KOŃSKA REWIA MODY cz. IV (sezon 2010)

Oj niedobrze, okropnie podobają mi się kantary z kolekcji Maritim, i jedna derka. Oj niedobrze...
wątek zamknięty
korsik - jakbym wiedziała, że chcesz to bym Ci dała znać  😉
Poszły w 5 minut ...
wątek zamknięty
ok, obiecałam że wstawię zdjecia z instrukcją jak zawijać owijki, ale zapomniałam wczoraj aparat ze stajni, dzisiaj do konia nie dojechałam i jutro też mnie nie będzie, więc zrobiłam rysunki. (jak będziecie chciały to wstawię później też zdjęcia)

tak więc ja zawijam tak:
(instrukcja dla owijki 3.5m)

krok 1
zakładamy podkładkę (różowa linia)
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka1.gif?t=1265919824[/img]
ja przytrzymuje sobie kolanem, żeby się nie poluzowała

krok 2
zaczynamy zawijać, od góry, owijkę układamy po skosie, aby został nam mały trójkącik i po nim zawijamy, już prosto (mamy całe jedno obwinięcie)
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka2.gif?t=1265919902[/img]

krok 3
przyklapujemy, wystający kawałek owijki (trójkącik)
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka3.gif?t=1265919969[/img]

krok 4
obwijamy jeszcze raz (pełne obwinięcie, to juz drugie) w tym samym miejscu po 'trójkąciku' (jak mamy owijkę 3m, to nie obwijamy w tym miejscu tylko lecimy od razu w dół)
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka4.gif?t=1265919999[/img]

krok 5
zawijamu w dół, dość gęsto, warstwy na siebie nachodzą, mi chyba wychodzi 5 obwinięć, pod pęciną obwijamy 2 razy, pamiętając o tym, aby owijkę ustawić po skosie do góry! na obrazku widać, ze nie ma lini prostopadłej do 'podłoża' tylko po skosie do góry
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka5.gif?t=1265920114[/img]

krok 6
zawijamy do góry, już nie tak gęsto jak w dół i zapinamy rzep
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/owijka6.gif?t=1265920290[/img]

oczywiście tak zawijam ja, każdy może zawijać jak mu się podoba, ale kilka osób prosiło o taką 'instrukcję' więc wstawiam

mam nadzieję, żę zrozumiecie o co chodzi na obrazkach  😉

Ktoś, niestety nie, ja byłam w tym czasie na korkach i uczyłam się chemi  😤 (zamiast kupować śliczne szmatki  😀iabeł🙂
wątek zamknięty
A ja im dłużej na tą kolekcje patrze tym mi się wszystko  zaczyna nie podobać...  🙄

To chyba dobrze... 😀😀


Wszystko i tak już wykupiliście 😀😀
wątek zamknięty
korsik - jakbym wiedziała, że chcesz to bym Ci dała znać  😉
Poszły w 5 minut ...


jak bym wiedziała, że chcesz sprzedać to bym sie zgłosiła, cho choruję od jakiegoś czasu na ciepły beżyk

czy wie ktoś gdzie mogę kupić cottona nugat DL zostały gdzieś jeszcze?
wątek zamknięty
Magdzior Niestety dla twojego portfela pasuje idealnie  😂
wątek zamknięty
Monny   bez odbioru .
11 lutego 2010 21:46
Dzięki wszystkim  :kwiatek:
Pursat nie oddam  😍
tulipan. jestem już przyzwyczajona do wielu reakcji 🙂 W końcu nie każdy lubi różowy
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lutego 2010 21:57
korsik jedno pytanie odnosnie zawijania...na twoich rysunkach wyglada jak by zawijalo sie do srodka j zawijam na zewnatrz a jak ty to robisz?
wątek zamknięty
korsik
error, error:P prawidłowo zawijane powinno byc 'z wiatrem', albo Ci sie walnelo przy rysowaniu, albo ogolnie plan byl zly od poczatku:P
wątek zamknięty
Monny   bez odbioru .
11 lutego 2010 22:08
"Z wiatrem" czyli jak ?
wątek zamknięty
Czyli od głowy w strone zadu 😉
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lutego 2010 22:13
no wlasnie o to mi chodzilo 😉 czyli prawidlowo jest na zewnatrz- z wiatrem??
wątek zamknięty
Monny   bez odbioru .
11 lutego 2010 22:15
Czyli do siebie czy od siebie? 😀
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
11 lutego 2010 22:22
Rzep ma być tak:
😉
wątek zamknięty
Amen 😉


