Koński Targ - Żory. fotorelacja

o co chodzi z ta tabliczką  😕i jakie tam są widoki brzydkie może mi ktoś powie bo się tam wybieram  🏇
Jeżdżę tam co miesiąc ... Jak ktoś chce to wezmę aparat i popstrykam co nieco 🙂
frania335   Kocham Cię :*
01 lipca 2011 11:19
Odnawiam wątek, bo nie chce zakładać nie potrzebnie  nowego. Mam pytanko targ jest w każdy drugi wtorek miesiąca i czy nadal jest w tym samym miejscu co zawsze na tym parkingu?? Czy został przeniesiony na nowe miejsce?? pozdrawiam  :kwiatek:
Jeszcze chyba do końca tego roku jest tam gdzie był zawsze, później ma zostać przeniesiony do miasteczka westernowego🙂
klapcio89   Walczący z cieniem...
01 lipca 2011 21:52
Byłam w Żorach z jednym ze swoich koni, nie sprzedał się bo za drogo :P Ale jade znowu z kolejnymi dwoma ogierkami na sprzedaż  😉
O  tym miejscu mogę powiedzieć śmiało że jeden z lepszych targów.
Wlaściciele nie przekszykują się czy popisują z końmi jak to bywa w Skaryszewie  🤔
Stoiska ze sprzętem nieźle zaopatrzone można się czasem baaaaaardzo potargować 🙂
Polecam!
Teraz w sierpniu targ ten odbędzie się 9.08? tak?
mariiier , tak  🙂
jeżeli chodzi o godziny 'otwarcia' targu... to o której tak mniej więcej ten targ się rozpoczyna? o 6 ;> pozdrawiam!
Może i o 6 się rozpoczyna, ale nie koniecznie tak wcześnie musisz być 🙂 Ja zawsze jestem na 9😲0 i wszystko zdążę zobaczyć.
http://www.tuzory.pl/wiadomosci,targowisko-w-kleszczowie-zostanie-zamkniete,wia5-3266-1949.html    - ktoś wie coś więcej na ten temat?? W tym miesiącu odbędzie się jeszcze koński targ czy już nie??
Byłam dziś na końskim targu odbył się w starym miejscu. Straganów sporo, sprzedających konie też.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
11 października 2011 15:08
Mnie też się udało odwiedzic dziś żorski targ, udało, gdyż od 1 listopada 2011 targ jest zamknięty. To była ostatnie "edycja" targu na starym targowisku. Podobno miasto buduje targowisko w innym miejscu, dostosowane do obowiązujących przepisów, ale kiedy będzie gotowe... nie wiadomo  🙄
,
Mnie powiedziano, że targowisko będzie dalej funkcjonować, tylko nie będzie można wyprowadzać koni z samochodów ani przyczep. 🤔wirek:
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 października 2011 16:56
Ja mam oficjalnie informacje, że targowisko będzie zamknięte. Owszem, częśc handlarzy pewnie przywiezie swoje konie- z przekory lub niewiedzy  🙄
Poza tym targowisko od dłuższego czasu działało warunkowo- właściciel targowiska miał czas na uzupełnienie braków, a że tego nie zrobił, to decyzją PLW targowisko zostało zamknięte. Niestety, co by tu nie mówic, miejsce nie spełniało przepisów nałożonych rozporządzeniem  🙄
Niestety, znając mentalność chłopów obawiam się, że skrzykną się w jakimś miejscu na dziko i będzie jeszcze gorzej...
czasem mam wrażenie, że to walka z wiatrakami szczególnie, jak taki jeden czy drugi zacznie swoje wywody...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
26 października 2011 19:54
ja znów słyszałam /od osoby wystawiającej się tam ze sklepem) że targowisko jako taka sprzedaż koni zostanie zamknięte ale nadal będzie odbywała się tam sprzedaż drobnej zwierzynki czyt. kury, świnki itd itpp .. Chyba też zostanie przeniesiony.
Mam "fotorelację" z targu w Żorach sprzed ośmiu lat, wtedy rzuciła mi się w oczy bardzo duża ilość koni, byłam przerażona klucząc między nimi ( miałam 10 lat,a cztery dni wcześniej dostałam kopa na pastwisku). Teraz jak przeglądam te zdjęcia to widzę,że tragedii nie było,konie zadbane. Wrazie czego mogę tu podrzucić trochę zdjęć sprzed lat 😉
A ja się tam przejadę 8-go listopada i zobaczę jak to będzie naprawdę 🙂
DeJotka - prosimy  :kwiatek:
Ciekawi mnie jakie tam kiedyś były warunki 🙂
To wrzucę jutro wieczorem jak dotoczę się do domu i znajdę płytę 😉
To wrzucam obiecane zdjęcia.
Targ odbył się 8.07.2003








Też bywałam wielokrotnie na targu w Żorach, nigdy tragedii nie było. A na Twoich zdjęciach konie są zadbanie, dobrze odżywione. W niejednej stajni tak nie wyglądają.
No właśnie,pomimo tłoku było dosyć spokojnie,nikt w stosunku do koni nie był agresywny (a jako dziewczynka,która  uważała puknięcie palcatem za znęcanie się byłam bardzo wyczulona 😀), do każdego można było podejść,pogłaskać,zapytać o coś właściciela. Prawie wyjechaliśmy stamtąd z koniem,śliczną srokatą klaczką. Właścicielka stajni po dłuższym przemyśleniu uznała jednak,że surowa trzylatka to nie koń do szkółki 😀
doszły mnie słuchy, że w Zebrzydowicach obok Rybnika jest jakiś targ koński. Czy ktoś już tam był, wie gdzie to dokładnie jest? 🙂

A i mam jeszcze pytanie targ w Żorach w tym samym miejscu nadal czy przeniesiony został?
Targ bedzie przeniosiony na teren graniczacy z powstajacym obecnie miasteczkiem westernowym. Przy 2 pasmowce w samych zorach.
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
23 stycznia 2012 11:38
Wie ktoś kiedy rusza targ na nowym miejscu?  :kwiatek:
Prawdopodobnie maj, czerwiec.
To jak dziewczyny targ funkcjonuje bez koni czy definitywnie nie ma po co przyjeżdżać ?
Odnawiam🙂
Gdzie teraz jest targ i jak to tam wygląda? Są też jakieś pasze może?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się