pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

amnestria - Od bardzo dawna marze o loczkach i ciągle odkładałam tą decyzję. Tak samo jak z farbowaniem a teraz wcale nie żałuje bo podoba mi się inny kolorek 🙂 Jets może ktoś wśród nas kto robił trwałą? Tylko mi nie chodzi o barana na głowie tylko takie jak z tej fotki 😉
Daniela, ehh.. błądzisz. ŻADEN ALE TO ŻADEN fryzjer nie zrobi Ci takich loków jak na zdjęciu. Też chciałam- nie da się.
Nie no wiem, że te ze zdjęcia to są po full mega modelowaniu i pewnie utrzymały sie nie dłuzej niż godzinę 😉 Chodziło mi raczej o rodzaj skrętu włosa, nie taka sprężynka ala baran tylko większe loki ale też nie rozkręcone 🙂
Daniela, nie wiem jak to opisać bo mi pokazywała fryzjerka jak to wygląda- loki to są na krótkich włosach może, a tak to fale. Próbować można 🙂

W ogóle chodziło mi po głowie przedłużenie ale tak szybko mi włosy rosną, że sobie daruję 🙂
Hmn...moje włosy są podatne na kręcenie więc licze, że udałoby się uzyskać spręzynki 🙂 Jak byłam mała to miałam francuskie loczki no ale wtedy miałam włosy do ramion 😉 Mam już jedną fryzjerkę, do której zamierzam się wybrać i licze, że mi nie odradzi  "bo masz takie śliczne długie proste włosy" 😀iabeł:
Daniela, jak ty się zdecydujesz to ja chcę zobaczyć, może zaryzykuję? 😀
Daniela,
uwierz, nie da sie ... niestety nie robią trwałej sprężynek itd - wiem to z doświadczenia  😉

zaś co do włosów ciemnych farbowanych na blond - to sie nie zgodzę, od 15 lat farbuję włosy na jasny blond - mając naturalne czarne (prawie czarny granat)
i da się
robię to sama, bo każdy fryzjer wywalał mnie - twierdząc że sie nie da DA SIĘ  🤣 🤣
Zdradzisz jak? Tak z czystej ciekawości 🙂

Łeeee nie zabijajcie moich marzeń 😁 To jaki skręt może mi zaoferować trwała? Bo widuje laski baranki i "rozkręcone" więc tylko te 2 opcje istnieją? Baranka mam własnie na głowie po warkoczykach+pianka ale wolę coś bardziej loko-podobnego niż zwykły puch...
No właśnie a może ktoś robił trwałą i ma zdjęcie przed i po?
cieciorka   kocioł bałkański
02 maja 2010 21:36
ja nie robiłam.

pokaże wam, jak wygląda rano moja grzywka.

nie robią już mojej farby 🙁
A takie loczki:



Swoja droga, Daniela, masz raczej puszyste miekkie wlosy, trwała spali Ci troche wlosy, beda sie kołtunić i puszyc, nie ma loków bez pianek , specjalnego suszenia itd... one same nigdy sie nie utrzymaja .Tylko bedzie takie nie wiadomo co, ladne loczki to niestety troche zachodu.

Ja mam krecone, w "młodości" zrobiłam sobie trwała,ale do niej musza byc stosunkowo krótkie włosy, bo długie są za cieżkie i prostują lockzi tworząc fale., pierwsza trwała byla w miare ok, poszlam zrobic odrost , a pani fryzjerka pojechala mi po całosci jeszcze mniejszym skretem, spalila mi wlosy,  tak ze pol roku chodzil do fyzjera na rozczesywanie, i wyczesywanie  lamiacych sie włosow, kołtunily sie tak, ze sama nie dawalam rady oich rozczesyac... MASAKRA -> nigdy wiecej.. gdzies mam zdjecie, ale musialabym je jakos zeskanowac..
crazy - Piękne te włosy ze zdjęcia, takie z chęcią bym miała 😍 Ja po prostu nie chciałabym efektu wielkiej puszystej szopy. Rozumiem już, że na mojej długości nie mam co marzyć o lokach do samych końcówek ale chyba nawet lekkie fale w takim razie bym chciała mieć... Co do pielęgnacji to wiem, że jest troche z tym zachodu ale ja od zawsze poświęcałam włosom trochę czasu. Teraz gdy farbuję nakładam regularnie odżywki, suszę tylko ja trzeba zimnym strumieniem, roszczesuje tylko na mokro grzebieniem z dużymi zębami więc nie byłoby to dla mnie zaskoczeniem, że kręcone muszę nagle pielęgnować. Sądze, że bym podołała 🙂

cieciorka - moja grzywka też miała takie fazy i nazywałam ją grzywka ala sznaucer 😁
te ze zdj. to akurat moje naturalne , ktore usilnie prostuje:P

Nie chodzi o pielegmnacje wlosa.. tylko zeby uzyskac taki skret to jest zabawa.. a jak rano wstaniesz to juz jest mniej fajne🙂 no i pianki i inne  niszcza troche wlosy.. Blyszczace loki to tylko do czasu snu 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 maja 2010 21:57
cieciorka taki naturalny irokez 😀

ja pamiętam jak w czasach sprzed-prostownicy moja grzywka ciągle przypominała Elvisa, jednorożca, bądź w najgorszym przypadku wielorożca.

