Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019

poprzednia następna
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019  (Przeczytany 49750 razy)
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #180 : Marzec 17, 2019, 15:53:52 »
Odpowiedz cytując
Fortitera Ogłowie ciekawe, ale naczółek zdecydowanie za mały. Należałoby też podciągnąć trochę paski policzkowe a spinka od skośnika nigdy nie powinna wypadać w pobliżu wędzidła. I skąd ogólnie pomysł, by konia zajeżdżać w ogłowiu meksykańskim? Taki nachrapnik jest dużo silniejszy od zwykłego, a zapięty luźno można równie dobrze wypiąć całkowicie bo nie spełnia swojej funkcji. Pomijając, że to ogłowie nie pasuje na głowę Twojego konia...  ke
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
Fortitera

« #181 : Marzec 17, 2019, 15:56:47 »
Odpowiedz cytując
będzie zajeżdżana bez nachrapnika, wpięty został tylko po to by zobaczyć czy pasuje i niestety nie pasuje :P o naczółku wiem, jest już zamówiony większy, jednak nachrapników samych nie mają i będę coś kombinować. Tak to jest jak się zamawia sprzęt na ślepo :P Ogólnie to długo walczyłam, by to wszystko wyregulować i nadal jest dużo do poprawy, ale dorobię dziurki gdzie nie gdzie i mam nadzieje, że będzie lepiej

Ogólnie to miałam u niej mierzone już chyba 5 ogłowi i każde pasowało tylko połowicznie. Full w ogóle na nią nie pasuje, ale Cob zwykle jest za mały właśnie w naczółku i za duży w nachrapniku, ona potrzebuje elementów z ogłowii różnych rozmiarów, co jest bardzo problematyczne, ale w końcu dojdziemy do momentu, że się wszystko dopasuje. Z siodłem też mam problem, raz pasuje na nią M, raz L dlatego póki co nic nie zamawiam, bo nie wiem jaki rozmiar będzie lepszy na tego konia, zobaczymy jak troche mięśni zbuduje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 16:04:47 wysłane przez Fortitera » #link
Windziakowa

« #182 : Marzec 17, 2019, 19:36:57 »
Odpowiedz cytując
Hermes, ja umieram z nerwów. Nie dość, że pierwsza ciąża, to jeszcze tak przypadkowa i późno się dowiedziałam(ale trochę też mnie nerwów ominęło przez to lol). No ale czekamy, na razie brzuch widocznie opadł, już nie jest taki pękaty na boki duży uśmiech Czekamy aż się zdecyduje na rozpakowanie, bo na razie oprócz brzucha nic nie rusza lol Świetny jest Twój rudzik, nie mogę się na niego napatrzeć! duży uśmiech
Agnieszka K., co jak co, ale niespodzianka konkretna. Mogła być bardziej subtelna i np. zaskakiwać mnie na treningach czy zawodach, a ona z grubej rury poszła...
UnicornWitch, ja mam nadzieję, że poczeka na ładniejszą pogodę, bo aktualnie to nie ma po co się rodzić na ten deszcz i błoto duży uśmiech
Moon, no właśnie z tym ojcem to zależy jak leży duży uśmiech Jak dla mnie średnio, ale trudno. Oby było zdrowe i się łatwo urodziło. Na resztę nawet przymknę oko. Ja się przyznam, że Was często wyszukuję na listach na Hipo i jestem fanką nr 1! Powodzenia w sezonie.

Grubcia zmieniła zdanie odnośnie ciąży i chyba wcale jej się nie spieszy - w aktualnej temperaturze i pogodzie to nawet i lepiej. Wyciszyła się, nawet wchodzi ze mną w jakieś interakcje (gdzie ona NIGDY tak nie robiła!),  np. KLIK. Chociaż na ostatnich dwóch spacerach mnie wytargała za sobą, to dzisiaj szła grzecznie i była bardzo zadowolona duży uśmiech Nie mogę się doczekać, aż będzie obok mniej hasał/a... właśnie, jest imię! Wymyśliłam podczas trasy służbowej w piątek duży uśmiech Będzie Call Me Surprise. Boję się, że to to brzydkie będzie i takie imię nie będzie pasowało, ale trudno - nie będzie to pierwsze ani ostatnie duży uśmiech
#link

Martita

Martita & Orestes Company

Moje ogłoszenia
« #183 : Marzec 17, 2019, 20:04:58 »
Odpowiedz cytując
Fortitera A dlaczego będzie zajeżdżana bez nachrapnika? A ogłowie ładne ale na innego konia wink A złożenie składaka w różnych rozmiarach nie jest bardzo kosztowne. Teraz jest masa samych pojedynczych części na rynku.

