Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Młode Konie

poprzednia następna
Strony: 1 ... 752 753 [754] 755 756 ... 760 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Młode Konie  (Przeczytany 2437975 razy)
aniaagre

"... w grzywie wiatr... w kopytach magia... "

WWW Moje ogłoszenia
« #22590 : Sierpień 07, 2018, 20:21:10 »
Odpowiedz cytując
tuch, jeśli nie będę musiała to nie sprzedam. Chciałabym ją zostawić, bo jest i z charakterem i naprawdę fajnym koniem. Tyle tylko że to koń który nie może mieć przerw w pracy.. a u mnie niestety dalej praca zimą stoi pod znakiem zapytania.. smutek
#link
".. jedno wiem, nie poddam się,
galopem noc pokonać chcę!!!.."

http://www.goldlagoon.pl
falabana

« #22591 : Sierpień 07, 2018, 21:40:13 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję za rady.  kwiatek Meldujemy, że zagalopowania na poprawną nogę ostatnio wychodzą więcej niż nie wychodzą.. więc sukces. Próbowałam z odwrotnym ustawieniem, z tym, że muszę to robić dyskretnie, bo ona przy próbach odwrotnego ustawienia na kole potrafi mi z tego łuku wypaść. Jest nad czym pracować. Na razie najlepiej wychodzi a) mocny sygnał zew. łydką - z tym, że bardziej delikatne "dźgnięcie" niż przyłożenie, zagalopowanie z delikatnego odwrotnego ustawienia na przekątnej. Jak już zagalopuje na tą złą dobrą nogę to wykorzystuje sytuację by ćwiczyła ten galop i galopuje trochę dłużej. W jednym narożniku wypada/ucieka.. nie wiem z czym to jest związane, w trzech idzie ładnie w równowadze. Potrafi czasami w ogóle ominąć galop na faworyzowaną nogę. Po skokach (mini szereg gimnastyczny zawsze ląduję na preferowaną)… wprowadzimy delikatny stretching.. zobaczymy.
#link
tajnaa

« #22592 : Sierpień 12, 2018, 18:12:57 »
Odpowiedz cytując
Ja chciałabym się pochwalić moim nowym końskim dzieckiem. Klaczka niespełna 2,5 letnia. Jeszcze nieogarnięta dzicz kudłata, ale myślę, ze będzie dobry koń. uśmiech
#link
smerfi

« #22593 : Sierpień 12, 2018, 18:23:13 »
Odpowiedz cytując
Tajna a co to za konik? Rodowód itp.??
Ehhh - wspaniały wątek - kiedyś się tu rozpisywałam dość dużo.
Teraz już chyba się nie załapię, bo stwór co to go jeżdżę,  już 6-latkiem jest oczy2 Choć w głowie dzieciak jakich mało  duży uśmiech duży uśmiech
#link
WZK - Wschodnie Zadupie Konskie
tajnaa

« #22594 : Sierpień 12, 2018, 18:30:10 »
Odpowiedz cytując
smerfi, rasa oldenburska, nie wiem czemu.
ojciec https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-83819.html

matka https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-71551.html
#link
smerfi

« #22595 : Sierpień 12, 2018, 22:51:16 »
Odpowiedz cytując
Rzeczywiście dziwne - skoro matka SP a ojciec tylko w PL uznany.....
#link
WZK - Wschodnie Zadupie Konskie
Szalona;)

« #22596 : Sierpień 13, 2018, 09:47:32 »
Odpowiedz cytując
Wyskoczę tu jak Filip z konopii, ale po długiej przerwie dorobiłam się ładnych zdjęć na moim dziecku. Może ktoś nas pamięta: ruda Kinder niespodzianka w zestawieniu 5lat kontra 12h życia  kocham

