NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

[quote author=_kate link=topic=5367.msg872871#msg872871 date=1296149006]
Caroline,
ale przeciez kupujac cos w sklepie mam prawo oddac to w ciagu dwoch dni. Oczywiscie w stanie nadajacym sie do uzytku. Wiem, ze takie prawo oboiazuje na bank w Anglii i myslalam, ze jest prawo UE
[/quote]

o ile sklep wykaze dobrą wole- niestety nie wszedzie przymuja zwroty...
tylko przez interenet masz 10 dni, w sklepie mozesz reklamować jak ma wade, a jak sie poprostu rozmyslisz to nie maja obowiazku przyjac zwrotu

a "stan nadajacy sie do uzytku" to pojecie wzgledne- u nas tylko z metkami, nienaruszone a np w stanach nawet znoszone ze śladami użytkowania
Paulinka czytaj ze zrozumieniem, pisałam akurat o siodle a nie o derce, więc to jest zupełnie nie porównywalna kwota. jak stracisz na przesyłce siodła 2x po 30 zł (kurier) to jest nic w porównaniu do wartości siodła. co nie zmienia faktu, że derkę masz z powrotem, popłynełaś dwadzieścia pare złotych i tyle.
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 stycznia 2011 18:16
tylko przez interenet masz 10 dni, w sklepie mozesz reklamować jak ma wade, a jak sie poprostu rozmyslisz to nie maja obowiazku przyjac zwrotu

_kate, jest dokładnie tak jak izkadul pisze.
delta   Truth begins in lies.
27 stycznia 2011 19:18
tylko przez interenet masz 10 dni, w sklepie mozesz reklamować jak ma wade, a jak sie poprostu rozmyslisz to nie maja obowiazku przyjac zwrotu


ale za to nie ma problemu na wymianę o wartości takiej samej ewentualnie większej z dopłatą
Felinka, i ja miałam taką sytuację, w sumie się nie dowiedziałam czemu awiza nie przyszły i dwa razy płaciłam za przesyłkę. Tylko to już było kręcenie, oskarżała też mnie 😉
escada,a ja wcale nie twierdzę, że to jakaś bardzo duża kwota. Podważyłam jedynie stwierdzenie, że to dla obu stron bezpieczne i podałam przykład, w którym druga strona okazała się niesolidna, a ja straciłam na przesyłce.
Niestety bardzo duży [size=10pt]MINUS[/size] dla Nirv ponieważ mimo moich próśb o szybką wysyłkę (ponad dwa tyg temu dokonałam wpłaty!!) do tej pory nie otrzymałam zamawianej derki....🙁  nie mam kontaktu a mój koń tą derkę widział będzie chyba tylko na zdjęciu...

jestem wręcz oburzona, bo pieniądze wpłaciłam od razu jak dostałam informację o możliwości kupna derki, a tydzień później się dowiaduję, że zgubiła mój adres....już prędzej było poczekac na zamówienie z horsepola które miało byc składane pod koniec stycznia....
Ja niestety też nie mam dobrego zdania o Nirv,
chciałam kupić prezent na urodziny dla koleżanki, czaprak od Nirv, poprosiłam za pobraniem, mówiłam że zależy mi na czasie bo to prezent, obiecywała że wyśle, potem że coś wypadło, kilka różnych wymówek. Nie dostałam czapraka przed urodzinami koleżanki ani nawet po jej urodzinach. Spotkałam Nirv na zawodach, i powiedziałam kim jestem i gdzie jest rzecz którą miała mi wysłać. Obiecała że wyśle. I co? I nic. Zrezygnowałam już dawno.
Nawet jesli ma ciekawe rzeczy na sprzedaż - omijam jej ogłoszenia szerokim łukiem
I nie polecam
No to widzę, że pieniądze przeznaczone na derkę poległy w jakimś głębokim i śmierdzącym bagnie...Następnym razem zastanowię się milion razy zanim cokolwiek kupię.....ale nie spodziewałam się, że dziewczyna z takim stażem na forum robi takie przekręty...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 11:41
nie mozna tej uzytkowniczki zbanować skoro tylu ludzi ponaciągała na kasę?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 stycznia 2011 11:47
Najlepiej by było, gdyby Nirv się odezwała tutaj i powiedziala co się dzieje. Tłumaczenia na pw jak widać dotąd nic nie dały, bo sytuacja się znowu się powtórzyła z następnymi kupującymi.
Widać sama zainteresowana nie czuje takiej potrzeby  🤔