Windziakowa Boskie imię  kocham Na kiedy termin?
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #184 : Marzec 17, 2019, 20:55:37 »
Odpowiedz cytując
Windziakowa trzymam kciuki za bezprobemowe rozpaczkowanie!

Fortitera chyba taka jeszcze mocno dziecieca ta twoja kobyla? czy mi sie wydaje?

Wmiksowywuje sie z Ksieciuniem Pulpetem uśmiech Bo mu taki ladny focisz utrzelilam, o!
Jezdny jest dziad ostatnio jakkkkkk  emoty327 tfu tfu odpukac uśmiech

edit: i 1 zdjecie z pralki! Panstwo wybacza postawe na chińskie 8 - ale wnioskuje ze usilowalam usiedzieć na dupie  wysmiewa
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2019, 09:04:23 wysłane przez faith » #link
Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #185 : Marzec 18, 2019, 10:18:30 »
Odpowiedz cytując
Hermes, ty karm trochę tego konia a nie tylko dresaż i dresaż! :P
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
tulipan

« #186 : Marzec 18, 2019, 11:48:43 »
Odpowiedz cytując
No właśnie, on jest w trakcie odpasania?
#link
espana

« #187 : Marzec 18, 2019, 13:12:06 »
Odpowiedz cytując
Siedzę na koniu  hihi hihi hihi

#link
Hermes

Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.

« #188 : Marzec 18, 2019, 15:58:12 »
Odpowiedz cytując
Windziakowa, dziękujemy kwiatek
Burza, on jest lepiej żywiony niż ja sama hihi
tulipan, w zasadzie odkąd go kupiłam to próbowałam go odpaść, ale kontuzja mocno pogrzebała ten plan. Mimo wszystko w miarę jestem dumna do jakiego stanu go udało się doprowadzić:
Maj 2018

#link

Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #189 : Marzec 18, 2019, 16:09:20 »
Odpowiedz cytując
Hermes, i tak bardzo spada jak stoi? Pomacaj temat Brandon XS, robi cuda z masą a nie bije na czachę. Bo wrzody wykluczyłaś pewnie?
#link
Hermes

Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.

« #190 : Marzec 18, 2019, 16:18:50 »
Odpowiedz cytując
Burza, on generalnie stał w boksie przez prawie 4 miesiące, strasznie się gotował przez to, ze bez koni, no i niestety siana nie miał tak dawane jak było zapewniane. Wrzodów nie ma, ale właśnie większość waliło mu w dekiel. Teraz odkąd jesteśmy w nowej stajni to mam wrażenie, ze z dnia na dzień jest coraz grubszy, a jak pojawi się trawa to na pewno będzie lepiej. Zaraz obczaje tego Brandona! kwiatek
#link

Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #191 : Marzec 18, 2019, 17:14:10 »
Odpowiedz cytując
Hermes, potwierdzam, Brandon robi robotę!
#link
UnicornWitch

« #192 : Marzec 19, 2019, 12:12:14 »
Odpowiedz cytując
charlieeee, jaki zadowolony koń!  kocham Super, że urodziny się udały. uśmiech

Fortitera, śliczna ta Twoja dziewczyna! uśmiech

Windziakowa, a weterynarz był w stanie ustalić kiedy mniej więcej rozpakowanie nastąpi? Też uważam, że kwiecień byłby może bardziej odpowiedni. wink Imię świetne i idealnie oddaje historię poczęcia. uśmiech

faith, przepiękny konik i te oczy takie mądre, super! uśmiech

espana, no i pięknie siedzę, konik super ale duży chyba nie?

A my mamy od dwóch dni spa, najpierw w niedziele masaże, a wczoraj czyszczenie (choć jeszcze nie tak dokładne jak chciałam bo temperatura i czas nie pozwalały).

