rajdy długodystansowe- kalendarz na rok 2009, 2010, 2011

Jejku ale mi się marzy ta dyscyplina sportu  💘 Gdyby mieć warunki... eh  🤔
Tylko Wam pozazdrościć.

EDIT: A może by tak zmienić tytuł wątku na "kącik rajdów długodystansowych"  :kwiatek: żeby było tak standardowo, nie można przecież takiej wspaniałej dyscypliny pomijać na naszym forum 😉
Jestem jak najbardziej za  😅
asds   Life goes on...
07 maja 2010 10:07
A czy miłośnicy amatorskich rajdów na krótsze duystanse też się moga tu udzielać? ( my jesteśmy lekka klasa do 25-30km)
mam nadzieję, bo i ja się do tych miłośników chciałam dopisać 🙂
Od zawsze uwielbiałam włóczyć się po lasach, łąkach itd na końskim grzbiecie, ale w sumie zaczęło sie od tego, ze poznałam koleżankę która rajdy jeździła i jeździ do tej pory. Jak sie o tym dowiedziałam, to ciągle 1.000 pytań mi do głowy przychodziło 😀 a jak to wygląda, a jak to z tym tętnem, a czy to tylko się kłusuje? 
Zabrała mnie kiedyś do Kuźni jako jedną z serwisantek. Potem zorganizowała u  nas w stajni taki rajd podwórkowo-amatorski, choć oprócz tego że sami amatorzy startowali, to było bardzo profesjonalnie - odprawa na której omówiono trasę i zawodnicy dostali mapki z trasą, przeglądy wet, wyznaczone punkty serwisowe, oznaczenie trasy itd. Ja sie wkręciłam - miesiąc później wystartowałam na zawodach w Warce 🏇
od tamtej pory rajdowców w stajni nam przybyło i mamy fajne i zgrane ekipy serwisowe, jeżdzimy na zawody i moim zdaniem - to naprawdę super sprawa 🙂
asds   Life goes on...
07 maja 2010 12:15
Ja walczę żeby w tym roku  zorganizowano kolejny rajd na orientację dla amatorów i nie tylko. W zeszłym roku impreza była super 🙂 - Lokalizacja też bardzo fajna - Zimne Doły pod Warszawą (niedaleko Piaseczna)
a ja w ostatni weekand zawoziłem konie na rajd w Bieszczady do Łukowego - rajd w ten weekand  🤣

http://www.dolinakoni.pl/
A ja przypominam  😀 że u nas  😉,  w Rusi Małej  koło Ostródy,4-6czerwca 2010, odbędą się, Ogólnopolskie Zawody w Rajdach Długodystansowych ,oraz Zawody Towarzyskie (6 czerwca w niedziele).
Więcej o programie zawodów numer tel . do organizatora w informacjach na stronie [[a]]http://www.endurance.pl/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=29%3Azo-ru-maa&Itemid=108&lang=pl[[a]]

Jak zwykle będzie super 🏇!
A juz niedlugo kolejne zawody na ktorych rownież mogą startować,  rajdowcy - amatorzy, t.j. 9-11 lipiec      Stare Żukowice k. Tarnowe, woj. malopolskie.

http://www.lubera.pl/
a ja chyba po latach do sędziowania wrócę 🙂
a ja chyba po latach do sędziowania wrócę 🙂


no co Ty?? i kiedy masz zamiar się pojawić?

pozdr Ania
Witam, czy wybiera się ktoś na rajd w Starych Żukowicach? 🙂
wie ktoś, na jakim dystansie ostatecznie będą MPJ, bo na początku roku słyszałam, że ma być 120 km, ostatnio doszły mnie słuchy, że 1*, może macie jakieś informacje?
[quote author=funio link=topic=1431.msg637059#msg637059 date=1277762436]
a ja chyba po latach do sędziowania wrócę 🙂


no co Ty?? i kiedy masz zamiar się pojawić?

pozdr Ania
[/quote]
jak będą zawody w Jasiorówce to wrócę ...
Witam, czy wybiera się ktoś na rajd w Starych Żukowicach? 🙂

