć.
#link
wysłodki Ca 9-12 P 1-2  otręby pszenne Ca 1,2 P 12  otręby jęczmienne Ca 1,2 P 5,1  owies; ca 1,2 P 3,6  siano łąkowe Ca 6-4 P 2,2 - 1,4  siano z koniczyny czerwonej Ca 15,1 - 9,9 P 2,2 - 1,4   pastwisko Ca 2,2 P 0,6
Wartości w gramach. Należy pamiętać, że obliczamy całą dawkę w tym siano, pastwisk
czarno-czarna

Moje ogłoszenia
« #26339 : Styczeń 14, 2019, 14:48:14 »
Odpowiedz cytując
Mam nietypowe pytanie, czy macie na wyposażeniu swoich przydomówek stetoskop? :p i jeśli tak, to jaki? Godny polecenia duży uśmiech

Ja gdy chodzi la n atech wet kupiłam na allegro firmy MDF 747xp acoustica https://allegro.pl/oferta/lekki-stetoskop-internistyczny-mdf-acoustica-747xp-7544100166?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=MmViNjFiYzAtZjYwYS00NWNjLWJkYjktZTQxNGYwZjg1MWYxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=cd84265f-ec68-45d8-b878-d23c9cc2496c jakies 4-5 lat temu zaolaciłam ok 100-120zł plus latarka. Przy okazji praktyk wetka go uzyła i powiedziała że bardzo dobrze słychać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2019, 14:52:41 wysłane przez czarno-czarna » #link
"Zdobądź jego serce, dotrzyj do jego umysłu a użyjesz jego siły według swojego zamysłu."
Strony: 1 ... 876 877 [878] 879 880 ... 918 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 20 zapytaniami.