Koń zadowolony je witaminkę:

Testujemy nowe ogłowie:

I wyczyszczony, przygotowany do spania:

Koniec tego dobrego, dzisiaj idziemy do roboty, dzisiaj jeszcze lekkiej, a jutro dalej próbujemy przeskoczyć szaleńczą wysokość 20-30 cm. duży uśmiech

#link
espana

« #193 : Marzec 19, 2019, 13:45:08 »
Odpowiedz cytując

espana, no i pięknie siedzę, konik super ale duży chyba nie?

Gruby  hihi Duży umiarkowanie, w weekend ją mierzyłam laską to wyszło 167,5 cm.
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #194 : Marzec 19, 2019, 13:48:22 »
Odpowiedz cytując
espana noooo on to jak wino  emoty327 kocham

UnicornWitch
dzięki uśmiech zdjęcia poobracaj, bo będziesz miała na sumieniu nasz krecz karku wink
#link
espana

« #195 : Marzec 19, 2019, 13:51:56 »
Odpowiedz cytując
espana noooo on to jak wino  emoty327 kocham

To ona  hihi Córka Eleara - Argentina  lol
#link
UnicornWitch

« #196 : Marzec 19, 2019, 13:59:12 »
Odpowiedz cytując
faith, no właśnie nie wiem co się dzieje, bo jak wsadzam do galerii to są normalne a jak się uploadują to są obrócone... Będę robić zdjęcia teraz tylko poziomo bo takie działają. wink
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #197 : Marzec 19, 2019, 14:44:12 »
Odpowiedz cytując
Espana no weź - byłam blisko! krew nie woda  hihi cool
#link
UnicornWitch

« #198 : Marzec 19, 2019, 15:38:42 »
Odpowiedz cytując
espana, wygląda bardzo fajnie, ale blisko 170 to już jest dla mnie duży konik. uśmiech Ja lubię jeździć na maluchach ale takie większe koniska wzbudzają we mnie czułość. uśmiech
#link
anai

« #199 : Marzec 20, 2019, 06:59:39 »
Odpowiedz cytując
UnicornWitch, ha ha, to mój kucyk ma 178 (miał kilka miesięcy temu, boję się go zmierzyć obecnie wink). Moon, robicie postępy, nie da się ukryć. Jednak solidna praca z trenerem robi swoje uśmiech będę wpsierac duchowo w P uśmiech
Hermes, rudy super, ja też bym chciała trochę młodego podtuczyc, żeby było z czego mięśnie robić.
espana, o. Faktycznie z reguły zdjęcia wstawiasz z Elearem, więc z musu na ziemi. A tu na koniu, elegancko uśmiech
faith, chińskie 8 czy nie, koniu się rusza. Klusak jeden wink

Będę rzygać tęczą!
Młody miał ciężki weekend z którego wyszedł zwycięsko. Trzy dni startów w P i N, ze wszystkich parkurów jestem zadowolona. Udało się P i N na czysto, flo zdobyte. Parkury nie były łatwe.w każdym pojawiały się linie raz na skrócenie, raz na dodanie (15 m i 23m, 29m i 27m itp). Ogromny plus, udało się rozjechać wszystko tak jak założyłam. Zrzutka raz z powodu przyatakowania nie tej przeszkody a w innym parkurze koń się poślizgnął zadem na 3 foule przed wejściem w szereg i totalnie stracił rytm. Wrzucam filmik składanke z kilku skoków (na fb wrzucalam całe parkury jakby ktoś chciał zobaczyć)
https://youtu.be/MzH7PHadzEg

#link

faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #200 : Marzec 20, 2019, 09:55:32 »
Odpowiedz cytując
anai opani! to wy już Nki szalejecie?? alez ogien duży uśmiech zarabiscie, moje gratulacje, naprawdę top!

