komu konia w trening?

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
20 kwietnia 2010 19:09
Rozumiem ,aczkolwiek uważam,że nie powinieneś tym "tonem" tego komentować,bo jak wiadomo,każdy inaczej odbiera swoje starty,dla jednej osoby start w L klasie jest wielkim sukcesem i zwycięstwem-jak np dla tej dziewczyny,a dla innej osoby jest to po prostu forma treningu i nic nadzwyczajnego.
Rozumiem ,aczkolwiek uważam,że nie powinieneś tym "tonem" tego komentować,bo jak wiadomo,każdy inaczej odbiera swoje starty,dla jednej osoby start w L klasie jest wielkim sukcesem i zwycięstwem-jak np dla tej dziewczyny,a dla innej osoby jest to po prostu forma treningu i nic nadzwyczajnego.
powiedzmy ,ze ostatnio bardzo mnie wkurza naciągany marketing i mistrzowie typu "najlepsza Agatka w konkursie" vel "najlepszy szewc; krawcowa;student  zawodów"
VerCor - a czego Ty się spodziewałaś? Prowadząc ludziom jazdy i szkoląc konie instruktor/trener sam wystawia się na działanie opinii publicznej i pracuje na swój wizerunek i to od niego zależy jak go ludzie będą postrzegać. Co więcej - to zależy od tego, co instruktor/trener robi siedząc na koniu, a nie co mówi gdzieś tam w internecie czy przy kawce/czymś mocniejszym.

tak, tylko ,że tutaj tylko jedna osoba -Eremitka- pozwoliła sobie rzucić cień na pracę Weroniki. Inne osoby wypowiadają się pozytywnie.
Sama Weronika nie reklamuje się.
Eremitka pisze,że "konkurencji się nie obawiam     a wręcz polecam inne stajnie w okolicy godne polecenia"- tu polecała?w tym wątku?.
Mieliśmy okazję przez kilka dni, cztery lata temu,obserwować prace Weroniki tzn. jej treningi jak i również lekcje jakie udzielała swoim uczniom. Widać zaangażowanie, spokój, poszanowanie i jeźdźca i konia. Jeśli ktoś jest zaineresowany niech poprostu sam sprawdzi.
Kurcze a tak swoją drogą jak to jeden tekst może wywoałać taką burze  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
20 kwietnia 2010 19:15
Mimo wszystko nie usprawiedliwia Cię to 😉 Ja uważam,że powinniśmy pozwolic każdemu cieszyc się z jego sukcesów bez względu na to czy są one małe czy duże i jak sami je odbieramy
Mimo wszystko nie usprawiedliwia Cię to 😉
twoim zdaniem...ja mam inne spojrzenie na sport.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
20 kwietnia 2010 19:18
Oczywiście,że moim zdaniem i nie musisz się z nim zgadzac,ale mam prawo do wyrażenia swojej opinii tak samo jak Ty 😉
Oczywiście,że moim zdaniem i nie musisz się z nim zgadzac,ale mam prawo do wyrażenia swojej opinii tak samo jak Ty 😉
no to mamy konsensus, bo w tej kwestii się zgadzamy 😉
Sama konsultuję się z osobami, w których mogę mieć autorytet.  

