Wszystko, co chcielibyście poradzić, ale nikt nie pyta...

Alvika, Dzionka  umarłam  😀

przeztysiacamorz  ????????







Nie probujcie wykrecac swiezo zgaszonej zarowki....
jeżeli macie jakiekolwiek kompleksy dotyczące wzrostu, to się na to nie decydujcie, na wydłuzanie nog . (uwierzcie mi, są tacy ludzie)
 
Ale czy możesz to jakoś rozwinąć? 🙂
mówiąc delikatnie - cholernie boli .caly czas na tabletkach, nieprzespane noce itp . 😉gdybym wiedziala, to bym sie nawet ze wzgledow zdrowotnych nie zgodzila . 😉
busch   Mad god's blessing.
22 lipca 2010 13:20
JAK można sobie przedłużyć nogi? 😲
abre   tulibudibu
22 lipca 2010 13:28
busch, nie wiem jaki sposób ma na myśli przeztysiacmorz, ale ten który ja znam jest (przynajmniej w teorii) prosty - łamie się nogi i śrubuje tak, aby kości się nie stykały w pełni. Kość narasta a noga się nieco wydłuża. W Rosji podobno zapanowała moda na wydłużanie.
dokładnie tak, lamie się w jednym miejscu i śrubami podkręca codziennie o 1 mm . 😉 problem w tym, że kość nie boli , gorzej z resztą typu mięśnie, bo to nieźle daje popalić .
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 lipca 2010 14:05
O ja pier....
busch   Mad god's blessing.
22 lipca 2010 14:28
Naprawdę trzeba być niezłym artystą, żeby dobrowolnie zapłacić sobie za trwałe kalectwo
no cóż, różne priorytety mają ludzie . ( ; ja musiałam się na to zdecydować bo mi już mocno kręgosłup dokuczał mimo mojego wieku  . ;/
ale koniec 🚫 z mojej strony, chociaż swoją drogą ciekawy temat by był . 😉
Rany, a ja myślałam, że takie metody odeszły wraz z nadejściem XX wieku...
nie wiem czy taka rada sie nadaje ale zaryzykuje 🙂
Jeżeli macie w planach trening ujeżdzeniowy nie zmieniajcie go na trening skokowy w ostatniej chwili (czyt. gdy juz siedzicie na koniu)  <sciana>
bo może sie skonczyc tak jak u mnie wstrzasnienie mózgu, twarz której w lustrze prawie  nie poznałam , liczne siniaki , zadrapania i odtarta łopatka u konia
kiwii  co się stało, że tak się skończyło ?
PO pierwszej przeszkodzie szeregu koń troche stracił równowage, wiec przed drugim członem sie potkneła , ale skoczyła koślawo lądując na kolanach a potem przejechała na boku kilka metrów 🙁 Ja tego nie pamietam . Opisuje relacje świadków.
O matko....musiało wygladać (i zapewne było) masakrycznie  😵
współczuję, też miałam kilka takich sytuacji, w jednej wylądowałam okrakiem nad drugą stacjonatą szeregu. dobrze, że to były jakieś niskie przeszkody i na nic się nie nadziałam  😁.
ale wygimnastykowany ten Twój koń, skoro na kolana się przewraca.
ale wygimnastykowany ten Twój koń, skoro na kolana się przewraca.

oczywiscie że chodziło mi o nadgarstki 🙂
Nie jedźcie rowerem w 30stopniowy upał więcej niż kilometr, nawet jeśli bardzo, bardzo musicie,  bo umrzecie  😵
Nie liczcie na przysłowie "głupi ma zawsze szczęście" wrzucając skrajnie kolorowe ciuchy do pralki.
Najwyraźniej los także się myli dokonując pomiaru inteligencji.

Teraz wszystkie moje ciuchy jasniejsze niż... czerń? wyglądają jakbym bardzo nieuważnie jadła w nich sałatkę pomidorowo groszkowo musztardową.
jak jesteście wegetarianką i nie macie ochoty na obcowanie z czymkolwiek, co jest pochodzenia zwierzęcego czytajcie ulotki...od leków 😵
jak założyłam aparat na zęby znajomy lekarz poradził mi, żebym kupiła sobie maść o nazwie Solcoseryl, bo jest najlepsza itd.
więc kupiłam, posmarowałam no i fakt efekt świetny, ale wtedy przeczytałam napis na opakowaniu
"bezbiałkowy dializat z krwi cieląt..."

🤔
Ha, też mną to trwale wstrząsnęło! Ale pamiętam, że rana na moim wyżle ziarninowała jak wściekła przy regularnym smarowaniu. Szkoda, że nic nie zastąpi ekstraktu z cierpiących cieląt.  😕
mi już rana się odnowiła, bo strasznie mnie od tej maści odrzuca...
niby ładnie pachnie, wygląda normalnie, no ale  🤔
Jeśli robisz sałatkę i nie pamiętasz czy pokroiłaś ostrą czy słodką paprykę nie sprawdzaj tego zjadając największy kawałek  🤔wirek:
jeśli już to zrobiłaś to nie przykładaj ręki, w której trzymałaś rzeczona paprykę do ust i nosa..................piecze i to bardzo
tabaka na języku naprawdę nie jest najlepszym pomysłem . ( ; ani to smaczne, ani przyjemne 😎
Przepraszam, jeśli nie powinnam, ale nie odpisują mi w wątku o urazach, czy przy zerwaniu mięśnia (strzałkowego trzeciego- oplata staw skokowy) koń powinien stać czy chodzić na spacerki w  ręku? Bo co do zerwania ścięgna opinie są podzielone, bo zrasta się nieprawidłowo i blizna jest nieelastyczna. Co sądzicie?
Averis   Czarny charakter
12 sierpnia 2010 00:13
Ciacho, ja sądzę, że trzeba zapytać weta.
Opinie wetów są podzielone, jeden każe stać, drugi chodzić....  mój inny koń, który kiedyś miał przykurcz ścięgna- operacja i rok po niej je zerwał miał zalecane ciągle stanie w boksie, i znowu je zerwał- dlaczego? bo blizna była nie elastyczna, włókna się źle zrastają bez ruchu, bo ścięgno źle pracuje tzn. nie pracuje i nie chce drugi raz popełnić takiego błędu, bo ten koń niestety tylko na zielone łączki gdzie i tak ciągle kuleje, bo weszły różne zwyrodnienia (nawet nigdy nie niego nie wsiadłam)
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 sierpnia 2010 09:22
Nie liczcie na przysłowie "głupi ma zawsze szczęście" wrzucając skrajnie kolorowe ciuchy do pralki.
Najwyraźniej los także się myli dokonując pomiaru inteligencji.

Teraz wszystkie moje ciuchy jasniejsze niż... czerń? wyglądają jakbym bardzo nieuważnie jadła w nich sałatkę pomidorowo groszkowo musztardową.



🤣 hehe w związku z tym ja mam teraz nowy standard wśród skapetek! i france sie wyjątkowo ładnie zafarbowały! mam teraz dużo skarpetek w różowe paski 😉 
jesli chcecie posprzatac komputer i wyrzucacie m. in. programy, ktorych nie uzywacie upewnijcie sie, ze to nie jest oprogramowanie karty graficznej (czy czegos w tym rodzaju) 😵
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 sierpnia 2010 06:44
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się