#link
wruda

Moje ogłoszenia
« #22597 : Sierpień 13, 2018, 09:48:52 »
Odpowiedz cytując
Mój dzieciak pojechał w ten weekend na pierwsze zawody. Mówiąc szczerze, to nie był na nie dobrze przygotowany, miał jechać tylko na trening, ale stwierdziłam, że skoro i tak go zabieramy, to niech wystartuje na flaka, zobaczymy co nam napiszą w arkuszu wink. Dostaliśmy 55%, zamknęliśmy stawkę  hihi. Koń zachowywał się na zawodach jak w domu, nie ogierzył się, nie denerwował w boksie. Na czworobok wjechał i dał się prowadzić (jedno nieposłuszeństwo). Jedyny problem mieliśmy z zapakowaniem go na powrót - walnął się w głowę i to był koniec jego wsiadania (bo główka to u niego świętość). Przy okazji pokazał niezłe pazurki i dał mi zagwozdkę do rozkminki (nigdy nie widziałam konia, który by tak na "zimno", bez emocji, odstawiał szopkę). Wynik dał mi do myślenia w kontekście kwalifikacji do MPMK - chyba nie zdążymy go przygotować żeby dobrze się pokazał, ostatnie eliminacje są na początku września...  smutny

Przy okazji - muszę mu wymienić wędzidło, bo gumowe proste przestaje się sprawdzać (jest dla niego za grube, on ma mało miejsca w pysku). Potrzebuję coś równie delikatnego, łamanego, nie plastik, polecicie coś?

#link
FirstLight

« #22598 : Sierpień 13, 2018, 10:16:43 »
Odpowiedz cytując
Swojemu Felkowi kupilam Stubben max relax D, fajnie sie na nim rozluznia.
http://yard-equites.pl/oliwkowe-i-d-kszta%C5%82tne/4328--stubben-w%C4%99dzid%C5%82o-d-max-relax-.html

Dla starszego mialam tez Subbena https://arcus-konie.pl/stubben-wedzidlo-2252-p-4890.html tez bardzo polecam. Daje fajny, miekki kontakt, z dobrym oparciem.
#link
n

Moje ogłoszenia
« #22599 : Sierpień 13, 2018, 12:24:47 »
Odpowiedz cytując
golden wings uśmiech

http://yard-equites.pl/oliwkowe-i-d-kszta%C5%82tne/488-stubben-steeltec-wedzidlo-podwojnie-lamane-golden-wings.html
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #22600 : Sierpień 13, 2018, 15:30:15 »
Odpowiedz cytując
Golden wings nie jest chyba dozwolony w ujezdzeniu.
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #22601 : Sierpień 13, 2018, 15:42:45 »
Odpowiedz cytując
Cieżko też na nim pogimnastykować szyję, jest to bardzo cieknie wędzidło i wiele koni czuje do niego respekt jednak.
#link
Fokusowa

« #22602 : Sierpień 13, 2018, 16:37:10 »
Odpowiedz cytując
Szalona;) ja Was pamiętam! Mała pięknie wyrosła!  kwiatek
#link
Są tacy ludzie, którzy lepiej bawią się na oktanach niż na promilach.
wruda

Moje ogłoszenia
« #22603 : Sierpień 16, 2018, 14:25:31 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny, żeby nie oftopować idę do wątku wędzidłowego, bo znalazłam parę ciekawych rzeczy patrząc na to,  co podesłałyście uśmiech
#link
KaNie

« #22604 : Sierpień 20, 2018, 07:18:13 »
Odpowiedz cytując
Ja sie chwale "moją" młoda z 1 zawodów ( moich też pierwszych )  emoty327 Wykrecilysmy bardzo fajne 6 miejsce w A**. Jestem z niej bardzo dumna bo była jedyna 4 latką i zrobiła jeden z lepszych stylowo przejazdow. Zaliczylysmy zrzutke z mojej winy w sumie. Pomijajac jej wielki stres na rozprezalni, to calosc ogarnela wzorowo. Nawet wiatr przewracajacy rosliny na parkurze jej nie stresował. To kiedys bedzie super koń  love
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

