Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 stycznia 2011 15:32
widzę że temat Oleńki obudził dyskusje🙂😉
  co do 12 koni na hali to przesada nie ma takich zastępów w rekreacji.
  pamiętacie czasy nie wszyscy mogą pamiętać kiedy była rekreacja ,kilka grup skoczków,Ola z Asią ujeżdżenie,i jeszcze Darek z Asią west i wszyscy się mieścili hala się nie skurczyła no chyba że o czymś nie wiem może  wywieźli kawałek na złom???
   a co do karmienia w Oleńce to nigdzie tak dobrze konie nie są karmione z tego co wiem i ci to sami karmią stosują porcyjki głodowe 🙂😉ale to ich konie więc mają prawo.
   kolkujący jak to 1 z dziefczynek twierdzi koń ?powinnaś przeprosić za te słowa bo słyszałaś diagnoze wet?

porycjki głodowe hahaha  😂 no ale przy tym jak konie rekreacyjne dostają pełne WIADRA owsa rano i wieczór to moje 3 miarki dla konia który mało pracuje i ma nadwagę... faktycznie go głodzimy  😜

karmione nadmiernie to nie znaczy najlepiej. wiesz co to przebiałkowanie chociażby? wiesz jaki nadwaga ma wpływ na układ ruchu? chyba nie. Twoja wiedza na temat koni jest niestety mizerna w porównaniu do większości wypowiadających się w tym watku forumowiczów. a już szczególnie Karli.

ale. ale. wczoraj chyba weterynarz był w oleńce. i to nie byle jaki (szpotański). wszystkie konie zdrowe?  😀iabeł:

co do oleńki i jej 'zajebistości'... stosunkowo niedawno na jednym z koni pękło siodło. powiedziałam że to przez to iż był niedopasowany rozstaw łęku (szeroki koń). usłyszałam cytuję: to sama kup prestige'a. co ma piernik do wiatraka? czy tylko jedna firma na świecie produkuje pasujące siodła? czy wypowiadający się o innych markach nie słyszał? jedno jest pewne. na dopasowaniu sprzętu i komforcie koni się w tej stajni oszczędza. nie zawsze wepchnięcie dwóch poduszek pod siodło wystarcza. zapraszam wszystkich do stajni żeby zapoznali się z tym w jakim sprzęcie, który koń pracuje.

edit - literówka
sei.siodło jak każda rzecz na świecie się zużywa i o ile się zużyje to jest wymieniane na inne sprawne z tego co wiem i tak zawsze było.
  a co do koni to twój jest postrachem stajni czyżby po tobie miał trudny kontakt z otoczeniem ?ups pamiętasz jak kopnoł z całą perfidnością właściciela stajni???
Ada   harder. better. faster. stronger.
13 stycznia 2011 15:45
pamiętasz jak kopnoł z całą perfidnością właściciela stajni???


hahahaha, już dłużej nie mogę!
Z pewnością specjalnie czaił się żeby kopnąć akurat właściciela  :wysmiewacz22:
Trochę wyobraźni  🙄
przecież nie od dziś wiadomo, że konie są z natury złe 😀iabeł: a już na pewno z takim imieniem, niedługo okaże się że w skrzynce na szczotki trzyma spluwę 🤣
w sumie tak🙂ale to jest najperfidniejszy koń jakiego znam a znam wiele
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 stycznia 2011 15:59
haha padłam!  😂
nie kopie każdego. a jeśli mu się zdarzy to rzadko. ale mój koń ma uczelenie na alkohol i głupotę. biorąc pod uwagę to drugie dziwne konik37 że ty jeszcze nie zarobiłeś 😉
jak ktoś ma do mojego konia odpowiednie podejście to nic mu nie robi. stajenny sławek dobrze sobie z nim radzi 🙂
poza tym konik37 widać że znasz BARDZO mało koni. a twoje doświadczenie jest bliskie 0. wszak mój koń jest normalny. z ogierami nie pracowałeś. z końmi po przejściach i z takimi naprawdę złośliwymi. koń który ma charakter to postrach stajni hahaha boże. widzisz a nie grzmisz. jak tacy ludzie mogą zajmować się końmi!?
twoje wypowiedzi już przestają być śmieszne, a stają się żałosne.
człowieku niby jesteś dorosły, ale błagam opamiętaj się. a przede wszystkim przyznaj oficjalnie kim jesteś! to będzie najlepsza 'reklama' olenki!  😁

