Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Ja tam lubię grzywiaste hucułki

zwłaszcza , że irokeza w tym przypadku sobie nie wyobrażam
😜
Tunrida Wybacz ale te warkoczyki wyjątkowo nie podobają mi się.
marysia550, najlepiej wyrównaj i poprzerywaj, albo wycieniuj nożyczkami 😉

Osobiście preferuję coraz krótsze grzywy, z Saharą startowałyśmy od takiej:

lepiej odżywiona, umyta i przycinana:

loczek:

tu trochę odrośnięty loczek, i chyba w takiej wersji podoba mi się najbardziej:


Nie ma co się bać, trzeba ciąć, dużo fajniejsza grzywa potem odrasta.
Tylko uwaga, bo przy gęstych grzywach może się potem nie położyć. Kulka miała elegancko grzywę na jedną stronę, po czym zachciało mi się irokeza:

który odrastał i odrastał i wcale nie zamierzał się kłaść:

a jak w końcu położył się w [sup]3[/sup]/[sub]4[/sub], to się okazło, że grzywa jest tak gęsta, że za uszami nijak nie będzie układać się na jedną stronę:

Przerywałam, skracałam, cieniowałam, i nic. W górnej części szyi jest więcej grzywy, niż na reszcie i nie wiem już, co robić, żeby to położyć. Próbowałam zaplatać w warkocze, także na mokro i na sheenie, ale warkoczyki sterczały wbrew wszelkim prawom fizyki i gubiły gumki w trybie natychmiastowym  😵
Nie strasz mnie  😲 Lukas już przed irokezem miał mega gęstą i sztywna grzywę... 👀 I fakt...potrafimy mieć odrośnietego irokeza na 13cm, który się nie kładzie 😵
No to nie chcę straszyć, ale może czekać Was to samo  😂
Cóż, pozostaje dożywotni irok 😎 😂
Chyba, że znajdzie się patent na położenie 15 cm iroka - jak Ci się kiedyś uda, daj znać 😉
Orzeszkowa, ale grzywkę to wy macie ... wow 🤔 👍
Nasz irokez leży.
Mimo tego, stwierdzam, że irokez pogrubił naszą szyję.
I cieszę się że obcięłam grzywę.
I niech Wam będzie, że warkoczyki są obciachowe.  😉 Nie upieram się już więcej, że nie. Przekonuję się chyba coraz bardziej do innych fryzur.  😀

Hmn...czasem zdarzają się takie grzywy u których irokeza mozna uzyskać tylko przez zgolenie na zero i dopiero wtedy odrasta i stoi. Może u was tak jest 😉 ? No i przyznam, że teraz konina odrazu fajniej wygląda, taka ogarnięta 🙂

A ja ciagle przeglądam stare fotki i chyba mnie natchnie na wstawienie róznych naszych wersji grzywowych  😁
Wiolka-Najki zobacz na jakieś zdjęcia u forumowej Frodosław - ona swojemu hucułkowi robiła irokeza - dla mnie niezbyt trafna opcja, ale jak kto lubi 😉

Nie mogę tego znaleźć, mogłabyś zacytować ? Bo chętnie obejrzę.
Widziałam irokezy u fiordów (często spotykane) i u koników polskich i wyglądało ok. Jednak mój Najki ma rzadką grzywkę i nie wiem jak to będzie...  🙁
http://www.re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=16606;sa=showPosts  -> tu masz wszystkie posty frodosław, przejrzyj sobie
kiedyś było tak

potem tak

a teraźniejszych nie mam;(


Moim zdaniem ślicznie  😉 (a huculik jaki piękny, cudo wręcz -jak każdy hucułek  😁 )

Daniela bardzo dziękuję za pomoc, ja jeszcze nie obyta z forum  :kwiatek:


A ja ciagle przeglądam stare fotki i chyba mnie natchnie na wstawienie róznych naszych wersji grzywowych  😁


Dajesz  😅
Thunrida - ale ładnie  😜 -normalnie nie ten koń  😀.
tunrida zdecydowanie lepiej niz warkoczyki  😀
Orzeszkowa, ale grzywkę to wy macie ... wow 🤔 👍

Teraz dopiero zauważyłam - grzywka na zdjęciach i tak jest podcinana i przerywana  😁
Ok więc nasza droga przez mękę do jedynej słusznej fryzury.

full natural czyli jak go kupiłam  😵



jakieś dziwadło 😉



powrót do natural ale zadbany




Loczek (?!)