Nie wnikam w istotę sporu, bo nie mam pojęcia jakim, VerCor, jesteś szkoleniowcem. Ale na revolcie, szczególnie! gdy się pisze dementi, trzeba uważać na każde słowo.
Czyżby to był podświadomy błąd? Czy prawda?
Patrzac na reszte byłabym 3cia, co i tak uwazam za dobry wynik, nawet jakbym byla ostatnia to bylabym zadowolona z siebie ze dalam rade, i nie chwale sie, tylko odpowiedzialam na pytanie, ja nie oceniam Twoich wynikow wiec odczep sie od moich bo naprawde wychodza w tym momencie Twoje kompleksy.Mam nadzieje ze Twoje wyniki sa na tyle wspaniałe ze nie dałoby sie miec lepszych. Koncze ta dyskusje bo jest idiotyczna i bezsensowna.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 kwietnia 2010 20:48
Czy na forach kazde pytanie musi konczyc sie afera i czy dobry trener to trener ktory widnieje w rankingach?
Ja nie znam Weroniki,ale to nie oznacza ze nie jest np geniuszem szkoleniowym,tyle tylko ze nie kazdy uczen tez musi leciec na zawody,ludzie trzeba  na luzie podchodzic do pewnych rzeczy 🙂 . Kazdy ma prawo polecac osoby ktorym ufa i ktore ceni,a my tu jestesmy nie od oceniania tylko doradzania 🙂 sobie wzajemnie. Ja moge polecic Pana Krzysztofa Tomaszewskiego jako osobe ogromnie opanowana i z duza wiedza,ale czy z kazdego zrobi Mistrza to nie wiem 🙂 .Gdyby kazdy dobry trener szkolil wybitnych to na podiach nie starczylo by miejsc 🙂
W odpowiedzi  na post halo wyjaśniam, że chodziło mi o to , iż konsultuję się z osobami, które dla mnie są autorytetem. Niechcę być zrozumiana na opak  😉

A co do mojej uczennicy to jestem z Niej dumna, bo pojechała ładnie, spokojnie, i najważniejsze, że ukończyła z zadowalającym wynikiem %-owym , nie zrobiła obciachu, została pochwalona za dosiad , i nie jest najważniejszy puchar, któy dostała a uśmiech i dalsza motywacja do pracy, którą tu (naszczęście nieskutecznie) grono osób chciało Jej odebrać.

A może na drugi raz życzcie inym powodzenia i nie próbujcie odbierać szczęscia ze swoich przejazdów, zwłaszcza tych pierwszych w życiu!!  💃

[quote author=ala link=topic=161.msg560887#msg560887 date=1271759240]
A pozatym trenowanie to nie tylko wyniki, nie każda osoba, która u niej jeździ musi chcieć startować.
trenowanie to wyniki, a jeżeli tylko sobie ktoś "jeździ" to faktycznie pytanie o wyniki jest nie na miejscu...
...swoją drogą skoro nie wolno jeździć z batem, to może też zaczynacie jazdę bez łydki? 😁
Trenuje konie i ludzi, bo jest zawodniczką, nie wywyższyła się tutaj ani nie uważa się za niewiadomo kogo.no bo nie jest niewiadomo kim

http://www.bazakoni.pl/events.php?type=0&kind1=0&kind2=0&year=a&rider=388
NAZWISKO, IMIĘ KLUB WZJ KAT. ROK UR. Dyscyplina Typ licencji Stopień licencji



Ostatnia aktualizacja danych z dnia:2010-04-19 15:58:52

Lp. NAZWISKO, IMIĘ KLUB WZJ KAT. ROK UR. LIC. REG. LIC. KRAJ.
1 Borowska Weronika Klub Jeździecki Corleando - Land MAZ S 1977
jak widać licencji brak...nawet za zeszły rok
[/quote]

Wrotki prosze, nie rozsmieszaj mnie. Basakoni to nie jest wyrocznia, mnie w spisie nie ma,mimo ze mam licencje wazna od kilku dobrych lat, osiagniecia tez sa, a mojego nazwiska tam nie ma. Nie mowie tu personalnie o W.B. bo nie mam pojecia o sporcie ujezdzeniowym, a juz zwlaszcza na Mazowszu, ale podkreslam ze podpieranie sie tym marnym spisem, nie jest dobrym pomyslem, jesli chce sie cos udowodnic.  😉
cieciorka   kocioł bałkański
20 kwietnia 2010 21:18
zawody dają w miarę wymierny wynik i możliwość porównania, ale wynik szkolenia i obserwacja postępów jest możliwa nie tylko na zawodach.

konia do zajeżdżenia nie trzeba od razu oddawać nie wiadomo komu, choć nikt nie odda zaczynającemu zawodnikowi konia do zrobienia do CC

tytuł wątku brzmi inaczej, ale posty nie odnoszą się jedynie do treningu jako takiego ale i zwykłej zajazdki.