« #22605 : Sierpień 20, 2018, 07:38:30 »
Odpowiedz cytując
KaNie, gratulacje , ładna kobyła.
Filmik wstaw  uśmiech
Są w DE konkursy na styl ?
A jaka to klasa A?
Możesz opisać jaka literka to jaka wysokość?
A 2* to międzynarodowe?
#link
KaNie

« #22606 : Sierpień 20, 2018, 07:59:26 »
Odpowiedz cytując
Perlica
Sa w DE konkursy na styl. Ale kazdy konkurs tutaj jest podzielony na wiek konia, wiek jezdzca, stopien "uprawnien" jaki posiadasz do startow i na stopien trudnosci.
Konkurs A to konkurs zaczynajacy sie od 95cm. Gwiazdki to stopien trudnosci. Moj konkurs byl 105. Z czego 105 to najmniejsza wysokosc.
Konkursy dla mlodych koni, zwykle tutaj sa łatwiejsze. Nie maja straszakow. Jedynie kolorowe przeszkody i rosliny. Mozna przed konkursem jezdzic stepem po parkurze i pokazywać przeszkody ( nie wiem jak to wyglada w PL ).

My ogolnie mielismy na 1 raz startowac 80cm konkurs. Ale na 4 dni przed zawodami, dowiedzialam sie od szefa, ze startujemy 105. W te 4 dni nawet nie trenowalismy, bo spedzilismy to na nauce wchodzenia do przyczepy. Gdzie w 1 dzien po 3 godzinach, musielismy zbudowac sciany ze slomy i popchnac konia Schafferem z jednym balotem... . Na szczescie mam super luzakow ktorzy zrobili fantastyczna robote z ta kobyla. I klacz wchodzi z marszu, bez stresu. Na zawodach nawet sie nie zastanawiala czy wejsc.

#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

« #22607 : Sierpień 20, 2018, 08:58:56 »
Odpowiedz cytując
KaNie, ale ładny parkur trawiasty, w Polsce to jednak mało jest trawiastych, wszędzie kwarc  wink a na zachodzie trawę, widzę już w kilku miejscach.
Nieźle, że są takie podziały z uwagi na wiek jeżdzców.
W PL jednak tak nie ma, masz zwykłe klasy od LL do CC i to tyle.
Na styl praktycznie już nie ma konkursów, chyba że dla młodych koni, ale te mają podział tylko ze wzgledu na wiek konia. Jednak konkursy dla młodych koni są trudne , bo są kwalifikacją do Mistrzostw , więc są wymiarowe i mają rowy itp.

Gdzie w 1 dzien po 3 godzinach, musielismy zbudowac sciany ze slomy i popchnac konia Schafferem z jednym balotem... .
Tego zdania przyznam, że nie rozumiem o co chodzi  icon_redface
#link
Kastorkowa

Szałas na hałas

« #22608 : Sierpień 20, 2018, 10:15:52 »
Odpowiedz cytując
Wydaje mi się, że chodzi o taką ładowarkę teleskopową, którą koń został od tyłu popchnięty no a balik dla bezpieczeństwa.

O taką
#link
Szałas na hałas

http://www.zpsitupem.pl/
Perlica

« #22609 : Sierpień 20, 2018, 10:38:48 »
Odpowiedz cytując
Kastorkowa, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić  lol

To ja sie pochwalę, że mój 6 latek zadebiutował w N klasie wczoraj i ukończył na 0  duży uśmiech Duma mnie rozpiera  emoty327
#link
Kastorkowa

Szałas na hałas

« #22610 : Sierpień 20, 2018, 10:40:55 »
Odpowiedz cytując
Nie no z przodu bukmanka, po bokach bele siana, żeby nie było ucieczki na boki a z tyłu dość przekonujący pojazd blokujący możliwość cofania  duży uśmiech
#link
Szałas na hałas

http://www.zpsitupem.pl/
somebody

Moje ogłoszenia
« #22611 : Sierpień 20, 2018, 11:53:06 »
Odpowiedz cytując
KaNie, ale ładny parkur trawiasty, w Polsce to jednak mało jest trawiastych, wszędzie kwarc  wink a na zachodzie trawę, widzę już w kilku miejscach.