Zgadzam się z EląPe, powinni moderatorzy zainterweniować.
Mozna było się domyślic, bo kto na jje miejscu chciałby widziec oszczerstwa na swój temat...

Dołączam się już w tym momencie do próśb o zainteresowanie przez moderatorów, skoro nie pierwsza zostałam oszukana....
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 11:59
a zgłaszał ktoś z oszukanych sprawę modom w ogóle?

Jestem na forum dosyc rzadko, dlatego jaki właściwie "mikrus" nie wpadłam na taki pomysł, ale w tym wypadku chyba będzie to jedyna opcja...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 stycznia 2011 12:07
Tak de facto nie wiemy jaka jest polityka modów, swego czasu zgłaszałam swoje kłopoty z jedną z re-voltowiczek - i przeszło to bez echa- po mnie z osobą ta miały kłopot m.in. asds i claudia- a delikwentka nadal bez mrugnięcia okiem wystawia swoje ogłoszenia - i domyślam się, że co i rusz będziemy czytać o tym, że ktoś ma z nią jakieś przeboje  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 12:13
no ale taka Rewir została przecież np. zbanowana i to za w sumie błahostkę (nie wpłaciła kasy na prezent dla voltowiczów) w porównaniu do ewidentnego naciągactwa na spore chyba pieniądze

edit: a nie jednak nie została zbanowana bo widzę jej wpis z 21 stycznia. Ale wydaje mi się że była zbanowana przez czas jakiś.
Niestety modzi nie mają chyba powodów do zbanowania Nirv ani innych nieuczciwych osób - to chyba nie łamie regulaminu, a "handel" na forum uprawiamy na swoją własną odpowiedzialność.

Sporo osób także nie zagląda do tego wątku - bo po prostu nie wiedzą, że on w ogóle jest. Ja się zastanawiam, czy ten wątek nie powinien być podczepiony na obu forach, żeby zawsze był widoczny.
epk - powinien!
noen   A story of a fighter of our human race
28 stycznia 2011 12:27
Wystarczy dac Nirv ''zakaz'' dawaia ogloszen. nie wiem czy mozna, ale moze jest mozliwe zablokowanie komus jakiegos watku 🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 12:28
Dokladnie. Nie każdy sprawdza w tym wątku  czy ktos jest uczciwy czy nie.  Dopiero po fakcie jak się natnie to wchodzi i pisze ostrzeżenia.

Wystarczy dac Nirv ''zakaz'' dawaia ogloszen. nie wiem czy mozna, ale moze jest mozliwe zablokowanie komus jakiegos watku

no chociażby. Poprzez danie jej moderowania filtrowanie pod tym kątem jej wpisów.
Ale dlaczego modzi mają się wtrącać w naiwniactwo uczestników? Z NIRV to już od zawsze chyba jakieś przeboje były, więc nie wiem po co się w nią wchodzi w jakieś interesy. Dreszczyku emocji potrzeba? Sporo osób ostrzegało, a niektórzy nadal z nią handlują- co kto lubi.

Trzeba mieć swój rozum. Ja nie kupię nic od np. nirv bo mi szkoda potencjalnych nerwów. Tak samo jak nie kupię nic od osoby nieznanej na forum. I stąd też w ogóle się nie wymieniam.