Sonia Szczęsna
kiedy ja miałem doczyniania z trudnymi po przejściach końmi i ogierami to z całym szacunkiem Soniu ale jeszcze na konika  na biegunach sama wsiąść nie mogłaś .nie jestem stroną w tym konflikcie poprostu znam tę stajnie bardzo długo i często tam jestem wiąc postanowiłem wejść do dyskusji.  a kiedy przyjdzie czas być może się przedstawie🙂
konik a za co mam przepraszac? chyba kpisz!

kon ma piach w jelitach, trzeba  bylo podejsc zapytac skad sie piach bierze- piaszczysty wybieg bez trawy nie jest najlepszym wyjsciem - moze naucz sie podstaw wiedzy o chorobach morzyskowych koni a potem porozmawiamy



skoro byles przy wizycie dr Szpotanskiego to pewnie slyszales diagnoze odnosnie jakiejs siwej klaczy i powod choroby? i co madralo? ja wiem, ze dla ciebie duzo jesc  znaczy dobrze, tylko dla konskiego organizmu niekoniecznie...ale karmcie duzo jeszcze wiecej  to moi koledzy po fachu beda mieli lepsze zarobki, a to miesniochwacik, a to koleczka itp. wasza sprawa.Poza tym od kiedy ty taki bywalec w stajni jestes? I czemu nie podszedles wczoraj bohaterze tylko bokiem minales? jak wlasciciel chcial porozmawiac od razu rozmawialismy, wyjasnilismy 1 sprawe i ok (choroba 1 konia)

Samburu nie  swiece- nigdy nie swiecilam, moze mialas okazje posluchac ostatniej rozmowy z wlascicielem to bys zobaczyla, na pewne  rzeczy od dawna zwracalam uwage, rozmawialismy, rozmawialismy... i tyle z tego wyszlo. Ja w przeciwienstwie do pewnych osob mowie otwarcie co mnie boli, uzywajac czesto niewybrednych slow.I nie musze sie  lansowac w necie, ja mam cudowne  zycie w realu, nie musze dowartosciowywac jak jakies dzieciaczki przesiadujace pol dnia w rekreacji isnujace historie o tym jak super jezdza itp. Nie dam pomawiac mojej osoby, masz  odwage podejdz w realu jestem w poniedzialek, srode, piatek- wybieraj, boks Drapa wiesz gdzie jest wiec tam mnie szukaj. Napisz tylko czy brac komputer ze zdj rtg, zdj ran i faktura.

i co placenia- tak to ja place za Drapacza, ja pokrywam  koszty utrzymania tego konia, jego paszy, kowala,  ewentualnych konsultacji weta ortopedy lub wizyt gdy ja nie moge podjechac itp. Chcesz zobaczyc fakture za ostatnie leczenie po wypadku Dra na padoku? jutro Dudi bedzie w stajni moze Ci pokazac. Mozesz Go takze zapytac kto i za co placi. Zdj rany masz zdaje sie w swiecie koni, moge ci doslac inne. I co mam policzyc, badz laskawa napisac- tu na pw gdziekolwiek.


  a wracając do stajennych🙂to w poprzednich postach pisałaś Soniu że całe zło w oleńce zaczeło się od zmiany obsługi a teraz chwalisz stajennego Sławka???/?  zaprzeczasz sama sobie  🤦
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 stycznia 2011 16:19
kiedy przyjdzie czas. ładnie brzmi. ale tylko tyle. anonimowość górą! skoro masz jeszcze czas to spożytkuj go proszę na naukę języka polskiego 😉 i może zbierania doświadczenia z końmi.
długość życia nie jest wyznacznikiem doświadczenia w żadnej dziedzinie tak w ogóle. powinieneś to wiedzieć. bo znów. są w tym temacie forumowicze, którzy zapewne żyją krócej, a doświadczenie mają większe 😉

i skoro zwracasz się do mnie po imieniu, a nie po nicku to proszę uprzejmie per Pani. żadna ze mnie twoja koleżanka. preferuję ludzi wyższych lotów 🙂

dopisek:
chwalę sławka. ale chyba wiesz że to nie jedyny pracownik? załącz myślenie BŁAGAM!!!
Gniadoszka, nie wiem , nie pamiętam, to chyba jest nie ważne. Dawno temu przestałam się tym przejmować, a na strone trafiłam zupełnie przypadkowo.
W każdym razie dość daleko od łodzi, może z 35 km. Tyle kojarze.


Co do Oleńki, myślę ze nalezy pogadac z włascicielem, albo dac mu to na piśmie. Przekrzykiwanie sie na forum raczej nic nie pomoże.