Ja tam się bardzo cieszę, że nie ma trawiastych.
Po pierwsze jak popada to na kwarcu nie robi to różnicy a po drugie najważniejsze, nie trzeba się męczyć z hacelami.
#link
Perlica

« #22612 : Sierpień 20, 2018, 12:44:09 »
Odpowiedz cytując
somebody, ja też nie tesknię za trawą, ale jakoś to tak ładnie wygląda na zagranicznych parkurach  hihi
Sama bym się nie wybrała na trawę  wysmiewa bo i konie chodzą tylko po kwarcu to pewnie zaraz kontuzja by była ( tfu tfu) no i też nie mam nagwintowanych podków  wink
#link
wruda

Moje ogłoszenia
« #22613 : Sierpień 20, 2018, 15:41:00 »
Odpowiedz cytując
To ja sie pochwalę, że mój 6 latek zadebiutował w N klasie wczoraj i ukończył na 0  duży uśmiech Duma mnie rozpiera  emoty327

Gratulacje uśmiech, a gdzie zdjątko jakieś wink?
#link
Perlica

« #22614 : Sierpień 20, 2018, 17:02:23 »
Odpowiedz cytując
wruda, dziękuję  uśmiech
W zasadzie nie ma , jest filmik ale muszę przerzucić na youtube  wysmiewa
#link
KaNie

« #22615 : Sierpień 20, 2018, 18:16:11 »
Odpowiedz cytując
Perlica
Z tym ladowaniem , dokladnie tak jak Ci Kastorkowa opisala. Pocisnelam ja Schefferem z belką slomy bo notorycznie wyciagala luzaka z przyczepy. Wchodzila przodem, odwracala sie i wychodzila, a za na wyskakiwal luzak wink Nie jestem zwolennikiem lania konia, wsadzania lancuszkow do pyska i innych hardcorow, wiec uzycie maszyny bylo najmniej stresujacym dla konia pomyslem. I jak juz sie dala tam popchnac, to stwierdzila ze w zasadzie to spoko. Musli jest, siano jest... moze jezdzic wink  kukunamuniu

Ja na codzien tez jezdze na kwarcu i nie mialam problemu z ta trawa. A moj kon byl jedyny nie podkuty. Co nie zmienia faktu ze na kolejne zawody pojedzie juz podkuta.
Tutaj prawie wszystkie zawody w sezonie sa na trawie. Wszystkie na ktore jedziemy jeszcze w tym sezonie beda na trawie. Nikt nie robi tu w okolicy zawodow u siebie w stajni, tylko na wynajmowanych placach, boiskach itp. wiec moze dlatego to wszystko parkury trawiaste.

Tutaj konkursy dla 4 latkow sa ogolnie nie do konca liczone w rankingu. Sa raczej treningowe. Zawsze sa w tygodniu i zwykle najnizsze klasy zaczynaja o 7 rano. Taki kon moze startowac klase E czyli 80cm i klase A ktora zaczyna sie od 95 i jej stopien trudnosci jest zalezny od gwiazdek. Ale jest to zwykle jedna albo dwie gwiazdki. Dopiero 5 latki zaczynaja startowac cos wiecej. Ale tu tez do wyboru jest konkurs dla mlodych koni 4-6lat lub konkurs dla koni od 5 lat gdzie juz nie mozesz pokazac parkuru ani nic. My w tym sezonie pojedziemy jeden konkurs gdzie jada konie od 4 lat wzwyż i jest to konkurs na styl w klasie A** . no i kon nie zobaczy wczesniej parkuru.