Co do kłusaka - nooooo, jest krew wink tylko, ze ten klusaczy klus jest plaski i taki no... biegnący uśmiech trzeba się ostro napracować żeby się podstawil i zbalansowal - w roboczym jest calkiem spoko już, ale wydluzenia sa dobre i bez biegania na razie na kilka krokow dopiero uśmiech ale! powolutku wink
#link
KonieAMI

« #201 : Marzec 20, 2019, 10:17:36 »
Odpowiedz cytując
anai - o kurczę, ale klasa, Ty masz nawet strzemiona i kaloszki w tym cudownym kolorze! Gratulacje udanych zawodów uśmiech
#link
Martita

Martita & Orestes Company

Moje ogłoszenia
« #202 : Marzec 20, 2019, 10:26:14 »
Odpowiedz cytując
anai Smoczysko jak zawsze zjawiskowe, ale Twoja stylówka jest tak świetnia!  kocham
#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #203 : Marzec 20, 2019, 11:13:07 »
Odpowiedz cytując
anai Wiesz, że ja fanką Twojego smoczyska jestem od jego debiutu. Widać ile pracy włożyłaś. I tak na prawdę nadal przy nim P wygląda jak LL  cool Dopiero na N zaczynają mu się skoki  hihi 
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #204 : Marzec 20, 2019, 11:26:43 »
Odpowiedz cytując
anai, boska kolorystyka fraka i szmat, boska!
#link
anai

« #205 : Marzec 20, 2019, 16:34:22 »
Odpowiedz cytując
faith, ano zaczęliśmy Nki jeździć. Na młodym pierwsza zrobiła wrażenie, bo malutko w domu wyżej skakaliśmy. Dalej nie skaczemy za wysoko na treningach, ale młody pułap złapał i się nie przejmuje niczym.
Wiem właśnie, że robota z kłusakami bywa mozolna i niełatwa. Tym bardziej brawo, że udaje się zmienić jakość chodów.
vissenna, dziękuję! Fakt że dopiero przy tym 120 zaczyna się odbijać. Praca z nim dzięki bogu nie jest jakaś trudna, to mega mądry i chcący pracować koń.
KonieAMI, Burza, Martita, stylowka wyszła wink  mam obecnie kilka czaprakow w różnych odcieniach fioletu /bordo. Także łatwo dobrać coś pasującego. Ostatnio ciągle kupuję coś bordo, kurtkę, bryczesy, bluzę... Także jak zobaczyłam ten frak chyba pierwszy raz bez zastanowienia wydałam na siebie, a nie na konia więcej niż 200 zł wink
#link

Lov

all my life is changin' every day.

« #206 : Marzec 20, 2019, 20:25:25 »
Odpowiedz cytując
Sto lat mnie tu nie było! Chciałam nadrobić wątki, ale chyba sił wystarczy tylko na 2019... wink

edit: nawet avatar sprzed... 8 lat  wysmiewa
#link
fin

« #207 : Marzec 21, 2019, 08:14:07 »
Odpowiedz cytując
Lov, ale super że jesteś! Co słychać? kwiatek
#link
UnicornWitch

« #208 : Marzec 21, 2019, 10:18:12 »
Odpowiedz cytując
anai, wow, 178 cm kawał koniska! duży uśmiech Bardzo propsuję Wasze kolory, przepiękny czaprak i frak ale koń śliczny, wdzięczny do ubierania. wink Jeśli chodzi o skoki to się jeszcze dobrze nie znam, ale tak laickim okiem wygląda bardzo ładnie i w ogóle podziwiam ludzi, którzy takie parkury skaczą. Btw. czy te strzemiona w tym cudownym kolorze to windereny?

My niestety nie za dużo popracowałyśmy ponieważ konik zbiera się po masażu dłużej niż zakładaliśmy. Martwiłam się o nią trochę we wtorek, bo nie chciała iść do przodu, daliśmy jej spokój na treningu, wczoraj trening odwołałam byłam tylko na spacerku z nią ale wydawało mi się, że bardziej sprężyście chodziła, zobaczymy jutro jak będzie. Trochę się martwię, bo chciałam dobrze dla konika, ale pani masażystka (pani polecana i uważam, że dobrą robotę zrobiła) powiedziała, że ona się może nawet do tygodnia zbierać, zwłaszcza, że to jej pierwszy masaż ever, właścicielka też mówi żeby się nie przejmować. Czy Wy korzystałyście z usług fizjoterapeuty, ile Wasze koniki miały potem przerwy w treningu?

#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #209 : Marzec 21, 2019, 10:20:34 »
Odpowiedz cytując
Zwykle 1 dzień bez ruchu w ogole poza padokiem i potem 2-3 dni lonzy i stopniowe wsiadanie, zależy jeszcze co było robione.
#link
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Rekreanta (część XII) 2019

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 19 zapytaniami.