Prawde mówiac nie wiem co sie teraz dzieje w tej stajni, ale kiedys bywalam tam często, uwazam ze są gorsze stajnie. Obawiam sie ze wiekszosc pensjonariuszy z innych stajni narzeka raczej na nie dostateczne karmienie, przynajmniej nigdy nie slyszalam od nikogo spoza olenki zeby gdzies karmili za duzo. Myśle ze wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Witam,

ludzie opanujcie się. Po co ta cała zadyma? Zapewne lepiej będzie zebrać się na odwagę i szczerze pogadać  z właścicielem lub wynieść się ze stajnii a nie obrabiać  za plecami. Przecież nikt Was tam siłą nie trzyma!!!!!
😵nie przecze że są młodsi i bardziej doświadczeni🙂ale Ty do nich niestety nie należysz...........a co do drapa to jest w tej stajni kilka ładnych lat i zawsze chodził na padoki ale od czasu jak ty go dzierżawisz zdarzają mu się wypadki więc może gdzie indziej poszukać winy a nie czepiać się oleńki🙂 a pamiętasz od kiedy husaria zakulała kto na niej "trenował" slogan zdrowie konia najważniejsze???? a co do kolegów po fachu to sory ale nie obrażaj Piotra..

myślę że dyskusja ta do niczego nie prowadzi więc zamieniam się w obserwatora bo nic twórczego z niej nie wynika

ja też trafiłem tu przypadkowo i oburzyły mnie te wpisy.   julia , fiona macie racje kończymy wątek.
Bischa   TAFC Polska :)
13 stycznia 2011 16:37
Dostałeś chyba za coś ostrzeżenie, czy mi się zdaje? 😂
Przeżyje to jakoś 🙇
julia ja rozmawialam z wlascicielem i dlatego drazni mnie wpier..sie r i  jego  idziefczynek chopczykow krzykaczy, ja pewnych rzeczy na forum nie pisze tylko mowie prosto w oczy. Jesli r tego nie potrafi i ta jego swita to nie jest to moj problem, ale na pewne rzeczy sobie po prostu nie pozwole.

Fiona niestety ja bylam uzalezniona od wlasciciela konia i to  on decyduje gdzie kon stoi 🙁

Jasne to ja Drapacza kopie na padoku i ja go sciagam z  padoku i specjalnie dziury mu robie w nogach by potem wydawac  po pare stowek na leki rtg itp. aa no i ja ciagle przypominam i wrecz naklaniam stajennych by puszczali go z innymi konmi, wlasciciel takze to robi.Zadzwondo dr  Szpotanskiego i niech Ci  opowie jak wygladalo badanie Husarii i co wyszlo na zdj -popytaj skad te zmiany, ile lat maja i...popytaj tez o badanie kupno sprzedaz. I moze zapytaj najblizszych co doktor powiedzial zaraz po badaniu i o co zapytal. Ja zdjecia mam, opinie kilku niezaleznych wetow takze. 
Moge je w poniedzialek przywiezdz komputer, zadzwonimy razem do doktora i powie co nie co. I  moze porozmawiasz z kilkoma osobami, ktore mhm widzialy juz tego konia kulawego w czasach zanim ja na nia wsiadlam, bo jest ich kilka...ja nie lubie falszywych oskarzen,w przeciwienstwie do mojego prawnika.

I tak jak ty chetnie popatrze, porobie prinstscreeny dla kilku osob. Podejdz do mnie w stajni, porozmawiamy normalnie ja ci pokaze moje argumenty, powiem o co mam zal ( to co prawda juz wyjasnilam z wlascicielem stajni, ale moge i tobie powtorzyc) i dlaczego pewne rzeczy mi przeszkadzaja, a pewne osoby dzialaja jak plachta na byka. Jak wiesz, agresywna nie jestem, normalnie i rzeczowo mozna ze mna porozmawiac i dojsc do porozumienia. Tylko trzeba chciec- nic wiecej. Ja chcialam, ale jak ktos zaczyna mnie pomawiac to mocno sie nad tym zastanawiam.
edit-literowka
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 stycznia 2011 16:55
Dostałeś chyba za coś ostrzeżenie, czy mi się zdaje? 😂

głupiego nie nauczysz.

a cała ta rozmowa która się tutaj toczyła nie była 'za plecami' właściciela. to wszystko było mu mówione wcześniej! zanim zaczęło się tu. ponadto właściciel stajni jest na bieżąco z tym wątkiem 😉

i nadal gorąco nalegam żeby konik37 przestał być anonimowy. szczerze mówiąc Samburu też. ponieważ jest to 'świeżynka' zarejestrowana dzisiaj.  chyba awaryjnie gdyby konik37 wreszcie dostał bana  😁
niestety nie mam nic wspólnego z samburu nijaki nick🙂detektyw z ciebie żaden ......słowny jestem i kończe dyskusje bezowocną.