A co do wieku jezdzca sa tu tez konkursy dla jezdzcow starszych. Od rocznika '74.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

« #22616 : Sierpień 20, 2018, 18:37:21 »
Odpowiedz cytując
KaNie, spoko pomysł w sumie, tylko bym się bała że na zawodach będzie trzeba pożyczać Scheffera wink hihi
A na wyciąganie bym uzyła łańcuszek rzeczywiście, ale pod brodą przełożony przez kantar, bo to zawsze działało. Zwolennikiem lania też nie jestem i pomysł z maszyną sprytny.

Edit: to się chwalę młodym kocham
https://youtu.be/oTAHgtjKcwA
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 20:55:41 wysłane przez Perlica » #link
wruda

Moje ogłoszenia
« #22617 : Sierpień 21, 2018, 09:08:51 »
Odpowiedz cytując
Perlica, nie znam się na skokach, ale młody sprawia wrażenie takiego, co lubi skakać  duży uśmiech
#link
KaNie

« #22618 : Sierpień 21, 2018, 09:52:13 »
Odpowiedz cytując
Perlica
On ogolnie taki nerwowy czy jeszcze slabo u niego z kontrolą? Ja bym sie chyba bala na nim skakac.

A z kobyla cwiczylismy codziennie i tylko ten jeden raz musialabyc wepchana Schefferem wink Poza tym zawody byly 15km od stajni, wiec liczylam sie z tym ze bede wracala na koniu wink
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

« #22619 : Sierpień 21, 2018, 11:58:05 »
Odpowiedz cytując
wruda, ogólnie on lubi wszystko i chętnie wykonuje  wink

KaNie to wogóle nie jest nerwowy koń, a po czym wnosisz, że on jest nerwowy? On ma na wszystko wylane, nic nie jest w stanie go wyprowadzić z równowagi  hihi nic go nie wzrusza, taki typ tarana bardziej, czyli że jak jadę to przeszedł by po każdej przeszkodzie , pewnie nawet człowieku gdyby stał na drodze icon_redface

On ma 6 lat i z kontrolą było kiedyś słabo u niego z powodu tego, że on ma budowę ojca czyli Che Guevary więc ma dość długi grzbiet, no nie jak tatuś, ale ma.
Nieznosi siadania na zad i wracania na zad po skoku, ale zwalony na przód chodzić nie może, bo sam z siebie się nie podniesie nigdy  wink a wtedy własnie woził mnie po parkurze, bo uwalony na przodzie brał sobie na kieł i galopował dość mocno i byłąm w stanie dojechac do 4,a potem miałam prędkość światła  wysmiewa i nie mogłam wcelować już w kolejną przeszkodę.
Teraz nie ma problemu, chodzi na zwykłym pustym wędzidle już i zrobił ogromny postęp, nauczył się też,że nie można łapać wędzidła i trzeba się podporządkować i nie  można sobie skakać np. linii w parkurze a potem ogrodzenia na rozpreżalnię bo jest po drodze i pasuje  zemdlal
Ma w opór siły, spokojnie na 140 raczej, ale musi ogarniać wracanie na zad i to jest jedyna rzecz,której ten nie lubi robić, bo jest to dla niego trudne. Tak samo zmiana nogi, ogarnia wreszcie w domu, ale na parkurze szczególnie na prawo ( gorsza stona) nie zawsze mu wychodzi.
Generalnie jest to koń myślę, na którego zawodowiec by nie czekał , bo w końcu ma chłopak 6 lat i dopiero jego ciało dojrzało do wracania na tyłek.
Ale ja sobie czekałam  lol
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2018, 11:59:43 wysłane przez Perlica » #link
Strony: 1 ... 752 753 [754] 755 756 ... 760 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Młode Konie

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 19 zapytaniami.