...chodzenie w warkoczykach i loczek położony wersja krótsza



wersja dłuższa paź



irokez  😅

tak się zastanawiam, wiele osób wstawia tu zdjęcia koni w prostej, którtko przyciątek grzywie ipodpisuje jako loczek

nie wiem czy ja źle myśle, czy podpisy są błędne, ale loczek to chyba wtedy gdy grzywa się podkreca do środka i tworzy się... loczek  😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 kwietnia 2010 22:23
nie istnieje coś takiego jak oficjalna fryzura oficjalnie nazwana oficjalnym loczkiem.
więc myślę, ze źle myślisz.

Bo to miał być loczek ale nie wyszedł 😉  stąd (?!)  😂
Poprostu dla mnie taka bardzo króciutka grzywa, która faluje to co innego niż już trochę dłuższa, którą nazywam paziem 😉
caroline, a istnieje 'oficjalna' nazwa na zwykłą, krótko przyciętą grzywę?  🙄
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 kwietnia 2010 22:31
hmmm... korsik, a jak myślisz? 🤣
tunrida, przypadkiem ci wyszla super fryzura. to  nie musi stac, swietnie wyglada!
kujka   new better life mode: on
05 kwietnia 2010 23:02
tunrida, a jakbys probowala zaczesywac ta grzywe na lewa strone? i skrocila wlosy z lewej (bo teraz to wyglada tak jakbys scinala je stojac z prawej strony konia, wiec wlosy z lewej strony szyi sa dluzsze...) - moze by cos to dalo?
tak czy inaczej - zdecydowanie ladniej wyglada, w koncu widac ta jego szyjke! 🙂
Kujka- najpierw cięłam, tak jak mówisz. Ale następnego dnia skróciłam włosy i po lewej i po prawej, na środku zostawiając dłuższe. Nic to nie daje. Chyba zbyt długo grzywa leżała po jednej stronie i te włosy już się tak wygięły.
Patrząc na irokeza Danieli zazdroszczę efektu. Sprężę się w sobie i utnę króciutko. Trudno- będzie przez jakiś czas brzydki, zanim nie odrośnie. Ale ja docelowo chcę stojącego iroka, który z naszej szyi zrobi mega szyjsko.  😀iabeł:
Dzięki dziewczyny.  :kwiatek:
Cieszę się, że koń przestał być wieśniakiem.  😉
Thunrida - u mojej jednej też nie chciał  sterczeć. Skracaj powoli i daj odpocząć parę dni , to może wstanie . Jak nie - to gol na łyso - podziała na pewno  😉 . W każdym razie u mnie podziałało , i to tak,  że dłuuugo potem nie chciała się położyć  😁.
Jak nie - to gol na łyso - podziała na pewno  😉 . W każdym razie u mnie podziałało , i to tak,  że dłuuugo potem nie chciała się położyć  😁.


U nas też się tak skończyło golenie na łyso. Grzywa coraz wyższa (ogolony w listopadzie) i dopiero powoli zaczyna przejawiać chęć do położenia się. Ale za to jaka gęsta.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 kwietnia 2010 12:03
dla zainteresowanych szczotkami ostera, najtańsze jakie znalazłam (i koszt wysyłki przyzwoity)  😁
właśnie składam zamówienie  😅
http://grotpro.com/zgrzeblo-oster-dla-konia-do-grzywy-i-ogona-rozowe-br-kod-078399141000.html
Hej 😉
wie ktoś czemu nie można czesać koniu ogona?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się