głupiego nie nauczysz.

ale tego ci nie daruje

Po raz nie wiem który nie edytujesz postów. Oznacza to, że moderację masz w głębokim poważaniu. W związku z powyższym daję Ci 2 tygodnie do poszperania na forum jak się edytuje i skąd to wynika.
gburek

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] niezgodności z regulaminem --> celowe, powtarzalne
fiona takze twor dzisiejszy 😉 ja podtrzymuje chec rozmowy w realu,moge nawet wczesniej przyjechac niz jestem normalnie-pon,sr,piatek w razie co jestem do dyspozycji telefonicznej takze, zdj rtg mam w kilku kopiach na kilku kompach wiec takze do dyspozycji.
Bischa   TAFC Polska :)
13 stycznia 2011 17:08
Sei właśnie widzę 😂
Macie racje, razem z właścicielem czyli moim tatą jesteśmy na bieżąo od dziś. Przykro nam,że dopiero dziś dotarły do Nas informacje o takich wpisach na forum. I tym bardziej nam przykro, że piszą to te właśnie osoby... Nie mamy zamiaru prowadzić tu na forum bezsensownej dyskusji. Dziś o wszystkim został poinformowany właściciel Drapacza, decyzje co do dalszej współpracy zostaną podjęte jutro( był zaskoczony 🙂😉. Wiem,że tata czeka właśnie na Twojego tatę Soniu. Co z tego wyniknie zobaczymy...

pozdrawiam
Magda Kuśmierek
fiona nie byl  - dzwoniłam do Niego z informacją o pomawianiu nas w sprawie Husarii o 17.46 w momencie kiedy dojeżdżał do stajni ( o tym nota bene rozmawialiśmy z twoim Tatą), nawet mi powiedział, że podejrzewa, że to ty piszesz. I powtórzę się - dyskutować mogę w realu i taka dyskusja odbyła się raz, ale nie dam się pomawiać.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 stycznia 2011 18:10
fiona, nie od dzisiaj. pan grzegorz w stajni mówił o wpisach na forum już w zeszły weekend 😉
i czemu 'soniu'? tego imienia nie trzeba zdrabniać. nie mam już 5 lat. tylko jestem pełnoletnią osobą. nie jestem też niczyją koleżaneczką ani córką, poza moim własnym. biologicznym tatą (no i mamą 😉 ). co do rozmów które mają być przeprowadzone. osobiście. wiążę z nimi duże nadzieje!
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
13 stycznia 2011 18:15
Widać nie można już ani jednego szczerego słowa napisać o żadnej stajni, bo zaraz nas z niej wywalą, powiadomią rodzinę i znajomych, zabronią konia dzierżawić albo bóg wie co jeszcze ...
Paranoja jakaś!
A podejście fiony do sprawy ... wybitnie śmieszne i totalnie dziecinne moim zdaniem  :wysmiewacz22:

Fajnie byłoby wyjaśnić sobie wszystko w realu i dać sobie już tutaj na forum święty spokój.
Ufff ale gorąco się zrobiło.... mimo wszystko uważam, że dyskusja i wymiana opinii o stajniach jest bardzo ważna (nigdzie indziej nie znajdziemy takich informacji).

Gniadoszka, wracając do tematu pensjonatu gdzie stoi siwa. Tak jak dziewczynka napisała stoimy teraz w Sobieniu. Po tej stronie miasta, gdzie mieszkam jest to jedna z nielicznych stajni, do której mogę dojechać w 20 min. Ode mnie nie całe 20 km drogi. Mamy halę, zielone pastwiska, trenerów na miejscu no i co najważniejsze kameralną atmosferę. a to miła odmiana po Smolisie 😉 Jestem zadowolona no i koń jest pod dobrą opieką. Mam nadzieję, że tak już zostanie 🙂
laski uciekajcie z Oleńki jak najszybciej ! czy cena 550 zł za wyremontowana stajnie + padoki + hala to mało czy duzo ? i brak reakraacji  🥂
a o jakiej stajni mowa?
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
13 stycznia 2011 18:44
550 z halą? Moim zdaniem mało 🙂 A gdzie to, gdzie to?
Ja uwielbiam naszą stajnię, bo i atmosfera jest super i dba się bardzo o konie i jest gdzie pojeździć. Jedyny minus jest taki, że brak zielonych pastwisk 🙁 A kurcze szczególnie latem ta trawa nooo jest potrzebna 🤔
tak tylko , mysle przyszlosciowo ,bo kto wie  😎 ale nie chce zapeszyc
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
13 stycznia 2011 18:47
Ojjj dziołcha ... smaku tylko narobiłaś  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się