nie znam Emiratki ani VerCor, kiedy sama pytałam o jej stajnię, Ermiratka stanowczo odradziła i choć nie twierdzę, że nie ma racji, zdziwiła i trochę zniesmaczyła mnie jej zawziętość, ale może przesadzam.

czy moglibyśmy powoli wracać do tematu?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
20 kwietnia 2010 22:00
wrotkiowszem mamy i bardzo mnie to cieszy 😉 pozdrawiam
skoro Erwmitka tak bardzo odradzało to chyba jednak nie jest jej to wszytko jedno i nie poleca w dobrej wierze swoich sądsiadów. Brawo Eremitka barwo. teraz już wiemy skąd ten twój post! w wątku o stajniach ktoś zapytał o stajni W. Borowskiej a Eremitke zabolało, ojojoj jak mocno  🤔
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 kwietnia 2010 22:58
(OT!)
owszem poleca 🙂 pamiętam posty Eremitki, w których bardzo pozytywnie wypowiadała się o Equicie i stajni p. Chrzanowskich i proponowała je innym użytkownikom forum. więc nie o wszystkich sąsiadach wypowiada się źle, raptem o jednym.

(koniec OT 🙂😉
no to rzeczywiście, p. chrzanowski kowal, a w stajni  w  Equita stajnia Eremitki korzysta z hali. ojojojoj
Wracam do tematu. Jak ktoś juz wyżej pisał, dając konia do treningu, nie zawsze należy sugerowac się wynikami trenera.natknęłam się na człowieka i jego ekipę, która zajmowała się tylko naturalną krzywizną kona. Do treningu oddawali konie zawodnicy o wysokim poziomie ujeżdzeniowym jak i jeźdżcy-amatorzy.Niesamowite, jak konie pozytywnie się zmieniły.
no to rzeczywiście, p. chrzanowski kowal, a w stajni  w  Equita stajnia Eremitki korzysta z hali. ojojojoj

Ciekawe skąd takie informacje  🤔 Z usług P. Chrzanowskiego to akurat nie korzystałam, nie korzystam i nawet nigdy go u mnie nie było, znam tę stajnię i wiem, że to dobre miejsce. Nikt z mojej stajni nie korzysta z hali Equity, więc o co kaman??  Jedną i drugą stajnię polecam  😅
[quote author=incognito link=topic=161.msg561302#msg561302 date=1271786941]
Rozumiem ,aczkolwiek uważam,że nie powinieneś tym "tonem" tego komentować,bo jak wiadomo,każdy inaczej odbiera swoje starty,dla jednej osoby start w L klasie jest wielkim sukcesem i zwycięstwem-jak np dla tej dziewczyny,a dla innej osoby jest to po prostu forma treningu i nic nadzwyczajnego.
powiedzmy ,ze ostatnio bardzo mnie wkurza naciągany marketing i mistrzowie typu "najlepsza Agatka w konkursie" vel "najlepszy szewc; krawcowa;student  zawodów"
[/quote]

to już jest Twój osobisty problem co Cię wkurza i dlaczego, ale nie musisz swoich frustracji wylewać na innych

jeśli stać Cię na treningi z Anky to jedź - z nią masz PEWNOŚĆ że JEST mistrzynią! bo dla Ciebie umiejętności trenerskie (instruktorskie - whatever, jakkolwiek to nazwiesz) opierają się tylko i wyłącznie na wynikach? to jesteś śmieszna/y. rusz głową i pomyśl że:
nie każdy jeździ na zawody, bo a) nie ma kasy, b) nie każdy się łapie na tę sztucznie nakręcaną koniunkturę zawodów (szczególnie ujeżdżeniowych - niewymierne wyniki, zawiść zazdrość, niewymierne nagrody w stosunku do wkładu pieniężnego itp. itd.)
c) nie każdy po prostu chce
Idąc tym tropem - są po prostu ludzie, którzy jeżdżą elementy bardzo wysokich klas ale na zawodach się nie pokazują z ww powodów.
Co za tym idzie - pracują przy koniach kilkanaście godzin dziennie, jeżdżą konie, trenują, ale DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI! Uczciwie pracują dzień w dzień wkładając w to pełnię zaangażowania. I w związku z tym, że nie możesz na BazieKoni ( :wysmiewa🙂 znaleźć wyników takiej osoby to NIE MOŻE BYĆ DOBRYM TRENEREM ???
Posumowując: jak ktoś słusznie wcześniej powiedział Eremitka wygrzebała wątek żeby wyładować swoją frustrację na VerCor.