Ja się wybieram 🙂

iza90 dzisiaj na stronie www.endurance.pl pojawiły się propozycje na MPJiMJ - dystans 2* 120km
Bader to pewnie się spotkamy tam, my przywozimy 3 koniki, ale dopiero w sobotę na przegląd.
oo jak miło 🙂 a skąd jesteście?
ja przybywam już w czwartek, bo w piątek przegląd mamy 🙂
My jedziemy ze stadniny w Tarnawce - mamy blisko.  🙂
no widze, że na zawody w Żukowicach zbiera sie solida ekipa, już zgłoszonych jest koło 50 koni, a zapisy jeszcze trwaja, zapraszamy wszystkich amatorów i nie tylko , kórzy w tym roku nie mogli wystartować w Raciechowicach. Trasa zupelnie inna, bo plaska i niekamienista ( mozna nie podkuwac konia na krotkie dystanse, krotkie odcinki asfaltów) ale tez piekna, głownie lasami i łakami, długie i miekkie proste na galopy, wiedzie w okolice jeziora na Narożnikach, i  Lisiej Góry.
do zobaczenie na miejscu!
paladynka, a jak trasa na P - dużo odcinków kamienistych ?
Kamienistych niemal nie ma.
Trzeba uważać bo lud prosty powywalał na polne drogi eternit i śmieciory /nawet szkła/ .
Na pewno jest wszelakie robactwo-jak wszędzie. Wypsikajcie się dobrze.
Powodzenia wszystkim startującym i serwisującym.
Dla koni , które będą stacjonowały w RR -warunki bardzo dobre.
Pytajcie personelu o wszystko- na pewno pomoże.
Ja też będę - zwykle u boku pana z siwą brodą się kręcę.
Chętnie służę radą i pomocą.
Tania super informacja, ale Ci co startowali u Was w tamtym roku przestrzegali, ze dużo kamieni i bez podków nawet się nie wybierać. U nas jasna du.... problem  z kowalem, jak zwykle jak trzeba to go nie ma i mamy potężny dylemat. Co do robactwa to coś wiem, takich mutantów jak u nas chyba mało gdzie i diabelstwo juz chyba zaczęło delektować się juz nawet czarną absorbiną bo nie pomaga 🙁
Taniu to nareszcie spotkamy się w tym sezonie.  🏇 Ja jako widz z karimatą w sobotę przyjadę 🤣
Taniu to nareszcie spotkamy się w tym sezonie.  🏇 Ja jako widz z karimatą w sobotę przyjadę 🤣

Fajnie.  😅
Kamienie jakieś tam są -jak wszędzie,ale bez tragedii.
Kowal chyba będzie ? Na westowych zawsze jest.
ja startuje na 30 km, konia mam podkutego na przody celem korekcji tylko i uwazam ze na 20 czy 30 km nie trzeba na tych trasach podkuwac konia, po drobnych kamykach ktore sa na ok. 2-km odcinku trasy 30 km, nie trzeba od razu cwalow urzadzac, moza jechac klusem lub  poboczem, 20 km trasa jest w ogole miekka, szkiel nigdzie nie widzilam, nie na tegorocznych trasach rajdowych, śmieci tez nie, poza plastikowymi butlekami po "rajdowcach" chyba:P
Nie ma co tu porownywac tych tras do Raciechowic, bo tam mozna bylo mowic o kamieniach czy asfaltach, kto tam jezdizl to wie jak to wyglada, aczkolwiek zawody tam sa przezyciem niezapomnianymi  mam nadzieje, że za rok sie odbęda.
To fajnie  🙂, w takim razie będziemy się pewnie gdzieś mijać w niedzielę  🙂
aha kowal oczywiście na zawodach bedziev- p. Wacław Gilarski -  wszystko pisze w propozycjach na www.endurance.pl🙂

06.07.2010, 13😲7, wiadomości z ostatniej chwili.. juz mamy 74 pary zgłoszone na zawody do Żukowic, swoje starty zapowiedzieli zawodnicy z Czech i Słowacji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jedna młoda Kanadyjka:P, poza tym polska czołówka.
Amatorów wciaż przybywa, dla zainteresowanych: ostatnie boksy jeszcze tylko dostępne w Roleski Ranch, w Palomino, udostępniamy padoki i ewentualne pole namiotowe, bo noclegow też już nie ma.
Zapowiada sie gorący weekend, do zobaczenia🙂
Ja też będę się plątać w niedzielę 🙂
gwash to się spotkamy, na pewno mnie poznasz - znamy się z Woli Rafalowskiej 🙂 Pozdrawiam
Rajd się zaczyna. Dzisiaj bramka wet. Piękne konie. Jutro rano startują. Nasza wioska tonie w zieleni i wspaniale wygląda.
O kurcze, Bader jedzie 160km! A ja startowałam na nim jako na młodziaku jego pierwsze 30km 🙂 Ach, wspomnienia 🙂 Cieszę się, że dalej Aniu startujecie!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się