crazy to Twoje naturalne? piękne  😍
crazy - zabiłaś mnie...jaki ten świat niesprawiedliwy 😵 Ty masz piękne loczki a ja proste włosy i co...jedna chce mieć to co druga 😂
cieciorka   kocioł bałkański
02 maja 2010 22:15
Edytka, ja prostuję mokrym grzebieniem :P
teraz, kiedy jest długa to luz, łatwo klapie, ale jak odrastała króciótka i stercząca, to był ból :P
No niestety... Kedziory, juz sie  znimi pogodzilam.. ale wqrzaja mnie🙂  najgorsze s ate krotkie rosnace przy twarzy i  sie kreca zawsze i stercza🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
02 maja 2010 22:49
No niestety... Kedziory, juz sie  znimi pogodzilam.. ale wqrzaja mnie🙂  najgorsze s ate krotkie rosnace przy twarzy i  sie kreca zawsze i stercza🙂



hehe,normalnie skądś to znam!  😎
amnestria   no excuses ;)
02 maja 2010 22:52
A ja mam baranka 😅 😉

(wybaczcie jakość i kolory, potrzebowałam - wówczas - pilnie foty, a na tej dobrze widać skręt moich loczków 😉)



Najgorsze w kręconych włosach jest to, że za każdy razem wyglądają inaczej. U mnie bez dyfuzora absolutnie się nie obejdzie 🙄
Wszystkie piekne w tych kręconych włoskach jesteście  😍
Ja własnie zrobiłam sobie papiloty, pewnie będe przeklinać tą noc ale co tam :P chce zobaczyć jaki efekt jest po nakręceniu na wałki, bo po warkoczykach juz sprawdziłam  😉

amnetsria - Twój baranek taki ogarniety ze taki tez bym chciała 😎

crazy - akurat o tym coś wiem bo mi tez przy twarzy sterczą włosy i robią co chcą, szczególnie lubują się w skręcaniu w dwa symetryczne loczki, które przy kucyku wyglądają jak różki 😉
Nowy post żeby wątek wskoczył wyżej.

Eksperyment z lokówką wleczył mnie z loczków od czubka głowy.
Moja grzywka wyglądała jak antenki ufo  😎

Mam więc inny pomysł - włosy pofalowane gdzie skręt zaczyna się trochę niżej.
Da mi to trwała?
Ostatnia podoba mi się naj.
Daniela - to dziwnie się złożyło. Tak jak pisze Dodofon, moja mama miała naturalny ciemny blond, zafarbowała na białe, potem przez brąz do czarnych i teraz ma taki złocisty blond. Włosów ma sporo i nic jej nie wypada 😉

Moje nowe  😍 Pierwotnie mam identyczny kolor jak kolega po lewej  😁



cieciorka   kocioł bałkański
03 maja 2010 19:06
tulipan, wow- pasują ci i wyglądają naturalnie!
cieciorka  :kwiatek: Osobiście bardzo dobrze się czuję w tym kolorze 😉
tulipan - widać co włos to włos i reguły nie ma 😉
Osobiście nie lubie jasnych blondów przy tak ciemnych brwiach. Nie mówiąc już o odrostach 😉
Daniela takie fale ci lokówka zrobi, bez problemu 😉

ja mam bardzo podatne włosy, jak gniotę podczas suszenia i użyję odżywek do loków, to mam takie:


a jak rozczesuję szczotką przy suszeniu to ssą takie:


Burza, Yga - 'spierająca kupa' fajnie nie wyglądała, ja się różowię i to wzmagało ten efekt  😵

tulipan ślicznie ci w tych jasnych!
Pinesska - Nie wyobrażam sobie stać co rano z lokówką 😉 Tym bardziej, że na tak długich włosach zrobienie sobie samemu ładnie loków z tyłu wymaga trochę wprawy, której ja na pewno nie mam 😉
Daniela - do odrostów staram się nie dopuścić 😉 Wtedy włosy wyglądają jak brudne i zaniedbane. Jeśli chodzi o brwi to to 100% natural, nie ruszane henną.

Pinesska
-  :kwiatek: Ja nie prostuje nawet. Jak nie rozczesze ich rano i są poskręcane to i tak po 30min. mam proste druty  🤔

Przez 5 wizyt u fryzjera za każdym razem farbowałam na ton jaśniejszy. Od razu bym nie 'machnęła' sobie tak jasnych 😉
Włosów co 3tyg farbować się nie da więc przedziałek zawsze będzię się po tym czasie odcinał, nie wyobrażam sobie chodzić z 2cm odrostów np 🙂 Ja obecnie jestem 2 tyg od farby i już mnie wnerwia przedziałek, taka shiza 😉 Że brwi naturalne to wiem i własnie o to mi chodzi, że widać tę różnicę, której ja zwyczajnie u farbowanych blondynek nie lubie 🙂
Rozumiem. Ja farbuje co 3, 3,5 tyg. także te odrosty są naprawdę minimalne. Mojego naturalnego koloru nie lubię bo wygląda jak brudny  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się