Może najlepiej w ogóle zlikwidować wątek z ogłoszeniami i będzie po sprawie 🙂

Albo stworzyć jakąś czarną listę osób 'handel z dreszczykiem' 😁

Może dla Nirv jakiś podpis od moda pod avatarem: 'jestem nieuczciwym revoltowiczem, handluj ze mną na własne ryzyko' 😜
noen   A story of a fighter of our human race
28 stycznia 2011 12:31
Fajnie by bylo, gdyby osoby ktore oszukaly 5 osob, lub oczywiscie wiecej, byly w taki sposob moderowane, lub zeby cos bylo zrobione. Nie jest to forum handlowe, ale jesli mamy watek ogloszenia to mozna chyba zadbac o bezpieczenstwo zakupow 🙂

Przepraszam, ze nie mam polskich znakow, ale jestem w szkole, i tutaj jest norweska klawiatura 😡

edit:
Może dla Nirv jakiś podpis od moda pod avatarem: 'jestem nieuczciwym revoltowiczem, handluj ze mną na własne ryzyko' 😜

to by sie przydalo
kochani- odkad jest nasza "kadencja" nikt nie zglaszal nieuczciwych uzytkownikow. temat jest do rozpatrzenia. jednak jest dosc trudny- jakie kryteria obrac? moze sie zdarzyc, ze ktos zostanie potraktowany niesprawiedliwie. o przyklejeniu mozna pomyslec. prawe przekazuje reszcie moderatorow i quancie.
rewir po wyjasnieniu sprawy, zostala odbanowana.
i tak przy okazji- nikt z was nie kliknal tutaj "zglos do", ani nie napisal do zandego z nas PW...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 12:38
odkad jest nasza "kadencja" nikt nie zglaszal nieuczciwych uzytkownikow

no własnie. a oszukani powinni jednak takie rzeczy zgłaszać. Bo wątek wątkiem - ale oficjalne zgłoszenie to już inny ma wydźwięk.


Problem trudny - fakt - szczególnie dla oszukanych. Bo chodzi o konkretną kasę.

I naprawdę nie trzeba ich dodatkowo dolowac poprzez nazywanie ich naiwniakami. Nie każdy wie że jest taki wątek, nie każdy leci tu i sprawdza potencjalnego sprzedającego.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
28 stycznia 2011 12:45
katija masz w pełni rację- swoje kłopoty akurat zgłaszałam nie do waszej ekipy, any way pomysł z podklejeniem wątku odpowiednio wysoko wydaje się całkiem ok.
A można w ogóle coś więcej zrobić w takiej sprawie? Skoro equi.dream dalej siedzi na forum i wystawia ogłoszenia... mnie się osobiście to w głowie nie mieści, ale cóż :roll:

edit żeby było jaśniej: czy nie można po prostu nanieść zmian w regulaminie, żeby oszustom wlepiać bana? Albo moderować ich wypowiedzi/kasować jakiekolwiek ogłoszenia?

Szkoda, że nie ma u nas systemu przekupek, który świetnie funkcjonuje na Wizażu 😉
Moim zdaniem nie można napisać komuś "kupiłeś na własne życzenie, radź sobie sam". Prawda jest taka że wiele osób nie ma pojęcia o tym wątku, wiele nie czytało go od deski do deski a conajmniej 95% nie siedzi na tyle często na forum by w ogóle mieć czas na takie wątki. Uważam że sprzedający na których pojawiła się skarga conajmniej 5 razy powinni mieć ZAKAZ wstawiania ogłoszeń a gdy to zrobią powinny być kasowane przez modów. Jeżeli chcą oszukiwać to niech to robią gdzieś indziej.
Myślę, że część  osób by się może zniechęciła do robienie przekrętów, jeśli karą byłby BAN, po 3 przewinieniach ( pięć to jak dla mnie dużó)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 stycznia 2011 14:53
5 też moim zdaniem za dużo.

3 i odznaka "Uwaga! Jestem oszustem" oraz docelowo ban na zawsze.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 stycznia 2011 14:54
Ja jestem za tym, żeby w pierwszych postach wszystkich wątków ogłoszeniowych (końskie, niekońskie, wymienię) podlinkować ten temat.

A w tym wątku wystarczy na górze, w polu 'szukaj' wrzucić czyjś nick i zobaczyć czy dana osoby została uznana przez nieuczciwą- nawet nie trzeba go czytać od deski do deski.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się