strzyżenie / golenie koni

Strucelka, może sam kształt kapsla? 😁 albo butelka 😎 Budweiser super ale nie to nie to 😉

korsik, palma, taka dłuuuuuuuuuuuuuga z małym czubkiem 🙂

Dlaczego zawsze tak jest, że moje albo jeżdżone przeze mnie konie mają takie imiona, że trdno dobrac coś tematycznie? Gaj, Jorien, C'est Moi? A koleżanka ma kuca imieniem Orilk, dla przyjaciół Orzełek, więc wygiliłyśmy mu znaczek firmowy Orlenu 🙂, a ja mam zawsze kryzys kreatywnosci...
a może coś nie związanego z imieniem, mi bardzo podoba sie znak harmonii
Ja już w sumie zdecydowałam się na małpkę... tylko trochę ją zmodyfikowałam na potrzeby golenia, dzisiaj na bank chce zrobić wzorek a ogolić całość jakoś na dniach, bo nei wiem jak z czasem będę stała dzisiaj 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
28 września 2010 12:51
przebrnęłam przez cały wątek i chciałam znaleźć informację na temat golarek dla koni.
zostały kilkakrotnie wymienione i polecone golarki Heiniger oraz oster jak i dla psów.
czy przez ten czas zmieniło się coś?
zastanawiam się nad zakupem własnej golarki i tu pytanie jaką kupić aby długo i dobrze służyła a nie była w cenie kosmicznej ale przyzwoitej powiedzmy tak do 1500zł
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 września 2010 13:03
taaa.jak się ma Integro to dopiero nic nie kojarzące się słowo...

z Victoria dużo łatwiej 😉
darolga   L'amore è cieco
28 września 2010 13:20
taaa, a "Korab"?
Mam mu statek wygolić?  😁
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
28 września 2010 13:22
darolga przynajmniej cos masz.
Bo ja do imienia ''Basma'' nic. Chyba ze do imienia nieoficjalnego cos ( Eklerka)
Mojej Paris planuję wygolić wieżę Eiffla, ciekawe, kto podejmie się tego wyzwania.  😁
cieciorka   kocioł bałkański
28 września 2010 18:30
a wiesz, że symbol wieży, jest znakiem zastrzeżonym miasta Paryż? 😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 września 2010 19:15
Darolga przepraszam, ale pierwsze co mi się kojarzy to... krab 😁

Burza nie wiem, podoba mi się sam znaczek B. Bo kapsel czy piwo... nikt się nie skapnie, że to o Belfasta chodzi, prędzej pomyślą, że ma na imię Leszek lub Żywiec 😁
Mam czas do piątku 😜 Spróbuję z tym B, najwyżej jak nie wyjdzie to zgolimy 😉
A jak myślicie - B samo, z koroną (choć to firmowy znak Sabatu 😀iabeł🙂 czy w serduszku?

I na czym to odrysować? Na jakimś papierze samoprzylepnym? 🙂 I nakleić na dupcię? Trzymać się będzie?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 września 2010 19:41
Rozmumiem wasz ból. Co ja mam wygolić Legendzie?  😵 Bajki jej przecież na zadku nie wytne 😉

Myślałam o czymś ynamicznym ze względu na jej osobowość- dość elektryczna kobyła, ale nadal nie wiem.  🤦  🤔wirek:
może jakiś zamek?
Solina oster clipmaster w sewingu kosztowal w zeszłym roku 800 zł, a jest super. Z mniejszych mam listera legato za jakies 600-650 i też sobie chwalę, tylko myślę, żę można taniej kupić porównywalną.

Edit:

dodaję fotkę dzisiejszego rękodzieła wykonanego na dupce Gaja, oto "Małpi Gaj" - całego konia też ogoliłam, tylko zdjęcie było robione zaraz po wykonaniu wzorka

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
28 września 2010 19:57
Kornelia, dzieki za odpowiedz 🙂 będę szukać na internecie bo pasowałoby się za niedługo zaopatrzyć 
cieciorka   kocioł bałkański
28 września 2010 20:43
Strucelka, będzie, tylko jak wzór duży nie odklejaj całego papieru z tyłu, tylko kawałek, przyłóż do sierści i dopiero stopniowo ściągaj- bezpieczniej.
ja jestem za B ze stworkiem lub B z Budwaisera
cieciorka, no to moją wieżę pozbawię jednej żelaznej poprzeczki i już będzie to mój wyjątkowy symbol.  😎
Hahahah, a tak w ogóle, to myślę, że na pewno komuś chciałoby się siedzieć nad tym kilka godzin i męczyć się z każdą częścią osobno...  😁
Ech, chciałabym, żeby mój koń nie był puchatym misiakiem, ale nie wygolę 3,5 latka nie chodzącego jeszcze normalnie dlatego, że nie podobają mi się konie-niedźwiedzie.
Moja kobyła zmieniła sierść w ciągu tygodnia, nie zdążyłam się obejrzeć a już ma futro zimowe, zrobi parę kółek kłusa i jest mokra. Rambo jest w trakcie zmiany, mam jego włosy dosłownie wszędzie, a mu schodzi to baardzo długo, natomiast Faust ma króciutkie futro i w ogóle nie ruszył.  Czekam żeby wszystkie ogolić, tylko zastanawiam się jak młode zareagują. Bo jak trener golił konia na drugim końcu stajni to Faust już dostawał cykora na sam dźwięk. Pewnie bez pasty czy dutki się nie obejdzie...

edit:literówka
Muszę w najbliższym czasie ogolić swoje sierściuchy macie jakieś pomysły na wzorki:
Dowgird
Bastion tu w miare łatwo jakiś zamek może czy coś w tym stylu
Hilaris(ogier)
Severus   Sink your teeth into my FLESH
29 września 2010 09:18
Ruffian może łabądka? 😉



z tej strony: http://www.herby.umk.pl/wystawa/rody/ - moze komuś się przyda

a droseda hilaris (czy jakoś tak) to jest taka roslinka owadożerna  😁
darolga   L'amore è cieco
29 września 2010 11:06
Strucelka, haha dobre!  😁

No ale może macie jakieś pomysły?
Kary ogierek w szlachetnym typie, mówimy na niego
Korab, Księciunio, Pan Czekoladowy, Kucyk...

Severus   Sink your teeth into my FLESH
29 września 2010 11:12
coś mam dzisiaj farta do herbów 🤣 : herb Korab



edit: mam jeszcze taki

jak bym ogolil  konia na zme to w jaka derke pakowac? bo nie wiem bym 1 raz golil prosze o odp🙂
Strucelka - ja jestem za B w serduszku  😁
Ruffian - ja bym jakąś wieżę machnęła Bastionowi 🙂
darolga - może tabliczkę czekolady ? ;>
No a co pasuje do imienia Dzionek 🙂? Chciałabym mu słoneczko wyciąć, ale nie wiem co na to kujka (nasz golący) 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 września 2010 16:33
Jednak golisz? (gdzieś mi mignęła deklaracja, że w tym roku chodzi zafutrzony) 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 września 2010 17:13
A co wy na to, żeby wygolić koniuchowi na zadku taki znaczek- "$" ?
Koń się nazywa Dolar.  😉
były już ze 2 takie i konie też właśnie tak się nazywały. Mi się podoba
kujka   new better life mode: on
29 września 2010 17:43
Dzionka, kujka sprobuje sprostac zadaniu 😉 a jak nakleisz szablon to juz w ogole bajer bedzie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się