Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

leleria za granicą można, u nas jest bardzo uboga konfiguracja. Zwłaszcza w opcji shadowmatt


Przecież to jest konfigurator od producenta więc co można więcej za granicą  😲
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 czerwca 2016 21:57
Smok10 w Polskim konfiguratorze połowa opcji jest niedostępna 🙄, więc najpierw może porównaj sobie a potem zabieraj głos.
[quote author=julka177 link=topic=153.msg2554212#msg2554212 date=1465331523]
Szukam wygodnej, jakoś wyglądającej, nie ograniczającej ruchów (na tyle na ile to możliwe :hihi🙂 i faktycznie chroniącej kamizelki, w której latem nie umrę 😉. Decathlonowska się sprawdza czy może lepiej trochę dołożyć  i kupić np. Horze Spirit Senior albo coś jeszcze innego? 😉


:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
[/quote]


AIROWEAR 🙂
ivet fajnie wygląda,  ale cena już mniej fajna 😁 jest coś podobnego w niższej cenie? 🙂
Sophia 

hehe wiesz co ja szukałam długo kasku dobrze "siedzącego" na głowie nie robiącego wodogłowia noo zgrabnego na tyle żeby nie było mi wstyd w nim jeździć i wydaje sie ze z tych tańszych to własnie z Tarą trafiłam 😀 one mają meeeega obszerną regulacje w praktycznie każdej mozliwej płaszczyźnie więc myśle ze dałabyś sobie rade z dopasowaniem ja jestem dosłownie na skraju bo mam 57 i ten mniejszy był idealny Lka już wiadomo wielka skorupa i latał mi po głowie  🙂 aaa no i teraz mają daszki takie jak ja mam na zdj nie te katalogowe bo KED zmienił zeby można było je wymienić w razie upadku, no chyba że w sklepie mają gdzieś starą dostawe, ale te z 'nowym' daszkiem są zgrabniejsze.
lepszych fotek nie mam ;c
A ja sie zastanawilam czemu w KEDzie mam tak dziadosko daszek przymocowany, a tu sie okazuje, że wymienne są ha ha
ivet fajnie wygląda,  ale cena już mniej fajna 😁 jest coś podobnego w niższej cenie? 🙂



no swego czasu ten temat przerabiałam 🙂 i stanęło na tej bo najtańsza z tych komfortowych w noszeniu... zandona, racesafe jeszcze droższe  nie wspominając o najwygodniejszej chyba powietrznej 🤔

a tańsze to jak gorset ortopedyczny niestety 🙄
ivet przejrzałam parę innych firm i każda jest tak samo brzydka i przypominająca karton 😁 Ta jak na kamizelkę jest dość ładna 😉
A jak wygląda z rozmiarówką? Na co dzień noszę 38, a te wszystkie L6, L3, slimy nic mi nie mówią 🤣
faktycznie chroni przy upadku?
Zna ktoś może jakiś fajny kask, tani, w którym nie poci się głowa?
Hehe tez sie zastanawialam z tym daszkiem w kedzie a tu proszę  🙂wczesniej kupilam basco i glowa wyglądała okropnie.wymieniłam na paso jest ok i mega przewiewny.
ivet przejrzałam parę innych firm i każda jest tak samo brzydka i przypominająca karton 😁 Ta jak na kamizelkę jest dość ładna 😉
A jak wygląda z rozmiarówką? Na co dzień noszę 38, a te wszystkie L6, L3, slimy nic mi nie mówią 🤣
faktycznie chroni przy upadku?


poszło PW 🙂
caroline1234 jakbyś miała jeszcze jakąś fotę tak od boku robioną przez kogoś z ziemi, to super
Całkiem fajny i cena tez do przełknięcia, choć Casco champ ciągle kusi, szczęście ze cena otrzeźwia  🤣
Sophia co do ceny zadzwoń do galopady w szczecinie mają atrakcyjną cene stacjonarnie bo na internetowym jest standardowe 440zl, bynajmniej mieli jak niedawno kupowałam  😀
Champ jest fajny ale dla mnie cena już nie fajna 🙁 chociaż jakbym miała brać champa wolałabym busse defender  😍 😍
moim zdaniem tara jest naprawde dobra i w moim odczuciu powinna zadowolić jeźdzca który chce mieć lepszy firmowy sprzet w dobrej cenie ale nie górnopółkowy 😀
fotki z konia nie mam niestety tylko taka
Perlica, ja mam ten Shield Evo, ale nigdy w tym nie siedziałam na koniu, więc nie powiem Ci o tej kamizelce za dużo. Natomiast jest to tzw "żółwik" i tyle 🙂
Olson, że się tak spytam to po co ci jak nie siedziałaś na koniu ?  🙂 ❓

Ale nie ogranicza ruchów? Lekki?
Perlica, kupiony i nie używany? 😉 Swego czasu mając poprzedniego konia myślałam, że będę jeździć w tereny, ale nie jeździłam i nie jeżdżę, więc i tego nie używałam. Lekki, ruchy ogranicza jak każdy tego typu sprzęt - ale poza mierzeniem nie używałam, więc naprawdę ciężko coś powiedzieć. Myślę tylko, że po prostu warto kupić taką samą kamizelkę tylko pod inną nazwą, np "żółwik motocyklowy" - na 100% będzie taniej a jakość podobna 🙂
Powili zaczynam rozglądać się za kaskiem, na razie wpadł mi w oko taki:
https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/helmets-cylinders-and-accessories/helmets-and-cylinders/kask-c-s-o-aix.html
Ma ktoś może i napisałby jak się sprawuje?  :kwiatek:

Olson, tylko ta Twoja to ta lepsza, co nie ogranicza ponoć w porównaniu do płytkowych żółwików , bo nie ma płytek  🤣
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 czerwca 2016 22:48
Bardzo proszę o pomoc  :kwiatek: Jak wypada rozmiarówka kasków Samshield shadowmatt. Mam rozmiar glowy i większości kasków/cylindra 56, czy brać taki sam, czy np. mniejszy, bo się wkładki dopasowują? Serdecznie dziękuję  :kwiatek:
xequus, zależy, która wkładka. Ja mam obie i używam tej niestandardowej. Normalnie kaski mam 58 a Samshielda 60...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 czerwca 2016 23:39
Ah, teraz widzę, ze skorupa ma 3 rozmiary m, l, xl, a reszta do wkładki. To teraz mam zagwozdkę  🤔 Rozumiem, ze w takim razie, jeśli wezmę skorupę M i wkladke 56, to co najwyżej będę musiała dokupić mniejsza/wieksza wkładkę? Mka ma chyba wkladki aż do 58.

Dzięki Olsono  :kwiatek:
Hej, jaka różnica jest w kasku samshield shadowmat między S55 a M55?
Faktycznie ta skorupa jest większa/szersza?
Hej.
Zamówiłam ostatnio przez internet kask Villa Horse. Wszystko ok, rozmiar pasuje itd, kask się podoba, nurtuje mnie tylko jedna rzecz, mianowicie wewnątrz kasku jest data produkcji 2008 rok :|
Ktoś się orientuje czy powinno się używać kasku tak długo po wyprodukowaniu? Czy materiały nie są jakieś hm... gorszej jakości przez to że przeleżał tyle czasu?
Mam nadal możliwość oddania go z powrotem do sklepu i kupienia wtedy innego kasku, choć nie ukrywam zależy mi na tym, bo przymierzałam multum i tylko w tym wyglądam jak człowiek, ale nie chcę też jeździć w kasku, który w razie wu tak dobrze chronił nie będzie.
Co radzicie?

Zastanawiam się jeszcze nad York Cristal, bo to prawie taki sam, a widzę że są jeszcze produkowane (Villa Horse już niestety nie), ale nie do końca przekonują mnie te "diamenciki" na wywietrzniku [da się je ewentualnie jakoś "oderwać"?😀] Cena też kusząca bo widziałam go za 150zł.
Ma ktoś może ten kask i może coś o nim powiedzieć? 😉
Link: http://sklep.bergo.pl/kask-jezdziecki-cristal-york

Będę wdzięczna za odpowiedzi. 😉
Susanne , ja niemiłosiernie pociłam się w Cristalu. Jak spadłam, to bolała mnie głowa, jest bardzo ciężki, mocno czuć go na głowie, a tą całą "wentylacją" nazywają pare dziurek, które są przykryte wewnętrzną wyściółką kasku. Odpadły mi 2 te diamenciki, teram zmierzam się do kupna Uvex Exxential.
PS. Na Pasi-koniku jest on za 150 zł.
Czy ktoś wie, czy i ewentualni gdzie można kupić wymienny wkład do kasku casco?  :kwiatek:
Witam,

Poszukuję kasku dla córki - ma być tani (jeździectwo typowo wakacyjne tylko), dobrze wentylowany, pasować na okrągłą głowę (Ked Basco ciśnie w skronie :mad🙂, no i musi być dostępny "od ręki", bo potrzebuję na już...
Obwód głowy: 55-56cm.

A jak nic nie znajdę, to będzie się gotować w starym Kiefferze, albo będzie jeździć w rowerowym Uvexie...  😂
doloruu, abstrahując od reszty to akurat to, że boli głowa po upadku to raczej nie kwestia kasku tylko właśnie samego upadku. Ja tam niedawno spadłam w moim GPA (lekki, wygodny, przewiewny, sprawdzony, no uwielbiałam go) i mimo, że w TK i innych badaniach nic nie wyszło ciekawego to chyba z miesiąc bolała mnie głowa z taką intensywnością, że zwykłe tabletki przeciwbólowe to mogłam jak cukierki łykać a kark boli do tej pory (3 miesiące), ale żeby nie ten kask to bym tego nie pisała, bo już by mnie po tej stronie nie było. Zły kask? Raczej nie, głowę mi uratował.
Dziewierz może oferta decathlonu Wam podpasuje ? przesyłka free, jakby co można zwrócić, no i na wakacyjna jazdę kask jest ok 🙂
Pisalam o westernowej ofercie polaczenia kasku i helmu w jedno. Cena dosc zaporowa, bo 250$. Przelamalam sie jednak (wstrzas mozgu jednak bolal) i zamowilam.

Dzis przyszedl w wielkiej paczce:


Wyglada i w reku jest solidny. Filc jest bardzo sztywny, prawie jak blacha. Widok z gory i z przodu:




Kiedy wlozylam reke, czuje w srodku twarda skorupe, obciagnieta miekka siateczka, ktora jest napieta i oddziela kask od skory glowy dla wentylacji.


Czesc na potylicy, od srodka miekka gabka pokryta czarnym filcem, ok pol cm grubosci, z zewnatrz ponad cm grubosci skorupa.




Przyszlo z  kilkoma paskami gabki i instrukcja dopasowania.


Wrazenie ogolne bardzo pozytywne, kapelusz jest dobrej jakosci, dobrze wykonany i wykonczony, nie widac niedorobek typu krzywo przyszyte/przyklejone, zwisajaca nitka. Jak chroni glowe i jak bedzie w czasie jazdy postaram sie napisac, na razie mamy 43C stopniowe upaly i nie mecze ani siebie , ani konia  😫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się