Co do sytuacji nad wodą - nie będę już więcej komentować bo napisać można wszystko ja wiem jaka jest prawda. Napisałam ze szczególami jak było. Oczywiście sytuacja nie była przyjemna dla nikogo, ale tak jak napisałam była koniecznością.

Swoją drogą życze wszystkim, w tym Eremitce, żeby zapewnili swoim koniom  taką opiekę oraz  warunki bytowania i treningów jak ja zapewniam swojemu koniowi.......
Wrotki prosze, nie rozsmieszaj mnie. Basakoni to nie jest wyrocznia, mnie w spisie nie ma,mimo ze mam licencje wazna od kilku dobrych lat, osiagniecia tez sa, a mojego nazwiska tam nie ma. Nie mowie tu personalnie o W.B. bo nie mam pojecia o sporcie ujezdzeniowym, a juz zwlaszcza na Mazowszu, ale podkreslam ze podpieranie sie tym marnym spisem, nie jest dobrym pomyslem, jesli chce sie cos udowodnic.  😉
licencje za rok bieżący i poprzedni sprawdza się na stronie PZJ...a co do twoich osiągnięć, to fakt, BazaKoni, ma ten mankament,że nie uwzględnia zawodów regionalnych i można tam znaleźć wyniki z zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych- jak widać, to nie spis jest marny a poziom twoich wyników.
Idąc tym tropem - są po prostu ludzie, którzy jeżdżą elementy bardzo wysokich klas ale na zawodach się nie pokazują z ww powodów.
Co za tym idzie - pracują przy koniach kilkanaście godzin dziennie, jeżdżą konie, trenują, ale DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI! Uczciwie pracują dzień w dzień wkładając w to pełnię zaangażowania. I w związku z tym, że nie możesz na BazieKoni ( :wysmiewa🙂 znaleźć wyników takiej osoby to NIE MOŻE BYĆ DOBRYM TRENEREM ???
przykro mi ,ale nie może, bo wartość trenera , z definicji, ocenia się po wynikach jego podopiecznych.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 kwietnia 2010 07:43
salto piccolo, licencje linkowane są ze strony pzj,tam są bardzo bierzące informacje,a baza jest aktualizowana codziennie,razem z wydawanymi licencjami.
jezeli kogoś nie ma w obecnej bazie (po aktualizacji całej strony pzj w kwietniu) znaczy to tylko,a może aż tyle że nie posiadał licencji w 2009 lub nie posiada jej w 2010 roku,a więc nie startuje w zawodach oficjalnych.
w przeciwieństwie do niekompletnej jeszcze Bazy Koni - gdzie umieszczane są wyniki zawódów CONAJMNIEJ ogólnopolskich,baza pzj jest kompletna.

a Baza Koni jest chyba pierwszą,wiarygodną w moim odczuciu bazą,w której można znaleźć w miarę kompletne wyniki nie tylko aktualne ale i archiwalne....są w niej np. wyniki MP sprzed 20 czy 30 lat,nie wiem jak wam,ale mi brakowało takich inforamcji w jednym miejscu 🙂

edit:pisałam z wrotkiem w tym samym moemencie 🤔

[/quote]przykro mi ,ale nie może, bo wartość trenera , z definicji, ocenia się po wynikach jego podopiecznych.
[/quote]

ale weź pod uwagę, że podopieczni mogą mieć różną sytuację np. młode konie, kontuzje, są debiutantami, brak kasy... itd itd, na wyniki podopiecznych składa się wiele czynników, nie tylko umiejętności trenera
to że jeździsz L-ki to znaczy, że masz kiepskiego trenera? nie rozumiem w ogóle twojego toku myślenia
poza tym tak jak Ci mówię - NIE KAŻDY MUSI JEŹDZIĆ NA ZAWODY
Posumowując: jak ktoś słusznie wcześniej powiedział Eremitka wygrzebała wątek żeby wyładować swoją frustrację na VerCor.