bez wzgledu na to czy zawijacie prawe nogi czy lewe zawsze maja byc zawiniete 'z wiatrem'
wątek zamknięty
o jej  😡 faktycznie
ja zawsze zawijam wszystkie w tą samą stronę, czyli 2 nogi są zawinięte 'z waitrem' a dwie 'pod wiatr'  😡

wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
11 lutego 2010 22:29
Ja już wolę oglądać prawidłowo zawinięte pod wiatr niż krzywe balerony z rzepem we właściwą stronę. 😁
wątek zamknięty
ja też  😀
mi to tam bez różnicy w którą stronę jest rzep, przecież się nie poodpinają jak będą w odwrotną stronę  🤣

tak się nauczyłam i nawet jak bym chciała, wątpię żebym się przestawiała na prawidłowe zawijanie tych dwóch owijek
wątek zamknięty
No właśnie jak dla mnie przepis na zawijanie owijek wstawiony przez korsik jest lepszy niż filmik który wstawiła [b]kasska[/b]. Na tym filmie wyszła jedna wielka buła 🤔
wątek zamknięty
Kayra   Kucusiowy wariat :P
11 lutego 2010 22:44
korsik, dziękuje za wstawienie! 😀 :kwiatek: jutro będę ćwiczyć 🙂
wątek zamknięty
bo rysunki korsik to..no wlasnie rysunki 😉 wiadomo, ze nie narysowalaby buły  🤣 film wstawilam po to, by Ci, którzy nie wiedzieli o co kaman z okresleniem 'z wiatrem' zobaczyli w ruchu, w którą stronę się zawija 🙂 tez nie jestem zachwycona koncowym efektem estetycznym na filmie  😎
wątek zamknięty
ale mi nie wychodzi buła jak zawijam  😉

jak pojade w końcu do stajni i nie zapomnę aparatu to wstawię zdjęcia i będzie lepiej widać  😉
wątek zamknięty
Na zdjęciu Eksadrona jest brzydko zawinięte.

Ja zawijam tak:

[sub]przód troche zjechał bo rudy ma krótkie nóżki w tych partiach 😉
[/sub]
Dla mnie ważniejsze jest, żeby owijka była równomiernie rozłożona i chroniła co trzeba, niż żeby rzepy były z wiatrem.
wątek zamknięty
wygrzebałam jakieś zdjecie:


tylko powinnam zawinąć trochę niżej (pod pęciną)

Tulipan, na jakie podkładki zawijasz??
ja sie zdenerwowałam bo nigdzie nie mogę znaleźć podkładek o taki wymiarach jak by mi pasowały (mogłabym przyciąć duze eskadronu, ale kosztują ponad 160zł), więc sama zabiorę się za szycie... 😵
wątek zamknięty
korsik - climatexy na 4 mam 😉 Generalnie to z innymi jest problem bo zawsze te tyły są wielki i nieporęczne kompletnie.
wątek zamknięty
miałam komplet małych, na tyły sprzedałam, a teraz wydaje mi się, ze nawet na przody są za male...
Jaki Ty masz rozmiar climatexów? te mniejsze czy te duże?
wątek zamknięty
Dorwałam w okserze Wrocławskim. Mam idealne wymiarowo. Na przód mniejsze, a na tył większe.
Idealnie mieszczą się pod owijką - tak że nic nie wychodzi 😉
Jak będę w stajni jutro to zrobie zdjęcie.
wątek zamknięty
a ja nigdzie nie mogę trafić na takie żeby były dobre 😵

na zdjęciach widać jakie są tyły- 'troszkę' za duże, a przody (climatex) za małe
wątek zamknięty
ja mam takie najzwyklejsze bawełniane Tattini i sama sie zdziwiłam, ze pasuja  😁 i przody i tyly sa w sam raz


edit:
korsik,
co do tylow to zapewniam Cie, ze mozesz, a  nawet  powinnas sporo wyzej zawinac owijka..podkladki raczej sa ok
wątek zamknięty
Ja mam jeszcze tattini polarowe, tylko tyły sobie skracałam 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.