Eee tam, żeby od razu wyładowywać swoje frustracje na forum?? Znam inne, bardziej konstruktywne sposoby, np. kopanie w ogródku  😉 niechcący wyszło, bo weszłam, żeby zobaczyć czy jest może polecana jakaś "mała i lekka" osoba do zajazdki kuca i się natknęłam na w/w opinie. Nie zauważyłam , że data wpisu jest stara  😡
koniec  🚫

Edit: toltek- niechcący - czytaj: nie szukałam tego tematu żeby kogoś oczerniać. Zdania nie zmienię, że takie przepychanie konia przez wodę jest właściwe, to tak jakby sprzedać koniowi parę batów przy ładowaniu na koniowóz, na pewno będzie dobrze sobie kojarzył. Jeśli Tobie dobrze się współpracuje z VelCor i koń zadowolony to w porządku. Przecież nie każdy musi być tego samego zdania.
Skończmy już tę przepychankę, bo blokujemy i zaśmiecamy wątek, a każda ze stron już chyba swoje powiedziała.
Ktoś,Wrotki no to powinny byc uwzglednione np CSI Spodek, CSI Torwar, ZOO Boguslawice, ZOO Krakow, MP, ZOO Leszno , CSI Poznan itp., kurcze no FAKTYCZNIE dziwne, ze nie ma zawodow regionalnych  🙄  nic dodac nic ujac. Zreszta - co tu duzo mowic. Nie warto bylo nawet pisac tego postu. Podsumowujac: wypowiadajac sie na re-volcie, zawsze bierz pod uwage, ze jakimkolwiek czlowiekiem jestes, i tak cie zmieszaja z blotem  😵  😁

licencje za rok bieżący i poprzedni sprawdza się na stronie PZJ...a co do twoich osiągnięć, to fakt, BazaKoni, ma ten mankament,że nie uwzględnia zawodów regionalnych i można tam znaleźć wyniki z zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych- jak widać, to nie spis jest marny a poziom twoich wyników.

jak widać jednak nie wszystkie bo i moich i mojej podopiecznej wyników także nie ma z ZO i HZO
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 kwietnia 2010 08:57
salto piccolo, po pierwsze napisałam,że jest niekompletna,po drugie większą częśc swojej wypowiedzi poswięciłam bazie PZJ której chyba nic zarzucić nie możesz....skąd u Ciebie taka frustracja?
Eremitka niechcący komuś dokopała, dobre :-)). A właściwie nie śmieszne tylko tragiczne.
Może jak już człowiek jest dorosły, to powinien sie zastanowić zanim coś zrobi, bo "niechcący"  może kogoś skrzywdzić...
Rozpetała się burza, opluto trenerkę, zawodniczke, których większość nie zna, a co tam, niechcący tak wyszło.

Żenujące, naprawde.
Wybacz ktoś wypowiedz byla skierowana do wrotki,poczatkowo miala inna postac, ale stwierdzilam, ze nie bede wzbudzala dyskusji o takich rzeczach. Oczywiscie baza PZJ jest aktualizowana, do zarzucenia mozna jedynie dodac,ze jest w niej balagan, i wlasnie brakuje takiego spisu osiagniec danego zawodnika. Ale mysle ze to kwestia czasu, trzeba im ten pomysl podrzucic,ze cos takiego jest potrzebne. Z drugiej strony ciezko od nich wyprosic personalnie, wyniki danego zawodnika, wiec mysle ze jeszcze dlugo poczekamy na taki dokladny spis  😁 Ktoś  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się